2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    292
Deisa Deisa öğünlerini evde hazirla ne yemek yapacaksan kaplara koy difrizde dondur, soğutucu termosla git otelde rica et difrize atsinlar sonra hangisini yedireceksen akşamdan buzluktan al buzdolabina koy ertesi güne çözülür ısıtır yedirirsin bir de aperatif şeyler alırsın zaten atistirmalik meyve vs o sekilde iyi olur bence ben olsam bu yolu izlerdim

Bizde iki gündür kapadokyadayız ben böyle küçük seyahatlerde hiç kasmıyorum ya zaten her yerde ev yemekleri yapan yerler vs var. Yanıma yoğurt aldım bir de mercimek çorbası yapmıştım onu termosa koydum ilk gün bir öğün öyle yaptı ara öğünler için humm ın ve gerberin atıstırmalıklarından aldım ve muz. Çok seviyor bunları zaten. Otel oda kahvaltı. Sabah peynir yedi yaban mersini almıştım ondan yedi bolca. Ekmege tereyağı bal sürüp verdim gözleme vs vardı kahvaltıda bu ara iştahı yok yemedi ama normalde yerdi mesela. Yumurta vermedim organik değil diye. Öğlen de pideciye gittik pide ayran yedi. Akşam çorbacıda çorba içti bizimle.Yani böyle bir iki gün idare edilebilir bence. Güzel geçer seyahatiniz umarım 🙏🏻
Sağolun kızlar öneriler için 🙏🏻 of aşırı yemek seçiyor gideriz otururuz biyere yemezse aç kalır diye yanıma yedekli almalıyım bişeyler, iyi fikir oldu bunlar.

Canım 3 öğün veriyorum ara larda da muz elma yoğurt, kahvaltıda yumurta genelde öğlen çorba yanında muz, akşamda evde akşam yemeği ne varsa bizle yer , eti 2-3 güne bir vermeye dikkat ediyorum, ekmek rafine şeker çok vermemeye çalışıyorum mümkün oldukça bazen ekmek çorbasına doğruyorum, 1 muzu kendi yiyebiliyor mesela ben şaşırıyorum maşallah diyeyim ama kilo almaması ilginç
Ben sağlıklı beslensin diye öyle çubuk bisküvi falan hiç vermiyorum biraz karbonhidratı mı artırsam dedim bunları yazarken
Cnm istersen öğlen çorba yerine yararlı karbonhidratlara geç etkili olur kilo alımında, çorbada biraz su ile doymuş oluyor çok gerekli bişey değil bence, tereyağı ekleyebilirsin biraz yemeklerine, kinoa, nohut, mercimek, sebze makarnaları dil peyniri fln eritip üstüne deneyebilirsin,

Bizimki et yememeye başladı 4-5 gündür yemiyor , köfteyi direkt tükürüyor, tiftik et yaptım yemedi, pirzola yemedi, yemeğin içinde kıyma taneleri varsa tükürüyor yavrum vejetaryen oldu resmen. Şunu kesin yer dediğiniz etin başka bir formu var mı kızlar bu denediklerim dışında 😁

Bizimki et yememeye başladı 4-5 gündür yemiyor , köfteyi direkt tükürüyor, tiftik et yaptım yemedi, pirzola yemedi, yemeğin içinde kıyma taneleri varsa tükürüyor yavrum vejetaryen oldu resmen. Şunu kesin yer dediğiniz etin başka bir formu var mı kızlar bu denediklerim dışında 😁
Ekin de ayni canim, kiymayi corbalarina koyup blender yapıyorum öyle veriyorum tane ağzına gelince agzinda biriktirip tükürüyor 🥴

Canıma mecbur corba nın ıcınde yok edeceksın onun cozumu de blendır😁Benım oglumda corbalarda agzına kıyma gelse yutmuyor agzında biriktirip en son tukuruyor. Ay aslında ben de kıyma sevmıyorum corbalarda ıste besleyici olsun dıye verıyorum 😂

Şu makarna lütfenin falan kendinden kıymalı makarnaları var çok mantıklı bence denenebilir hatta ben de alıcam bugün 🫠

Ekin de ayni canim, kiymayi corbalarina koyup blender yapıyorum öyle veriyorum tane ağzına gelince agzinda biriktirip tükürüyor 🥴

Canıma mecbur corba nın ıcınde yok edeceksın onun cozumu de blendır😁Benım oglumda corbalarda agzına kıyma gelse yutmuyor agzında biriktirip en son tukuruyor. Ay aslında ben de kıyma sevmıyorum corbalarda ıste besleyici olsun dıye verıyorum 😂
Çorbayı katı yapıp blender yapayım o zmn başka çare yok gibi evet, geçici bir durumdur umarım ya et çok önemli. Nohut yeşil mercimek bezelye gibi proteni yüksek diğer şeyleri de sevmiyor canım sıkılıyor bu duruma.
Şu makarna lütfenin falan kendinden kıymalı makarnaları var çok mantıklı bence denenebilir hatta ben de alıcam bugün 🫠
Bilmiyordum onu alayım ben de cnm sağol 🙏🏻

kızlar aşı 2.5 gün sonra ateş yapar mı, pazartesi sabah aşı olduk , bugün 3 gibi atşelendi 39 a kadar Calpol verdim düştü ama şimdi gene çıkmaya başladı, 1 yaş aşıları olduk

kızlar aşı 2.5 gün sonra ateş yapar mı, pazartesi sabah aşı olduk , bugün 3 gibi atşelendi 39 a kadar Calpol verdim düştü ama şimdi gene çıkmaya başladı, 1 yaş aşıları olduk
Bence yapmaz ya aşılar zaten 39 a kadar cıkartmıyo ateşi bildiğim kadarıyla :KK43:

Yapmaz canım yapsaydı bastan yapardı. Gecmıs olsun canım😔

Of kızlar değişik duygular içerisindeyim. Bir kaç gündür halsizdim. İki gündür midem fenaydı. Uykusuzluğa yormuştum ama galiba hamileyim. Tek test vardı evde. Pozitif çıktı. Adetlerim doğumdan sonra hiç düzene girmedi. Ondan farkedemedim. Bugün doktora gideceğim. Allah kısmet ederse ve sağlıklıysa Kasım 2024 doğum ve ben 1,5 yaşında olacak olan bebeğimle beraber bir bebiş daha alıp eve getireceğim. Şoktayım. Bu arada yaşımda 41. 40 yaşında ilk doğumu yapmıştım. Herşey allahtan… Mutluyum ama tedirginimde. Dualarınızı istiyorum

Aşı ateşi 39 olmaz canim (sadece bexero/menenjit bazi bebeklerde yüksek ateş yapiyor) aşı olduğu gün ateş olur olacaksa da vakit kaybetmeden bi boğaz kulak kontrol ettir derim biz iburamin ve calpol kullandik son ateşli hastalikta

Bence yapmaz ya aşılar zaten 39 a kadar cıkartmıyo ateşi bildiğim kadarıyla :KK43:

Yapmaz canım yapsaydı bastan yapardı. Gecmıs olsun canım😔

Aşı ateşi 39 olmaz canim (sadece bexero/menenjit bazi bebeklerde yüksek ateş yapiyor) aşı olduğu gün ateş olur olacaksa da vakit kaybetmeden bi boğaz kulak kontrol ettir derim biz iburamin ve calpol kullandik son ateşli hastalikta
Sabaha kadar ateş sürekli tekrarladı, calpol verdim ama etkisi geçince tekrar yükseldi, doktora getirdim kızlar çokta huysuz hiç durmuyor

Sabaha kadar ateş sürekli tekrarladı, calpol verdim ama etkisi geçince tekrar yükseldi, doktora getirdim kızlar çokta huysuz hiç durmuyor
ateşlenmeden önce ve ateşliyken aşırı huysuz oluyorlar :KK43: iburamin zero çok rahatlatıyor canım semptomları azaltıyor biz onla nefes aldık. ateşte düşürüyor sabah öğle akşam ver dedi dr eğer iburaminden 2-3 saat sonra baktın yine huzursuz ya da ateşlenecek o zaman calpol ver dedi. bakalım size ne diyecek şu polen ve tozlar da çocukları hasta ediyor bilemedim yani

X