Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Merhaba herkese :)
Sizlere bir sorum var , yavaştan park yatak ve oto koltuğu +bebek arabası almaya başlayacağım .

İsofix uyumlu oto koltuğu ve bebek arabası olarak ne önerirsiniz?

Park yatak mesela sallanan mı olsun , kaç yaşa kadar kullanılır ?

Puseti eşimin kuzeninden ödünç alacağız zaten 5-6 ay ancak kullanılır dediler..normalde şu 3in 1 olanlardan alırız olur biter diyordum ama pusete gerek olmayınca daha sağlam ve uzun kullanılan iki parça alayım dedim
Tecrübeli anneler kullandığınız ve memnun olduğunuz park yatak , araba koltuğu ve bebek arabaları nedir bizimle paylaşır misiniz? 🙃

merhaba kızlar :)
bu ay şeker testi yaptıracak olanlar var mı veya yaptırmış olanlar durumunuz nedir?
ben perşembe yaptırdım, hoca sırf 35 yaş üstü olduğum için yapalım dedi zayıf hamile kaldım ve hala da kilom çok yok,
ailede şeker öyküsü de yok.
bugün sonuçlar geldi, 75 mg yükleme yapıldı bu arada.
açlık şekeri ve 2.saat tokluk şekeri gayet iyi ama 1.saat tokluk şekeri sınıra yakın. sınır 190, benim şekerim 180.
hoca çok üstünde durmadı dikkat edelim dedi ama benim kafama takıldı. sınırı 180 kabul edenler de varmış nette okuduğum kadarıyla.
hocayı da darlamak istemiyorum sizlere sorayım dedim. var mı sonuçları alan, doktorlarınızın tavrı nedir bu konuda acaba?
sağlıklı gebelikler hepimize:)
Sınır 140 180 değil canım
Ben yaptırdım doktorum sana tedavi vermicem ama diyet+spor yapıcaz insülinim güzel geldiği için oda eğer oda yüksek gelseydi iğne başlayacaktı benim 1 saatlik 50mglik şeker yükleme sonuçların bu şekilde
Sisteme 75mg girilmiş ama 50mg yükleme yapıldı bana sınır 140 denildi

Eklentiler

• 1000059372.jpg
    1000059372.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 87
Aynıı sorunu yaşıyorum ben kestirmek istiyorum ama kimse istemiyor kuaförüm bile kesmem ben dedi dogur öyle dedi baya inanıyorlar ben inanmiyorum ama yinede arada kaldım
Ben bugün saç kesimi ve bitkisel boya ile saçlarımı boyadım tamamen batıl inanç kızımdada kestim gayet sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdim

Kızlar oda yaptınız mı bebek için mobilya nereden düşünüyorsunuz?
Biz kendi odamızda kullanmak için park yatak aldık bir de odasını aldık görsellere ekliyorum canım, maskodan aldık çok içimize sindi
Herkese merhaba aranıza yeni katıldım aslında çok aktif kullanıyordum burayı hamilelik koşturmadan Fırsat bulamadım .Bende 23 haftaya girdim ikiz kız bekliyorum inşallah 🙏🏻
Hoşgeldin canım 🥰
Saçlarım çok uzadı, belimde. Hava da sıcaklası. Duş almak işkence gibi oluyor. Omzumda kestirmek istiyorum ama cesaret edemiyorum. Annem ablam kuzenim kestirme diyor. Aranızda kestiren var mı. Batıl inanç da olsa Bi korku geliyor. 16 hafta kanamam oldu. Tam geçti herşey yolunda derken buna takıldım 🥲😄
Benim de batıl inançlarım yoktur 1 hafta önce kısacık kestirdim çünkü çok uzamıştı sık sık duşa giriyorum taraması ve kurutması beni çok zorluyordu çook rahat ettim şimdi😌
kizlar 4 5 gun dur oglani cok guzel hissediyodum 2 gundur tik yok ya valla panik oldum elimi koyup bekliyorum bazen tik ediyo ama 4 5 gunku gibi bi vurma degil gibi bagirsak haranetim mi ki diyorum
Canım 2 gündür ben de öyleydim biraz yoğun ve koşturmacalıydı o yüzden hiç hissetmedim desem yeridir nerdeyse doktora gidicektim ama bugün çok şükür burdayım anne merak etme dedi ve kıpır kıpır bi gün geçirdi. İnşallah seninki de aynı şekildedir, bi günleri diğerini tutmuyo yaramazların ☺️

Eklentiler

• IMG_0820.jpeg
    IMG_0820.jpeg
    121,2 KB · Görüntüleme: 88
kizlar 4 5 gun dur oglani cok guzel hissediyodum 2 gundur tik yok ya valla panik oldum elimi koyup bekliyorum bazen tik ediyo ama 4 5 gunku gibi bi vurma degil gibi bagirsak haranetim mi ki diyorum
Kuzum bu haftalarda çok normal, doktora sorduğumda senin her günün aynı mı ki onun da öyle olsun dedi🤣 günde o az hareketli günlerde 10 kere falan hissediyorsan çok normal

Sınır 140 180 değil canım
Ben yaptırdım doktorum sana tedavi vermicem ama diyet+spor yapıcaz insülinim güzel geldiği için oda eğer oda yüksek gelseydi iğne başlayacaktı benim 1 saatlik 50mglik şeker yükleme sonuçların bu şekilde
Sisteme 75mg girilmiş ama 50mg yükleme yapıldı bana sınır 140 denildi
Canim 50 mg de senin dediğin gibi sinir 140, 75 mg de 1.saat için 190, 2 .saat 165 sınır.
İşin garip yani benim açlık şekerim ve 2.saat tokluk sekerim baya düşük biri 76 diğeri 79. Ama 1.saat tokluk şekerim çok yüksek nerdeyse sınırda.
Bana hiç 50 mg yapmadı direk 75 mg tanı testi yaptı. Onda 1 defa açlık 2 veya 3 defa da tokluk olcuyorlar.
Doktor bana da dikkat edelim fazla yemeyelim yazmış ama çok rahat geldi tavrı ne bileyim:)
Spor da önemliymiş dünden beri okuyorum da egzersiz düşürüyormuş gebelik şekerini. Artik dikkat edicez bebisler için yapacak bisey yok.

Kuzum bu haftalarda çok normal, doktora sorduğumda senin her günün aynı mı ki onun da öyle olsun dedi🤣 günde o az hareketli günlerde 10 kere falan hissediyorsan çok normal
uff huc hissetmedim ya 2 gundur bugunde oyle uyandim elim karnima gitti hemen doktorada gitmemek icin direniyorum ama bugunde hissetmezsem yarin gidicem

uff huc hissetmedim ya 2 gundur bugunde oyle uyandim elim karnima gitti hemen doktorada gitmemek icin direniyorum ama bugunde hissetmezsem yarin gidicem
Soğuk buz gibi su iç ve uzan , bir yerde okumuştum o zaman hareket ediyorlarmış. Benim de bir günü diğerini tutmuyor . Dün tüm gün hareket etmedi mesela . Biz aynı hafta aynı günüz. Doktorum bana 24. Hafta geçene kadar düzenli hareket bekleme dedi

Soğuk buz gibi su iç ve uzan , bir yerde okumuştum o zaman hareket ediyorlarmış. Benim de bir günü diğerini tutmuyor . Dün tüm gün hareket etmedi mesela . Biz aynı hafta aynı günüz. Doktorum bana 24. Hafta geçene kadar düzenli hareket bekleme dedi
bende cikokata yemeyi denedim banamisin demiyo simdi suyu deniycem hemen ne guzel hissediyorum artik demistim uf

Canim 50 mg de senin dediğin gibi sinir 140, 75 mg de 1.saat için 190, 2 .saat 165 sınır.
İşin garip yani benim açlık şekerim ve 2.saat tokluk sekerim baya düşük biri 76 diğeri 79. Ama 1.saat tokluk şekerim çok yüksek nerdeyse sınırda.
Bana hiç 50 mg yapmadı direk 75 mg tanı testi yaptı. Onda 1 defa açlık 2 veya 3 defa da tokluk olcuyorlar.
Doktor bana da dikkat edelim fazla yemeyelim yazmış ama çok rahat geldi tavrı ne bileyim:)
Spor da önemliymiş dünden beri okuyorum da egzersiz düşürüyormuş gebelik şekerini. Artik dikkat edicez bebisler için yapacak bisey yok.
Siz böyle yazınca dikkatimi çekti benden 2 kere kan alındı biri yükleme yapılmadan diğeri yükleme yapıldıktan 1 saat sonra 3.kanı yemekten sonra aldıklarını okudum acaba diyorum çok şeker yüklendiği için mi tokluk bu kadar yüksek çıktı
Komşumuz da tokluk kan takibi yapıyorum 97 çıkıyor her seferinde

ya ben oda sicakliginda hic icemem mideme vurur yaz kis soguk su icerim ama buda tutmadi yarin doktora gidicem aksama kadar hissetmezsem eger
Benim de bazen iki gün az hissettiğim diğer gün çok hissettiğim oluyor ama hiç hissetmedim diyorsan ve endişelendiysen zübeyde hanım acile gidebilirsin canım bakarlar hemen

Siz böyle yazınca dikkatimi çekti benden 2 kere kan alındı biri yükleme yapılmadan diğeri yükleme yapıldıktan 1 saat sonra 3.kanı yemekten sonra aldıklarını okudum acaba diyorum çok şeker yüklendiği için mi tokluk bu kadar yüksek çıktı
Komşumuz da tokluk kan takibi yapıyorum 97 çıkıyor her seferinde
Onu ben de düşündüm. 12 saatlik açlıktan sonra 75 mg şeker içiyoruz 1 saat sonra inanılmaz yükselmesi normal gibi geliyor. Gerçek hayatta saatlerce aç kalıp seker yiyip sonra yine aç kalmıyoruz sonucta. Ben 3 kere kan verdim, önce açlık sonra 1er saat arayla tokluk. Saat 1 e kadar aç susuz bekledim yorucuydu. Ama yine de doktorumun önerisi ile yaptırdım testi. Yine doktoru dinleyip çok panik olmadan dikkat ederek devam edicem sanirim.

Benim de bazen iki gün az hissettiğim diğer gün çok hissettiğim oluyor ama hiç hissetmedim diyorsan ve endişelendiysen zübeyde hanım acile gidebilirsin canım bakarlar hemen
bugun aciiikmidiiir ayh hemen gidiyim yarini beklicektim yoksa doktoruma gidiyim diye

bugun aciiikmidiiir ayh hemen gidiyim yarini beklicektim yoksa doktoruma gidiyim diye
Tabi canım zübeyde hanım acil hep açık, sık sık gittiğim için biliyorum 😀 hemen bakarlar alttan muayene diyorlar hemen ama istemiyorum diyebiliyorsun o zaman karından bakıyorlar, git de aklın kalmasın bize de yaz

Onu ben de düşündüm. 12 saatlik açlıktan sonra 75 mg şeker içiyoruz 1 saat sonra inanılmaz yükselmesi normal gibi geliyor. Gerçek hayatta saatlerce aç kalıp seker yiyip sonra yine aç kalmıyoruz sonucta. Ben 3 kere kan verdim, önce açlık sonra 1er saat arayla tokluk. Saat 1 e kadar aç susuz bekledim yorucuydu. Ama yine de doktorumun önerisi ile yaptırdım testi. Yine doktoru dinleyip çok panik olmadan dikkat ederek devam edicem sanirim.
Sizin olması gereken gibi olmuş benden sadece 2 kere alındı haftaya 75mglik yükleme yapılacakmış bende doktoruma göre hareket ediyorum güveniyorum da ona ama bu kadar yükleme olması da beni rahatsız etmiyor değil 😔

X