2023 Yıllık Harcama Günlüğü

Maşallah 6 gündür 0 harcama :)
ay ilk günler ciddi bir aile sorunu ile bogustum son günler de saldım hemen toparlıyorum 🤐
benim bu bütçeye inancım kalmadı ela😒😑
(altta da müzik, cuzdanim şöyle ne olduuuuu bize nasıl ihanet ettik sozumuzeeeeee:cry:)
pof bu kadar dürtüsel olmak zorunda miyim
!

şimdi nöbetteyim gece boşlukta toplam rezilliği gözden geçiren bir guncelleme yazacağım

Kredi kartımı 35 e çıkardım hemen onayladı

30 çektim 33 kusur geri ödemesi

Daha çok başvursam.ne olurdu bilemedim
Aaaa harika. Öğrenciyken vardı ziraatim, basvurayim madem öyle 🥰
Esnek hesabı çok seviyorum ya, her ay maaşinla giderek zamlanan altın döviz vs alacağına esnek hesabınla erkenden al, TL taksidiyle ödersin😇 inşallah bana da çıkar

Kredi kartımı 35 e çıkardım hemen onayladı

30 çektim 33 kusur geri ödemesi

Daha çok başvursam.ne olurdu bilemedim
Nakit avansı kredi kartından değil, ekhesap/artıpara/kmh hesaplarından çekip taksitlendirin. Böylece kkartı limitini bloke etmiş olmazsınız😉

Nakit avansı kredi kartından değil, ekhesap/artıpara/kmh hesaplarından çekip taksitlendirin. Böylece kkartı limitini bloke etmiş olmazsınız😉

bızde kredı kartı bıtmez hahhahahah kart lımıtı bloke olayı sıkıntı degıl

benım ıcın en onemlısı oran ve gerı odeyecegım mıktar :)

son günlerde iş değişikliği ile uğraşıyordum
bütçe olayına yeni baktım
tam olarak 3 aydır maaş alıyorum ve hala 42 bin borcum var.(ocaktan beri elime totalde 118 bin para geçmiş)
ve sonuç;
90 bin borç/48 bin nakitpara:olamaz: (43 bini spiritüel şeylere gitmiş, regresyon çalışmaları vs ama isteidgim her şeyi yaptırdım o defter kapandı)
ne yapacağımi bilmiyorum
neyse borçlarım artmamis azalmış ama durumdan pek memnun değilim, ay bide memnun olsaydım gerçektende :sinirli:
demek bu maaşı almasam tefecilerin eline düşeceğim.
şu an hala annemlerle yaşıyorum
burada olmak bana duygusal olarak iyi geliyor ama onlara çok dengesiz harcamalar yapıyorum bunu bir rutine oturtma kararı aldım ay başında bir miktar göndereceğim anneme ne gerekiyor ise yapsın.
4 bin civarı düşünüyorum
her ay 4800 lira terapist masrafım var/ kendisinden aşırı memnunum muhteşem bir adam🥲
yeni bir diyetisyene başladım
aylık 1500
ve spora gideceğim (ne olacağına karar vermedim henuz personel tranier de olabilir reformer plateste )bunlar aylık rutin harcamalarım.
gerisi ile ilgili artık net bir çizelge belirlemek gerekiyor.
para ve yemek genel olarak çok durtusel olduğum konular.
31 yaşında bu para harcama olayını bir düzene oturtmam gerekiyordu :kahve::KK11:

son günlerde iş değişikliği ile uğraşıyordum
bütçe olayına yeni baktım
tam olarak 3 aydır maaş alıyorum ve hala 42 bin borcum var.(ocaktan beri elime totalde 118 bin para geçmiş)
ve sonuç;
90 bin borç/48 bin nakitpara:olamaz: (43 bini spiritüel şeylere gitmiş, regresyon çalışmaları vs ama isteidgim her şeyi yaptırdım o defter kapandı)
ne yapacağımi bilmiyorum
neyse borçlarım artmamis azalmış ama durumdan pek memnun değilim, ay bide memnun olsaydım gerçektende :sinirli:
demek bu maaşı almasam tefecilerin eline düşeceğim.
şu an hala annemlerle yaşıyorum
burada olmak bana duygusal olarak iyi geliyor ama onlara çok dengesiz harcamalar yapıyorum bunu bir rutine oturtma kararı aldım ay başında bir miktar göndereceğim anneme ne gerekiyor ise yapsın.
4 bin civarı düşünüyorum
her ay 4800 lira terapist masrafım var/ kendisinden aşırı memnunum muhteşem bir adam🥲
yeni bir diyetisyene başladım
aylık 1500
ve spora gideceğim (ne olacağına karar vermedim henuz personel tranier de olabilir reformer plateste )bunlar aylık rutin harcamalarım.
gerisi ile ilgili artık net bir çizelge belirlemek gerekiyor.
para ve yemek genel olarak çok durtusel olduğum konular.
31 yaşında bu para harcama olayını bir düzene oturtmam gerekiyordu :kahve::KK11:
48 bin nakit paranız var ise 42 bin borcunuzu kapatsanız ya madem?

Bitirin borcu sonra ayrıca biriktirmeye başlarsınız. Ben borcu varken kişilerin yanda para biriktirmesini garip karşılıyorum. Kenarda para var diye sanki borç yokmuş gibi hissettirip borcu sorun etmeme ruh haline giriliyor sanırım.

Elinizde hazır para varken ödeyip de kurtulun. Sonra elinizde varsa harcarsınız yoksa harcamazsiniz kendi kendinize de bütçe yapmış olursunuz böylece.

Ama ortada borç varken sanki yokmuş gibi kenara atayım, dur ona vereyim, dur bunu yapayım ile bu borçlar sadece sizin değil kimsenin bitmez üzgünüm.

X