Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    145
33+1 muayeneye gittim 1840gr, boyu hep 2 hafta geriden hala. Yapı olarak minik olacak diyor Dr. rahim ağzına baktı ilk kez 36mm. Şimdi 2 hafta sonra, ondan sonra da her hafta görüşeceğiz artık. Çok aşırı baskı, aşırı ağrı, sancı var bende. Bunlar beklenen şeyler dedi her zamanki gibi iyimser doktorum. Durumlar böyle hanımlar
Ben 2100 gram doğmuşum hemde 40. Haftayı geçtikten sonra sonuç olarak gayet sağlıklı bir bireyim cok sukur 😅 Olabiliyor bence çok kafaya takmayin

Ben 2100 gram doğmuşum hemde 40. Haftayı geçtikten sonra sonuç olarak gayet sağlıklı bir bireyim cok sukur 😅 Olabiliyor bence çok kafaya takmayin
Ay benim eşim de çok küçük doğmuş ama ikizmiş şuan normal boyutlarda. Ben 52cm 3500den biraz fazla doğmuşum ama şuan 155cm 40küsürlü kilolardaydım hamilelik öncesi. Gerçekten belli olmuyor Dr de sana çekmiştir diyip duruyor 🤪

Ay benim eşim de çok küçük doğmuş ama ikizmiş şuan normal boyutlarda. Ben 52cm 3500den biraz fazla doğmuşum ama şuan 155cm 40küsürlü kilolardaydım hamilelik öncesi. Gerçekten belli olmuyor Dr de sana çekmiştir diyip duruyor 🤪
Kagan Kocatepe de diyordu onu. Doğduğun boy ve kilonun ileriki dönemde nasıl olacagi ile bir ilgisi olmadığını.

Kızlar çatlak için biooil kullanıyorum normalde 12. Haftadan beri ama son zamanlarda kokusu midemi bulandırdigi için bugün Hindistan cevizi yağı sürdüm. Karnım çok kaşınıyor acaba deri girildiği için mi kaşınıyor. Hindistan cevizi yagi mi dokundu yoksa bu tehlikeli gebelik kasintisi mi bir türlü anlayamadım. Hindistan cevizi yagi sürüp kaşınan var mi?

Kızlar çatlak için biooil kullanıyorum normalde 12. Haftadan beri ama son zamanlarda kokusu midemi bulandırdigi için bugün Hindistan cevizi yağı sürdüm. Karnım çok kaşınıyor acaba deri girildiği için mi kaşınıyor. Hindistan cevizi yagi mi dokundu yoksa bu tehlikeli gebelik kasintisi mi bir türlü anlayamadım. Hindistan cevizi yagi sürüp kaşınan var mi?
Canım ben en başından beri hindistan cevizi yağı sürüyorum öyle bir kaşıntı yapmadı bende. Karnın gerildiği için kaşınma ihtimali yüksek. Kızarıklık tarzı bir belirti yoksa sorun yoktur inşaallah

Cam sebil krizine girdim sizce almalı mıyım ya ? Masa çok boş kalacak gibi ama gelene içecek servisini de hiç ordan yapmadık dolaptan verdik 😂
Ev için mi hastane için mi ? Ev içinse ben metro marketten almıştım basit düz bi model sularımı ona boşaltıyorum musluğundan doldurması kolay oluyor kullanışlı bi ürün :)

Evet kendim de kısa olduğu dan vaktiyle araştırmıştım %74 genetik alt ve üst sınır belli. Sporla, beslenmeyle üst sınır neyse anca ona ulaşıyorsun
böyle şeyleri bilmek, duymak rahatlatıyor insanı. Çünkü üzermizde çok baskı oluyor kendimizin de yarattığı, şimdiden düşünmeye başlıyoruz acaba iyi yiyor muyum? Çocugumu iyi besliyor muyum, şunu yesem zararı olur mu ? Bunu yesem organik mi ? Eğildim bi şey oldu mu doğruldum kordonu mu dolandı yazarken bile şiştim 😭 Allah ın izniyle bizim kafamıza taktıgımız kadar sorun yaşamıcaz inşallah🤲☺️

böyle şeyleri bilmek, duymak rahatlatıyor insanı. Çünkü üzermizde çok baskı oluyor kendimizin de yarattığı, şimdiden düşünmeye başlıyoruz acaba iyi yiyor muyum? Çocugumu iyi besliyor muyum, şunu yesem zararı olur mu ? Bunu yesem organik mi ? Eğildim bi şey oldu mu doğruldum kordonu mu dolandı yazarken bile şiştim 😭 Allah ın izniyle bizim kafamıza taktıgımız kadar sorun yaşamıcaz inşallah🤲☺️
Ay kendimize zorluk işte sanki yeterince zor değilmiş gibi bir de psikolojimizi bozuyoruz. Afrika'da kabilelerde kütük gibi çocuklar doğabiliyor, eskiden de iri bebekler varmış yani yemeyle fizyolojik gelişim çok da bağlı değil ben neler yiyorum ama alası yok bizim oğlanın napam. He genetik değil hastalık olsa gene yapacak bir şey yok doğuma kalmış 1 ay

Evet ben de izledim genetik olarak bellidir zaten yiyip içtiklerinizle anlamlı fark yaratamazsınjz demişti çok şaşırmıştım
Onu da anlamadım ki mesela kendi anne babam çok uzun değildi ama ben kısa değilim erkek kardeşlerim var ailenin en uzunlari onlar. Bayağı boylular. Kız olarak da kuzenlerim içinde en uzun benim. Esim de öyle uzun ebeveynlerine bakarak. Sanki gittikçe daha uzun oluyor insanlar gibi ama doğum kilosu ve boyuyla alakalı degil.

Ay benim karnım küçük ya geçen halam aradı görüntülü merak etmiş başka şehirde çünkü. Hiç buyumemis karnın bebek nasıl diye sordu direkt moralimi bozdu 😔

Ay benim karnım küçük ya geçen halam aradı görüntülü merak etmiş başka şehirde çünkü. Hiç buyumemis karnın bebek nasıl diye sordu direkt moralimi bozdu 😔
Canım bebeğe gereksiz kalori yüklemek ileride yaşayacağı diyabet, tansiyon gibi hastalıklara zemin hazırlar sadece. Bütün uzmanların ortak görüşü normal beslenmenize 300 kalori fazla ekleyin. O da 4 köfte fazla yiyin gibi bir anlama geliyor. Bebeğin kilolu doğması ile sağlıklı olmasını bağdaştırmak yanlış kere yanlış. Beslenme alışkanlıkları yüzünden bir sürü insan yetişkinlikte diyet yapmaya çalışıyor, kilo sağlıklıysa neden zayıflamaya çalısıyor o zaman? Peki sağlıksız bir şeyi neden bebeğine uygulamaya calışıyor?Hamilelikte yapmamız gereken tek tek şey dengeli beslenmek. Protein, sağlıklı yağ, vitamin, kalsiyum gibi şeyleri her gün belli miktarda almak, fazlası zarar-zehir. Kimseyi takma bence çok iyi gidiyorsun sen. Daha doğunca neler diyecekler, kimseyi dinleme kendi hislerine güven.

Haziran annelerinde doğum başlamış 35 haftLikken ultrasonda kıza cüce ihtimalinden bahsetmisler dogums haftası ile uyumlu çihazlar yanıltıcı olabiliyor takılmayın şimdiden kızlar sağlıkla kucağımıza alalım inşallah da 🥰🤲bu arada oda acile gitmiş iki gün öncesine hemen Altan muayene suyu gelmiş sonra acilden çok korkuyorum 🤣🤣

X