2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Amin inşallah hayırlı haberler verelim çok zamanda kalmadı ☺️ ben olabildiğince dengeli beslenmeye çalışıyorum badem kabak çekirdeği kuru erik kuru üzüm avokado yeşil mercimek et tavuk ve her şeyin yanına akşamları salata yiyorum, paketli gıda hemen hemen hiç tüketmiyorum, ilikli kemik suyu kullanıyorum çorba ve yemeklerde , asitli içecek hiç içmiyorum , şimdilik bu şekilde benim folik asit vermediler bana new life markasının b12 sini kullanıyorum içinde folik asit ve biotin var , birde klasik Estrofem kullanıyorum o kadar 😅 en kötü yediğin şey ne dersen tatlı olabildiğince azaltmaya çalışıyorum ama tüketiyorum, ve neyi daha çok yapmak isterdin dersinde yürüyüş daha fazla yürümek süper olurdu günlük yürüyüşüm yarım saati geçmiyor 😅
Yürüyüş banada doktorum önerdi en fazla bir saat yürüyorum bende hergün olmasada yürümeye çalışıyorum birazda akışına bırakmak istiyorum. İlk transferimde çok titiz davrandım bu sefer yine 3 gün yatarım arada kalkarım ufak yürüyüşler yaparım evde sonrasında gün içinde yaşatıntıma devam etmek istiyorum çok yorulmadan rabbim nasip eylesin teslim oldum rabbime bıraktım 🤲

Yürüyüş banada doktorum önerdi en fazla bir saat yürüyorum bende hergün olmasada yürümeye çalışıyorum birazda akışına bırakmak istiyorum. İlk transferimde çok titiz davrandım bu sefer yine 3 gün yatarım arada kalkarım ufak yürüyüşler yaparım evde sonrasında gün içinde yaşatıntıma devam etmek istiyorum çok yorulmadan rabbim nasip eylesin teslim oldum rabbime bıraktım 🤲
Bende öyle yapmayı düşünüyorum 3 gün sonrası normal hayatıma ufaktan dönerim yormadan , ama minik yürüyüşler yaparım

İkinci kez transferde neler yapılıyor acaba ben dondurulmuş trasfer olmuştum 1 adet polip vardı o alındı üstüne rahim dinlendirme yapıldı şuanda öyle bir durum olmayacak sonuçta
Canım 1 tarnsferde nasılsa ikinci de de o şekilde ilerliyor farklı olarak belki bı kaç ilaç takviye edilir polip alındıktan sonra daha bişey olmaz içini ferah tut.Sadece ilaç tedavisi ve rahim hazırlama aşaması olur

Merhaba kızlar benim de geçen ay rahim duvarı istenildiği gibi incelendiği için transferim iptal oldu
Regl olmayı bekliyorum inşallah mayıs ayında transfer olacak 🙏
Merhaba canım İnslalah rabbim nasip eder bende Mayıs ayında muhtemelen olucam transfer son iki emriyom kaldı 4.denemem olucak umarım sağlıkla Güzel ilerler regl olmayı bekliyorum bende ilacımin bitmesine 7 gün kaldı adetten sonra artık rahim duvarı için baslicaz hayırlısı olsun inşallah ♥️ 😍 ♥️

Ben adet oldum e2 değerime bakıp estrofeme başlattılar reglim bitincede kontrole gittim transfer tarihimi belirlediler🙏🏻
Cok iyi canım ne zamandı transfer tarihin bende bakalım adet olduktan sonra estrofeme baslicam galiba 7 gün sonra bakalım kısmetse ilaç biticek

Bu ne demek oluyor 13, gün mü 8 çıktı bu istenmeyen bişeymi yani
Şöyle oluyor ilk kontrolde rahmin kalınlığının 5 in altında olmasını istiyorlar , sonra onlar kalınlaştırmak istiyorlar , benim ilk kontrolde 8 çıktı , incelmesini bekledik 3 gün daha adat kanamam devam etti, sonra kontrol oldum 3 buçuk olmuş, sonrada Estrofem verdiler kalınlaştırmak için , doktorun istediği rahmi kendi kalınlaştırmak ilaçlarla. Kendiliğinden olsun istemiyor

Transfer öncesi neden bakıldı
Prowgwsteron yumurtlamadan önce düşüktür ve yumurtladıktan sonra yükseliyo Hamile kalınırsa yükselme devam eder ama adet görülürse düşer. Çünkü Progesteron seviyeleri yükselip düşmezse yumurtlama, adet görme, hatta kısırlık ile ilgili bir sorun olabilir. Transferide aslında etkiliyor. Zaten adet döngüsüne göre bu testi veriyorsunuz. İlk başta düşük çıkıp sonradan yükselmesi aslında doğurganlığınızın olmasına işaret.

Merhaba neler kullanıyorsunuz?
Merhaba en baştan beridir vitaminler var onları hala kullanıyorum. Transfer hazırlığı için cok ilaç var
Oksapar iğne yarım doz
Prednol tablet 5 gün
Progestan fitil günde 3 kere
Progestanın iğnesi her akşam
Proluton iğne haftada 1
Transfer günü ovıtrelle iğne
4 mayısdada gonapeptly iğne vurulmam istendi

Merhaba en baştan beridir vitaminler var onları hala kullanıyorum. Transfer hazırlığı için cok ilaç var
Oksapar iğne yarım doz
Prednol tablet 5 gün
Progestan fitil günde 3 kere
Progestanın iğnesi her akşam
Proluton iğne haftada 1
Transfer günü ovıtrelle iğne
4 mayısdada gonapeptly iğne vurulmam istendi
Evet canım ben kullandım hepsini tekrar başlıyorum şimdi bazıları transferden sonra kullanacağın iğneler mesela proluton oksapar progestan hem hap hem iğne olarak bunlar transfer sonrası da kullanılıyor ve raporsuz olan parayla alınan iğne proluton olan diğerlerini yazdirabilirsin

X