Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    148
Her hastane farklı Bi öncekinde doğumhanenin içindeydi Şimdi gittiğim hastane de nst doktor katında doğumhane başka katta. Çok üzülmüştüm ama o sancı odasında sancı çektiğim için keşke odamda olsaydım dedim annemleri bile kapıda 5 dakika gördüm doğumhane olduğu için bi kişi veriyolar yanına o zaman ağladım işte 🤓
Bu konuda ben çok farklı hisler içindeyim. Acı çektiğimi kimsenin görmesini duymasını istemiyorum. Herkes yanında birilerini istiyor ama ben nedense kimsenin beni o halde görmesini istemiyorum. Yanımda birileri olunca güçlü durmak mecburiyetinde hissediyorum ve bu beni daha çok zorluyor.

Görümceme de arkadaşıma da duş aldırmadılar mesela (ikiside normal doğum) sonrasında da öncesindede kesinlikle hastaneye göre değişiyor.
Muhtemelen bu listelerde olmasının sebebide oladabilir olmayadabilir mantığı işte 😂 o yüzden şu hazırlık listelerini saçma buluyorum. Referans olması güzel ama herkesin listesi kendine göre. Bana gerekli olmuş olan bir başkası için gereksiz yer kaplayan parça oluyor. Bunu da doğurup yaşamadan kimse anlamayacak 😂 Arkadaşlar hastanelerinize mutlaka sorun ne veriyorsunuz ne vermiyorsunuz diye, duşuda sorun ne biliyim onlar aldırmaz ama siz fotoğraf çekimi için ya da kan geçer eder temizlenme ihtiyacı hissedersiniz imkan varmıdır yokmudur öğrenin. En mantıklısı bu sanırım

w
Kuzucum 3 gün önce geldi şimdi durdu yapmaz amniyon sıvısı öyle bişey değil merak etme akıntıdır yüksek ihtimal senin mantar sebep olmuş olabilir ve fitili kullandıysan o da yapar. Ama içim rahat etsin diyorsan sızıntı pedine bir bak ulaşabilirsen alabilirsin,Doktor işi enerji işi ben sinirimden ilk gebeliğimde 32. Haftada değiştirdim hiç pişman değilim içine sinmiyorsa daha fazla geciktirmeden değiştir bence. Sık muayeneli haftalara geldik kayıp olmaz 🙃
şimdi eczaneleri arıcam bakalım hangisinde varsa gidip alıcam, bu döneme kadar hikayemi biliyor bir daha kendimi başka doktora anlatmıyım dedim durdum bu doktorumda ama artık yoruldum sanırım , ayıp olursa da olsun kendisine :KK43:

Bu konuda ben çok farklı hisler içindeyim. Acı çektiğimi kimsenin görmesini duymasını istemiyorum. Herkes yanında birilerini istiyor ama ben nedense kimsenin beni o halde görmesini istemiyorum. Yanımda birileri olunca güçlü durmak mecburiyetinde hissediyorum ve bu beni daha çok zorluyor.
Ben de aslında acıdan ya da sevinçten başkasınn yanında ağlayamıyorum, duygularımı belli edemiyorum o yüzden yalnız olmak konforlu geliyor

Asla yadırgamam kimisi eşiyle yalnız kalmak ister kimisi bütün herkesi yanında ister şunu söyleyebilirim Çığlık çığlığa geçmiyor ki sancı süren canım kardeşimle ben ördek yürüşü yapmaya çalışıp squat yapıp dans ettik sancı aralarında ebelerle güle oynaya devam ettik 😌
Sancı gelince 90 saniye rahatsın 30 saniye sancı gibi diyebilirim o 30 saniyedede bi yeri sıkıyosun belini ovuyo oturup kalıyosun falan, yani odada olup hepsinin yanımda olmasını çok isterdim ben. Daha kolay geçerdi bence o saatler. Burda kilit nokta doğumu yapacak olan kişi nasıl istiyorsa öyle olmalı😌

Canım doktor değişimi en iyi sen bilirsin ama hastaneye gittikten 10 gün sonra kayıt kapanıyor yazamıyorum ilaç benimde başıma geldi ordan biliyorum
İşte gittiğim gün perşembeydi bilerek perşembe gittim, cumaya sarkarsa garantş olsun diye . Sekreterde unuttu doktor da zaten aklında tutacak değil olan bana oldu 1500 küsür tl muayene parası çıkacak

Memnun değilsen son haftalar nasıl anlatıcam edicem diye düşünme doktorunu değiştir güvenmediğin doktorla malesef herşey zor. En azından bir doktora daha gidip deneyebilirsin şansını, baktın olmadı ne kendini açıklayabildin ne doktor ilgilendi yine eski doktorunla devam edersin. Ama genelde özellikle son haftalarda geleni kadın doğumda gayet ilgiyle karşılayıp ilgileniyor çoğu doktor, armut pişmiş ağzına düşmüş misali :)
Gideceğim doktor aynı hastanede bir de ekrandan görüyolar kime gittiğni 😁bi kere gidersem daha dönemem yani. Ama sanırım değiştircem bu raporu unutması beni maddi manevi dara sokuyor . Oksapar iğnesinin vurulma saati var nasıl yetiştiricem bakalım

Asla yadırgamam kimisi eşiyle yalnız kalmak ister kimisi bütün herkesi yanında ister şunu söyleyebilirim Çığlık çığlığa geçmiyor ki sancı süren canım kardeşimle ben ördek yürüşü yapmaya çalışıp squat yapıp dans ettik sancı aralarında ebelerle güle oynaya devam ettik 😌
Sancı gelince 90 dakika rahatsın 30 saniye sancı gibi diyebilirim o 30 saniyedede bi yeri sıkıyosun belini ovuyo oturup kalıyosun falan, yani odada olup hepsinin yanımda olmasını çok isterdim ben. Daha kolay geçerdi bence o saatler. Burda kilit nokta doğumu yapacak olan kişi nasıl istiyorsa öyle olmalı😌
Benim ailem çok panik. Ben acı çeksem onlar başlar ağlamaya ve panik yapmaya. Benden çok abartırlar olayları. :KK70: Olayları abartma şekillerinden dolayı belki de çok fazla kimse istemiyorum. Eşim bu konuda çok rahat, sakin ve çabuk panik olmayan soğuk kanlı birisi. Böyle birinin yanımda olması beni daha fazla rahat hissettirir mesela.

Muhtemelen bu listelerde olmasının sebebide oladabilir olmayadabilir mantığı işte 😂 o yüzden şu hazırlık listelerini saçma buluyorum. Referans olması güzel ama herkesin listesi kendine göre. Bana gerekli olmuş olan bir başkası için gereksiz yer kaplayan parça oluyor. Bunu da doğurup yaşamadan kimse anlamayacak 😂 Arkadaşlar hastanelerinize mutlaka sorun ne veriyorsunuz ne vermiyorsunuz diye, duşuda sorun ne biliyim onlar aldırmaz ama siz fotoğraf çekimi için ya da kan geçer eder temizlenme ihtiyacı hissedersiniz imkan varmıdır yokmudur öğrenin. En mantıklısı bu sanırım
Videolardaki gibi geçmiyor onu çok iyi biliyorum 🤓
Kesinlikle herkesin çantası kendine özel hastaneye özel. Benim havlu koymamın bir mantığı olmayacak. Yoksa duş bütün odalarda var,Fotoğrafçı benim için önemli mesela bu konuyu konuştum.

w

şimdi eczaneleri arıcam bakalım hangisinde varsa gidip alıcam, bu döneme kadar hikayemi biliyor bir daha kendimi başka doktora anlatmıyım dedim durdum bu doktorumda ama artık yoruldum sanırım , ayıp olursa da olsun kendisine :KK43:
Daha öncede söylemiştim ayıp diye bişey yok kaç kere doğuracaksın ki boşver içine sinsin en önemlisi o🤓
Ben doktorumla hala instadan yazışıyorum 😌

Benim ailem çok panik. Ben acı çeksem onlar başlar ağlamaya ve panik yapmaya. Benden çok abartırlar olayları. :KK70: Olayları abartma şekillerinden dolayı belki de çok fazla kimse istemiyorum. Eşim bu konuda çok rahat, sakin ve çabuk panik olmayan soğuk kanlı birisi. Böyle birinin yanımda olması beni daha fazla rahat hissettirir mesela.
Benim eşim en büyük destekçim kusarken bile başımda bekleyen saçımı tutan her akşam masaj yapan bir adam ama benim suratım ekşise onun tansiyonu düşer mesela asla sevdiğinin birinin canının yanmasına dayanamıyor, inşallah serin kanlılığını korur. Ben bir kere bağırdım doğumhanede kardeşim hüngür hüngür ağlamış mesela ama iyi bir refakatçiydi 🤓
Sen rahat ol gerisi hiç önemli değil 🥳

Gideceğim doktor aynı hastanede bir de ekrandan görüyolar kime gittiğni 😁bi kere gidersem daha dönemem yani. Ama sanırım değiştircem bu raporu unutması beni maddi manevi dara sokuyor . Oksapar iğnesinin vurulma saati var nasıl yetiştiricem bakalım
Seni çok iyi anlıyorum çünkü bende senin gibi düşündüğüm için ilk gittim hastaneyi değiştirdim 😂 görmesin ayıp olmasın diye velhasıl tekrar eski hastaneme döndüm başka doktora ama. Kimsenin umrunda olmadı biliyor musun hatta yeni doktorun bu durum hoşuna gittiğine yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Aç bak diğer doktorların yorumlarına içine sineceğini düşündüğüne al randevu git. Aynı hastaneyse zaten senin durumunla ilgili riskleride çok rahat görüp yorumlar merak etme canım.

Refakatçi konusuyla ilgili bir zorunluluk var mı sizce ben tek kalmak istiyorum bu sefer sanırım 🙄 bir öncekinde eşim yanımda kaldı ama ilk çocuk tecrübesizlik korku baba olduğunu henüz algılayamama vb sebeplerden olsa gerek pek yardımı olmadı şş pış pış dışında 😅 gün sonunda koltukta uyuyordu mışıl mışıl. Annem trafik kazası geçirdi bir bacak alçıda yüremiyor kalamaz, kardeşim 21 yaşında aklı hovarda anlamaz birşeyden kalamaz, kayınvalidem oğluma bakıcak bizim evde, eşimde onlarla kalsın evde ilk defa bensiz kalıcak oğlum daha iyi olur kalabalık ve babasını evde görmek diye düşünüyorum. Görümcemin iki çocuğu var okula giden o hep yoğun açıkcası o yüzden onuda istemiyorum 😂 Tek kalsam ölmem heralde bir zorunluluk var mı acaba bu konuyla ilgili ?

Selam kızlar, kahvemi aldım sohbete geldim. Görüyorum ki ciddi ciddi doğum zamanları konuşulmaya baslanmış, eh zamanı da tabi. Size tek tavsiyem rahat olun, kendinizi korkutmayın. Şu anları kendinize zehir etmeyin. Olması gereken, olması gereken zamanda ve sizin kader çerçevenizde olacaktır. Farkettim ki hayatta planlanmayan şeyler çok daha güzel oluyor ve sürekli düşünmek bebek değil endişe doğuruyor😄 O gün gelsin, düşünmeye bile fırsatınız olmadan her şey rüya gibi gerçekleşecek ve sonra kendinizi ne kadar boşa kastığınızı anlayacaksınız. Ne demişler "Carpe Diem" 🥰

Kızlar doktordan çıktım. İlk nstye girdim. Sancı falan yok. 34+3 teyiz. Haftamızla uyumlu gidiyoruz. 2440 gr/48 cm olmuş minnoşum🥰 bugün de yüzünü tam göremedik elini ağzına kapatmış sadece burnu ve gözleri görünüyordu 😅😅
Ooo gelir gelmez güzel haberle karşılaştım😍 Her şeyin yolunda olmasına sevindim canım, son muayenede bizim ki de öyleydi yaa o eller genelde yüz bölgesinde 🤣

Refakatçi konusuyla ilgili bir zorunluluk var mı sizce ben tek kalmak istiyorum bu sefer sanırım 🙄 bir öncekinde eşim yanımda kaldı ama ilk çocuk tecrübesizlik korku baba olduğunu henüz algılayamama vb sebeplerden olsa gerek pek yardımı olmadı şş pış pış dışında 😅 gün sonunda koltukta uyuyordu mışıl mışıl. Annem trafik kazası geçirdi bir bacak alçıda yüremiyor kalamaz, kardeşim 21 yaşında aklı hovarda anlamaz birşeyden kalamaz, kayınvalidem oğluma bakıcak bizim evde, eşimde onlarla kalsın evde ilk defa bensiz kalıcak oğlum daha iyi olur kalabalık ve babasını evde görmek diye düşünüyorum. Görümcemin iki çocuğu var okula giden o hep yoğun açıkcası o yüzden onuda istemiyorum 😂 Tek kalsam ölmem heralde bir zorunluluk var mı acaba bu konuyla ilgili ?
Bence eşin gelsin ya ilgilenmekten çok anı olur her şeyi geçtim. Tek olmak zorlayabilir belki bilmiyorum hiç doğum yapmadım ama daha once. Bende tek eşimi istiyorum yanımda mesela becerebilirsek 😅

Kızlar doktordan çıktım. İlk nstye girdim. Sancı falan yok. 34+3 teyiz. Haftamızla uyumlu gidiyoruz. 2440 gr/48 cm olmuş minnoşum🥰 bugün de yüzünü tam göremedik elini ağzına kapatmış sadece burnu ve gözleri görünüyordu 😅😅
Ay maşallah 🥰 büyümüş minnoş. Benimkinin de eli yüzünde bir memnuniyetsizdi son kontrolde 😅😅 karnimla oynayınca azıcık açtı yüzünü onu verdi doktor da ultrason görüntüsü olarak

Hiç olmazsa eşin olsa iyi olurdu. Öyle durumlarda hemşireler, ebeler ilgileniyor ama bir şeyler isterken yakınlarından istediğin gibi rahat olamıyorsun.

X