2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    316
Kızlar bugün kızım sırtüstünden yüzüstüne döndü 🙏 Geç mi kaldık normal mi bilmiyorum herhangi bir çalışma yapmadım kendi akısında oldu
Çok normal, benım kızım da 10 gun once dondu ilk, suan cok nadir dönüyor, devamlı deıl, baya zorluyor ama kendını, doktor kontrolunde bıle sedyede dönmeye calıstı, doktorumuz da dedı koltuga yatırmayın tek basına, bu cımcımelerın ne yapacagı hıc bellı ollmaz dedı.

Çok canım sıkkın, çok üzgünüm…12.15 doğumlu bebişim, aylık kontrolünde 4850 çıktı. Hala 5 kiloyu dahi göremedik. Aylardır mama vermenin yolunu deniyorum. Zorla morla 30 anca içiyordu. Aylık kontrole götürdük bir ayda 200 gr almış. Zaten p3 te gidiyordu onun da altına düşmüşüz… doktor reflü maması başlaman şart dedi. Kutusunda bile” özel tıbbi amaçlı gıda” yazıyor. Sadece eczanelerde ve 900 tl gibi bir fiyata satılıyor. O da bulabilirsen. Kaç eczane gezdim bulabilmek için… o kadar da yoğun kıvamlı, değişik bir mama ki. Ayına uygun biberondan asla akmıyor. Doktor önerisiyle 6+ biberona geçtik. Kızım şu an bu mamayı sevdi, yiyor da. Ama şimdi de asla emmiyor… ben beceremedim galiba bu annelik işini. Ne emzirmeyi becerebildim, ne mama vermeyi. Mama + meme gitmek çok isterdim. Ama kabul etmiyor. Ya sadece mama. Ya sadece anne sütü alıyor. Mamayı versem, normal mama bile değil ilaç gibi bir şey veriyorum diye üzülüyorum. Sadece emse sütüm yetersiz geliyor, doymuyor diye üzülüyorum. Sonra kendime kızıyorum. Başta niye ikisine de alıştıramadım diye. Şu an mamayı bırakma şansımız yok. Ama galiba memeyi bırakacağız bu gidişle. Hiç istemiyorum 😞
Bu mamanın da yarayıp yaramadığını bilmiyoruz. Çarşamba günü, 1 hafta olmuş olacak. Kilo alımına göre ya bu mamayla devam edeceğiz. Ya da genetiğe gidilip testler yapılacak. İdrar, kan, gaita, alerji…. Ve bu aralıkta da kilo almamışsa alerji maması başlanacak. Çok stresliyim, çok üzgünüm. Ne olacak, ne çıkacak hiç belli değil. Normal mama içemediği için, emziremediğim için kendimi çok kötü hissediyorum. İnşallah kendini toparlamaya başlar da testlerle yakmayız canını 😞
Canım mama vee emzirme istiyosan eds (emzirme destek sistemi) yapmayı denedin mi bende bi ara mama ve süt gitmem gerekti doktorumuza eds yi sordum yapabilirsin memeden de vazgeçmez demişti memeden doyduğunu sanar demişti

Çok normal, benım kızım da 10 gun once dondu ilk, suan cok nadir dönüyor, devamlı deıl, baya zorluyor ama kendını, doktor kontrolunde bıle sedyede dönmeye calıstı, doktorumuz da dedı koltuga yatırmayın tek basına, bu cımcımelerın ne yapacagı hıc bellı ollmaz dedı.
Maşallah bebişlere 🧿
Hala bizde kıpırdan ma yok
Hala patates çuvalıyız

Maşallah bebişlere 🧿
Hala bizde kıpırdan ma yok
Hala patates çuvalıyız
Canım tek başına oyun matına yatırdın mı? Herhangi bir engel olmasın yanında.Kaç gündür piyanolu oyun halısında dönmeye çalışıyordu ama engelliyordu yan tarafları bugün farkettim piyanolu oyun halısından aldım matın üstüne döndü

Canım mama vee emzirme istiyosan eds (emzirme destek sistemi) yapmayı denedin mi bende bi ara mama ve süt gitmem gerekti doktorumuza eds yi sordum yapabilirsin memeden de vazgeçmez demişti memeden doyduğunu sanar demişti
Canım kullandığı mama normal mamalardan değil. Çok yoğun bir kıvamı var. O yüzden ya y biberon kullanmam gerekiyor(daha geniş) ya da 6 ay üstü gene geniş biberon. Öbürlerinden kıvamından ötürü akmıyor

Canım kullandığı mama normal mamalardan değil. Çok yoğun bir kıvamı var. O yüzden ya y biberon kullanmam gerekiyor(daha geniş) ya da 6 ay üstü gene geniş biberon. Öbürlerinden kıvamından ötürü akmıyor
Bazı doktorlar ek gıdaya başlatıyor
Peki sizin doktorunuz ne demişti bununla ilgili

Kizlar benim kizim 3 hafta oncesine kadar kumru sesi gibi uuu uu sesler cikartiyordu bu ara hic ses cikartmiyor sizinkiler ses cikartiyor mu hece vs yarin 5 aylik olacagiz insallah.

Canım tek başına oyun matına yatırdın mı? Herhangi bir engel olmasın yanında.Kaç gündür piyanolu oyun halısında dönmeye çalışıyordu ama engelliyordu yan tarafları bugün farkettim piyanolu oyun halısından aldım matın üstüne döndü
Oyun matı veya herhangi bir ürün almadık öyle koktukta yanımda yatıyor yada kucağımda
Sağa sola bile dönmüyor çok nadiren döner
Pek kıpırdak bir bebe değil
Sakin sakin duruyor biraz bende öyleyim sakin bir insanım bana mı çekti acaba🙄
Erkek bebek olduğu için ve çevrede yaşıtları kıpır kıpır da olunca dikkatimizi çekiyor
Hergun yatagin uzerinde bır uctan dıger uca destekleyerek dondur, cok hosuna gıdıyo, bı bakmışsın kendı kendıne donmus🫠
Destekleyerek döndürmeyi deneyeceğim 👍🏻
korkuyordu biara denemiştim

Kizlar benim kizim 3 hafta oncesine kadar kumru sesi gibi uuu uu sesler cikartiyordu bu ara hic ses cikartmiyor sizinkiler ses cikartiyor mu hece vs yarin 5 aylik olacagiz insallah.
Bizde diğer gün 5 aylık olacağız
Dudaklarını büzüştürüp ouuouu gibi konuşuyor biara aaaaa diye bağırıyordu şimdi bağırması kesildi nerdeyse
Belkide farklı seslere hazırlık yaptılar onlara geçecekler 🫢

Bizimde öyleydi ara ara bırakıyorlar bence ses çıkarmayı auuuu yapardı hep yapmıyor mesela aynı uuuu gibi sesler çıkarıyor unutuyor bi süre sonra tekrar başlıyor. Bu ara bizde çığlıklar başladı kendi kendine çığlık atıyor 😂

Bizde diğer gün 5 aylık olacağız
Dudaklarını büzüştürüp ouuouu gibi konuşuyor biara aaaaa diye bağırıyordu şimdi bağırması kesildi nerdeyse
Belkide farklı seslere hazırlık yaptılar onlara geçecekler 🫢
Ay hadi insallahh özledim konusmasini.arkadasimin erkek bebegi de gec döndü. Suan 9 bucuk aylik oturuyor emeklemiyor üsengec sanirim

Bizimde öyleydi ara ara bırakıyorlar bence ses çıkarmayı auuuu yapardı hep yapmıyor mesela aynı uuuu gibi sesler çıkarıyor unutuyor bi süre sonra tekrar başlıyor. Bu ara bizde çığlıklar başladı kendi kendine çığlık atıyor 😂
Eveet o cigliklar fena ay korktuk dur kız felan diyorduk bi de iki elini de pat pat vuruyor bu ara degisik degisik huylar cikiyor demek ki

Kızlar bebelerle araba kullanıyor musunuz? Bu ay artık kullanmam gerekecek bazen kızımla gidicem ama hafiften korkuyorum 😅 arkadaşım ön koltuğa hava yastığını kapatıp bindirdiğini söylemişti siz nasıl yapıyorsunuz?

Kızlar bebelerle araba kullanıyor musunuz? Bu ay artık kullanmam gerekecek bazen kızımla gidicem ama hafiften korkuyorum 😅 arkadaşım ön koltuğa hava yastığını kapatıp bindirdiğini söylemişti siz nasıl yapıyorsunuz?
Ben hiç yalnız kullanmadım. Evden durağa kadar gidip kuzenimi aldım sadece bir kez. Benimki arabada uyumuyor. Kumsari çok kullanıyor sanırım.

Evet canım bende ön koltuktaki hava yastığını kapattırdım, ben sanayiye gitmiştim ama kendiniz de yapabilirsiniz belki cok basit kapatılıyor, araba kontak anahtarıyla döndürdüler.

Arabada tek olacaksam puset benim yanımda oluyor bi kişi daha olursa arkada onunla oluyor. Pusete oyuncakları takılı. Emzigi ve biberonu önde oluyor. Ya da acıkırsa arka koltukta cantadan alıyorum. Emzigi pusete düşüp istediginde pusetteyken takıyorum. Rahat yollarda sağ elim onun pusetinin içinde oluyor, elimle oynuyor.
Müziği açıp şarkı söylüyorum oda keyiften dört köşe oluyor. Genel olarak arabada geçirdiğimiz vakitten memnunum cok aktif kullanıyorum kızımla

Evet canım bende ön koltuktaki hava yastığını kapattırdım, ben sanayiye gitmiştim ama kendiniz de yapabilirsiniz belki cok basit kapatılıyor, araba kontak anahtarıyla döndürdüler.

Arabada tek olacaksam puset benim yanımda oluyor bi kişi daha olursa arkada onunla oluyor. Pusete oyuncakları takılı. Emzigi ve biberonu önde oluyor. Ya da acıkırsa arka koltukta cantadan alıyorum. Emzigi pusete düşüp istediginde pusetteyken takıyorum. Rahat yollarda sağ elim onun pusetinin içinde oluyor, elimle oynuyor.
Müziği açıp şarkı söylüyorum oda keyiften dört köşe oluyor. Genel olarak arabada geçirdiğimiz vakitten memnunum cok aktif kullanıyorum kızımla
İçimi rahatlattın. Aslında ofisle evin arası uzak değil 7 km ama kızla olunca hafiften korktum 😅 bizimkinin arada genzine tükürüğü kaçıyor öyle olursa ne yaparım diye düşünüyorum. Normalde ters çevirip sırtına vuruyorduk ama şimdi şimdi kendi halletmeye başladı. 1-2 defa arabada oldu ama ben arkada onunlaydım. Gide gele alışıcaz her halde

Aaaa diye bir şarkısı var onu söylüyor😅😅 şimdi ga diyor bide😅 şarkısını söylemesini istediğim zamanlarda ben taklit ediyorum aaaa diye peşimden söylüyor.

X