2021 yılında Ev Almak istiyoruz ama nası?

LeonKing

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
4.998
12.455
Selamlar arkadaşlar,
Umarım bir gün herkes gönlündeki evine kavuşur ev sahibi derdi çekmez 🙏

Mayıs 29 sureç
Baktigimiz evler 350_400bintl arası
Birikim: 55bin altın+ 30 bin nakit= 85bintl
Verilecek kredi: en fazla 200bintl
Bankada anında kredi hesabı= 50 bintl var bunu da hesaba katayim. Sağolsun burda bir arkds söyledi konut kredisine basvurdgm 3 gün içinde buna basvurursam konut kredisinde görünmez dedi 🙏
eksiğimiz var ama aylık birikim de en az 10bintl yapmaya başladık. Tabi ev bakarken birikim yapıyoruz ama o paralar eriyor malesf altında aşırı arttı güvenip alamyrum.

Son düzenleme:
Yani nasip olursa bu evi istediğimiz evi alana kadar kullnmk istiyoruz. Kredi 5 yılda bitsin istyrz en geç.

Merhaba.
Tüm seçeneklere bakmışsınız .
Eminevim ben guvenemiyorum.
Normal bir bankadan konut kredisi çekip evimizi alabilirsiniz. Kira derdinden biran önce kurtulursunuz .
Şuan krediler yüksek doğrudur fakat krediler düştüğü an ev sahipleri ev fiyatlarını yükseltiyor yani her şekilde o para bizden çıkıyor o yüzden şimdi alıp ileride yapılandırma yapabilirsiniz faizler düşünce.

Google'da konut kredisi hesaplama programları var aylık ne kadar ödeyebilirsiniz ne kadar kredi çekeceksınız bunlara bir bakin

Twitter kullanıyorsanız Eminevim mağdurları fırsat buldukça gündem oluyorlar, yeni mevzu bu arada, eski değil. Neden böyle yola giriyorsunuz ki?

Faiz bilmem ne diyenler oluyor, faizi siz yemiyorsunuz ki banka yiyor,
Üstelik diyanet de faiz kullanıyor, haber olmuştu birkaç ay önce.
Yersiz bir yaklaşım kısaca.

Bulunduğunuz yerde 300000 e ev varsa gayet şanslısınız, 10 yıl çekseniz bile çok komik bir ücret olur, elbette toptan ödeme tutarı 10 yıl sonunda fazla olur.

Adam akıllı bir bankadan kredinizi çekin, faizler düşerse yapılandırma da yaparsınız. Gereksiz maceralara atmayın kendinizi, paranızı.

Twitter kullanıyorsanız Eminevim mağdurları fırsat buldukça gündem oluyorlar, yeni mevzu bu arada, eski değil. Neden böyle yola giriyorsunuz ki?

Bulunduğunuz yerde 300000 e ev varsa gayet şanslısınız, 10 yıl çekseniz bile çok komik bir ücret olur, elbette toptan ödeme tutarı 10 yıl sonunda fazla olur.

Adam akıllı bir bankadan kredinizi çekin, faizler düşerse yapılandırma da yaparsınız. Gereksiz maceralara atmayın kendinizi, paranızı.
Faiz konusunda yazdgnizi çok mantıklı buldum böyle dusunmemstm hiç. Faizi yiyen ben değilim doğru.
Evet 2 artı 1 300.000tlye kadar ev var. Ama 5 yıldan fazla düşünmüyorum çünkü bunu ödeyip 3 artı 1e.cikmak niyetim canım.
Çok teşekkür ederim.

kredi çekin.ödeme yıllar içinde sabit kalırken,maaşlar yükseliyor...
Haklsnz aslında.
Sadece emin evim mantığı bize şöyle geldi 300 bin evin 150sini versek. 8. Ayda eve geçiyorsunuz ve kalanı 3 senede tam da ödeyeceğimz miktar oluyor.
Bankadan çeksek 150bintlyi 5 yılda 240bintl oluyor orada takılı kaldım aslında.

Memurlar malesef kredi çekmeden birşey alamiyor şu devirde. 300 bini biriktiren kadar alacağınız ev 600bin olur.
Çok haklısınız ben de biraz peşinat olsun diye biriktirym dedim kismadan bu kadar birikti. Biraz önlem planı yapsam sanki daha fazla biriktirirm gibi geldi. Eşim okul harici özel ders veriyor aslında orda. Asıl kaynağımiz

Emin evim yıllarca ödeme ve kura gibi degil de 8 ayda kurasız sistem varmış şimdi onu düşündüm aslında 3 senede de geri ödemesi oluyor. Aradaki fark banka kadar fazla değil diye dusunmstm. Ödemelerini aksatmadan yapan ve ev alan 2 yakın arkdsm var biraz da onlari örnek aldım

Emin evim yıllarca ödeme ve kura gibi degil de 8 ayda kurasız sistem varmış şimdi onu düşündüm aslında 3 senede de geri ödemesi oluyor. Aradaki fark banka kadar fazla değil diye dusunmstm. Ödemelerini aksatmadan yapan ve ev alan 2 yakın arkdsm var biraz da onlari örnek aldım
8 ay sonra 300 binlik ev bulabilir misin?

Şu an kredi faizleri nedir bilmiyorum ama, siz mümkün mertebe para biriktirmeye devam edin. Açıkçası dediğiniz tutarlarda da kredi biraz zor çıkar gibi geldi bana, biz tek maaşsınız sonuçta. Eminevim gibi projelere de hiç güvenemedim... :KK12:

Şu an kredi faizleri nedir bilmiyorum ama, siz mümkün mertebe para biriktirmeye devam edin. Açıkçası dediğiniz tutarlarda da kredi biraz zor çıkar gibi geldi bana, biz tek maaşsınız sonuçta. Eminevim gibi projelere de hiç güvenemedim... :KK12:
Bugün Eminevime ve bankaya gittim ekliyorum tutarları

Bende arkadaşımın şirketinde sigortami yaptryrum 4 bin tlde benim maaşım görünüyor. Ama eşimin özel ders için aldıklarını gosteremycgmz için 5 yıl vadeli zor görünüyor

IMG_20210414_185328.jpg

X