2021 yılında Ev Almak istiyoruz ama nası?

Siz yanlış anladiniz beni. Eve hasar verilmesi acisindan dedim kiracının o anlamda. Siz kiracı bulmak zor dediniz ya hakka girmek yoksa tabi ki helal parayla almissinizdir, kimse haram para ile iş görmüyor.
Faiz konusunda herkesin görüşü kendine ben o konuya neden gireyim ki.
Bende şaşırdım. zaten dedim ev almak neden haram olsun.faizi size demedim genel dedim yatırım için ev almak haramsa faize para yatırmakta haram diye söyledim.yanlış anlaşılma oluyor yazarken maalesef.haramdan bende korkarım ama maalesef herkez birbirini nasıl kazıklarım diye bakıyor.

Bende şaşırdım. zaten dedim ev almak neden haram olsun.faizi size demedim genel dedim yatırım için ev almak haramsa faize para yatırmakta haram diye söyledim.yanlış anlaşılma oluyor yazarken maalesef.haramdan bende korkarım ama maalesef herkez birbirini nasıl kazıklarım diye bakıyor.
Ev almak, herhangi bir mal.almak neden haram olsun onu dusunecek kadar örümcek beyinli olsam şimdi evim yoktu 🤭 ev sahibi kahrı.cekiyordum Allah korusun.
Annemlerin biz küçükken 2 dairesi vardi birini kiraya vermislerdi. Kiracı ve çocukları sanki akrabamız gibi olmuştu hatırlıyorum..sonra yazlık yoluna yakın satıp yeni evlerini aldılar. Bir de emekli olunca babam tekrar bir ev aldı yatırımlık. Bu sefer işler o şekilde olmadı kiracıdan yana ayrıntılı çok bilemyrm üniversite okuyordum ama iyi olmamıştı.
Demem o ki ev sahibine sorsan kiracı hep kötü genelde 😂😂

Benim gibi düşünen. Bankadan borc alan ama banka 7 yılda verdiği parayı TL aynı kalmadigindan üzerine faiz alan ve yiyen taraftır banka. Ben sıkışıp ana para borç almış, karsiliginda bankanın haklı olarak yıllar içindeki enflasyona göre paranın erimemesi için faiz alan taraftir.
Dedim ya herkesin görüşü kendne dinimiz akıl mantık dinidir bana göre. Elindeki parayla iş yapmadan bankaya koyup faiz alayım demek faiz yemektir asil faiz yemek bana göre 😉

Ev almak, herhangi bir mal.almak neden haram olsun onu dusunecek kadar örümcek beyinli olsam şimdi evim yoktu 🤭 ev sahibi kahrı.cekiyordum Allah korusun.
Annemlerin biz küçükken 2 dairesi vardi birini kiraya vermislerdi. Kiracı ve çocukları sanki akrabamız gibi olmuştu hatırlıyorum..sonra yazlık yoluna yakın satıp yeni evlerini aldılar. Bir de emekli olunca babam tekrar bir ev aldı yatırımlık. Bu sefer işler o şekilde olmadı kiracıdan yana ayrıntılı çok bilemyrm üniversite okuyordum ama iyi olmamıştı.
Demem o ki ev sahibine sorsan kiracı hep kötü genelde 😂😂
Şimdi dahada fena durumlar piyasa böyle olmasa iş açardım ama hem insanlar gergin eski hem piyasa beter uğraşamam.

Şimdi dahada fena durumlar piyasa böyle olmasa iş açardım ama hem insanlar gergin eski hem piyasa beter uğraşamam.
Ben Kosgeb hocasiyim aynı zManda ama girişimci ruhum hiç yoktur malesf. İş açmak o gibi seyler beni hep korkutur 😆

Ben Kosgeb hocasiyim aynı zManda ama girişimci ruhum hiç yoktur malesf. İş açmak o gibi seyler beni hep korkutur 😆
Sizde ters etki yapmış.😂Bende aileden geliyor hep sağlamcılardı.en kötü ihtimali düşünüyorum çoğu zamanda zarar edenleri görüyorum odahaçok korkutuyor oyüzden iyi şeylerede adım atamıyorum.aslında saygısız insanlardan soğudum muhatap olmak istemiyorum artık.eski esnaf müşteri ilişkileri yok parası olan seni satın aliyor sanıyor esnaf bedava verdiğini düşünüyor gibi tavır içinde.çekemiyorum artık😊

Sizde ters etki yapmış.😂Bende aileden geliyor hep sağlamcılardı.en kötü ihtimali düşünüyorum çoğu zamanda zarar edenleri görüyorum odahaçok korkutuyor oyüzden iyi şeylerede adım atamıyorum.aslında saygısız insanlardan soğudum muhatap olmak istemiyorum artık.eski esnaf müşteri ilişkileri yok parası olan seni satın aliyor sanıyor esnaf bedava verdiğini düşünüyor gibi tavır içinde.çekemiyorum artık😊
Bir de işin o kısmı var ki en zoru yada en güzel kısmı belki de. Babam hep derdi guler yüzü olmayan esnaf olmasın. Ben de öğrencilerim ve ailem hariç kimsenin nazını çekmem 🤣

Dostlar dostlar duyunda inanmayın 🤭
Bizim apartmanda dükkan üstü 1. Kat 530bin TL olmuş. 2. Kat 600bin TL dedi dün akşam komşum şok oldum.
Biz 4..katı 450 bin TL'ye almstk. Satan adam demişti abla yaz sonu evin fiyatını gör katlanıp artar diye. Sonuçta satacak deglm ama arttgna sevindim

Dostlar dostlar duyunda inanmayın 🤭
Bizim apartmanda dükkan üstü 1. Kat 530bin TL olmuş. 2. Kat 600bin TL dedi dün akşam komşum şok oldum.
Biz 4..katı 450 bin TL'ye almstk. Satan adam demişti abla yaz sonu evin fiyatını gör katlanıp artar diye. Sonuçta satacak deglm ama arttgna sevindim
Aldınız mı ev hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza. Çok istiyorum ben de ama evler çok pahalı 😔

Aldınız mı ev hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza. Çok istiyorum ben de ama evler çok pahalı 😔
Evet şükürler olsun Rabbim nasip etti 2 ay oldu alalı. Ben başta 2 artı 1 diye yola çıkmstm evler hep pahalıydı ki nasip oldu.
Önce güzel bütçe planı yap arttırma peşine düsunce birden birikiyor. Ve ev almaya kalkınca Allah yardım ediyor 🙏

6170 ödemesi çok yüksek geldi bana ama olmaz diye birşey de yok elbette. Allah herkese güç kuvvet versin vallahi bu zamanda ev almak çok meşakkatli.
Şuan aylık 12 bin TL.oduyoruz biliyor msn 🤭kredi 🤭 ( 3 yıllık tüketici kredileri+ 84 aylık konut kredisiyle.beraber)

Evet şükürler olsun Rabbim nasip etti 2 ay oldu alalı. Ben başta 2 artı 1 diye yola çıkmstm evler hep pahalıydı ki nasip oldu.
Önce güzel bütçe planı yap arttırma peşine düsunce birden birikiyor. Ve ev almaya kalkınca Allah yardım ediyor 🙏
Birikimimiz var aslında ama evler çok pahalı. 25 yıllık asansörsüz eve 665bin yazmışlar içime sinmiyor. Ama yeni evler de 1.300.000-1.500.000 civarı. Elde avuçta ne varsa verip üstüne kredi çekmek gerek bir de. Beş kuruşsuz borçla kalmak gözümü korkutuyor bebek var bi de şimdi. 🙁 inşallah denk gelir bize de.

Birikimimiz var aslında ama evler çok pahalı. 25 yıllık asansörsüz eve 665bin yazmışlar içime sinmiyor. Ama yeni evler de 1.300.000-1.500.000 civarı. Elde avuçta ne varsa verip üstüne kredi çekmek gerek bir de. Beş kuruşsuz borçla kalmak gözümü korkutuyor bebek var bi de şimdi. 🙁 inşallah denk gelir bize de.
Bizim bulunduğumuz şehirde rahat 450 bintlye ev alınabilyr. Neredesns bilmyrm ama semtlere göre belki daha uygun bir semt bulblrsnz.
Ankara'da arkdsm TOKİ Mamak'ta ev almis mesala az peşinat 2 3 bintl arası taksitle.

Arkadaşlar
Apartmanimizda satılmayan 1. Ve 2. Kat kuzey cephe kalmıştı.
Meraklı bir komsumuz aramış erkek bu arada hocam dairelrn fiyatı
1. Kat 530 bin
2. Kat 620 bin TL demiş emlakçıdan hem de.
Yani verdigim.faizleri daha şu kadar zamanda aldım diyeblrm.
Bunu neden diyorum ben de yıllardır borca faize bulasmayym diye düşüne düşüne saçma sapan ev sahibi.derdi çektim.
Değer kazanan 0 daire bulursan iskansiz da olsa ( güvenilir bir firma olmasi lazım) mutlaka alın o faizi benimki gibi 2 ayda olmasa da 1 yılda kazandırır.

Arkadaşlar geçen telefonumda dairemzn fotolarini buldum sanki yıllar önce almsiz gibi paylasmami ister MSnz?

Selamlar arkadaşlar,
Umarım bir gün herkes gönlündeki evine kavuşur ev sahibi derdi çekmez 🙏
5 senelik evliyim, evliliğimin ilk yıllarında ben de çalışıyordum eşim de öğretmen. Yıllarca borca girmeyelim istediğimiz gibi gezelim, rahat olalım diye hiç ev almayı düşünmedik. Ama şuan 1 buçuk yaşında bebeğim var. Ve ev almak bana göre elzem oldu.
6 ay önce birikime başladım altın aldım şuan 55bin TL.gibi bir rakam oldu.
Ben artık en kısa yoldan 2+1 de olsa evime girmek istiyorum.

Mayıs 29 sureç
Baktigimiz evler 350_400bintl arası
Birikim: 55bin altın+ 30 bin nakit= 85bintl
Verilecek kredi: en fazla 200bintl
Bankada anında kredi hesabı= 50 bintl var bunu da hesaba katayim. Sağolsun burda bir arkds söyledi konut kredisine basvurdgm 3 gün içinde buna basvurursam konut kredisinde görünmez dedi 🙏
eksiğimiz var ama aylık birikim de en az 10bintl yapmaya başladık. Tabi ev bakarken birikim yapıyoruz ama o paralar eriyor malesf altında aşırı arttı güvenip alamyrum.

Merhaba n’aptınız ev aldınız mı

Bu arada siz çalışıyor musunuz ?
Öğretmen maaşıyla mı 6 ayda 55 bin biriktirdiniz orayı tan anlamadım . Eğer öyleyse maşaAllah size diyeceğim

Almışsınız hayırlı olsun

Neler yaparak arttırdınız ?

X