Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Bu arda dün randevum vardı. İyi haber plesenta yukarı çıkmış çok şükür 1780 gr geldi. 30+6 da gittim ama 31+5 olarak çıktı önden gidiyormuş. Ama şuan ters 3-4 hafta içinde dönmesi gerekiyor sonra 35-36 larda zor dedi. Biraz dönmeyecek gibi görünüyor korkutmak istemem dedi. Ne gördü de öyle dedi bilmiyorum 🧐 14. Günde yumurtlamışsın geç döllenme değil 14 temmuzu bulmaz doğum dedi 1 temmuzdan itibaren bekliyoruz dedi. Ama bu iş sezeryana gidiyor gibi 😱

Bu arda dün randevum vardı. İyi haber plesenta yukarı çıkmış çok şükür 1780 gr geldi. 30+6 da gittim ama 31+5 olarak çıktı önden gidiyormuş. Ama şuan ters 3-4 hafta içinde dönmesi gerekiyor sonra 35-36 larda zor dedi. Biraz dönmeyecek gibi görünüyor korkutmak istemem dedi. Ne gördü de öyle dedi bilmiyorum 🧐 14. Günde yumurtlamışsın geç döllenme değil 14 temmuzu bulmaz doğum dedi 1 temmuzdan itibaren bekliyoruz dedi. Ama bu iş sezeryana gidiyor gibi 😱
Hiç belli olmaz öngörüde bulunmuş doktorun muhtemelen hazırlıklı ol diye 🫠
Sağlıklı doğsun da hiç bir önemi yok maşallah kızına 🌸

Sleepy kullananlar çok memnun. Alerji oldu diyeni duymadım daha. Ama goon da Japon malı çok iyi bez teyzem 5 yıl önce primadan goona döndü memnundu baya
Ben varım 😁
2 aylıkken pişik yaptı önce ıslak mendili değiştirdim pişiği devam etti bezi değiştirince geçti prima premimum care aldım bi daha bezi bırakana kadar pişik yüzü görmedik 🥹

Hiç belli olmaz öngörüde bulunmuş doktorun muhtemelen hazırlıklı ol diye 🫠
Sağlıklı doğsun da hiç bir önemi yok maşallah kızına 🌸
Sizin son durum ne pozisyonu nasıldı en son
Ben varım 😁
2 aylıkken pişik yaptı önce ıslak mendili değiştirdim pişiği devam etti bezi değiştirince geçti prima premimum care aldım bi daha bezi bırakana kadar pişik yüzü görmedik 🥹
Aaa korktum bak şimdi bende bikaç paket Prima aldım sonra alternatif olarak sleepy ve goon denemeyi düşünüyorum 🤔

Sizin son durum ne pozisyonu nasıldı en son

Aaa korktum bak şimdi bende bikaç paket Prima aldım sonra alternatif olarak sleepy ve goon denemeyi düşünüyorum 🤔
Benim erken döndü döndüğünü de hissetmiştim 2 hafta önce kontrolde doktor döndüğünü söyledi canım. Ama merak etme kızım 32-33. Haftada falan pat diye döndü kahvaltı yapıyorduk hatta ben bişey oldu diye çığlık attım canımı yaktı 😂

Her bez her bebeğe yaramıyor deneme yanılma bulucaz işte 🫠

Benim erken döndü döndüğünü de hissetmiştim 2 hafta önce kontrolde doktor döndüğünü söyledi canım. Ama merak etme kızım 32-33. Haftada falan pat diye döndü kahvaltı yapıyorduk hatta ben bişey oldu diye çığlık attım canımı yaktı 😂

Her bez her bebeğe yaramıyor deneme yanılma bulucaz işte 🫠
Bende geçen hafta döndüğünü hissettim işte pozisyonu doğruydu normalde 30. Haftada ters döndü ondan korktum yine döner inşallah 🙏🏻 büyüdükçe de can yakar dimi 😬 Teyzemin de 33 te dönmüş uykusundan uyanmış o da dedi canım yandı diye

Bende geçen hafta döndüğünü hissettim işte pozisyonu doğruydu normalde 30. Haftada ters döndü ondan korktum yine döner inşallah 🙏🏻 büyüdükçe de can yakar dimi 😬 Teyzemin de 33 te dönmüş uykusundan uyanmış o da dedi canım yandı diye
Şimdi 29da döndü döndüğünü hareketlerinden baskılarından anladım can yakmadı ama Evet kuzum kızımda baya can yakıcıydı içimden bişey koptu sandım teyzen çok haklı 😂
O yüzden dönebilir yani sen kafana onu takma daha zaman var 🌸

Ben de geç kaldım gibi hissediyorum 🙈 erken değil orası kesin yarın ben de başlayacağım kıyafet işine bir de yakınımda bulursam kısa bi e bebek turu yapacağım birkaç eksik kalmıştı kargoyu bekleyemicem. Sonrasında pek bi işim kalmayacak gibi oturur kafam rahat beklerim 😍
Ben de bir an önce halletmek istiyorum. Bence de kesinlikle erken değil. Ne kadar erken hazırlanırsa o kadar iyi. Hafta ilerledikçe insanın hali kalmıyor daha çabuk yoruluyor

Ayy plasentaya çok sevindim canım 🥰 yani dönmesi zor diyorlar ama doğumda bile dönen bebekler var. Belki buna yönelik egzersizler yapabilirsin ya da profesyonel destek alabilirsin🌸

Şimdi 29da döndü döndüğünü hareketlerinden baskılarından anladım can yakmadı ama Evet kuzum kızımda baya can yakıcıydı içimden bişey koptu sandım teyzen çok haklı 😂
O yüzden dönebilir yani sen kafana onu takma daha zaman var 🌸
Benimki hep dönmüş halde miydi acaba ben niye hissetmedim 😂😂

Evet canım yuksek degil sukur
14-9 filan cikmisti önceki kontrollerde
Evde 10-6 ciktigi halde en fazla
Orda 12-8 cikti son kontrolde
Demek istedigim bi tık yükseK evdekine nazaran
Son aylarda birden de olabiliyor
Hala ölçüyorum ara ara
Kendimi iyi hissetmezsem hemen
Bende dikkat ediyorum canım kaçıncı haftasın ?

29+2 oldu bebek çok şükür. Serklaj olalı tam 12 hafta oldu. Serklaj çok basit bi işlem. Sonrasında bir iki saat adet sancısı gibi bi sancı oldu. Onun dışında ben ameliyat olduğumu hiç hissetmedim. İlk bir ay çok dikkat ettim. Yemek ve tuvalet dışında hiç kalkmadım. Sonra giderek ayaklandım. Ama ev içinde ayaklandım. Dışarıya çıkmıyorum. Anlattıklarım kişinin durumuna ve doktorun önerisine göre değişir. Ben doktor ne dediyse onu yaptım. Sizin şu an kaç mm?
ne mutlu size umarım haftasında doğumunuz istediğiniz gibi gerçekleşir. Ben de sancı görünce vajinal bakmak istedi 20. Haftada 30 mm ölçtü vajinal olarak, progestan başlattı. İlk gebeliğim o yüzden sonuçları kestiremiyorum çokta tembihleyerek konuşmadı bu konuda ben hep burada okuduklarımdan çok ciddi bişey olduğunu anladım. Uzun süre oturuyorum işimden dolayı o da riskliymiş bana bundan bahsetmedi. Normal hayatıma devam ediyorum ama hamile pilatesini bıraktım önceki doktor kısalğı farketmemişti ve bana pilatese başla dedi. Belkide ondan dolayıda dahada kötüyr gitti durum. Şimdi birdahaki haftaya detaylı ultrasona gideceğim iyi bir doktor o da gerekli şeyleri söyler diye düşünüyorum umarım kötü sonuçlar olmaz

X