2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Ay bugün yeni güncelleme geldi galiba uyuturken resmen inliyor sanki bir derdi varmış gibi uykuya geçene kadar inleyip duruyor içim sızlıyor ya. Böyle bişey yaşayan var mı
Bir kaç kere olmuştu bana ama sebebini biliyorum çok acıkmıştı emzirme ortamım yoktu yoldaydım baya sinirlendi eve geldi hızlı hızlı emdi sinirlendi kızdı bana baya söylene söylene uyudu 🤣

Ya kızlar nasılsınız sürekli bırayı okuyorum kafama bişey takıldıgında okadar iyi geliyorki 🩷 Sizinle birşey paylaşmak istedim bebeğim dünya tatlısı 3 aylık eşim bakımlarında destek oluyor iyi babalık ediyor diyordumki takii dün farkettim dığdugundan beri bebeğimle konuşırken canım oğlum filan diye sevmiyodu dedim artık büyüyor anlıyor söyleyebilirsin ben hissetmiyorumki dedi kan beynime sıçradı benim dilim bir söylüypr kalbim bin söylühor öyleyim onuda öle sanıyodum :KK43: olabilirmi babalar geçmi geliyor babalık hiissi evlat sevgisi :KK43: gözüme uyku gitmedi üzüntüden şoku atlatamadım
Annelik duygusu bizim rahmimize düşer düşmez başlıyor bizde ama erkeklerde öyle değil malesef yaratılışımız farklı. En ilgili olanı bile diyor ne zaman babam diye koşup geldi o zaman anladım babalığı o derin hissiyatı diye.
Benim eşim çok sever çocukları çok ilgili sevgi doludur ilk çocuğumuzda sorardım ne hissediyordun diye hiç bişey anlamıyorum ki derdi. Biraz büyüyüp iletişime başlayınca artık değişti herşey işte şimdi baba gibi hissediyorum demişti.

Canım 2 gün havuc suyu denedim. Devamını getirmedim. Aşırı gaz yaptı. O yüzden haziranın ilk haftasında doktora gidip bi hazir mi uygun mu onu sorucam. Havuc suyu hoşuna gitmişti ama sonlandirdim suan için. Yan etki vs gozlemlemedim sadece aşırı gaz olduğu için erteledim acikcasi
Gaz yapabiliyormuş ilk başlandığında ben de araştırırken karşılaşmıştım.zaten bagırsakları hassas bebeklerin.Ne zaman uygun olacaksa o zaman başlasınlar bakalım kendi süreçlerini yine kendileri belirliyor minnoslar 🌸🥰

Biz neredeyse sadece mama ile doyuyoruz😫
Bende 1 buöuk ay öyleydim devamlı bana sanki sütün yetmedi çocuk aö mama verelşmdediler dediler bende hep mama verdim süt azaldı sonra instahramda bir kadın var devamlı süt sığıyor belki görmüşsünüzdür inat ettim hem emzirmeden sonra sağdım sütüm yetmeyince geçti arttıbile tabi şimdi büyüdüğü için öyle fazla sütüm olmuyor yani onun midesine göre ara sıra acaba doymadı kı diyip bende mama veriyorum. Bu arada mama vermek kesinlikle köyü bişey değil kendini kötü hissetme sadece sütün varken mama verme diye dedim biraz daha zorla kendinş emzir yarım saat 1 saat sonra sütünü sağ belli nir süre sonra sütün artsmyaa başlayacak emzirdkçe sağdıkça süt artıyor

Bende 1 buöuk ay öyleydim devamlı bana sanki sütün yetmedi çocuk aö mama verelşmdediler dediler bende hep mama verdim süt azaldı sonra instahramda bir kadın var devamlı süt sığıyor belki görmüşsünüzdür inat ettim hem emzirmeden sonra sağdım sütüm yetmeyince geçti arttıbile tabi şimdi büyüdüğü için öyle fazla sütüm olmuyor yani onun midesine göre ara sıra acaba doymadı kı diyip bende mama veriyorum. Bu arada mama vermek kesinlikle köyü bişey değil kendini kötü hissetme sadece sütün varken mama verme diye dedim biraz daha zorla kendinş emzir yarım saat 1 saat sonra sütünü sağ belli nir süre sonra sütün artsmyaa başlayacak emzirdkçe sağdıkça süt artıyor
Denk geldim o sayfaya denemek için o pompadan aldım bir baktım çıkan sütüm 10 cc bile yok ama pes etmicem 10 gün power oumping denemeye başladım günde üç kez bakalım inşallah bir miktar artar yoksa hepten kesilecek 10 cc süt neye yeter 🫠

Denk geldim o sayfaya denemek için o pompadan aldım bir baktım çıkan sütüm 10 cc bile yok ama pes etmicem 10 gün power oumping denemeye başladım günde üç kez bakalım inşallah bir miktar artar yoksa hepten kesilecek 10 cc süt neye yeter 🫠
Artacak ben inanıyorum asla pesetme zaten ek gıdaya geçince daha rahat edersin inşallah

Benimki de erkek çocuğu ona öyle denmez diyordu ben senin gibi sevemem diyordu bir sünnet oldu çocuk o acıyı cektigini görünce aşık oldu çocuğa resmen canım oğlum babacığım babam bir tanem sen hep iyi ol acı çekme bir daha öyle bizi çekeriz senin yerine falan neler neler demeye başladı bence biraz geç yükleniyor Bizim yaptığımız işi bile görev gibi görüyorlar bizim şefkatimizi sevgimizi onlar görev gibi görüyor bence ama biz öyle görmüyoruz biz direkt doğuştan doğmadan önce o analık yükleniyor bize 🧜‍♀️
Oy o sünnet sonrasi bende ağlamıştım 😪
Ah yavrum sen ağlama üzülme. Ben ağlarım senin yerine diye diye gece ağlamıştım ..o Masum haliyle memede çok korumasızdi 😟insan kıyamıyor

Kızlar ben yine sütümün olmamasına taktım.Su bebebao marka eller serbest pompasını aldım.Son şans olarak poşet pumping deneyeceğim.Eger yine de artmazsa yapacak bir şey yok demektir.Bu eller serbest pompalardan deneyen var mı
Ben aldım 2 haftadır sağıyorum çok rahat ama öyle artış olmadı süt nezaman iner bilmiyorum kiminin 2 ayda kiminin bir ayda sütü iniyormuş 120-160 CC arası çoğalan varmış

Evet evet biliyorum canım çok sağol cevabın için biraz zamana ihtiyaçları varmış anlaşılan benim eşimde senin gibi yeğenini bile hemen görmeye gitmemiştir bebekli ortamlarda bulunmamıştır büyük ihtimal bunlarda etkenbebek sevmeyi de bilmiyorlar . Bundan sonra bende yavaş yavaş yakınlaştırcam zannettimki bakımlarını yapıyorya o da hissediyodur öyle olmuyomuş demekki hem bebek hem babasını büyüytücem anlaşılan :KK70:
Erkek olup neler yaşadıklarını bilmediğimiz için biza tuhaf geliyo bi yandan. Bi çok erkek babaligi yaşayarak benimsiyor bi kismi da yaşadığı duyguları hisleri isimlendirip anlamlandiramiyor bana kalırsa. Ama içiniz rahat olsun o kadar ilgili ve bakım konusunda yardımcı oluyorsa benimsemeye çalışıyordur. Hatta o hissiyatı vardır ama ismini koyamiyo olabilir. Bide size duygularını açıkça söylemesi gayet iyi bi yaklaşım. Siz üzülmeyin diye aksini söyleyip polyanacilik da oynayabilirdi. Şu da geldi aklıma. Toplumumuzda baba çocuğunu sevmez yanılgısı var. Ne kadar bu durum korelmeye başlasa da bazı erkeklerin yetiştiği aile ve ortam bilinç altına yerleşmiş de olabilir. Belki canım cicim vs sevmeler ona zor geliyodur.
Siz benim yaptığım şekilde işten geldiğinde yada gün içinde msjla alttan alttan oyunlastirin. Tatil gününde birlikteyken sakindi o olmayınca çok huysuzlanmis da özlemiş babasını aramış gibi anlatın msj felan atın arada. Hastahanede bir çocuk doğurduk eve geldik 2 oldu gibi bi sey 🤣 buyutucez küçük büyük herkesi 🤣🤣

Ya kızlar nasılsınız sürekli bırayı okuyorum kafama bişey takıldıgında okadar iyi geliyorki 🩷 Sizinle birşey paylaşmak istedim bebeğim dünya tatlısı 3 aylık eşim bakımlarında destek oluyor iyi babalık ediyor diyordumki takii dün farkettim dığdugundan beri bebeğimle konuşırken canım oğlum filan diye sevmiyodu dedim artık büyüyor anlıyor söyleyebilirsin ben hissetmiyorumki dedi kan beynime sıçradı benim dilim bir söylüypr kalbim bin söylühor öyleyim onuda öle sanıyodum :KK43: olabilirmi babalar geçmi geliyor babalık hiissi evlat sevgisi :KK43: gözüme uyku gitmedi üzüntüden şoku atlatamadım
Benim eşim eriyor bitiyor iki kelimesinden biri kızım sürekli olmasada edebildiği kadar yardımcıda oluyor yapması gerekeni yapıyor aslında eşinizle konuşun neden öyle birşey demek istedi kendinizi üzmeyin

Ben pompa sayesinde sütümü arttırdım doğum yaptım ilk ay şerbet komposto zorla içirdilrr süt olmadı süt olmadıkça stres oldum ne zaman 40 çıktı insanlar dağıldı sütüm arttı kimseye bişey anlatmayın konuşmayın hepimizin sütü var sadece inanalım ayrıca bazen sağımda süt gelmez sadece bebişlerimşz emdiğinde gelir sütünğz yok sanmayın eğer doymazsa annesi olarak siz onu anlarsınız zaten
Ben de sagimda süt cikaramayanlardanim o pompalari gozümle göresim yok ilk ay her sagdigimda 10 ml max 30 ml cikardi. Acayip bir baski hissediyordum pompayla süt sagarken gözüm hep biberondaydi ne kadar geliyor diye sonra kendimi bebegin vakumuyla makina vakumunun bir olmadigina ikna ettim bi rahatlama geldi makinayi da bi köşeye firlattim. Bir daha da görmek istemiyoeum tramva oldu resmen.

Gaz yapabiliyormuş ilk başlandığında ben de araştırırken karşılaşmıştım.zaten bagırsakları hassas bebeklerin.Ne zaman uygun olacaksa o zaman başlasınlar bakalım kendi süreçlerini yine kendileri belirliyor minnoslar 🌸🥰
Evet tatlım galiba öyle olucak. Belki 6. Ayda başlayınca da böyle aşırı gaz yasiycaz ama şuan erteleyeyim dedim. Devam etsem belki alışır toparlardi ama kıyamadım beee 🤣

Yazlık yerdeyiz 3 kaşık su verdim bugün çay kaşığı , çok sıcak çok terliyor diye zaten mama reddi başladı bir de debeleniyoruz içirirken

X