2 yaşındaki kedim 5kg kilosu normalmi

nur262892

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2023
167
11
Sizin kedileriniz kaç kg
20230323_124034.jpg

Benim scottish dişi kedim 3 yaşında 3 kg, kilo alsa da tekrar verip 3e düşüp sabitliyor önemli olan sağlıklı olması bizimki çok şükür hiç hasta olmuyor çok kilo iyi değil takibinde olun 6 kiloyu geçince riskli oluyor biraz.

Normal görünüyor. Kedinin yapısıyla alakalı. Bizim ki 5 bucuk kilo ama daha şişko duruyor. Boyu kısa diye herhalde😀

benimkisi kısır 3 yaşında erkek. şuan hemen hemen 6 kiloya yakın. Beyfendimizin kilo aldığını hatta karnından resmen sarktığını veterinerimize söylüyoruz ama inatla birkaç kilo daha alabilir gayet sağlıklı diyor inatla. Ama bizim camış göbekten yüz üstü bile uyuyamıyor

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-06-16 at 13.08.33.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-16 at 13.08.33.jpeg
    125,7 KB · Görüntüleme: 72
Benim göbüşkom erkek 3 yaşında 6.5-7.5 kilo rası gidip geliyor 1 yıldır. Ağır ve iri kemikli bir şahıs kendisi asla şişman değil azıcık sarkmış karnı var ama yalan değil. Gayet koşturan oynayan hoplayıp zıplayan bir kedi Eki Görüntüle 3271155
Üff az önce kocaman bi lastik toka yuttuburaya yorum yazarken. Cıkarır mı ki doğal yollarla 😣 veterinere mecbur kalmadan götürmüyorum herkesi parçalıyor ortamda bayıltmadan tırnak bile kestirmiyor

Üff az önce kocaman bi lastik toka yuttuburaya yorum yazarken. Cıkarır mı ki doğal yollarla 😣 veterinere mecbur kalmadan götürmüyorum herkesi parçalıyor ortamda bayıltmadan tırnak bile kestirmiyor
Kocamansa bagırsagını tıkayabilir gözlemleyin. Kuru mama vermeyin şimdilik bol sulu gıdalar verin ve malt gastro macun verin bağırsağından kolayca atabilir böylelikle katı gıdalar tıkar. Çıkaramazsa kusmasından anlarsınız. Dışkı takibi yapın. Benim oğlumda aynı böyle sarman 5 metrelik ip yutmuştu bol malt ve gastro macun verince dışkı yoluyla attı.

Kocamansa bagırsagını tıkayabilir gözlemleyin. Kuru mama vermeyin şimdilik bol sulu gıdalar verin ve malt gastro macun verin bağırsağından kolayca atabilir böylelikle katı gıdalar tıkar. Çıkaramazsa kusmasından anlarsınız. Dışkı takibi yapın. Benim oğlumda aynı böyle sarman 5 metrelik ip yutmuştu bol malt ve gastro macun verince dışkı yoluyla attı.
Ay cok tesekkur ederim cevap için malt benim de aklıma geldi hemen bir tabak yaş mama yapayım maltla karısık yesin. İçim rahatladı çıkar deyince 😔

Ay cok tesekkur ederim cevap için malt benim de aklıma geldi hemen bir tabak yaş mama yapayım maltla karısık yesin. İçim rahatladı çıkar deyince 😔
Kusturmak şimdi strese sokabilir hayvanı yuttuysa sindirmek için bol yaş mama ve malt verin. Felix, whiskas gibi market mamaları vermeyin temiz içerikli acana, nd markaları verin su ile karıştırıp yada evde proteinli mama yapabilirsiniz. Evde yapacaksanız püre şeklinde yapın püre ve ezmeli olması sindirimi kolaylaştırır.

Kediciğim 5.5 yaşında eylülde 6 olacak. Kilosu da 5,650. Doktoru 5.500 ün altında olmasını istiyor ama anasına çekmiş veremiyor kilo. 😀😀

Ne kapidan ne pencereden veterinere getirmiştim tam bizim mahalleye geldik kacti arabanin altina girdi sonra heralde ordanda kacti bidaha goremedim hep kacmak istiyordu öldü diye düşünüyorum cok üzülüyorum
Taşıma kabı? Kucağınızda götürmüyorsunuzdur umarım?

X