2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    249
Kızlar bebelerinizin kilo alımı nasıl? Bizimki emmesine (gece emiyor gündüz çok az emiyor maalesef) mamaya ve ek gıdaya rağmen iyice azaldı, çok hareketli ondan azaldı sanırım
Geçen ay 400 Gr almıştık bu ay da 400 Gr almışız hareket çok var gece uykumuz yok beslenme anne sütü ve çok az ek gıda öyle doyumluk değil hala tadimlik aşamasındayız Dr normal dedi biz biraz önde gidiyoruz zaten
Ama 6.aydan sonra belli miktarlarda olmak şartıyla kg vermeleri bile normalmiş yani 400 Gr a takılmayın demek istedi

Kızlar bebelerinizin kilo alımı nasıl? Bizimki emmesine (gece emiyor gündüz çok az emiyor maalesef) mamaya ve ek gıdaya rağmen iyice azaldı, çok hareketli ondan azaldı sanırım
Aynı durumdayız. Kg alımı geçen ay 200 gram aldı ya da almadı -6. Ay kontrolünde 6800 dü mama başlatmıştı biberon vermemiştim meme reddeder diye neyse 2 hafta sonra asm de aşı vardı 7300 çıkmıştı 7. Ay kontrolünde 7100 200 gram zayıflamış gibi görünüyor ama asm yi saymazsak 200 gram almış- ve şu an biberonu da reddediyor gündüz az emiyor napıcam bilmiyorum. Mastitle başım belada.. aman aman sütüm de yok yani sağıyorum 10 cc çıkıyor bu şekilde nasıl mastit oluyorum bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Bebeme nasıl kg aldırcam bilmiyorum mamayı değiştireceğim belki tiksinmiştir diye 😔

Geçen ay 400 Gr almıştık bu ay da 400 Gr almışız hareket çok var gece uykumuz yok beslenme anne sütü ve çok az ek gıda öyle doyumluk değil hala tadimlik aşamasındayız Dr normal dedi biz biraz önde gidiyoruz zaten
Ama 6.aydan sonra belli miktarlarda olmak şartıyla kg vermeleri bile normalmiş yani 400 Gr a takılmayın demek istedi

Aynı durumdayız. Kg alımı geçen ay 200 gram aldı ya da almadı -6. Ay kontrolünde 6800 dü mama başlatmıştı biberon vermemiştim meme reddeder diye neyse 2 hafta sonra asm de aşı vardı 7300 çıkmıştı 7. Ay kontrolünde 7100 200 gram zayıflamış gibi görünüyor ama asm yi saymazsak 200 gram almış- ve şu an biberonu da reddediyor gündüz az emiyor napıcam bilmiyorum. Mastitle başım belada.. aman aman sütüm de yok yani sağıyorum 10 cc çıkıyor bu şekilde nasıl mastit oluyorum bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Bebeme nasıl kg aldırcam bilmiyorum mamayı değiştireceğim belki tiksinmiştir diye 😔

Benimkide geçen ay almamakla beraber 300 gram vermiş bu ay ölçmedik bakıcam son duruma
Hepimiz hemen hemen aynı olmakla beraber kilo verenimiz bile varmış, demekki normal ☹️

Biz de uzun süre böyleydik. Ardında alt 2 dişimiz çıktı 🥲
Şimdi yine kulağının kepçesini çekiştiriyor üst damakları baya şiş üstler gelecek galiba. Bizim doktorumuz kulağında birşey olsa aşırı ağlar huzursuz olur demişti. Eğer sadece çekiştirme varsa diş olması muhtemel. İlk dişlerini çıkartıyor değil mi?
Çok geçmiş olsun 🙏
Evet daha ilkler çıkmadı, gündüz modu çok yüksek ama sürekli kepcesini cekistiriyor. Gördüm kulağının içinde çizikler olmuş ufak kanamis çekmekten. Dişler henüz yok 🙄😑

Geçmiş olsun canım bizde sadece tek kulağı kasıyordu kötü kokulu ıslaklık vardı götürdüm enfeksiyon dedi bı hafta antibiyotik kullandık o dönem çok fazla ağlıyordu. Hala da kulak kasımasi ara ara devam ediyor.
Canim çok sagol bizde akıntı ıslaklık yok doktor da baktı bişey yok dedi ama gece bile el kulakta haliyle ikna olmadım..

Bu ay 550-600 gram almıştı sanırım kızım. (6 aylik-7 aylık ölçümleri)
Bizde hareket yok, yediğini yakamiyor yavrum 😄🤣

Hepimiz hemen hemen aynı olmakla beraber kilo verenimiz bile varmış, demekki normal ☹️
Tabi canım ilk aylar 1 kg 1,5 kg alıyorduk biz şimdi Gr Lara geçince şaşırdık o zaman Dr hatta demisti emzirmeyi biraz arayı açalım 😂 şimdi inanılmaz hareket eller ayaklar çırpınıyor ki sizin bebiş maşallah dönüyor emekliyor hareketli yediklerini eritiyorlar bu hareketlere göre verseler bile normal dedi doktor ben özellikle sordum

Tabi canım ilk aylar 1 kg 1,5 kg alıyorduk biz şimdi Gr Lara geçince şaşırdık o zaman Dr hatta demisti emzirmeyi biraz arayı açalım 😂 şimdi inanılmaz hareket eller ayaklar çırpınıyor ki sizin bebiş maşallah dönüyor emekliyor hareketli yediklerini eritiyorlar bu hareketlere göre verseler bile normal dedi doktor ben özellikle sordum
Valla aynen öyle o kadar hareketli ki evde girmedik delik bırakmıyor bu halde vermesi bile gayet normal 🥲

Kizlar selam, uzun zamandir aktif olamiyorum ise basladigim icin cok zorlaniyorum☹️ birsuru soru ile geldim.
1)Aranizda bakici ile calisan var mi, ne gibi zorluklar yasanabilir, neler talep etmeliyiz, yakin zamanda biriyle baslayacagiz ama cok endiseliyim..
2)kizim artik o kadar zor uyuyor ki kendini geriye atiyor uyutmaya calisirken ve gunduz 2-3 kere en iyi ihtimalle 45 dk uyuyor, sizde de boyle mi
3)cisli bez sayisi azaldi boyle dolu dolu sadece sabahlari oluyor normal mi

Kizlar 25 ine sünnet için gün aldık biraz indirim falan sordum 12 bin +bin muayene toplam 13 bin dediler ama 10 bine anlaştık ilk gün zor geçer ama 3 günden sonra rahatlar dedi alttan fitil ile uyusmazsa damar yolu açıyoruz dedi inşallah gerek kalmaz ve bazen dikiş te gerekebiliyormus
Canım nasıl geçti hangi dr yaptı

Kizlar selam, uzun zamandir aktif olamiyorum ise basladigim icin cok zorlaniyorum☹️ birsuru soru ile geldim.
1)Aranizda bakici ile calisan var mi, ne gibi zorluklar yasanabilir, neler talep etmeliyiz, yakin zamanda biriyle baslayacagiz ama cok endiseliyim..
2)kizim artik o kadar zor uyuyor ki kendini geriye atiyor uyutmaya calisirken ve gunduz 2-3 kere en iyi ihtimalle 45 dk uyuyor, sizde de boyle mi
Bende henüz bakıcı yok ama bir ara düşünmüştüm. Olsaydı eve mutlaka kamera koyacaktım. Talep olarak da tv açılmamasını çocuğun karşısında telefonla ilgilenmemesini isterdim. Bir de yemek konusunda yakın takip ederdim.

Uyku konusu bizim de çoğu gün 2 uyku yapıyor ve genelde sadece yarım saat uyuyor.

Çişi evet eskisi kadar çok değil.

Bizimkide geriye atıyor ya kendini bazen ayağimda sallarken bacaklarını tutuyorum atmasın diye neden yapıyor ki anlamadım, gündüz 3uyku yarım saat ancak uyuyor evet cişler az sabah saatlerinde dolu oluyor bez halen diş yok ama kulağını çok çekiştiriyor snrm dış belirtisi

Yaklaşık 3 aydır yarım gün süreyle bakıcı ile çalışıyorum iki haftaya kadar bitecek ücretsiz izne ayrılacağım. Öncelikle benim için kamera çok önemliydi görmeden rahat edemeyenlerdenim kameralı ortamda çalışacak biri olmalı, en başta net şekilde sınır çizmek gerekiyor. Ben tanıdık vasıtasıyla bildiğim önceden aşina olduğum biri olmasına rağmen çok zorlandım. Saat 13.00 te bende olması gerekiyordu asla olmadı mesaime 5 10 dk kala geldiği zamanlar oldu. Akşam çıkış saati 18.00 e uzayabilir demiştim bir kez bile 17.30 dan sonraya bırakmadım ona rağmen büyük kızımı servisten almama bile evden çıkamıyor bebekle yukarıda beklemek zorunda kalıyor ben aşağıda iken diye servisle konuşmamı falan istedi erken getirmeleri için. Mesai saatlerini net belirlemelisin giriş çıkış saatlerini gerekirse yazılı bir biçimde onaylat, sürekli bahane sunan biri izin isteyen biri olmamalı yarım çalışma ve 3 ay olmasına rağmen sürekli izin talebinde bulundu. Burnum aktı misafirim gelecek torunum hastaneye gidecek vb. İş ahlakı olsun seninde çalıştığının farkında olan biri olmalı. Sana danışmadan bebek hakkında insiyatif kullanmamalı sana danışmalı, bizimki iki huysuzlandı ilaç verme eğiliminde idi birkaç kez beni arayıp izin istedi ateş vb yokken ilaç verdi bir kez bana sormadan verdiğini gördüm ilacı sakladım. Emziği toz şekere bandırma bebeğe kendi yediği kekten verme gibi saçmalıklar denedi uyardım. Bizim kızın ek gıda işini ben kendim yapabiliyorum ben yediriyordum o sadece bir kez mama verdi bunu konusabilirsin omu hazırlayacak taze olsun diye senmi bırakacaksın gibi. Temizlik yemek gibi şeyler isteyecek mısın bunları konusabilirsin ben istememistim. Öğle yemeği tam günde yer illaki senmi bırakacaksın ayrıca bütçemi vereceksin yoksa omu kendisine hazırlayacak bunlar konuşulabilir. Ben süre az olmasına rağmen çıtayı çok yükselttim kek kurabiye ile normal yemek bırakınca yemez oldu. Bez değişim saatlerine dikkat etmesi gerektiğini, yaptırılacak aktiviteleri konusabilirsin. Ben bu konuda çok dertliyim 3 ay savaş halinde geçti umarım aradığın gibi birini bulabilirsin

İlayı bemde 2 gün önce sağlık ocağına götürdüm aşı için. Boyu 1.5cm uzamış ama 100 gram kilo alabilmiş 1 ayda. Mama vermiyorum ben ama versem mi doymuyor mu diye düşünmeye başladım 🥲

İlayı bemde 2 gün önce sağlık ocağına götürdüm aşı için. Boyu 1.5cm uzamış ama 100 gram kilo alabilmiş 1 ayda. Mama vermiyorum ben ama versem mi doymuyor mu diye düşünmeye başladım 🥲
Hareketi nasıl? Ek gıdaya başladınız mı? Bence hemen geçme mamaya herkes aynı durumda hemen hemen

X