2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Mamadan sonra kusma oluyo mu ben 15 er dk 2 göğsü emzirip 30 cc mama verince yandan akıtıyo acaba diyorum fazla mı geliyo
Bazen oluyo yani aşırı kusma degil ama dediğin gibi fazlasını çıkarıyo azar azar, fazla gelirse cıkarıyo zaten ac kalmasın cıkardık rahatladık diye bakıyorum konuya☺️

Bazen oluyo yani aşırı kusma degil ama dediğin gibi fazlasını çıkarıyo azar azar, fazla gelirse cıkarıyo zaten ac kalmasın cıkardık rahatladık diye bakıyorum konuya☺️
Kusunca çok korkuyorum boğulucak diye o yüzden fazla yedirmeye çekiniyorum ama zamanla bu kaygım geçer heralde☺️

Bizde de kusma sorunu var, yani sorun demiyim de cok heyecanla emiyor ve sonra baya ugrasiyorum bazen 10-15 dk gaklamiyor,
O sekilde yatirirsam kesin kusuyor. Kuzenim cocuk gastroentroloji uzmani ona sordum, emerken mesela 10. Dk da mola verdir gaklat sonra devam et , bitince de yine sirt sivazla vs ugras gaklatmaya veya en kotu ihtimal 20 dk kucaginda dik tut dedi. Yani harika bi fikir ama bu sekilde emzirmek 1 saat aliyor😀 geceleri biraz zorlaniyorum bakalim ne zamana kadar devam edecek bu durum

Ben 15dk 15dk emzirdikten sonra beklemeden mama veriyorum cunku zaten doymamis oluyo ve emzirmeyi birakinca aglamaya basliyo o yuzden hic bekletmiyorum biberonda da meme aralarında da gaz çıkarma molası veriyorum biberonda gaz çıkardıktan sonra almak istemezse zorlamıyorum bazen bi 15 dk uyukluyo tekrar ağlamaya başlıyo biberon teklif edince devam ediyo mama oldugu icin gun icinde maks 3 saat olarak sure tutuyorum ama genelde bu sure dolmadan acıkıp ağlamaya başlıyo o da yediği mama miktarına gore değişiyo 2-2buçuk saatte acıkıyo genelde daha kısa sure de olsa alt kontrolu gazı mı var acaba biraz masaj yapalım bakalım:KK70: sonra acıktığını dusunuyosam bekletmiyorum surenin dolmasını, aç değilse çok az emip bırakıyo, gece saat tutmayı bıraktım ben uyandırmıyorum acıkınca uyanıp beni de uyandırıyo gece bu aralık daha uzun 4 saat uyanmadığı oluyo doktora sorduğumda gun icinde 3-4 saat gece 4-5 saat olabilir demisti aralıklar icin, mama destekli olunca 2 saatten daha uzun oluyomus yani ilk zamanlar açlıktan ağladığını çok ayırt edemiyodum zamanla biraz daha anlamaya başladığımı dusunuyorum🙏🏼 mamayı evet 3 kaşık 90cc hazırlıyorum tam bitirirse 120cc hazırlanabilir yine bana doktor oyle demisti 90-120 hazırla bebek durana kadar ver o karar versin demişti genelde sağım yapmak istemiyorum ama her zaman memeyi boşaltamıyo goguslerimi dolu hissedersem rahasız ederse beni vs sağım yapıyorum sadece, doğru ilerliyo muyum bilmiyorum ama bebisi dinlemeye anlamaya calısıyorum surekli biraz o sekillendiriyo doktora da danışabilirsin mama miktarları/aralıkları için bunlar benim deneyimlerim, dediğin gibi kilo durumu sut/mama miktarıyla ilgili olabilir, ben golden goattan memnunum zaten almışsın da kutuyu bence deneyebilirsin umarım en sağlıklı şekilde kilolarınızı alırsınız🙏🏼🙏🏼
Aminn İNŞALLAH canımm ALLAH razıı olsun bu şekilde pekii bebek biberonla içince memeyi alıyormu korkuyorum memeyi almaz dieee MAŞALLAH siz dengeyi sağlamışsınız bende sizin taktiğinizi deniycem henüz 14 günlük olucaz Nasipse 15 er dakika emdik dielim üstüne mamaa vericem ama şöyle sağımda yapmam gerekicek kiloo alımını desteklemem gerekicek bayaa üzdüü ebe benii ama sağımda yapma dedii eskii usull herkeste sağım yap diyor arkadaşım bakalım deniycem Nasipse teşekkür ederim
ALLAH herkese sağlıkla büyütmeyi Nasip etsin 🙏🤲🐬

Kızlar bugun 39+5 deyim. Hıc belirtim yok hala. 2 gün önce doktorum rahimde henuz yumusama, açılma hıc yok dedi. Salı tekrar bakacak. En gec haftaya suni sancı veririz dedi. Acılma, yumusama ıcın verebileceğiniz tavsiye var mı? Hıc doğurmayacakmısım gibi geliyo artık

Bizde de kusma sorunu var, yani sorun demiyim de cok heyecanla emiyor ve sonra baya ugrasiyorum bazen 10-15 dk gaklamiyor,
O sekilde yatirirsam kesin kusuyor. Kuzenim cocuk gastroentroloji uzmani ona sordum, emerken mesela 10. Dk da mola verdir gaklat sonra devam et , bitince de yine sirt sivazla vs ugras gaklatmaya veya en kotu ihtimal 20 dk kucaginda dik tut dedi. Yani harika bi fikir ama bu sekilde emzirmek 1 saat aliyor😀 geceleri biraz zorlaniyorum bakalim ne zamana kadar devam edecek bu durum
Bugün aynısını düşündüm bunların hepsini yaparsak uyumaya asla vaktimiz kalmıyo ama doğrusu buysa yapılcak tabi. Benimkisi anne sütünde değil de mama verince kusuyo muhakkak acaba mamasını mı değiştirsem napsam bilemedim korka korka mama veriyorum artık tıkanıcak kusucak diye

Aminn İNŞALLAH canımm ALLAH razıı olsun bu şekilde pekii bebek biberonla içince memeyi alıyormu korkuyorum memeyi almaz dieee MAŞALLAH siz dengeyi sağlamışsınız bende sizin taktiğinizi deniycem henüz 14 günlük olucaz Nasipse 15 er dakika emdik dielim üstüne mamaa vericem ama şöyle sağımda yapmam gerekicek kiloo alımını desteklemem gerekicek bayaa üzdüü ebe benii ama sağımda yapma dedii eskii usull herkeste sağım yap diyor arkadaşım bakalım deniycem Nasipse teşekkür ederim
ALLAH herkese sağlıkla büyütmeyi Nasip etsin 🙏🤲🐬
Ben emzirirken de silikon uç kullanıyorum o sebeple emzirmede sorun yaşamadım ama silikonu bırakmak için ara ara deniyorum baya yoruluyor bazen ağlıyo çok zorlayamıyorum bu da daha kolaya alıştığı için biberon+silikon ucun etkisi muhtemelen ya da belki o şekilde doğru pozisyonu bulamıyorum bilmiyorum:/ sen de uzulmemeye calis sutunu de etkilemesin hepimiz bebisler icin elimizden geleni yapmaya calışıyoruz tek bi dogru da yok yani duruma gore bebise gore sekilleniyo bazı seyler zamanla oturucak yasarken bi yandan hızlı geçiyo bi yandan uzun zaman olmuş gibi geliyo ama 15-20gunlerdeyiz daha çok başındayız

Kızlar bugun 39+5 deyim. Hıc belirtim yok hala. 2 gün önce doktorum rahimde henuz yumusama, açılma hıc yok dedi. Salı tekrar bakacak. En gec haftaya suni sancı veririz dedi. Acılma, yumusama ıcın verebileceğiniz tavsiye var mı? Hıc doğurmayacakmısım gibi geliyo artık
Allah kolaylik versiin beklemek en yorucu şey , çatı muayenesi yapmış mıydı o baya tetikliyor diyorlardı

Bebişini evde kendi kendine tartan var mı😂 acaba mantıklı mı , önce tartıya ben çıksam sonra onu kucaklayıp çksam aradaki fark onun kilosu olur mu ki düz mantık
Ben tarttım, evde elektronik tartı var. Bezle tarttım. Cuma da bir aylık kontrolü vardı, 50 gram fark etti sadece. Doğru çıktı. İnsan merak ediyor. Boyunu da ölçtüm, o da 2cm oynadı. Hastanede daha fazla çıktı hepsi.

Ben tarttım, evde elektronik tartı var. Bezle tarttım. Cuma da bir aylık kontrolü vardı, 50 gram fark etti sadece. Doğru çıktı. İnsan merak ediyor. Boyunu da ölçtüm, o da 2cm oynadı. Hastanede daha fazla çıktı hepsi.
Ay yarın da sadece kendisini koyayım tartıya😂 pazardan karpuz alır gibi🤭

Kızlar, benim kız 1 aylık oldu. Valla burada azıcık kolaylaştı. Ben sadece anne sütü verdim, sarılık da oldu ama toparladı şükür 🙏 Başta 300gram kaybetmişti, şimdi onun üzerine 1 kilo almış sadece anne sütüyle, maşallah 🧿 seseryan olmasına rağmen. Ne yaptım onu yazayım, bence böyle mama kullananlar anne sütüne geçer.

İmom latte omega, demir ve d vitamini kullanıyofum. 3 litre su kesin içiyorum, az kafein ve bol yemek. Her emxirme sonrası yiyorum. Kek yaptı annem sağlıklı, onu yiyorum süt içiyorum gece kalkınca bile. Et bol, süt ürünü bol, sebzd bol, ben tatlı da yiyorum. Ancak kesiyor.

İlk ay en geç 3 satte bir emzirdim. 15-20 dakika birini 15-20 dakika birisini. Her iki meme de mutlaka her emxirmede uyarılcak. Bu süt yetecek diyin, kafada hazırlayın kendinizi. Arada ve sonunda mutlaka gark duyana kadar gaz çıkardım. Yatırmadan 15 dakika dik tuttum. Zatem emzirip pış pış yaparken geziyorum o sırada hem gaz çıkıyor hem dik duruyor. Bu 1 saat sürüyor, gece zor ama yapıyorum. Sabah 7-10 arası anneme verip uyuyorum. O uyku çok iyi geliyor ve kalkınca göğüslerim dolmuş oluyor. Ondan mutlaka bebek olmadan birkaç saat uyuyun bence. 10. Günden sonra süt çıkarıyor arada ve gazı oldu. Her bez değiştirmede gaz masajı yapıyorum ve akşamüzeri slingle dolaştırmaya çıkıyorum yoksa akşam gaz sancısı oluyor. Bir de akşamları ya banyo yaptırıyorum ya belden aşağı yıkıyorum. Annem bende, hepsini onunla yapıyorum yoksa çıldırırdım herhalde 🤣🤣

Süt arttırmak için de şöyle yaptım. Eve geldik, emzirdikten sonra sağım yaptım pompayla ki artsın. Günde 1-2 defa yaptım. 2. Haftadan sonra bıraktık. Önce sıcak duş, sonra emzirme, hemen emzirme sonrası pompa iki memeye de. Bir memeyi emzirirken diğerinden de süt geliyor, onu topluyorum. Ben mochi kullandım, kalkan da olur, hiç olmadı çay bardağına toplayın. Ben o sütleri dondurdum ama yanlış yapmışım. Doktor hepsini kaşık biberonla ver dedi, biriktirme dedi. Şimdi akşamları vericem onu artık. Biriktirmek de iyi oldu, yedeğim var. Akşam süt daha az oluyor, o yüzden akşam vericem. Bir de artık mide kapasitesi genişlesin dedi, ama bu bir aydan sonra. Emzirirken c şeklinde memeyi tutup bebeğin kafasını diğer elimle tutuyorum. Süt aksın diye de mememi uyarıp azıcık sıkıyorum. Hem daha rahat emiyor hem de meme uyarılıyor.

Mart sonu doğuran anne olarak tecrübelerim bu kadar. Bol bol emzirin, ten teması olunca artıyor. Benİm kızım kucakçı, gündüz yatakta uymaz. Kucağımds uyutuyorum, o da arttırıyor bence sütü. Tem temasını arttırın. Tabi bunun için evde destek birisi şart. Ben uyuduğumda anneme verebiliyorum, uyanıkken de kucağımda.

Anladım canım benim 10. Günde halen kiloo vermiş durumdaydı. Ama besleyemedim ve uykusunu ilk hafta böldüm saatt başıı emzir dedii diee hemşire İNŞALLAH Bizim bebişte alırr🙏🤲🐬
Saat başı olmazki öyle senin de dinlenmen beslenmen lazım ki sütün bol olsun
Bol bol su iç yumurta ve yulaf ezmesi ye kahvaltıda ve komposto sürekli şekersiz komposto içmeye çalış

Ben emzirirken de silikon uç kullanıyorum o sebeple emzirmede sorun yaşamadım ama silikonu bırakmak için ara ara deniyorum baya yoruluyor bazen ağlıyo çok zorlayamıyorum bu da daha kolaya alıştığı için biberon+silikon ucun etkisi muhtemelen ya da belki o şekilde doğru pozisyonu bulamıyorum bilmiyorum:/ sen de uzulmemeye calis sutunu de etkilemesin hepimiz bebisler icin elimizden geleni yapmaya calışıyoruz tek bi dogru da yok yani duruma gore bebise gore sekilleniyo bazı seyler zamanla oturucak yasarken bi yandan hızlı geçiyo bi yandan uzun zaman olmuş gibi geliyo ama 15-20gunlerdeyiz daha çok başındayız
Evett arkadaşım haklısın ancak alışıyoruz ben diyorum hamilelikte hiç araştırmadım şimdiki aklım olsaa araştırırdım emzirmeyle ilgili detayları ben henüz ancak alışıyorum birazda stresli geçirdim o sebeple artık zamanla oturucak Sütüm iyice artana kadarda mamayı vericem Canım Nasipse 🙏🤲🐬

Bol bol su iç yumurta ve yulaf ezmesi ye kahvaltıda ve komposto sürekli şekersiz komposto içmeye çalış
Anladım canım konposto içiyorum yumurta yiorum sudaa bol içiyorum ama Çoğalır artarak İNŞALLAH canım hepimizin cümleten 🙏🤲🐬

Ahududu yaprağı çayı rahmi yumuşatıyor diye duymuştum

Ah kızlar bende 15 nisanda doğum yaptım 14 gün oldu bi yandan 100 gün gibi bi yandan 1 gece gibi çok değişik zor ama muhteşem bi duyguymuş bende hem emziriyorum hemde günde 2 -3 kere mama takviyesi yapıyorum şimdi 10 dakika emdi uyudu mesela mümkün deil uyandiramiyorum:) sürekli Bi tedirginlik hali acaba doydumu diye gerçekten annelik delilikmis Rabbım hepimizin bebisini sağlıkla bizlere bağışlasın

Ah kızlar bende 15 nisanda doğum yaptım 14 gün oldu bi yandan 100 gün gibi bi yandan 1 gece gibi çok değişik zor ama muhteşem bi duyguymuş bende hem emziriyorum hemde günde 2 -3 kere mama takviyesi yapıyorum şimdi 10 dakika emdi uyudu mesela mümkün deil uyandiramiyorum:) sürekli Bi tedirginlik hali acaba doydumu diye gerçekten annelik delilikmis Rabbım hepimizin bebisini sağlıkla bizlere bağışlasın
Merak etme 10 gün sonra da uyutamayacaksın sürekli emmek isteyecek 😁😁

X