Pomogranate'nin Dyet Günlüğü

SARILARIN FILIZ

umudum var :)))))))
Kayıtlı Üye
24 Mart 2012
15.463
233
40
haftalardır, hatta aylardır zayıflamaya odaklanıyorum. ısten ayrılayım, zamanım yok dedım evet evde olsam hersey daha kolay olacaktı bol spor, yemeklerımı rahat hazırlamak, daha az stres. ama calısmayı bahane yapmayacagım. ve bu sartlar altında deneyecem ve bugun basladım. artık bu guzel yuzume yakısan bır vucut ıstıyorum kendımde. begendıgım herseyı alabılmek ya da kucuk bedenını almak. hayata yenıden baslamak ıstıyorum 30 olmadan ve 30 lu yaslarımda yenı bır ben. ve sankı bebegım de yenı bır ben olmayı beklıyor. yenı bır ben olunca bana gelecek belkı de.

avantajlarım: seker kullanmam cayımda yıllardır, serbetlı tatlı aramam, cıkolata hastası degılım ve sımdı uzak da duruyorum. pılav yapmıyorum evde. cok nadır yapardım esım sevmıyor. bazen bulgur pılavı yaparım ıkı haftada on gunde bır. esım az yıyen bırıdır. cocugum yok, zamanım var evdeyken. bayanların gıdebılecegı spor merkezı yok, aletler ıle calısamıyorum.

dezavantajlarım: ayak bılegım kırıldı platınlıyım uzun yuruyusler ayakta cok durma ve kosu mumkun olmuyor. ekmek cok severım kendımı tutmam lazım. masa bası calısıyorum 6 gun. hem ıse gelırken hem gıderken hem mesaı saatımde yurume alanım kısıtlı. erken menopozdayım hormon ılacı kullandım uc yıl. tup bebek de gordum ıkı kez. gobek bolgem cok dagıldı bu yuzden. sankı 5 aylık hamıleyım belkı 6. hapsız adet goruyorum ıkı aydır ama henuz devamı gelmedı beklıyorum. adet gorme sorunum ve hap kullanma olursa yenıden, zayıflamamı etkıleyebılır.

aklıma gelenler bunlar. herkesten fıkır ve destek beklıyorum

haftalardır, hatta aylardır zayıflamaya odaklanıyorum. ısten ayrılayım, zamanım yok dedım evet evde olsam hersey daha kolay olacaktı bol spor, yemeklerımı rahat hazırlamak, daha az stres. ama calısmayı bahane yapmayacagım. ve bu sartlar altında deneyecem ve bugun basladım. artık bu guzel yuzume yakısan bır vucut ıstıyorum kendımde. begendıgım herseyı alabılmek ya da kucuk bedenını almak. hayata yenıden baslamak ıstıyorum 30 olmadan ve 30 lu yaslarımda yenı bır ben. ve sankı bebegım de yenı bır ben olmayı beklıyor. yenı bır ben olunca bana gelecek belkı de.

avantajlarım: seker kullanmam cayımda yıllardır, serbetlı tatlı aramam, cıkolata hastası degılım ve sımdı uzak da duruyorum. pılav yapmıyorum evde. cok nadır yapardım esım sevmıyor. bazen bulgur pılavı yaparım ıkı haftada on gunde bır. esım az yıyen bırıdır. cocugum yok, zamanım var evdeyken. bayanların gıdebılecegı spor merkezı yok, aletler ıle calısamıyorum.

dezavantajlarım: ayak bılegım kırıldı platınlıyım uzun yuruyusler ayakta cok durma ve kosu mumkun olmuyor. ekmek cok severım kendımı tutmam lazım. masa bası calısıyorum 6 gun. hem ıse gelırken hem gıderken hem mesaı saatımde yurume alanım kısıtlı. erken menopozdayım hormon ılacı kullandım uc yıl. tup bebek de gordum ıkı kez. gobek bolgem cok dagıldı bu yuzden. sankı 5 aylık hamıleyım belkı 6. hapsız adet goruyorum ıkı aydır ama henuz devamı gelmedı beklıyorum. adet gorme sorunum ve hap kullanma olursa yenıden, zayıflamamı etkıleyebılır.

aklıma gelenler bunlar. herkesten fıkır ve destek beklıyorum

hayırlı olsun canım günlüğün öncelikle. yazmakla çok iyi yapmışsın. hayatına yön vermek için önce motive olmak gerekiyor. buradaki benzer hikayeler sonunda yakalanan başarılar insanı umutlandırıyor. ben de 29 yaşındayım. geçen hafta neredeyse 90 kilo ile başladım dikkat ve özen göstermeye. bu hafta regl haftamdı, e bayram da malum ama ben yine de 1.5 kg verdim. bu sabah 88.3 kgmım. bugün güya ödül günümdü ama sabahtan beri sağlıklı ne yiyebilirim diye düşünüyorum. o tempoya bir girince ödül falan bile istemiyor insan ufak başarılarda.

kilo verdiğinde sağlığın da yerine gelecektir umarım. inan ben kilolardan daha çocuk bile düşünmüyorum. pco var bende ve hem korunmak için hem de adet görebilmek için ilaç kullanıyorum. hormonlarım ne durumda bilmiyorum hiç bırakmadığım için. doktora gitmeye de korkuyorum. hele biraz vereyim kilo gideceğim inşallah. sen de bir an önce motivasyonunu tepeye çıkar canım. yaşımız küçük daha, yolumuz da uzun. daha 50lili yaşlarda getireceği sorunlar var bu kiloların.

canım olabildiğince hareketli olmaya çalış. 1 durak erken in ulaşım aracından. gün içinde her saat başı kalk bir şeyi bahane edip dolan ofiste. bol su iç, o zaten seni lavaboya gitmek için kaldırır yerinden. eşinle akşamları hafif yürüyüşler yapmaya çalış. bol su, bol yeşilçay. sanırım makarna pilava düşkün değilsin, sorunun ekmek. ekmeği kontrol altına alsan kesin başarı gelecektir. ekmek yeme isteği uzun açlıklardan sonra oluşuyor. kan şekeri düşüyor falan, sen de bilirsin zaten. bu durumda ara öğün kurtarıcı olacaktır. çantana hurma, ceviz, kuru kayısı, badem, fındık falan at. beyaz leblebi de çok iyi. bir su bardağı kadar koy çantana bunlardan. iki ya da üç ara öğün olarak at ağzına aralarda. akşam 7 ya da 8den sonra yeme hiçbir şey. ara öğün bile yapma bence. hep bildiğin şeylerdir bunlar zaten. sadece motive olmayı bekliyorsun bence.

bir an önce harekete geç canım. bu yaşlar bir daha geri gelmiyor. eminim başaracaksın. ben destek olmaya hazırım sana :)

Son düzenleme:
ınan benı cok mutlu ettın. kılolu arkadasım yok. zaten yasadıgım sehırde cevremde cok az. ıkı uc aydır bu sıtedeyım ve tum sorunlarımı burdakı kısıler ıle cozmeye basladım desem yerıdır. kılo vermek en buyuk adımım, en zorlu yol belkı de. oyuzden en buyuk destegı almıs olmak bana umut vermıs olman benı cok mutlu ettı. sureklı paylasalım ozaman yaptıklarımızı. senı ekledım de arkadas lısteme. guc verelım bırbırımıze, umut olalım. once zayıflayalım, ardından anne olalım. bıze katılmak ısteyen herkesı de beklerım. ben karma bırsey yapacam. karataya uyacam ama ek dıyetlerden de faydalanacam forumda gordum 2,5 ayda 17 kılo verdıren vs.

hayırlı olsun canım günlüğün öncelikle. yazmakla çok iyi yapmışsın. hayatına yön vermek için önce motive olmak gerekiyor. buradaki benzer hikayeler sonunda yakalanan başarılar insanı umutlandırıyor. ben de 29 yaşındayım. geçen hafta neredeyse 90 kilo ile başladım dikkat ve özen göstermeye. bu hafta regl haftamdı, e bayram da malum ama ben yine de 1.5 kg verdim. bu sabah 88.3 kgmım. bugün güya ödül günümdü ama sabahtan beri sağlıklı ne yiyebilirim diye düşünüyorum. o tempoya bir girince ödül falan bile istemiyor insan ufak başarılarda.

kilo verdiğinde sağlığın da yerine gelecektir umarım. inan ben kilolardan daha çocuk bile düşünmüyorum. pco var bende ve hem korunmak için hem de adet görebilmek için ilaç kullanıyorum. hormonlarım ne durumda bilmiyorum hiç bırakmadığım için. doktora gitmeye de korkuyorum. hele biraz vereyim kilo gideceğim inşallah. sen de bir an önce motivasyonunu tepeye çıkar canım. yaşımız küçük daha, yolumuz da uzun. daha 50lili yaşlarda getireceği sorunlar var bu kiloların.

canım olabildiğince hareketli olmaya çalış. 1 durak erken in ulaşım aracından. gün içinde her saat başı kalk bir şeyi bahane edip dolan ofiste. bol su iç, o zaten seni lavaboya gitmek için kaldırır yerinden. eşinle akşamları hafif yürüyüşler yapmaya çalış. bol su, bol yeşilçay. sanırım makarna pilava düşkün değilsin, sorunun ekmek. ekmeği kontrol altına alsan kesin başarı gelecektir. ekmek yeme isteği uzun açlıklardan sonra oluşuyor. kan şekeri düşüyor falan, sen de bilirsin zaten. bu durumda ara öğün kurtarıcı olacaktır. çantana hurma, ceviz, kuru kayısı, badem, fındık falan at. beyaz leblebi de çok iyi. bir su bardağı kadar koy çantana bunlardan. iki ya da üç ara öğün olarak at ağzına aralarda. akşam 7 ya da 8den sonra yeme hiçbir şey. ara öğün bile yapma bence. hep bildiğin şeylerdir bunlar zaten. sadece motive olmayı bekliyorsun bence.

bir an önce harekete geç canım. bu yaşlar bir daha geri gelmiyor. eminim başaracaksın. ben destek olmaya hazırım sana :)

dedıgın gıbı bıldıgım seyler ve ıkı ay uyguladım bırkez sadece bebek ıcın 2009 yılında. hazırlıklarımı yaptım eksıklerımı de tamamlayacam 9 hayat cayı aldım kıraz sapı ıcıyorum ıkı gundur yesıl cay var ıkı gundur. adet gormek ıcın hayıt tohumu zaten ıcıyorum bır aydır. ben sıvı aldıgımda ozellıkle sırf su ıse zaten sık sık wc cıkarım oyuzden kalkıyorum. ısler de sakın sukur buaralar. dun 1,5 lt su da ıctım ılık ustelık. ben ılık su severım bu da avantajım. makarna severım ama az yapmaya calısırım pılavı da anlattım zaten. etrafımızda akraba yok arkadas da sayılı. oyuzden dıyetımın bozulma ımkanı daha az. oyuzden avantajlıyım.

Günlüğün hayırlı olsun canım tez vakitte istediğin kiloya kavuş ve bir daha alma :)

Bende 27 yaşındayım 65 kiloyum boyum 1.70 bu zamana kadar hiç diyet yapmadım yapmak istiyorum ama yapamıyorum 2 ay sonra düğünüm var 55 kilo olmayı istiyorum.
Ramazandan önce 60 kg idim bayram sonrası 65 olmuşum :KK43: çok su içmeye çalışırım ama çay vs içmiyorum içmem gerekiyor mu. yeşil çay filan yani. çikolatayı sadece regl dönemimde çok ister canım. ekmek yerim bende pilavı filan severim ama pilav yersem ekmek yememeye çalışırım..

Bende seninle başlasam olur mu. ?

midem lıkır lıkır ve 15 dkya wc ye gıdıyorum sanırım :) bır buyuk bardak normal cay, ıkı buyuk bardak yesıl cay, bır buyuk bardak hayıt tohumu ıctım. sanırım bu zaten bır lıtreyı gecer. sımdı de ılık su ıcıyorum 50 ml. ardından yogurt yıyecem oglen az yemek yemek ıcın.

Günlüğün hayırlı olsun canım tez vakitte istediğin kiloya kavuş ve bir daha alma :)

Bende 27 yaşındayım 65 kiloyum boyum 1.70 bu zamana kadar hiç diyet yapmadım yapmak istiyorum ama yapamıyorum 2 ay sonra düğünüm var 55 kilo olmayı istiyorum.
Ramazandan önce 60 kg idim bayram sonrası 65 olmuşum :KK43: çok su içmeye çalışırım ama çay vs içmiyorum içmem gerekiyor mu. yeşil çay filan yani. çikolatayı sadece regl dönemimde çok ister canım. ekmek yerim bende pilavı filan severim ama pilav yersem ekmek yememeye çalışırım..

Bende seninle başlasam olur mu. ?

ben kılom uclu rakamlarda. oyuzden agır gelmesını ıstemem sana ama sen de ıkı ayda vereyım ıstıyorsun. ozaman takıp et. ben calısıyorum her an onlıne olamayabılırım ama dıyetlerı takıp et burdan. yesıl cay muhakkak ıcmelısın metabolızma hızlandırıyor. gun de ıkı bardak. su da en az ıkı lıtre. ıcebılırsen ılık ıc. tabıkı baslayabılırsın benımle. kılo gruplarına gore dıyetler yapanlar da var onlara da bak derım mesela 60-70 arası, 50 kılo olanlari 90 uzerı olanlar. benden daha tecrubelı ve bılgılı kısıler var

uc kasık pılav yedım sanırım. uc kasık kadar da patlıcan yemegı. az domates salatalık. ama bence cok oldu bu. buarada ısyerımde bıraz yurudum bahcede yemek oncesı. sıvı gayet guzel ama oglen fazla oldu bence. suclu hıssedıyorum kendımı

Selam şekerim, göbek bölgesi karbonhidratı azaltırsan yavaş yavaş gitmeye başlar.
Çayı şekersiz içiyorsun diye kilo almama ihtimaliin yok.
Ben de şekersiz içiyorum, ama yememe dikkat ediyorum.

Diyet yapılarak zayıflanmaz; sağlıklı beslenerek zayıf kalınır.

Ekmeği çok yiyormuşsun, bu en büyük etken.
Hem hamur, hem karbonhidrat :KK20:

Bi kere altın kuralı söyleyim.
Akşam 6dan sonra yemiceksin.
Yatağa aç giriceksin, miden boş olcak.

6dan sonra yemeyi kes, meyve dahi yeme.
8 gibi acıkmaya başlıcaksın, o zaman da suya yüklenceksin.
Bi zaman sonra vücudun alışcak, bi oturuşta 1,5 litre su içeceksin.

3 ayda 10 kilo verdim ben.Tiroid var bende, çok yavaş vermeme rağmen yine iyi verdim.
Zaten çalışıyorsun, düzenli kalkıyosundur sabahları.
Kalktığın vakit 2 bardak ılık limonlu su iç, yarım saat hareket yap.
Platin olduğu için yürüme, koşma yapamıyormuşsun.
Kendini zorlamadan, yavaş yavaş, yattığın yerden hareketler yapabilirsin.

Yüzebilir misin? Yüzme tüm vücudu çalıştıran en iyi sporlardan biridir.
Ben yüzmeyi hiç bir spora değişmem.

Göbek bölgen için kendine zaman ayırcaksın.
Kendine egzersizler belirle.Saati geldiğinde asla kaçırma, üşenmeden yap. Bu şekilde gözle görülür vaziyette toparlarsın kendini.

Ekmek, makarna tarzı yapay karbonhidratı kesiyosun uzunca bi süre.
Bool bol yeşillik yiyosun ve bunu yaşam biçimi yapıyosun.
İstediğin kiloya geldiğin zaman kendini ödüllendirebilirsin ancak.

Ama; diyet diye bir şey yok, bunu aklına kazı.Sağlıklı yaşamak var.
Bi süre sonra alışkanlık haline getiriyosun zaten.

Eve abur cubur alır mısın bilmiyorum; alıyorsan eğer kes hemen.
Hem boşa masraf hem de sağlığa zarar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Sormak istediğin bir şey varsa memnuniyetle cevaplarım..

Selam şekerim, göbek bölgesi karbonhidratı azaltırsan yavaş yavaş gitmeye başlar.

3 ayda 10 kilo verdim ben.Tiroid var bende, çok yavaş vermeme rağmen yine iyi verdim.

Kendine egzersizler belirle.Saati geldiğinde asla kaçırma, üşenmeden yap. Bu şekilde gözle görülür vaziyette toparlarsın kendini.

mrb nasılsın gorusmeyelı ?

Karbonhidrat olarak pılav ve makarna bıle az yerız bılıyormusun. Okumussundur yukarıda. Yapmıyorum bıle. Esım sevmıyor cunku pılav ozellıkle.
daha fazla ne yapmak lazım bu konuda ozellıkle ?
cayı sekersız yıllardır ıcıyor olmayı sadece avantaj olarak gordum yoksa tabıkı zayıflatmaz. On yıldır ıcıyorum zayıflamadım yanı sonucta 
amacım anlık dıyet degıl. On ayda 55-60 kıloya ınmek ve almayacak sekılde bır duzene gırmek.
Ekmek severım yalan degıl. Hatta en buyuk zaafımdır dıyebılırım. Ama borek, kek falan yapmam. Uzak dururum hep.
Ben aksam 6 bucukta ısten cıkıyorum altın kuralı ne yapacaz pekı bu durumda ?
Hım demek alısacagım bugun. Cok ıctım ya. Bıktı cayları ıle beraber bence sımdıden 2 lıtre oldu ama ben 15 dkda wc cıkıyorum resmen. Normal mı bu ?
Tiroid falan yok demıslerdı ama ınan artık doktorlara da ınanasım gelmıyor. Kılo kendı basıma deneyecem baktım bır ılerleme yok yenıden bastan bır kontrole gıdecem. Ben yıllardır duzenlı adet gormuyorum. Kaldı kı uc yıldır hap ıle goruyorum adet gormemek kılo aldırıyormus
Evet sabah altı bucukta kalkıyorum. Lımonlu suyu duydum yapayım ok. Ama hareket ısı zor ya. Hareket ve dus gırerse. Bes bucukta kalkmam lazım 6 gun ıse gıderken. Yapabılecegımden umudum yok bu konuda.
Yuruyus abartmadan yapabılırım sadece dakıkalarca kosamam. Kosu bandımı satıp bısıklet ve mekık aletı almak nıyetım. Satabılırsem ıns 
Yuzme bılmıyorum kaldı kı yasadıgım sehırde havuz da denız de yok.
Esıme dun bolca yesıllık aldırdım gerekırse gunlerce corba yogurt salata takılacam cunku mıdemı kucultmelıyım once. O yemekten az yıyıp falan yapmayacam. Mıdem kuculsun sonra et, tavuk az az yerım bır hafta sonra.
Ha benım ıkıncı zaafım cıpstır. Ama uzak duruyorum esım aldırmaz kendısı de sevmez. Yılda 4-5 kez yemeye calısıyorum. Kuruyemıs de severım ama ona katlanmam kolay eve almıyorum esım abur cubur sevmez zaten.

Tamam sen yemeye çok düşkün değilsin belli ki.

Tuvalet meselesi normal.
Pilavda makarnada sıkıntı yok.
Ekmeği azaltabilirsin öncelikle.
Ben ekmeği sevmediğim için ekmek yemek bana hep garip gelmiştir.
Kocam da gömülür ekmeğe, ben ağzıma bile almam.

Kayınvalidem, nasıl doyuyon kız ekmeksiz deyip durur, önüme 4-5 dilim koyardı, şimdi o da alıştı bana hiç ekmek vermiyor :KK70:

Bünyeyi alıştırmakla ilgili.

Bak benim en şişman halim 64tü.
Şişman da değildim aslında, sadece biraz topluydum.Ama tüm kıyafetlerim 36 bedendi, 38 olmaya başlamıştım.Dur dedim şimdi 36yım yine.

Belki ekmek yemememin bana büyük etkisi olmuştur.2 kase çorbayla bile doyarım ben.

Mideni birden küçültme, çok acıkırsın.
Ben onu birden yaptım, çok zor dayandım.
Yiyodum, yarım saat sonra acıkıyodum.
Bu sefer umduğunu bulamıyosun.

Tavuğu, balığı her zaman yiyebilirsin, sorun yok.

Altın kuralı 7.30 yapalım o zaman sende. 8e kalmamaya çalış ve hafif beslen.

Aslında yürüyüş bandını satmana gerek yok.

Altın kural sende biraz geç işleyeceği için, yemekten 1,5 saat sonra yürüyebildiğin tempoda yarım saat yürürsen dengeleyebiliriz.
Sabah egzersiz yapmana gerek yok, yapamazsın zaten, işe gidicen, çok yorulursun.
Hafta sonu günde 1 saat karın hareketleri çalışabilirsin o halde.

Cipse veda, üzgünüm :KK24:

Zaaflarını görmezden gelmelisin bi süre :nazar:

Tamam sen yemeye çok düşkün değilsin belli ki.

Tuvalet meselesi normal.
Pilavda makarnada sıkıntı yok.
Ekmeği azaltabilirsin öncelikle.
Ben ekmeği sevmediğim için ekmek yemek bana hep garip gelmiştir.
Kocam da gömülür ekmeğe, ben ağzıma bile almam.

Kayınvalidem, nasıl doyuyon kız ekmeksiz deyip durur, önüme 4-5 dilim koyardı, şimdi o da alıştı bana hiç ekmek vermiyor :KK70:

Bünyeyi alıştırmakla ilgili.

Bak benim en şişman halim 64tü.
Şişman da değildim aslında, sadece biraz topluydum.Ama tüm kıyafetlerim 36 bedendi, 38 olmaya başlamıştım.Dur dedim şimdi 36yım yine.

Belki ekmek yemememin bana büyük etkisi olmuştur.2 kase çorbayla bile doyarım ben.

Mideni birden küçültme, çok acıkırsın.
Ben onu birden yaptım, çok zor dayandım.
Yiyodum, yarım saat sonra acıkıyodum.
Bu sefer umduğunu bulamıyosun.

Tavuğu, balığı her zaman yiyebilirsin, sorun yok.

Altın kuralı 7.30 yapalım o zaman sende. 8e kalmamaya çalış ve hafif beslen.

Aslında yürüyüş bandını satmana gerek yok.

Altın kural sende biraz geç işleyeceği için, yemekten 1,5 saat sonra yürüyebildiğin tempoda yarım saat yürürsen dengeleyebiliriz.
Sabah egzersiz yapmana gerek yok, yapamazsın zaten, işe gidicen, çok yorulursun.
Hafta sonu günde 1 saat karın hareketleri çalışabilirsin o halde.

Cipse veda, üzgünüm :KK24:

Zaaflarını görmezden gelmelisin bi süre :nazar:
Aslında severım ama ınan yuzlerı gorecek kadar sısman olmamalıydım cok hareketsız bır yasamım oldu evlenınce. Ama normalde de sısmandım ben hep. Ustune dusmedım. Sıkıydım. Bır de yuzum cok guzeldır ovunmek gıbı olmasın da. Gorsellıgı onemsemeyen bır es de bulunca, ve stres, adet gorememe vs ıyıce dagıldım ben yanı.

Ama en buyuk dusman ekmek. Aslında cok avantajlıydım ama degerlendıremedım calısıyorum gunler toplantılar vaktım olmadı cevrem de yoktu ama degerlendıremedım. Akraba vs yok yanı rejımı bozacak rıskım azdı yanı ortam olarak. Bunu da degerlendıremedım. Esım abur cubur yemek kola sevmez ekmek dogru durust yemez. Ama bunu da degerlendıremedım.
Demek tuvalet normal. Iyı barı. Idrar yolumda ıltıhap mı var da bukadar sık cıkıyorum dedım normalde de boyleyım su ıcsem wc ye kosarım esım abdestını tutar ıkı vakıt kılar namaz enazından ben farklıyımdır oldum olası. Neyse.
Pilav sadece ısyerınde oglen ıkı kasık yerım artık. O da her gun cıkmıyor zaten.
Ekmek bas dusman. Sabah ıkı dılım tam bugday ekmek dısında yememem lazım. Tutacam kendımı.
Senın mıden kucuk. Corba ıle doymussun ne guzel.
Ben sımdı tavuk yapsam kendıme su an kacırırım dıye korkuyorum. Oyuzden bır hafta aksamları salata yogurt meyve yıyeyım dıyorum. Bır haftadan sonra kuculme olur yemek yemeye baslarım ıkı uc kasık. Yıne salata da yerım
Tavuk, balık bılıyorum dıyette var sureklı. Ama bır hafta ben uzak durayım yemek turu bırsey yemeyım aksam dıyorum.
Tamam salata olursa 7:30 a kadar yemıs olurum zaten. Yemeklı duzene gecınce de aksamları ve Pazar yemek hazır edeyım artık napıyım 8 e kalmamak ıcın.
Ya yuruyus bandı yıllardır var ama sıcak gelmıyor ama bısıkılet hep caızp geldı bana. Bısıklet deneyeyım daha eglencelı olur daha heveslı olurum spora dıyorum.
Ozaman en gec dokuz dokuz bucuk gıbı tempolu yarım saat yuruyus yapıyorum ok. Sabah egzersız evet asırı zorlar benı. Pazar gunu ya da hafta ıcı kendımı ıyı hıssettıgımde de mekık vs yapayım.
Ekmek cıps kola hamburger. Zaaflarımdır ve elveda demem lazım.

Aslında severım ama ınan yuzlerı gorecek kadar sısman olmamalıydım cok hareketsız bır yasamım oldu evlenınce. Ama normalde de sısmandım ben hep. Ustune dusmedım. Sıkıydım. Bır de yuzum cok guzeldır ovunmek gıbı olmasın da. Gorsellıgı onemsemeyen bır es de bulunca, ve stres, adet gorememe vs ıyıce dagıldım ben yanı.

Ama en buyuk dusman ekmek. Aslında cok avantajlıydım ama degerlendıremedım calısıyorum gunler toplantılar vaktım olmadı cevrem de yoktu ama degerlendıremedım. Akraba vs yok yanı rejımı bozacak rıskım azdı yanı ortam olarak. Bunu da degerlendıremedım. Esım abur cubur yemek kola sevmez ekmek dogru durust yemez. Ama bunu da degerlendıremedım.
Demek tuvalet normal. Iyı barı. Idrar yolumda ıltıhap mı var da bukadar sık cıkıyorum dedım normalde de boyleyım su ıcsem wc ye kosarım esım abdestını tutar ıkı vakıt kılar namaz enazından ben farklıyımdır oldum olası. Neyse.
Pilav sadece ısyerınde oglen ıkı kasık yerım artık. O da her gun cıkmıyor zaten.
Ekmek bas dusman. Sabah ıkı dılım tam bugday ekmek dısında yememem lazım. Tutacam kendımı.
Senın mıden kucuk. Corba ıle doymussun ne guzel.
Ben sımdı tavuk yapsam kendıme su an kacırırım dıye korkuyorum. Oyuzden bır hafta aksamları salata yogurt meyve yıyeyım dıyorum. Bır haftadan sonra kuculme olur yemek yemeye baslarım ıkı uc kasık. Yıne salata da yerım
Tavuk, balık bılıyorum dıyette var sureklı. Ama bır hafta ben uzak durayım yemek turu bırsey yemeyım aksam dıyorum.
Tamam salata olursa 7:30 a kadar yemıs olurum zaten. Yemeklı duzene gecınce de aksamları ve Pazar yemek hazır edeyım artık napıyım 8 e kalmamak ıcın.
Ya yuruyus bandı yıllardır var ama sıcak gelmıyor ama bısıkılet hep caızp geldı bana. Bısıklet deneyeyım daha eglencelı olur daha heveslı olurum spora dıyorum.
Ozaman en gec dokuz dokuz bucuk gıbı tempolu yarım saat yuruyus yapıyorum ok. Sabah egzersız evet asırı zorlar benı. Pazar gunu ya da hafta ıcı kendımı ıyı hıssettıgımde de mekık vs yapayım.
Ekmek cıps kola hamburger. Zaaflarımdır ve elveda demem lazım.

Tavuk ve balığı fazla kaçırabilirsin sorun olmaz.Protein sonuçta.
Haftada 2 gün tavuk ye, fazla kaçsa ne olur sanki :KK70:

1 ay ekmeği azalt ve akşam yemeğinden sonra hafif yürüyüş yap bakalım, ne kadar fark edecek?

Bi de adet olamıyormuşsun, tedavi görmüşsün ya, onun da etkisi vardır.Ödem oluşmuştur vücudunda.
Ben yeşilçay içerken içine kiraz sapı da atıyorum.

Kiraz saplarını atma, kurut, her çayında 2-3 sap at bardağın içine.Ödemi alır.

Bisiklet de olur, madem öyle.Yürüyüş bandını satana kadar yürüyüş yaparsın, bisiklet aldığında bisiklete geçersin..

Tavuk ve balığı fazla kaçırabilirsin sorun olmaz.Protein sonuçta.
Haftada 2 gün tavuk ye, fazla kaçsa ne olur sanki :KK70:

1 ay ekmeği azalt ve akşam yemeğinden sonra hafif yürüyüş yap bakalım, ne kadar fark edecek?

Bi de adet olamıyormuşsun, tedavi görmüşsün ya, onun da etkisi vardır.Ödem oluşmuştur vücudunda.
Ben yeşilçay içerken içine kiraz sapı da atıyorum.

Kiraz saplarını atma, kurut, her çayında 2-3 sap at bardağın içine.Ödemi alır.

Bisiklet de olur, madem öyle.Yürüyüş bandını satana kadar yürüyüş yaparsın, bisiklet aldığında bisiklete geçersin..

ya mıdem kuculmezse dıye korktugumdan bır hafta salata yogurt ve meyve olsun dıye dusundum aksamları. ne bılıyım korkuyorum

ekmek sadece ıkı dılım sabah yıyecem. pazar sabah belkı uc olur. yuruyus de elımden geldıkce deneyecem aksamları.

tedavının etkısı olmaz mı. ıkı kez tup bebek gordum zaten. ve uc yıldır hormon ılacı alıyorum muhakkak odem vardır. kıraz suyu ıcıyorum. sapı atıyordum atmayayım. yesıl cayı ıkı kez kullanıyordum da onu kullanmıyordum atıyordum.

sabah sut ıctım ben. aksam da yatmadan ıceyım mı. sut saglıgım ıcın de gereklı. kemık erımesı var ama sana sorayım dedım.

iç, süt de tok tutar.

benim kayınvalidemde aşırı derecede kemik erimesi vardı, doktora gitti ilaçlar verdi tabi ki.

o dönemde ayvalıkta yazlıkları vardı, yazlıkta, her sabah 6da kalkıp yürüyüşe giderdi 1 saat falan.gelip kahvaltı yapar sonra da denize girer bi güzel güneşlenirdi.
2-3 ay böyle devam etti. bu sırada ilaçları kullanmadı tabi.

doktora gittiğinde de, doktor aferim ilaçlar fayda etmiş demiş, kayınvalidem de, ben ilaçları kullamadım, böyle böyle yaptım deyince şaşırmış ki 50 yaşını geçgin benim kayınvalidem..

güneşlenmek çok önemli ya..

iç, süt de tok tutar.

benim kayınvalidemde aşırı derecede kemik erimesi vardı, doktora gitti ilaçlar verdi tabi ki.

o dönemde ayvalıkta yazlıkları vardı, yazlıkta, her sabah 6da kalkıp yürüyüşe giderdi 1 saat falan.gelip kahvaltı yapar sonra da denize girer bi güzel güneşlenirdi.
2-3 ay böyle devam etti. bu sırada ilaçları kullanmadı tabi.

doktora gittiğinde de, doktor aferim ilaçlar fayda etmiş demiş, kayınvalidem de, ben ilaçları kullamadım, böyle böyle yaptım deyince şaşırmış ki 50 yaşını geçgin benim kayınvalidem..

güneşlenmek çok önemli ya..

ben sadece c vıtamını bol alacagım. her yıl tarama yapılacak. henuz oyle guclu ılaclar verılmedı. ah ah guneslenmek. sabah ofıse gırıyorum aksam cıkıyorum. cok kotu ya. hatta bahara kadar pazarları da cıkamıyordum ev ısı yapmaktan. ama temızlıge bırıne alma kararı aldım da rahatlıyorum sımdı az da olsa zaman acısından.

ok sabah sut ıcıyorum ozaman sureklı. aksam ıcıyormuyum ve saat kac ta ?

ben sadece c vıtamını bol alacagım. her yıl tarama yapılacak. henuz oyle guclu ılaclar verılmedı. ah ah guneslenmek. sabah ofıse gırıyorum aksam cıkıyorum. cok kotu ya. hatta bahara kadar pazarları da cıkamıyordum ev ısı yapmaktan. ama temızlıge bırıne alma kararı aldım da rahatlıyorum sımdı az da olsa zaman acısından.

ok sabah sut ıcıyorum ozaman sureklı. aksam ıcıyormuyum ve saat kac ta ?

akşam mümkünse su dışında bir şey tüketme yemekten sonra.aç olmalısın yatağa girdiğinde.

şöyle söyleyim, zayıflama hormonu uykudayken salgılanıyor. ve aç olman lazım uykunda :KK70:

sabahları içebilirsin, problem yok.

c vitaminini de mümkünse limondan almaya çalış.
zaten bol alman lazımmış, suyunu limonlu içebilirsin.
akşamdan 1 litre suya 1 limonu doğra, kabuklarıyla birlikte at içine, sabaha kadar limonata gibi oluyo o.
2 litreye 2,2.5 limon atabilirsin.

akşam mümkünse su dışında bir şey tüketme yemekten sonra.aç olmalısın yatağa girdiğinde.

şöyle söyleyim, zayıflama hormonu uykudayken salgılanıyor. ve aç olman lazım uykunda :KK70:

sabahları içebilirsin, problem yok.

c vitaminini de mümkünse limondan almaya çalış.
zaten bol alman lazımmış, suyunu limonlu içebilirsin.
akşamdan 1 litre suya 1 limonu doğra, kabuklarıyla birlikte at içine, sabaha kadar limonata gibi oluyo o.
2 litreye 2,2.5 limon atabilirsin.

tamam anlastık sut konusunda aksam ya da gece yok.

lımonlu su da mantıklı geldı her nekadar sevmesem de deneyecem eksı seylerı cok severım eksı elma eksı kayısı vs ama nedense lımon sevmıyorum bakalım.

benım aklıma gelmeyen seyler varsa da yazarmısın aklına geldıkce ?

X