Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar fena ödem oldum. Ayaklarım, ayak bileklerim, ellerim ve yuzum acayip şişti. Çok zorlanıyorum yürürken ödemden dolayı. Bir de kasiklarimda ağrı var ayaklarıma vuruyor. Gecede kasigima kramp girdi mahvetti beni hala acisi devam ediyor.
Perşembeyi iple çekiyorum. Umarım sezaryen günüm netleşir 🙏

Kızlar fena ödem oldum. Ayaklarım, ayak bileklerim, ellerim ve yuzum acayip şişti. Çok zorlanıyorum yürürken ödemden dolayı. Bir de kasiklarimda ağrı var ayaklarıma vuruyor. Gecede kasigima kramp girdi mahvetti beni hala acisi devam ediyor.
Ayaklarımın altı sanki su toplamış gibi yanıyor şiş hiç böyle olmazdı neden böyle olduk acaba sıcaklar geldiğinden mi az su içmekten mi

Ayaklarımın altı sanki su toplamış gibi yanıyor şiş hiç böyle olmazdı neden böyle olduk acaba sıcaklar geldiğinden mi az su içmekten mi
Ayy bnmde ayni, çok su içmeye çalışıyorum sürekli ağrım var su ağrıyı azaltıyor diye içiyorum hep. İlkinde hiç böyle şeyler olmamıştı. Bnde merak ediyorum neden böyle olduk diye. Doktora sorsak hepsi normal olur diyecekler 😀😀

Allah affetsin sesli güldüm 🤣🤣🤣🤣🤣

Kv yüzünden erken geldi.. Yoksa kv hemde kocasıyla gelecekti saka gibi... sırf annem bu durumu düşündüğü için geldi ama işte heralde kv gelse çok kötü kavga edermisim annem en azından beni baya alttan aliyo

Vay be benimde gelse de kurtulsam şu belirsizlikten, sen nasıl oldun canım.bebisine kavustun mu

Evet cankm benim annemde kv yüzünden erken geldi annemde farkında erkeğin ne işi var diyo çünkü kv eşiyle birlikte gelecekti.. kocama sarilamiyorum opemiyorum stres atıp sakalasamadikca bana sinir geliyo sanırım ne güzel sen oteleyebilmissin benim kv onu da anlamiyordu annemede diyormus sen gitmezsen biz gidicez bu hafta vs vs annemde napsin erken geldi yoksa bize kv şey diyo ne zaman isterseniz o zaman gelelim ama anneme öyle diyormus ordan.. işte en iyisi yalnız eşinle kalmak bu yüzden çok sanslisin canım 💜 sanki 1 gün o halde eşinle yalnızda kalırsın dicem de zaten doğum başlayınca belli olur haber verirsin derken dogurana kadar yine 1 gün kalmazsın
Bizimde devamlı soruyolar biz gelelim mi artık diye bizde devamlı öteledikçe anneme erken gitmemizi istemiyolar herhalde demişler de annem erken gitmemizin bi anlamı yok biz onlara doğumdan sonra lazımız şimdi gitsekte bi anlamı olmayacak onlar bize haber verecekler demişler. Annemle birlikte gelecekleri için gelemediler yoksa bi sabah kapı çalar biz süpriz yaptık derlerdi diye düşünüyorum 😅

Benim doktorum çok aşırı ödemin olursa tansiyon takibi yap demişti. Yüksek tansiyon aşırı ödem yapıyomuş 🌸

Guncelleme yapayım sabah saat 7 gibi lavaboya gittim Bir baktım su akıyor ve durmadı 10 dakikaya yakın aktı hemen hastaneye geldik adet sancısı gibi sancım vardı sabah yine kasilmam vardı ama suan hic yok şaka gibi açılma da yok doktor bekleyelim dedi suni sancıyi kabul etmedim acilmam olsa neyse ama simdi o kadar acıyı çekmeye gerek yok sancım gelmezse normalde suni sanci veriyorlarmış ama ben istemediğim için bekleyeceğiz dedi açılmam olmazsa sezeryana alınacağım galiba

Tuzlu mu yiyorsun canım tuzu kes istersen. Bende hiç ödem yok şükür diyim ama tansiyonum hep düşük ondan mı bilmiyorum. Maden suyu bile ödem yapıyor aslında içiyorsan onu bırakabilirsin.

Kızlar benim psikolojim bozulmaya başladı.. kac gündür aşırı sinirliyim ama aşırı.. Her şey batıyor bana ama her şey.. Evde bir büyüğün olması bütün özgürlük alanımi kisitladi en basiti bir şey yapmak istiyorum ne gerek var.. aşırı aşırı bir sıcak var klimayı açmak istiyorum odanın sıcaklığı iyi😑 benim üstüm ter ama bosaliyor ki ben çok zor terleyen bir insanım..
Yarın doktoruma dicem suni mi vercek direkt sezaryen mi olur bilmiyorum ben kafayı yemeden artık kurtulmak istiyorum.. Ağlıyorum vicdan azabı çekiyorum böyle konusuncada ama ben doğum yapayım bir an önce herkes kendi evine dağılsın özgür olayım en azından evimde istediğimi istediğim yere koymak istiyorum😭 daha birde kv gelecek.. üzerine gorumcemde geçen diyordu çocukların okulu bitince geliriz çok bunaldım ben.. evden kaçasım geliyo kimde yerimi bilmesin bebeğimle çok garip bi psikolojiye girdim normal mi bu durum bilmiyorum.. dünde kapımın önündeki ayakkabılar geçiş guzergahinda değil geçiş guzargahina konulmuş her neyse 2 ayakkabı ben başladım kızmaya hangi ger...kalı koyar bunu böyle bilmem ne her şey batıyor bana kisacasi
Yalnız değilsin hiç vicdan azabı da çekme canım. Aynı durumdayız bende Allahtan aile büyükleri yok aşırı sinirliyim eşime çatıyorum habire bunca ay geçirdim sakindim son 2-3 gündür kafamda kuruyorum adama uyurken bile gırtlaklayasım geliyor halbuki ortada bişey yok. Bekledikçe geriliyorsun sen gerildikçe psikolojin bozuluyor. Bende de aksine gün yaklaştı ya gerginlik çöküyor. Aslında farkındayız işte durumun ama elden bişey gelmiyor 🤦🏻‍♀️

Guncelleme yapayım sabah saat 7 gibi lavaboya gittim Bir baktım su akıyor ve durmadı 10 dakikaya yakın aktı hemen hastaneye geldik adet sancısı gibi sancım vardı sabah yine kasilmam vardı ama suan hic yok şaka gibi açılma da yok doktor bekleyelim dedi suni sancıyi kabul etmedim acilmam olsa neyse ama simdi o kadar acıyı çekmeye gerek yok sancım gelmezse normalde suni sanci veriyorlarmış ama ben istemediğim için bekleyeceğiz dedi açılmam olmazsa sezeryana alınacağım galiba
E bebeğin suyu bitti nasıl bekletiyorlar 🤔

Eve çıkış verdi mi canım? Su geldikten sonra ne kadar bekleme süreniz varmış

Kızlar tüm gece sancı çektim düzensiz ama uykudan uyandırdı hep hafifleyince dalabildim sonra yine sancıyla uyandım. Bugün daha az ara ara sancı yokluyor düne kadar normalken bugün oturup kalkamıyorum resmen vajinaya baskı var aşırı batıyor yürürken de batıyor dik durup doğrulamıyorum bebeği bacaklarımın arasında hissediyorum okadar aşağıda gibi. Kanala filan mı girdi acaba. Yarın doğum olmasa bu haftaiçi doğacak gibi hatta dün gece doğurcam sandım 🤦🏻‍♀️

Kızlar tüm gece sancı çektim düzensiz ama uykudan uyandırdı hep hafifleyince dalabildim sonra yine sancıyla uyandım. Bugün daha az ara ara sancı yokluyor düne kadar normalken bugün oturup kalkamıyorum resmen vajinaya baskı var aşırı batıyor yürürken de batıyor dik durup doğrulamıyorum bebeği bacaklarımın arasında hissediyorum okadar aşağıda gibi. Kanala filan mı girdi acaba. Yarın doğum olmasa bu haftaiçi doğacak gibi hatta dün gece doğurcam sandım 🤦🏻‍♀️
Tam vaktinde doğuruyosun bak her şeyde bi hayır varmış tam dayanılmaz hale geldiği vakitte kurtulacaksın inşallah

Bizimde devamlı soruyolar biz gelelim mi artık diye bizde devamlı öteledikçe anneme erken gitmemizi istemiyolar herhalde demişler de annem erken gitmemizin bi anlamı yok biz onlara doğumdan sonra lazımız şimdi gitsekte bi anlamı olmayacak onlar bize haber verecekler demişler. Annemle birlikte gelecekleri için gelemediler yoksa bi sabah kapı çalar biz süpriz yaptık derlerdi diye düşünüyorum 😅
Annene helal olsun valla doğru demiş şuan mesela benim afedersiniz ama eşimle birliktelik yaşamam gerekiyor kolay doğum için yasayamiyorum kendim psikolojik olarak rahat hissetmiyorum 1 haftadır yapmıyoruz.. Bu açılardan da düşünmek lazım.
Birde bu kvlerin derdi ne acaba erkenden gelip napcaklar🤣🤣

Yalnız değilsin hiç vicdan azabı da çekme canım. Aynı durumdayız bende Allahtan aile büyükleri yok aşırı sinirliyim eşime çatıyorum habire bunca ay geçirdim sakindim son 2-3 gündür kafamda kuruyorum adama uyurken bile gırtlaklayasım geliyor halbuki ortada bişey yok. Bekledikçe geriliyorsun sen gerildikçe psikolojin bozuluyor. Bende de aksine gün yaklaştı ya gerginlik çöküyor. Aslında farkındayız işte durumun ama elden bişey gelmiyor 🤦🏻‍♀️
Kesinlikle canım o psikolojiyi durduramiyorsun bi bakıyorsun kizmissin iş işten geçmiş.. inan aile buyukletiyle daha kötü stresini atamıyorsun.. demek ki herkes aynı en azından içim rahatladı yoksa insan gerçekten üzülüyor anneme kızmak istemem ama kızmış oluyorum sonra bakıyorum masum masum duruyp çok uzuluyom

Eee canım su aktiysa niye suniyi kabul etmedin ben yarın kendim teklif vericem doktoruma suni sancıyı

X