Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    139
Yani iki saat toktum zaten o kanı verince ama sistemde açlık kan şekeri diye çıkıyor anlamadım ki
Canım endişelenme dedikleri gibi orda genelde tokluk bakılmadığı için sistemde açlık olarak girmişlerdir ama sonuçta doktor da sen de tokluk değeri olduğunu biliyosun onu tokluk olarak düşün

Kızlar ben de dün kontrole gittim çok şükür her şey yolunda tam 1000 gr olmuş minnoşum ❤️🥹
1000014352.jpg

Doktorum rutin ilaçları yazdı ama bunu yazmamış 2 aydir kullanıyorum normalde sonradan fark ettim soramadım da acaba kullanmaya devam etmeli miyim

Kaçlık yaptırdın canım? Var grupta birkaç kişi ben de dahil ben de yeni yaptırdım sınırda çıktı. Öncesinde çok dikkat etmiyordum açıkçası ama 1 haftadir dikkat ediyorum hamur işi tatlı direk çıkardım toparlarım diye düşünüyorum. Benim de çok modum düşmüştü ama üzülme. Forumda çok okudum hamileliğin başından beri dikkat ettiği halde bu haftalarda şekeri çıkan demek ki olabiliyor biz yine de dikkat edeceğiz elimizden geldiğince. Hiç canını sıkma sen de az ve sık yemek önemliymiş bu arada
75lik yapıldı canım, ister istemez düşündürdü. Bu kadar yediklerime dikkat ettiğim halde böyleyse birde etmesem ne olurdum. Streste çok etkili bu ara ev taşıma telaşem vardı onu da kafayı taktım belki de o tetikledi . Hepimiz sağlıkla şu sürecimizi atlatıp bebelerimize kavuşalım 🫶🙏🏻🙏🏻

Canım bu yükseğe uzanma ilk üç ay için riskli bir durum. Şu an raflara uzanmanın Allahın izniyle bebeğe bir zararı olmaz. Hamile egzersizlerinde ısınma hareketleri yapılırken özellikle ayak ucunda yukarı kalkıp iniyorsun ki bu hareket ayakta oluşan ödem için faydalı. Yani korkmana hiiç gerek yok 🥰
İlk 3 ayım öyle stresli geçti ki sanırım o dönemin izleri bu panik hallerim 😕 sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz🤲

75lik yapıldı canım, ister istemez düşündürdü. Bu kadar yediklerime dikkat ettiğim halde böyleyse birde etmesem ne olurdum. Streste çok etkili bu ara ev taşıma telaşem vardı onu da kafayı taktım belki de o tetikledi . Hepimiz sağlıkla şu sürecimizi atlatıp bebelerimize kavuşalım 🫶🙏🏻🙏🏻
Evet doğru söylüyorsun stres de etkilemiştir muhtemelen. Amin canım inşallah sıkma canını toparlarız merak etme 🙏❤️

Kizlar hep diyordum ya karnm yukarıda hareketleri de oda ama iki gündür karnım aşağı indi o dik olan karnı şimdi aşağıda yayıldı

Canım ben varım 75mg değil aslında 50mg yükleme yapıldı sisteme 75mg girilmiş benim tokluk şekerim baya yüksek çıktı doktorum dahiliyeye yönlendirdi dahiliye de insülin ve bir kaç değerime daha baktı onlar güzel çıkınca sana tedavi vermicem yürüyüş ve diyet yapmanı istiyorum dedi haftaya tekrar 75mg lik yükleme isticem dedi o zamana kadar Yemene içmene dikkat etmeni istiyorum dedi halbuki hep sebze ağırlıklı beslenirim az ve sık yerim
Benim şekerim çıkmasının sebebi bence eskiden sporcuydum bırakınca baya kilo yüklemesi oldu vücudumda+ hamilelikte girince fırladı 😔 bu durum benimde canımı çok sıkıyor modum öğrendiğimden beri çok düşük kafama takmadan edemiyorum ve aile geçmişimde de şeker hastalığı olan yok

Eklentiler

• 1000059373.jpg
    1000059373.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 34
Canım ben varım 75mg değil aslında 50mg yükleme yapıldı sisteme 75mg girilmiş benim tokluk şekerim baya yüksek çıktı doktorum dahiliyeye yönlendirdi dahiliye de insülin ve bir kaç değerime daha baktı onlar güzel çıkınca sana tedavi vermicem yürüyüş ve diyet yapmanı istiyorum dedi haftaya tekrar 75mg lik yükleme isticem dedi o zamana kadar Yemene içmene dikkat etmeni istiyorum dedi halbuki hep sebze ağırlıklı beslenirim az ve sık yerim
Benim şekerim çıkmasının sebebi bence eskiden sporcuydum bırakınca baya kilo yüklemesi oldu vücudumda+ hamilelikte girince fırladı 😔 bu durum benimde canımı çok sıkıyor modum öğrendiğimden beri çok düşük kafama takmadan edemiyorum ve aile geçmişimde de şeker hastalığı olan yok
Aaa cnm medara kime gidiyon benimde araştırma da 50 mg yapılmıştı 149 çıktı ve çok takldm şimdi verdim tokluk kanlar çok düşük cikiyo kafam karıştı tekrardan Dr gitmek istiyorum 🥺

Aaa cnm medara kime gidiyon benimde araştırma da 50 mg yapılmıştı 149 çıktı ve çok takldm şimdi verdim tokluk kanlar çok düşük cikiyo kafam karıştı tekrardan Dr gitmek istiyorum 🥺
Burak hazine doktorum canım memnunum doktorumdan çok birde Musa Yılmaz var tavsiye edebileceğim tecrübeli baya yaşı var
Aslında senin sınırda çıkmış 140 a kadar sorun görmüyor doktorlar 9 fazlan var oda yürüyüş ve diyetle çözersin benim baya baya yüksek çıktı 😭

Burak hazine doktorum canım memnunum doktorumdan çok birde Musa Yılmaz var tavsiye edebileceğim tecrübeli baya yaşı var
Aslında senin sınırda çıkmış 140 a kadar sorun görmüyor doktorlar 9 fazlan var oda yürüyüş ve diyetle çözersin benim baya baya yüksek çıktı 😭
Burak hazine muayene ücreti ne kadar cnm Bn o devlete iken ona gitmiştim çok kibar çok iyi biriydi üzme kendini diyetle çözülür inşallah sağlıkla kucağına alırsın canm🤲🤲🥰

Oksapar kullanıp aynı zamanda omega 3 takviyesi alan var mı arkadaşlar ? Hiç balık yemediğim için benim için kritik bi konu

Kızlar karaciğer enzimleri yüksek çıkan var mı ? Alt-ast değerlerim yüksek çıktı 4000 lik oksapar artı ecopirin kullanıyorum vitamin demir vs bunlardan mı oldu bilmiyorum pazartesi Dr a gideceğim moralim bozuldu 🥺

ya o kaburga ağrısı 3 gündür bende de peydah olmaya başladı. hep yan yattığım için mi acaba diye düşünüyorum. sırt üstü yatmaya da hiç alışkın değilim. sağ kaburgalarım beni perişan ediyor akşamları yatarken :KK43:
Canım dokununca ağrı acı yanma gibi his var mı kaburga da?

X