2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Kızlar 2.ayında bebişleriniz kaç kilo idi, birde tek meme mi çift mememi mi emziriyorsunuz

Kızlar 2.ayında bebişleriniz kaç kilo idi, birde tek meme mi çift mememi mi emziriyorsunuz
Benimki artık hiç emmek istemiyor yaaa ben çok üzülüyorum, sağiyorum o da çok az çıkıyor ve onu da kaşıkla yediriyorum az da olsa napayım ne yapacam bilemedim yaaa, çocuğum anne sütü alsın istiyorum ama aşırı meme reddi var ve sagdigim sütte az

Benimki artık hiç emmek istemiyor yaaa ben çok üzülüyorum, sağiyorum o da çok az çıkıyor ve onu da kaşıkla yediriyorum az da olsa napayım ne yapacam bilemedim yaaa, çocuğum anne sütü alsın istiyorum ama aşırı meme reddi var ve sagdigim sütte az
Kaç kilo canım senin bebiş mama mı veriyorsun

ben de yeni tip aşılara (RNA aşıları gibi) karşıyım ancak çocuk hastalıkları aşılarını yaptıracağım. Hele bu kadar mülteci varken ülkede... Verem yine ortaya çıkmış mesela, bizim ülkemizde bitmişti oysa, Allah korusun
Allah korusun. Onu ben de yaptırabilirim. Ya biri geçen verem aşısı oldugu halde verem olmuş. İşe yaramıyor belki de herkeste. Neye göre nasıl oluyor acaba..

Canım kaç saatte bir veriyorsun peki ? Hangi mama
Canım geceleri 4 saatte bir, gündüz ise belli olmuyor açıkçası yani değişiyor bazen 2 saatte bir bazen 3 oluyor değişiyor. Hipp mama canım doğduğundan beri kullanıyoruz hiç değiştirmedik daha

Allah korusun. Onu ben de yaptırabilirim. Ya biri geçen verem aşısı oldugu halde verem olmuş. İşe yaramıyor belki de herkeste. Neye göre nasıl oluyor acaba..
Biz ikinci ay aşılarini olduk ben çok kararsiztim, sonra da KKK ve su çiçeği aşılarını yaptırıp geri kalanı yaptırmayı düşünmüyorum açıkçası, hacamata da ağır metallari vücuttan artırmaya çalışacağım elimden geldiğince. 6 ayda bir hacamat yaptirarak

Verem aşısının koruyuculuğu yüzde 60 civarıdır esas amacı ağır verem hastalığını yani tüm vücuda yayılan veya menenjit yapan halini ve de bulastiriciligini azaltmak-engellemektir.

Anneler gününüz kutlu olsun kızlar 🌸
Benim için dua edin olur mu 🙏 umarım ben de bir gün anneler günümü kutlayabilirim 🙏
Canım Cansu sen beni bilmesende tanımasanda. Ben senin sürecini iyi biliyorum. Burda çok dua ettik sana.
Bilmiyorum belki okumussundur ama.
Bende 41+5 de dogmuş bebegimi kaybettim hemde hiç hastaligi vs olmadan. Yani sancilarla bi taraftan bebegime kavusucam sevinciyle girdigim hastaneden gözlerim aglamaktan şiş kan kırmızı kalbim cayır cayır yanarak elim boş çıktım :KK43: 1 buçuk sene oldu hatirlamadigim bir gün bile olmadı unutmicaksn ama alişicaksn. Sonra kimyaseller 8 haftalik düşük derken.
2 ay önce yeniden bebegim dogdu hem sevinç hem korku her şey var. Canım benim kalbini ferah tut her şeyde bir hayır var.

Sanada bizim ki ay uyumadı ay kaka yapmiyor diyecegin. geceleri uykusuz sen ve ciyaklayan bebe nasip etsin 😁 🤲

Merhaba güzel anneler nisan annesiyim. Acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Göğüs uçlarım beyazlaştı aşırı acıyor emziremiyorum. Dayanamıyorum. Çığlık çığlığa kalıyorum emzirmeyi deneyince. Bi yandan acıdığı için emziremiyorum bi yandan süt doluyo yine acıyo napacağımı şaşırdım. Garmastan, lansinoh, zeytinyağı, kantaron hepsini denedim. Var mı tavsiyeniz? Doktora gitsem hangi bölüme gitmem gerekir.
Bana 2 farklı Dr tavsiye etti. Bebegimin agzinda pamukçuk oldugunda. Emzirdikten sonra Gögus ucuna batikon sür sonraki emzirene kadar uçmuş olacak. Emzirdiginde bebegin agzi yesil olabilir hiç zararli degil dedi. Hem gogus ucun acısı geçicek hem pamukçuga iyi gelecek dedi. Ben yapiyorum gogus ucu aciya çok çok iyi geldi hem bebegin pamukçuguna. Yani yapip yapmamak size kalmiş bi Dr sorup onay verirse yapın. Bana çok iyi geldi

Canım Cansu sen beni bilmesende tanımasanda. Ben senin sürecini iyi biliyorum. Burda çok dua ettik sana.
Bilmiyorum belki okumussundur ama.
Bende 41+5 de dogmuş bebegimi kaybettim hemde hiç hastaligi vs olmadan. Yani sancilarla bi taraftan bebegime kavusucam sevinciyle girdigim hastaneden gözlerim aglamaktan şiş kan kırmızı kalbim cayır cayır yanarak elim boş çıktım :KK43: 1 buçuk sene oldu hatirlamadigim bir gün bile olmadı unutmicaksn ama alişicaksn. Sonra kimyaseller 8 haftalik düşük derken.
2 ay önce yeniden bebegim dogdu hem sevinç hem korku her şey var. Canım benim kalbini ferah tut her şeyde bir hayır var.

Sanada bizim ki ay uyumadı ay kaka yapmiyor diyecegin. geceleri uykusuz sen ve ciyaklayan bebe nasip etsin 😁 🤲
Aminnn çok içten amin ❤️ biliyorum kuzum seni. Hatırlıyorum yaşadıklarını yazmıştın. Rabbim hepimizin acısını hafifletsin. Biliyorum yeniden bir bebeğim olsa onu sağlıkla kucağıma alsam da aklımda fikrimde hep Arya olacak. O benim meleğim 🩷 keşke hiç böyle şeyler yaşamasaydık ama umarım geleceğimiz geçmişlerimizden hep daha parlak olur 🌸

Kızlar bebeklerinizin burnu tıkalı olmasa da temizliyor musunuz ? Ben dün banyo yaptırdım ve temizlemeyi unuttum yaaa. Şimdi de sabah baktım burnunda pislik vardı onu alayım dedim aspiratörle kıyameti kopardı. Ama tıkalı değil öyle akan sümük vs de yok. Sadece pislik var o da kendi çıkamayacağı için müdahale edeyim dedim de olmadı 😀🙄

Kızlar bebeklerinizin burnu tıkalı olmasa da temizliyor musunuz ? Ben dün banyo yaptırdım ve temizlemeyi unuttum yaaa. Şimdi de sabah baktım burnunda pislik vardı onu alayım dedim aspiratörle kıyameti kopardı. Ama tıkalı değil öyle akan sümük vs de yok. Sadece pislik var o da kendi çıkamayacağı için müdahale edeyim dedim de olmadı 😀🙄
Ben banyo yaptirdigim zaman temizliyorum ekstra bisey olmadikca👍🏼 Banyodan sonra yumusayip asagi inmistir sumuk 😁 ben oyle kati sumukler icin aspiratör kullanmiyorum canim tel tokayla aliyorum daha kolay 🤩

Kızlar merhaba. Bebeğim 66 günlük. 63 günlükken 5.350 gr yani 2 aylikken oyle kiloda. Dogdunda 3 kl hastaneden çikişda 2.900 gr dı 1 ay kilosu 4.400. Yani ilk ay 1.500 gr almiş ama bu ay 950 gr halbuki biraz toparlansin diye her gece 60 cc mama bile veriyorum. Üzüldüm az almasina :KK43: benim bebegimin yüzü küçük oldugu için zayif gözüküyor. Hem belli yani boyu falanda uzamış . Hastaneden çikişta giydirgimiz kiyafeti o zmn baya büyüktü içinde yüzüyordu resmen. Ama şuan tam oluyor.
Herkeste eskisinden azıcık azıcık kilo almiş diyor. Takmiyorum aslinda ama bir yerde sinirimi bozmaya başariyorlar.

Kizlar nerdesiniz. Cansu da yok sessizlesti buralar.
Sizde hala gaz sancisi çekiyormusunuz. Bende 5 farkli sey kullandim ama fayda yok. 2 tane damla kullandim. 3 farkli dere otu suyu içirdim o daha iyi yapti. Sizde deneyin. Egzanede yoksa bile kendimiz suda kaynatip suyunu verebiliyormuşuz. Benimkime o daha iyi gibi.

Kızlar merhaba. Bebeğim 66 günlük. 63 günlükken 5.350 gr yani 2 aylikken oyle kiloda. Dogdunda 3 kl hastaneden çikişda 2.900 gr dı 1 ay kilosu 4.400. Yani ilk ay 1.500 gr almiş ama bu ay 950 gr halbuki biraz toparlansin diye her gece 60 cc mama bile veriyorum. Üzüldüm az almasina :KK43: benim bebegimin yüzü küçük oldugu için zayif gözüküyor. Hem belli yani boyu falanda uzamış . Hastaneden çikişta giydirgimiz kiyafeti o zmn baya büyüktü içinde yüzüyordu resmen. Ama şuan tam oluyor.
Herkeste eskisinden azıcık azıcık kilo almiş diyor. Takmiyorum aslinda ama bir yerde sinirimi bozmaya başariyorlar.
Merhaba benim bebeğim 3080 gr doğdu bir haftalikken 2700 olmustu fazlaca kilo kaybetti sonra bir aylıkken 3800 oldu 60 günlük kontrolde 5000 gram olmuştu, şimdi 71 günlük 5200 gram yani 11 günde 200 gram ancak almış. Bundan sonra kilo alımı azalacak tabi bebişler hareketleniyor her ay birer kilo alamaz. Persentiline bakıcaz artık kızlarla erkeklerin persentili farklı. Yani şu tabloda en ust ve en alttaki cizgiler arasinda biyerlerde olmasi ve kendi çizgisini takip etmesi önemli aşağı düşmemesi lazım. Millet yorum yapmaya bayılır hiç canınızı sıkmayın sağlıklı olsunlar yeter

Eklentiler

• Screenshot_20240515-130917_Google.jpg
    Screenshot_20240515-130917_Google.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 26
X