2021 yılında Ev Almak istiyoruz ama nası?

Merhaba n’aptınız ev aldınız mı

Bu arada siz çalışıyor musunuz ?
Öğretmen maaşıyla mı 6 ayda 55 bin biriktirdiniz orayı tan anlamadım . Eğer öyleyse maşaAllah size diyeceğim
Aldık şükürler olsun temmuz 1 de tapu elimizdydi. Benim sigortam yatıyor maaşım yok şuan. Sadece eşimin calistigiyla yaptık bunları. Kendisi kolejden daha çok özel dersten kazanıyor.

Eşi sırf ek dersten 6 7 bin kazanıyordu ona hiç dokunmadan kenara atmislardi
Canım şuan eşimin özel dersi gece 11de bitiyor artık şükürler olsun daha fazla oldu kazancmz. Tabi boşluğu çok az oluyor bu şekilde ama gelmeyen öğrenci olursa bir de Perşembe günleri 3e kadar boşluğu var şimdilik yetiyor. İs varken çalışalım yokken otururuz mantgndym 🤭

Aylık geliriniz ne kadar ?

Ne kadar kredi alıp 7 yıl sonunda toplam kaç TL ödemiş olacaksınız ?
Aslında sayfalarda yazmstm ama eski sayflrda gormemissnz sanırım 😉
200 bin ziraat bankasindan 1.39 faizli kredi çektik 84 ayligina. Geri dönüş 340 bin TL. Aylık 4.060tl ödüyoruz.
100bine yakın bizim elimizde nakit vardı. Kalanı ihtiyaç kredisi ve ailemizden destekle hallettik. Anladım ki borç olmadan mal sahibi olunmuyor. 3 yıl bitince sadece 4 yıl daha 4.060tl odeyecgz ki burda kiralar şuan 2000 2500tl.arasinda. tramvay yanında minibüs ve otobüs güzergahında.
Rabbim herkesin gönlündeki versin insallah

Valla çok iyi yaptın almakla. Çöp bile alsan değerleniyor şu devirde. Tekrar hayirli olsun
Önceki gün ablam ve eniştemle dışarı çıktık. Ticaret yapan biri eniştem başta pek ılımlı bakmamsti ev olayimiza. Şimdi diyor tam zamanında almışsın şimdi evler uçtu 🤭🤭 hep böyle olacak artık her geçen gün bir uçurum oluyor her şeyin fiyatında. Ben biraz da motive amaçlı paylasyrm bilgleri keşke benim de bilgim olsaydı 😍

Evimizden kareler.
Belki de en sevdiğim yer mutfakla pek aram olmasa da burası 🤭

Eklentiler

• Screenshot_2021-09-28-16-48-41-015_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2021-09-28-16-48-41-015_com.whatsapp.jpg
    54,5 KB · Görüntüleme: 180
Aslında sayfalarda yazmstm ama eski sayflrda gormemissnz sanırım 😉
200 bin ziraat bankasindan 1.39 faizli kredi çektik 84 ayligina. Geri dönüş 340 bin TL. Aylık 4.060tl ödüyoruz.
100bine yakın bizim elimizde nakit vardı. Kalanı ihtiyaç kredisi ve ailemizden destekle hallettik. Anladım ki borç olmadan mal sahibi olunmuyor. 3 yıl bitince sadece 4 yıl daha 4.060tl odeyecgz ki burda kiralar şuan 2000 2500tl.arasinda. tramvay yanında minibüs ve otobüs güzergahında.
Rabbim herkesin gönlündeki versin insallah

Amin , bana da 🤲

İlk bir kaç sayfa ile son sayfaya bakmıştım

Eşinizin kazancı çok iyiyken evi alarak çok iyi yapmışsınız . Hangi şehir ?
Güle güle oturun

Mutfak önceden aldgm kırmızı oturma yeri olan ceviz ahşaptn masa takimimiz var. Şimdi mutfağa bir renk kombinlemk istyrm.
Baharat takımı bakıyorum şöyle değişik.
Siyah beyaz kırmızı sanırım mutfakta renkler. Yer de ahşap rengi

Amin , bana da 🤲

İlk bir kaç sayfa ile son sayfaya bakmıştım

Eşinizin kazancı çok iyiyken evi alarak çok iyi yapmışsınız . Hangi şehir ?
Güle güle oturun
Hep borca girmeyelim korkumuz vardı aslinda bazen gözü karartmak lazımmış ki bizim ev sahibi sağolsun aklımızda hiç yokken ev sahibi olduk onların kötü tutumu sebebiyle.
Karadenizdyz diyelim.

Hep borca girmeyelim korkumuz vardı aslinda bazen gözü karartmak lazımmış ki bizim ev sahibi sağolsun aklımızda hiç yokken ev sahibi olduk onların kötü tutumu sebebiyle.
Karadenizdyz diyelim.
Ben de ev sahibime çok sinirliyim, bulduğum ilk evi alacağım ama fotoğraftaki gibi bir ev 800 binden başlıyor burada malesef. Eski püskü demeden gireceğim ama ödeyebilir miyiz diye çok korkuyorum. Doğum izni olursa tek maaşa düşeceğiz vs. İnşallah denk gelir ve deli cesareti ile girerim. Ben de 2100 kira veriyorum, içim acıyor. Hayırlı olsun.

Ben de ev sahibime çok sinirliyim, bulduğum ilk evi alacağım ama fotoğraftaki gibi bir ev 800 binden başlıyor burada malesef. Eski püskü demeden gireceğim ama ödeyebilir miyiz diye çok korkuyorum. Doğum izni olursa tek maaşa düşeceğiz vs. İnşallah denk gelir ve deli cesareti ile girerim. Ben de 2100 kira veriyorum, içim acıyor. Hayırlı olsun.
Hayırlısı biz 2 artı 1 300bine ev bulursakla yola çıktık şimdi 2. Katimiz 630bin TL oldu ki hala iskanı yok diye bu fiyat.

Hic korkma sadece 1 yıllık hesabınıza göz at ne kadar kredi ckar ne kadar odeyeblrz diye hesap et. Hatta istersen paylaş yardım ederm

Arkadaşlar ev almayı düşünen varsa ve kredi çıkarsa hemen alın derim. Çünkü şuan evler uçtu daha da uçacak bu gidişle ev almak hayal olacak.
Bizim apartmanda sadece güneş almayan taraf 2. kat kalmıştı. Geçen hafta 850bintlye satılığa koymuşlar. Ki hala iskanı da çıkmadı bu arada 🤭
Temmuz 1de tapu almıştık
Aralık 1 de yani 5 ayda 2ye katladı evimiz.
Bugün cam balkon yaptırdik küçük balkonu Eylül 1de 3.500 iken şimdi 7.300tlye yaptırdık düşünün uçan rakamları.

Arkadaşlar ev almayı düşünen varsa ve kredi çıkarsa hemen alın derim. Çünkü şuan evler uçtu daha da uçacak bu gidişle ev almak hayal olacak.
Bizim apartmanda sadece güneş almayan taraf 2. kat kalmıştı. Geçen hafta 850bintlye satılığa koymuşlar. Ki hala iskanı da çıkmadı bu arada 🤭
Temmuz 1de tapu almıştık
Aralık 1 de yani 5 ayda 2ye katladı evimiz.
Bugün cam balkon yaptırdik küçük balkonu Eylül 1de 3.500 iken şimdi 7.300tlye yaptırdık düşünün uçan rakamları.
Iyice sisti piyasa, millet birbirinden gorup fiyat belirliyor artık.
Büyük şehirlerde satiliyordur belki ama ben birkaç küçük şehir takip ediyorum ilanlar oldugu gibi duruyor,hatta indirime gidildigi halde satılmıyor.
Nereye kadar yani sonuçta, temel gıda böyle pahalandikca insanlar önünü bile göremiyor, satislar bundan etkilenecektir diye düşünüyorum.

X