Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    152
Köyde okul bulursan gönderirsin😅 Eskiden her köyde varmış ama simdi yok. Bizim harabe köy okulunu kadınlar toplantı alanı olarak kullanıyor, cocuklar taşımalı sistemle ilçe okullarına taşınıyor.
Buda yerine göre galiba bi kaç tanıdığım köy okulunda bildiğin köy dediğimde aslında mahalle okulu diyebilirim 😬

Boşuna demiyorlar insan bildiğinden birde bilmediğinden korkar diye 🤓
Ben sadece ilk ayağa kalkışımı atlatmak istiyorum sonrası gelir Allah’ın izniyle 🫠
Hepimizde aynı dert, ilk dogumda olsa ikinci de üçüncü de farketmiyor. Haftasonu eğitime gideceğim bende. Olumsuz hiçbir şey okumamaya gayret ediyorum her şey yolunda, doğum da böyle olacak diye olumluyorum kendimi 😅🙏

Hepimizde aynı dert, ilk dogumda olsa ikinci de üçüncü de farketmiyor. Haftasonu eğitime gideceğim bende. Olumsuz hiçbir şey okumamaya gayret ediyorum her şey yolunda, doğum da böyle olacak diye olumluyorum kendimi 😅🙏
Olumsuz hic bisey yasamadim ilk dogumumda. Spinal sezeryan oldum. Bebeği ilk cıkarttıklarında hemen mide yanmam geçmişti😂 çünkü ameliyat masasında bile midem yanıyordu 😂 ağlama sesini duydugum anda göğüslerim acımaya başladı. Hemsireye sordum sütün geldi dedi. Emzirmekten korkmuştum hamileyken. Odaya geçtiğimde birbirimizi yıllardır tanıyormuşuz da uzun zamandır görmemişiz gibi bir duyguyla kavustuk ve 32 ay emzirdim😂 tabiki zor tabiki eski günlerdeki rahatlık olmuyor. Ama bir can getiriyorsun dünyaya ve onu hayatta tutmak 1 numaralı önceliğin oluyor. 💕☺️

Ne korkum var ne de endişem ilkindede yoktu ilginç bi şekilde sadece bebeğimi sağlıkla getirmeyi amaçladım kucaklamak istediğim için sabırsızdım anlamadım zaten zaman su gibi aktı. Şimdide aşırı sabırsızım diyorum ya ne sezaryen anını düşünüyorum ne de ertesi günü tek şey ilk ayağa kalkışım sonrası çorap söküğü 🥳
Herşey olması gerektiği gibi olacak Kuzucum 💙

Konudan bagımsız olarak biraz içimi dökmek istiyorum 😬 neden insanların 35 den sonra tahammül seviyesi azalır. Eskiden takmadıgı şeyler gözüne batmaya başlar?
Bu gebeliğimde resmen bir güncelleme geldi bana🥲 önce 10 yıllık dostumun gerçek yüzünü gördüm.tüm ilişiğimi kestim. Ne kadar bencil biri oldugunu anlamam çok uzun zaman almış meğer. Sonra canım ciğerim dediğim kız kardeşimin. İnsan gerçekten kardeşini de silebiliyormuş kızlar. Hamileyken bi nasılsın demeyen kardeş zaten olmaz olsun😔 hiçbir sebebi yokken, çok yakınken her gün telefonda konusurken insan 1500 km yoldan gelip ablasına nasıl gelmez? Gönül koydugum için üzerine birde kendiside bana küstü. Bazı şeyler hassas dönemlerde asla unutulmuyor. Yada ben mi abartıyorum diyorum bazen ama yok ya

Valla canım ben senin yerinde olsam yarın giderim. 15 gündür hastaneye gitmedim diyorsun bu ispatlanacak bişey neden hakkını gasp ederler anlamadım gerçekten 😖
Gitsem elimizden birşey gelmez şikayet edin deyip umursamayacaklar ki bunu kim yaptıysa cimere şikayet etmek lazım yani bunu da bir arkadaş dedi yapıcam yani

Gitsem elimizden birşey gelmez şikayet edin deyip umursamayacaklar ki bunu kim yaptıysa cimere şikayet etmek lazım yani bunu da bir arkadaş dedi yapıcam yani
Canım bunu sağlık bakanlığının kendisi yapıyor😄Yani kimse senin tc kimlik nonu oraya girip de muayene olmuşsun gibi göstermiyor. Yeni sistem yüklendi bilgisayarlara,daha dün oluşturuldu, işlemleri otomatik yapıyor. Sistemin ilk zamanları olduğu için, daha oturmadı. Ondan bu karışıklık. Sen git yine anlat durumu, orda yüzyüze sana anlatıldığında daha iyi anlayacaksın.

Konudan bagımsız olarak biraz içimi dökmek istiyorum 😬 neden insanların 35 den sonra tahammül seviyesi azalır. Eskiden takmadıgı şeyler gözüne batmaya başlar?
Bu gebeliğimde resmen bir güncelleme geldi bana🥲 önce 10 yıllık dostumun gerçek yüzünü gördüm.tüm ilişiğimi kestim. Ne kadar bencil biri oldugunu anlamam çok uzun zaman almış meğer. Sonra canım ciğerim dediğim kız kardeşimin. İnsan gerçekten kardeşini de silebiliyormuş kızlar. Hamileyken bi nasılsın demeyen kardeş zaten olmaz olsun😔 hiçbir sebebi yokken, çok yakınken her gün telefonda konusurken insan 1500 km yoldan gelip ablasına nasıl gelmez? Gönül koydugum için üzerine birde kendiside bana küstü. Bazı şeyler hassas dönemlerde asla unutulmuyor. Yada ben mi abartıyorum diyorum bazen ama yok ya
Bende de tam tersi olarak tahammül seviyesi arttı. Şimdi olaylara daha bütünsel bakabiliyorum. Belki bu inanç sistemim gereğidir, bilemiyorum ama " olmamış" daha diyebiliyorum, benim içsel olarak belli bir seviyeye ulaşmam için bir görevli gözüyle bakıyorum. Eğer frekansımız uymazsa zaten hayatımdan kendiliğinden çıkıyor bana gereken dersleri verip. Arkadaşını bilmem ama kardeşin ile umarım her şey düzelir. Aynı ailede doğmanızın ve birbirinizle kardeş olmanızın özel sebepleri var emin ol.

Bu randevu onay sistemi yeni çıktıgı için karıştırmışlar demek ki onların hatası, dönüş de yapmadılar diyosun büyük ayıp ya , mecbur bi daha hasta haklarına gideceksin . Devlet hastanelernde bi tanıdıgın oldu mu her şey çorap söküğü gibi hallediliyor . Bizim uzaktan akraba orda temizlik görevlisi mesela, bu durumu yaşasam hasta haklarına değil ona giderdim o da hatır gönül yaptırırdı . Maalesef berbat bi düzen ! Hasta hakları ya da başhekimliğe gitmen gerek sanırım inşallah çözerler ya

Ben de benzer şeyler yaşadım . Arkadaşlarıma karşı ne kadar fedakarmışım ne kadar zamanımı onlara ayırmışım hiç hak etmiyolarmış, en verimli zamanlarımı keşke kendime odaklı kullansaymışjm diyorum. Kendimizş tanımamız , olgunlaşmamız için böyle olması gerekiyordu belki kim bilir. Benim de küçük kardeşim kendi yapısından mıdır 19 luk ergenliğinden midir bilmşyorum duyarsız biri mesela ortanca gibi değil. İnşallah kardeşin hatasını anlar aranız düzelir , arkadaş bi şekilde geçiyor kardeş bağı kopmadığı için burukluk kalıyor Allah korusun

Ben de mümkünse hastaneye eşim dışında kimse gelmesin istiyorum😅 Hatta eşime de öyle soyledim doğum olduktan sonra haber verelim herkese diye. Esimde karari bana bıraktı. Hastane anlarında eşimle yalnız geçirmek istiyorum süreci ,anneler bile gelmese olur yani.
Ben 40 çıkana kadar evde de misafir kabul etmicem. Hastanede zaten etmicem.

Ben bi kaç senedir böyleyim tahammül seviyem aynı ancak insanlar insanların hayatlarında yük olmamalı diye düşünüyorum. Gerekene gerektiği gibi davranıp kendimi üzmüyorum. Bir adım gelene bin adım gitme devrini kapattım sadece daha huzurluyum. Bende 3 sene önce 10 yıllık arkadaşımla bağımı kopardım küsmedim ama mesafe koydum şimdi selam selam devam ediyoruz hayatlarımıza birbirimize iyi gelmemiz o kadarmış misyonumuzu tamamladık olarak bakıyorum 🫠 Kan bağı da olsa can bağı da olsa kimse kimseye katlanmak zorunda değil.
Kardeş konusu hassas inşallah düzelir aranız 🙏🏼

IMG_3243.jpeg
Doğal organik ultrason cihazıma bakın 🤡

X