2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Evet arkadaşlar herkese merhabalar 🌸 tüp bebek sürecine bu ay sonu itibariyle başlayacağım. Tek başlık altında merak edip bu süreçte olanların paylaşım yapabileceği bi topik açmak istedim. Herkes için güzel hayırlı haberler diliyorum 🤍

ÜYE ADI TRANSFER GÜNÜEMBRİYO SAYISITEST GÜNÜSONUÇ:anneadayı:
belki2903 belki2903 2
S skacir 1 Mayıs211 Mayıs
@Kubra Avci
@Asli47
@Neptunnn2 Mayıs212 Mayıs
H hopebaby1 1 Mayıs212 Mayıs
@mercan606510 Mayıs221 Mayıs
@Kivirbas957 Mayıs217 Mayıs
@Zeynep35458 Mayıs118 Mayıs
A aycicegix 8 Mayıs120 Mayıs
@tubiii8914 Mayıs225 Mayıs
A Asihbe 2 Mayıs112 Mayıs
@sedu06630 Nisan111 Mayıs
E ecegul 30 Nisan111 Mayıs
@nehirgunes3 Mayıs216 Mayıs
@Hakmell29 Nisan111 mayıs
partalina_ partalina_ 7 Mayıs215 Mayıs
W Warriror 2 Mayıs114 Mayıs
@blahblah12330 Nisan112 Mayıs
@hayallerrhayatlar17 Mayıs
@cidal
@dimmplee4 Mayıs216 Mayıs
@Kmsl066 Mayıs217 Mayıs

Kızlar listeye ismini yazdırmak isteyenler transfer tarihi belli olanlar beni etiketlenebilir mi? Malum bahar temizliği iş güç derken çoğu mesajı kaçırdım en azından liste hazır dursun

gunaydin moralini bozma canım bak üstlerde bir arkadasta 7. Gün yapmış çıkmamış. 9. Gün öylesine yaptım cıktı demiş. 2 gün sonra tekrar yap. Erken daha değişe bilir üzülme

Bence erken olabilir üzülme sakinn kan testini bekle derimm ben asıl önemli olan

Merhaba, 8. Gün için erken olabilir. Ben forumda şunu gördüm, kiminde kanda pozitifken idrar testinde negatifti, kiminde 18.günden sonra pozitif olmuştu… yani herkesin fizyolojisi farklı, embriyosunun kalitesi farklı, bebeğin rahme düşeceği günü biz bilmiyoruz-Allah herkese bir nasip vermiş, doğacağı gün belli insanın öleceği gün belli. O yüzden can sıkmayın, bende 9da çıkan sizde 12de çıkacak belki.

Rose238 Rose238 Q queen28 hanımlar lütfen kan vermeyene kadar idrar testine bakıp kendinizi üzmeyin o kadar çok ki bu örnekler bir arkadaş kan testi vermiş 200 lerde yine idrarda çıkmamış bilemezsiniz ama eğer negatifse bir yandan da önden bir fikir sahibi olmak insana hazırlık sağlıyor gibi benim ilk transferimde de test yapmıştım negatifti üzüldüm ama kan testi verdiğim gün daha güçlüydüm hazırlıklıydım lütfen canınızı sıkmayın süreç zor uzun can sıkacak binlerce sebep varken doğru zamanı bekliyor bebekleriniz rabbim geciktiriyorsa daha hayırlıdır 🤲🏻
Çok teşekkür ederim kızlar Allah razı olsun birazda olsa içim rahatladı inanın sabahtan beri ağlıyorum eşim kardeşim erken diyo ama işte ne bileyim ilaçlar iğnler süreç :KK43:

herkese merhaba, uzunca bir maratondan sonra ben de yazmak istedim.
1 mayısta 1 adet dondurulmuş 3.gün embriyosu transfer edildi. Test günüm 13 mayıstı, forumda farklı günlerde pozitiftik görenler olduğu için 5. Ve 7. günlerde erken gebelik testi yapmıştım negatif çıktı. 9.günü öylesine hadi yapayım dedim çift çizgiyi gördüm, bu sabah yani 10.gün kaset test yaptım çift çizgiydi, kan verdim. 280 geldi değer.

Erkek faktördü bizde ve benim de tüplerimde tıkanıklık varmış. Aslında yumurta sayım için hep iyi diyorlardı ama toplanacağı sırada niyetse çok düşük kaldı- 5 tane toplandı, 2si olgunmuş 1 tanesi de dındurulabildi.

Zaten Akdeniz usulü besleniyoruz ama biraz daha dikkat ettim bu süreçte ve beyaz ekmek çok nadir yedim, havuç suyu-kabak çekirdeği-kırmızı orman meyvelerini mümkün olduğunca her güne yaydım.2,5-3 lt su içtim ve kahve tüketmedim. Ara ara günde 1-2 çay bardağı çay içtim. Bu arada kabız olmadım, hatta günde 1 defadır normalim çoğunlukta 2 defa oldu. 10 gün raporluydum ama birkaç gün sonrasında araba kullanmaya, ufak tefek markete gitmeye başlamıştım.

Transferden itibaren kasıkta batmalar vardı,2.-3.günle birlikte göğüsler hassaslaşmıştı ama 6.7. Günler tamamen geçti. Şimdi tekrar başladı. 5.günden sonra adet sancılarım yoğunlaştı, ufak ufak hala belli ediyo kendini. Bu arada oldukça yoğun bir şekilde ben ayak üşümesi yaşadım. Bir çorap üstüne patikle dolaştım tüm günler. Sıcaklık basması çok oldu diyemiyorum. (İlaçlara bağladım çoğu belirtiyi ama ayak üşümesi farklıydı)

2*2 eastrofem
2*2 progestan fitil
1*1 prolutan dex
3günde 1 kalçadan progesteron iğne
1*1 oksapar
1*1 ecopirin
Haftada 10 damla D vit
1*1 prednol
2günde 1 dilaltı b12 var. İğneler yıprattı ama bitkisel bir krem karışımı ile sabahları sürüyorum ve toparlıyo.

Bir de ara ara Meryem suresi dinledim, salaten kamiletene niyet etmiştim ama sayıyı çok okuyamadım, transfer sırasında la havle vela guvveteyi okumuştum dilim ne kadar döndüyse. Umarım bizim için süreç güzel ilerler, pozitif gören arkadaşlar için de temennim o yönde. Negatif olan arkadaşlar için de hep dua ediyorum, Allah en yakın zamanda gönlünüzce versin
çok güzel anlatmışsın canım inşaallah pozitifleri bizde görürüz 3 günm bugn sadeve bel agrım cok fszla ara ara kasıklarım batıyor o kdr bşkada bişeyim yok

Idrar testi yapan arkadaslar benm 3.denememde 3.gun embriyosu 10 gun kanda negatif cikmisti cok aglamistim 12.gun 7 cikmisti kimyasal oldu ama bazen cok gec cikiyor kendinizi uzmeyn. Bu 4.tedavim degerim 200 lerdeyken hatira olsun diye kaset test aldim 2.cizgi cok silikti 200lere ragmen icinizi ferah tutun rabbim kolaylikla saglikla pozitifleri gosterecektir 😍

Çatlatma iğnesi yapıldığı için transferin ertesi gününden beri evde erken gebelik testi yapıyorum. İlacın etkisi nerde geçecek göreyim diye. Bu sabah bile hala çook silik hayalet çizgi çıktı. Sonra gün içinde yaptığımda çıkmıyor. Valla dün dayanamadım kan verdim negatif çıktı. 2 gün daha beklerim belki, çıkmazsa yoktur diye düşünüyorum.
Ya inşallah pozitif olur herkesin bir olmuyor belki sizinki geç tutunuyo

Arkadaşlar günaydın benim bugün 10.gunum. kaset test yaptim-negatif çıktı. Cokca üzgünüm ve ağlıyorum.. Stres ve kaygi-korku dışında elimden geleni yaptım... Anladığım kadarı ile 10.gun kasette sonuç çıkıyor. 14 Mayıs kan tahlili günüm. Bugün 10.gun artık tahlil vermeme gerek var mı? Bugünkü sonuç ile 14 Mayıs'ta ki sonuc degisir mi? Bana ne önerirsiniz?
Üzülme canım idrara daha geçmemiş olabilir.. ama bugün 10.gününse kan testi verebilirsin. Pozitifse az da olsa mutlaka bir değer çıkacaktır. En azından 4gün kendini yiyip bitirmezsin.. güzel haberler verirsin inşallah

Arkadaşlar daha kan vermeye gitmedim ama dayanamadım ve birazda hazırlık olsun diye test yaptım çünkü moralim çok bozuktu olumsuz diye. çok silik görüyorum inş yanılmıyorum🙏

Eklentiler

• 17155096122184993437899086354574.jpg
    17155096122184993437899086354574.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar selam benim normalde kan günüm bugündü ama dün şiddetli mide ağrısından ve bulantından hastanelik oldum. Dün gebelik testi yaptılar ve 26 çıkmış. Yarın sabahtan tekrar vermemi istediler. Umarım güzel güzel yükselir 🥰
degerin guzel canim saglikla ilesin bebisin ve sana kavussun 😍

Benimde bugün transfer günü hariç 10. Günüm erken gebelik testi negatif çıktı. İnsanın morali bozuluyor :KK43: Rabbimin vardır bir bildiği diyorum bekliyorum 14 Mayıs kan testi gününü. 5. Gün embriyosu ilk transferdi. Oğlumda çok erken öğrenmiştim gebeliği olsaydı öğrenirdim diyorum ama umudumu da yitirmek istemiyorum. Süreç maddi manevi çok zor. Herkese kolaylık diliyorum bu süreçte. Güzel haberler alan arkadaşlarında gebelikleri sağlıklı bir şekilde devam etsin kucağına aldığı günleri göstersin Rabbim. İsteyen herkese nasip etsin Dünya da başka bir lezzeti yok bu duygunun 🤲🏻😘
AdChoices
ADVERTISING​

X