2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    267
Kızlar nerde bu millet.kimse neden yazmıyor.hadi benim bebek belli de😀siz nereye gittiniz.vallahi terkedilmiş hissediyorum.depresyon yükleniyor 😂zaten pamuk ipligine bağlı psikolojim.baska yere gittiyseniz Allah ilah aşkına beni de çağırın.burası benim terapi alanım.geri dönün tülaylaaaaar sizi çok seviyoruuuuum
Ahahahah cansın 😄😄 ben mastit oldum alev ateş yanıyorum ondan pek giremedim

Kızlar nerde bu millet.kimse neden yazmıyor.hadi benim bebek belli de😀siz nereye gittiniz.vallahi terkedilmiş hissediyorum.depresyon yükleniyor 😂zaten pamuk ipligine bağlı psikolojim.baska yere gittiyseniz Allah ilah aşkına beni de çağırın.burası benim terapi alanım.geri dönün tülaylaaaaar sizi çok seviyoruuuuum
Buralardayım ama evet eskisi gibi yoğun bakamıyorum buraya. Dişti, tadımdı oydu buydu derken zaten düzen falanda yok. Bam bam bam gidiyoruz. 😊

Bugün Bera testine gittik Antalyaya 2kulaktada sorun yok. Geçti. Açlık aramadılar, uyuması gerekli dediler. Yolda uyumuştu. Bir süre oyalandık mamaydı bezdi, oyundu falan. Kucağımda uyudu. Hemen aldılar bizi 10dk bile sürmedi test.

Çok kötü hissediyorum kendimi bebek arabasına koydum bebeğimi arkamı döndüm 1 saniyede yerdeydi, kendime çok kızıyorum her zaman emniyet kemerini takarım bir saniye sonra dönecektim nasıl düştü aklım almıyor. Çok büyük ders oldu bana. Şu an havalimanındayız buradaki doktor baktı bir şey yok dedi ama içim rahat etmiyor dönünce hastaneye gideyim diyorum
Haklısın. Bir şey olmasa bile insan kendini suçluyor böyle durumlarda 🙁 inşallah sorunsuz atlatırsınız🙏

Bugün Bera testine gittik Antalyaya 2kulaktada sorun yok. Geçti. Açlık aramadılar, uyuması gerekli dediler. Yolda uyumuştu. Bir süre oyalandık mamaydı bezdi, oyundu falan. Kucağımda uyudu. Hemen aldılar bizi 10dk bile sürmedi test.

Gözünüz aydın😍 darısı başımıza. Ama bize niye bir saat kadar sürüyor ve sekiz saatlik uykusuzluk lazım dediler🥲 belki senin kız geçtiği için çabuk bitmiştir, işitme kaybı olanlarda kayıp oranını da tespit ediyormuş ya bu test.

Gözünüz aydın😍 darısı başımıza. Ama bize niye bir saat kadar sürüyor ve sekiz saatlik uykusuzluk lazım dediler🥲 belki senin kız geçtiği için çabuk bitmiştir, işitme kaybı olanlarda kayıp oranını da tespit ediyormuş ya bu test.
Olabilir. Birde göz kırpması bile etkiliyor testi dedi kız. Belki öyle birşey olduğunda süre uzuyordur vs vs. Bir oran belirtilmemiş verilen belgede. Ama sisteme giriliyorsa bilemem.

Çok kötü hissediyorum kendimi bebek arabasına koydum bebeğimi arkamı döndüm 1 saniyede yerdeydi, kendime çok kızıyorum her zaman emniyet kemerini takarım bir saniye sonra dönecektim nasıl düştü aklım almıyor. Çok büyük ders oldu bana. Şu an havalimanındayız buradaki doktor baktı bir şey yok dedi ama içim rahat etmiyor dönünce hastaneye gideyim diyorum
Nasılsınız? Gittiniz mi hastaneye?

Kızlar henüz tadimlara başlamadık ama oğlum biz sofradayken hep kucakta durmak istiyor, yoksa susmuyor. Bizi izliyor. Doktor 6. Ay dedi bekliyorum. Bu ara çok hevesli. Denemek istiyorum. Hasladigim sebzeyi mama ile açayım mı sivilassin bir de zeytinyağı ekliyor musunuz

Mama sandalyedi ikea tarzı istiyordum ama hafif mi acaba onlar devrilir mi ya da poposu rahat eder mi diye takıldım. Diğerleri de 2 bin 3 bin vermeye değer mi? Kiwi marka buldum çok kullanışlı görünüyor 2,500 TL ama pahalı mi acaba?

Grup sessiz evet, normalde sayfalar birikirdi l, okuyamazdim.😄 herkes çocuğunun ek gıdası ile mi meşgul 🫣 bayram telaşı da girdi araya

Kızlar henüz tadimlara başlamadık ama oğlum biz sofradayken hep kucakta durmak istiyor, yoksa susmuyor. Bizi izliyor. Doktor 6. Ay dedi bekliyorum. Bu ara çok hevesli. Denemek istiyorum. Hasladigim sebzeyi mama ile açayım mı sivilassin bir de zeytinyağı ekliyor musunuz
Ben bi tek patatesi mamayla açtım biz biraz erken başladık ek gıdaya onu yutması zor gibiydi. Ada kakasını 2 3 günde bir yaptığı için ben ekliyorum her sebzesine zeytinyağı

Mama sandalyedi ikea tarzı istiyordum ama hafif mi acaba onlar devrilir mi ya da poposu rahat eder mi diye takıldım. Diğerleri de 2 bin 3 bin vermeye değer mi? Kiwi marka buldum çok kullanışlı görünüyor 2,500 TL ama pahalı mi acaba?
Ben de yeni başladım. Patatesi zeytinyağı ile veriyorum. Bence mama ya da sütle açmak da iyi olabilir ama ben yağ boca ettiğim için gerek duymadım. Mama sandalyesi olarak fisher price aldım ikea tarzı olanlardan. İçindeki minderi ince olduğu ekstra minder aldım ebebekten. Blw tarzı yapacaksan bence bunlar iyi, yemek sonrası her yerini bezle silip tablasını da yıkıyorum.

Eğer sadece anne sütüyle besleniyorsa ve kilo alımı iyiyse 180 günden önce önerilmiyor. Ek gıdaya başlarken de her doktorun tarzı farklı olabiliyor. Biz ilk oğlumda sebze meyve ile başlamış, sonra yoğurda geçmiştik mesela ama şimdi bebişimin doktoru ilk hafta yoğurt ile başlayın dedi. Sebzeyi ise zeytinyağı, anne sütü , su veya mamayla açabiliyoruz diye hatırlıyorum.

Erkek anneleri sünneti ne zaman yaptırdınız? Burada yaptıranlar vardı. Kaç aylikti? Kaç günde iyileşti? Simdi yaptırmalı mi?

Birkaç kişi yaptırdı gruptan, hatırlayamadım şimdi kimlerdi en son (hatta çoğu yaptırmış olabilir🤣). Biz yaptıramadık bir türlü. Ne kadar erken o kadar iyi bence. İstanbulda avrasya ile erdem lokal yapıyormuş bu yaşa, medicalpaek ve medicana genel anestezi demişti, benim bilgim bu kadar🤷🏻‍♀️

Çok üzüldüm. Bebekler bize hep ders veriyor. İçinin rahat etmesi için bence de doktora götür. İnanıyorum ki bir şey yoktur onlar bizden kuvvetli🙏
Kendini suçlama, kaza olmuş maalesef.

Canım iyiyiz, teşekkür ederim sorduğun için ☺️ Hastaneye gitmedik doktor ile konuştum gözlemlediğiniz ters bir şey yoksa tomografiye gerek yok dedi, gereksiz yere radyasyon almasın diye çektirmedik biz de.
Ben baya geriden gelmişim. Çok sevindim iyi olmasına🙏

X