Siz olsanız ne yapardınız ?

Tabiki değil mobbing yok fakat herkese yakın vana mesafeli dışlanmış hissetmiyor değilim
Herkes tarafından sevilen biriymiş. Sizin de kısa sürede sevilmiş olmanizi hazmedememis olabilir ,ya da gerçekten sizin enerjinizle uyusmuyordur. Pire için yorgan yakmaya değmez sizi sevenlerle devam edin.

asla sormayın ya arkadaşınız değil menajeriniz, ne soracaksınız? işinizi yapıp eve döneceksiniz. ben abla da demezdim. ben de kurumsalda ilk başladığım yerde herkes menajerimin adını derdi eskiden beri ekip arkadaşları ben xx hanım son güne kadar 4 sene o şirketteydim.
size kasıtlı bi rahatsız etme uygulamıyorsa sizlik bir şey yok. herkes herkesi sevmez. işinizi yapın evinize dönün. aa ben çalışamam böyle yerde derseniz de iş bulur ayrılırsınız. sizlik bi durum yok.
Hesap sorar gibi sormak değil tabiki amacım

Sormasi ayip hangi sektorde calisiyorsunuz? Abi abla deniyor dediniz siz birden 3 ay gibi bir surede ekipteki 3yillik ornegin bir personelin sahip oldugu samimiyeti kurmayi mi bekliyorsunuz? Ilk isiniz sanirim?
Bir holdingte Finans sektöründeyim, ilk işim değil. Tabiki öyle bir samimiyet beklemiyorum :) ama görmezden geliniyorum bunun da farkındayım yokmuşum gibi davranılıyorum birçok konuda

Hepimiz özel veya kamu pek çok iş sektöründe çalışırken altımızda üstümüzde kişiler oluyor. Ben üstlerimin hepsi ile samimi değilim. Abi abla muhabbeti yapmam. Dışarda kardeş seviyesinde ilişki yürüttüğüm iş arkadaşım da var ama temelinde yıllar yıllar var iki günde olan bir şey değil.
Herkesle iyi olamazsın insanın mizacına ters mümkün değil. Bugün iyi olduğunla yarın düşman olabilirsin.
Şefin haberi bile yok belki de senden, yahut bir anda samimiyeti gereksiz buluyor olabilir.
Ben işimi yapar yönetmeliğe uygun yapmam gerekeni yapar çıkarım, beni sevsin sevmesin umrumda değil. Böyle yaparsan yarın başına çorap ören çok olur haberin olsun milletle bu fikirlerini paylaşma, herkesle çok samimi olup güvenme.
Herkesle eşit olmak tabi mümkün değil sma dediğim gibi kendisi şefim ve bana karşı mesafeli soğuk görmezden gelmesi muhattap olmaması benim canımı sıkan bu yoksa gerçekten mutluyum bir sorun yok

Merhaba herkese
Yaklaşık 2 aydır kurumsal bir firmada uzman yard. olarak çalışıyorum ekipte 15 kişiyiz hepsi iyi çok şükür ben onları sevdim, onların da beni sevdiğini düşünüyorum. Genel olarak sıcak kanlı bir yapım var ve güleryüzlüyüm. Herkesle hoş sohbetiz. İşin dışında öğle aralarında bol bol sohbet ediyoruz. Fakat bir şefim var X hanım diyelim, bence tatlı bir kadın ama kadın benimle pek muhatap değil. Şefim olduğu için başlarda dedim bir ağırlığı var sanki ondan mesafeli davranıyor ama inanılmaz uzak bana ki ben de bir o kadar iyi ve normal davranıyorum. Aslında çok basit şeyler ama herkesin hapşırmasına çok yaşa dese bana demez :) herkese tek tek iyi akşamlar deyip bana demez. Bazen Günaydınıma cevap vermez. Ortak bir konu konuşulduğunda benimle göz teması kurmaz. Herkes der ki aa üstündeki ne güzelmiş şefim der ki ben öyle model sevmiyorum :) dedim heralde kadın beni sevmedi olabilir. X hanım diye hitap ediyorum ilk ay baktım sonra herkes abla diyor ben de X abla demeye başladım dedim belki daha samimi gelirim. Ama yine yok kadın aynı mesafede bana karşı. Ne var salla diyeceksiniz belki ama ben takıyorum arkadaşlar hayır neden böyle normalde herkese karşı tatlı espirili kadın bana karşı neden böyle diye. 3. Aya gireceğiz artık aynı ekipte az bir zaman da değil. Siz ne yaparsınız? Bir yanım diyor sor bir yanım otur yerine diyor arada kaldım.
"Ne bu hergün mahkeme duvarı gibi suratını çekmek zorunda mıyım, derdin ne be kadın " diye sor 🙂 şaka şaka 🙂 her işyerinde değişik tipler var. Benim de başımda vardı benzer bi tip ama ben pek takılmadim, sonra çalıştığımız birimler değişti zaten, oh be kurtuldum o gudubetten

asla sormayın ya arkadaşınız değil menajeriniz, ne soracaksınız? işinizi yapıp eve döneceksiniz. ben abla da demezdim. ben de kurumsalda ilk başladığım yerde herkes menajerimin adını derdi eskiden beri ekip arkadaşları ben xx hanım son güne kadar 4 sene o şirketteydim.
size kasıtlı bi rahatsız etme uygulamıyorsa sizlik bir şey yok. herkes herkesi sevmez. işinizi yapın evinize dönün. aa ben çalışamam böyle yerde derseniz de iş bulur ayrılırsınız. sizlik bi durum yok.
Hesap sormak gibi olmasa da soramazsınız. Kadın yaptığı şeyin farkında bile olmayabilir. İlişkinizin seviyesi ve bağlamı gereği soramazsınız, daha doğrusu sormamalısınız diyeyim yanlış anlaşılıyorsam.
Bazen kasten böyle muamele gördüğümü düşündüğüm için dedim zaten ne diye konuyu girip soracağım :) soramam

"Ne bu hergün mahkeme duvarı gibi suratını çekmek zorunda mıyım, derdin ne be kadın " diye sor 🙂 şaka şaka 🙂 her işyerinde değişik tipler var. Benim de başımda vardı benzer bi tip ama ben pek takılmadim, sonra çalıştığımız birimler değişti zaten, oh be kurtuldum o gudubetten
Ahahahahah:)

Bir holdingte Finans sektöründeyim, ilk işim değil. Tabiki öyle bir samimiyet beklemiyorum :) ama görmezden geliniyorum bunun da farkındayım yokmuşum gibi davranılıyorum birçok konuda
Ilk isiniz degil ise daha profesyonel bakmalisinz bence. Kimse sizi sevmek yada siz onlari sevmek durumunda degilsiniz. Paranizi alin saygi sinirlari cevresinde iletisim kurun gecin.
Heryerde varlar bi gunaydin alirlar 3 gun almazlar selam verir selam vermez gecerler cook var takilmamaya calisin.
belki ona da secme sansi verselerdi o da sizinle calismak istemezdi

Ilk isiniz degil ise daha profesyonel bakmalisinz bence. Kimse sizi sevmek yada siz onlari sevmek durumunda degilsiniz. Paranizi alin saygi sinirlari cevresinde iletisim kurun gecin.
Heryerde varlar bi gunaydin alirlar 3 gun almazlar selam verir selam vermez gecerler cook var takilmamaya calisin.
belki ona da secme sansi verselerdi o da sizinle calismak istemezdi
İnsanlar tuhaf 🤷🏻‍♀️

Takilmayacak bir durum degil bence. 20 sene kurumsal yerlerde calistim fikirlerimi yabana atma bu sebeple bence. Yonetici sana karsi soguksa ki aksine yeni girdigin icin sana digerlerine gore daha sicak olmaliydi, genelde oyle yaparlar koltuklarini saglamlastirmak adina..Dikkatli olman lazim, sevmediyse veya biseyler varsa bilmedigin kafasinda seni zor duruma dusurecek biseyler yapacaktir...Yapman gereken huyuna suyuna gidip cok sivrilmeden isini tam anlamiyla yapman, eline kozlar verirsen isin bitti demektir...

Bence sormayın hatta sallamayın bile yani siz de sınırı çekip hanım diyip işinizi yapın , enerjinizin uyduğu insanlarla muhattap olun canınızı sıkmayın var böyle tipler her iş yerinde.

sizi kendine göre yontmaya çalışıyor mobingdir bu gözüne girmeye çalışmayın sakın olduğu kadar iş yapın kalanı kalsın yormayın kendinizi günaydın demesin konuşmasın hiçbişey yapmasın şefler genelde salak olur sizi kendi gibi salak yapmaya çalışıyor bırakın kalsın böyle sizde günaydın demeyin sohbet etmeyi gerekte yok

Takilmayacak bir durum degil bence. 20 sene kurumsal yerlerde calistim fikirlerimi yabana atma bu sebeple bence. Yonetici sana karsi soguksa ki aksine yeni girdigin icin sana digerlerine gore daha sicak olmaliydi, genelde oyle yaparlar koltuklarini saglamlastirmak adina..Dikkatli olman lazim, sevmediyse veya biseyler varsa bilmedigin kafasinda seni zor duruma dusurecek biseyler yapacaktir...Yapman gereken huyuna suyuna gidip cok sivrilmeden isini tam anlamiyla yapman, eline kozlar verirsen isin bitti demektir...
hiçbirşey yapamaz işe alan o değil hata olur illa ona yapacak birşey yok çok büyütüyosunuz şefleri açık konuşuyorum patrona gitsin desin ben bu insanla çalışmak istemiyorum geçerli nedenlerde koysun ortaya patron tamam senin dediğin olsun deyip bu insanı işten çıkartmaz böyle bir güç yok şeflere

hiçbirşey yapamaz işe alan o değil hata olur illa ona yapacak birşey yok çok büyütüyosunuz şefleri açık konuşuyorum patrona gitsin desin ben bu insanla çalışmak istemiyorum geçerli nedenlerde koysun ortaya patron tamam senin dediğin olsun deyip bu insanı işten çıkartmaz böyle bir güç yok şeflere

Ya siz is hayati hk ne biliyorsunuz acaba ?
Oyle seyler vardir ki, muduru mudur yapan bazen seftir ya da sef ile mudur arasinda cikar iliskileri vardir bisuru degisken olabilir...evet bazen sef ne derse o olabilir...is hayatini burda anlatmaya kalksam roman yazarim yeminle neler gorduk biz...rollere saplanip kalmayin

Ya siz is hayati hk ne biliyorsunuz acaba ?
Oyle seyler vardir ki, muduru mudur yapan bazen seftir ya da sef ile mudur arasinda cikar iliskileri vardir bisuru degisken olabilir...evet bazen sef ne derse o olabilir...is hayatini burda anlatmaya kalksam roman yazarim yeminle neler gorduk biz...rollere saplanip kalmayin
bu dediğiniz romanlar 2 aylık deneme süresinde olan elemanlar için geçerli olabilir o da belki iş hayatında ki en büyük tecrübem iş veren istemesse onu ikna edebilecek biri yoktur iş veren normal çalışan insanı çıkartmaz çünkü onun maliyeti yeni gelenin maliyeti onu düşünür bahsettiğim bu şeyler en az 200 kişini çalıştığı firmalar için geçerli a 101 bim yada vb iş yerleri için değil orda müdür rapor yazar bişeyler yapar belki

X