Menopoz döneminde olup diyet yapanlar var mi aranizda ?

Canım topigini ziyarete geldim:)
Her zaman fal topiğinde mi karsilasicaz dimi:)
Bende diyet yapmaya daha doğrusu sağlıklı beslenmeye çalışıyorum bir düzen oturtamadim .
Sen maşallah güzel gidiyorsun🧿
Benimde 7 kilo var verilecek.
Son 1 yılda 4 kilo aldım eskiden kalma da kilolar var .
Artik bakalım inss gider benimde yaza kadar forma girerim.
Yürüyüş çok yapamiyorym benim sıkıntım maalesef o .

Canım topigini ziyarete geldim:)
Her zaman fal topiğinde mi karsilasicaz dimi:)
Bende diyet yapmaya daha doğrusu sağlıklı beslenmeye çalışıyorum bir düzen oturtamadim .
Sen maşallah güzel gidiyorsun🧿
Benimde 7 kilo var verilecek.
Son 1 yılda 4 kilo aldım eskiden kalma da kilolar var .
Artik bakalım inss gider benimde yaza kadar forma girerim.
Yürüyüş çok yapamiyorym benim sıkıntım maalesef o .
Hoş geldin canım 🤗🌸 Ne iyi yaptin ,Çok teşekkür ederimm🙏🙏 5 kg kaldı benim de verilecek.Yapiyorum bir şeyler bakalım.Ilham aldığım arkadaşlarla tanıştım burda.Onlar da çok motivasyon oldu bana .Senden de gider emin ol.Duzenli yapılınca oluyormuş, ben öyle anladım.Benim pilates ,yürüyüş vs tamam da ,su çok içemiyorum ama bugün itibari ile yudum yudum arttırmayı niyet ettim bakalım 😇💧💧

Hoş geldin canım 🤗🌸 Ne iyi yaptin ,Çok teşekkür ederimm🙏🙏 5 kg kaldı benim de verilecek.Yapiyorum bir şeyler bakalım.Ilham aldığım arkadaşlarla tanıştım burda.Onlar da çok motivasyon oldu bana .Senden de gider emin ol.Duzenli yapılınca oluyormuş, ben öyle anladım.Benim pilates ,yürüyüş vs tamam da ,su çok içemiyorum ama bugün itibari ile yudum yudum arttırmayı niyet ettim bakalım 😇💧💧
Yürüyüş en önemli şey .
Düzenli yaptığın takdirde kilolar gider .
Benim maalesef imkanlarım kısıtlı o konuda.
Bende evde Leslie yapicam ama.
Leslie ile zamanında güzel kilolar vermiştim.
Su evet çok önemli yavaş yavaş arttırirsin.
Zaten şu içtikçe düzenli olarak susama hissi daha fazla oluyor öyle de birşey var.
Ben uzun yıllar hep aynı kilodaydim.
Son 2 yıldır bir aldım bir verdim ama ideal kilomda olmadım .
Zaten son 1 yıl malum benim bayağı dalgalanmalar yaşadım hayatımda bu da hayat tarzımi etkiledi .
2024 e daha kararlı ve kendime odaklı bir giriş yaptım umarım devamı gelicek🙏
Bu sene eski formuma dönmek istiyorum insan kilo verdikçe hem sağlıklı hemde daha güzel hissediyor bu da enerjimizi etkiliyor .
Bakalım yeni yıl hedeflerime ulaşırım bende.
Musmutlu bir yıl olsun hepimiz için 🙏🙏❤️

Yürüyüş en önemli şey .
Düzenli yaptığın takdirde kilolar gider .
Benim maalesef imkanlarım kısıtlı o konuda.
Bende evde Leslie yapicam ama.
Leslie ile zamanında güzel kilolar vermiştim.
Su evet çok önemli yavaş yavaş arttırirsin.
Zaten şu içtikçe düzenli olarak susama hissi daha fazla oluyor öyle de birşey var.
Ben uzun yıllar hep aynı kilodaydim.
Son 2 yıldır bir aldım bir verdim ama ideal kilomda olmadım .
Zaten son 1 yıl malum benim bayağı dalgalanmalar yaşadım hayatımda bu da hayat tarzımi etkiledi .
2024 e daha kararlı ve kendime odaklı bir giriş yaptım umarım devamı gelicek🙏
Bu sene eski formuma dönmek istiyorum insan kilo verdikçe hem sağlıklı hemde daha güzel hissediyor bu da enerjimizi etkiliyor .
Bakalım yeni yıl hedeflerime ulaşırım bende.
Musmutlu bir yıl olsun hepimiz için 🙏🙏❤️
Kesinlikle katılıyorum dediklerine canım, sağlıklı,huzurlu ,rengarenk ,musmutlu yillar canım 🍀🎊🎀🎈💞🙏🙏

Dün 45 dakika yoğun pilates yapmıştım.Bugün 9 bin adım civarı yürüdüm.Sabah kahvaltım ekte.
Öğlen; eksi maya ekmekten çok küçük bir yağsız tost yedim ,yanında roka ,domates vardı.
Akşam; et sote,az pilav ve içinde bürüksel lahanasi ile brokolinin de olduğu sebze sote tükettim.Ara öğün yapmıyorum sade kahve dışında.Suyu her geçen gün arttirmak gayretindeyim 💧💧🍀🍀

Eklentiler

• Screenshot_20240105_190244_Pedometer.jpg
    Screenshot_20240105_190244_Pedometer.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 48
  • 20240105_100947.jpg
    20240105_100947.jpg
    186,9 KB · Görüntüleme: 48
Dün 45 dakika yoğun pilates yapmıştım.Bugün 9 bin adım civarı yürüdüm.Sabah kahvaltım ekte.
Öğlen; eksi maya ekmekten çok küçük bir yağsız tost yedim ,yanında roka ,domates vardı.
Akşam; et sote,az pilav ve içinde bürüksel lahanasi ile brokolinin de olduğu sebze sote tükettim.Ara öğün yapmıyorum sade kahve dışında.Suyu her geçen gün arttirmak gayretindeyim 💧💧🍀🍀
Sakin ve emin adimlarla ilerliyorsun. Eminim kalıcı bir şekilde fazlaliklarini atacaksın. ✌️
Mat pilatesi mi yapiyordun? Eğer evde yapıyorsan hangi hocanin programlarına devam ediyorsun? Arkadaşım sordu aletli yaptığım için bir şey diyemedim.

Sakin ve emin adimlarla ilerliyorsun. Eminim kalıcı bir şekilde fazlaliklarini atacaksın. ✌️
Mat pilatesi mi yapiyordun? Eğer evde yapıyorsan hangi hocanin programlarına devam ediyorsun? Arkadaşım sordu aletli yaptığım için bir şey diyemedim.
Bunları senden duymak çok güzel 😍 Çok teşekkür ederim hemsehrim🙏 Pilatesi yıllar önce memleketteyken beden eğitimi öğretmeni bir arkadasim vardı ,aynı zamanda fitness salonu vardı, onun salonuna giderek kendimce öğrendim.Pilates ayirimlarini hiç bilmiyorum lakin önce ayakta ısınma, daha sonra minder ve duvar hareketleri ,ardından da esneme ve dik duruş sırt postürü hareketleri ile tamamlıyorum.Yaklasik 45 dakika sürüyor hepsi.Hic ara vermeden yapıyorum.Vucut tipimi tanıyorum mesela .Armut tipiyim ve minderde bacak ,basene ağırlık veriyorum .Takip ettiğim kimse yok.Ayna karşısında yapıyorum ki hareketleri doğru yapayım diye.Agirlik vs kaldırmiyorum. Yıllar içinde dönem dönem hep yaptığım için hareketlerin hepsi ezberimde.Bu sonbahar da haftada en az 2 kez uyguladım.Diger günler full yürüyüş. Yalnız şunu öğrendim ki ; pilates vücudu inanılmaz forma sokuyor.Sabahlari aç karna yapıyorum. Squat da var hareketlerimin içinde.Hareketleri Sağ ve sol olmak üzere 50 şer tekrar uyguluyorum.Ilk başladığımda 25 _30 başlamıştım, sonra 50 ye çıkardım.50 şer kez ve haftada 2 gün yaşım için yeterli diye düşünüyorum.Sonuclari çok güzel oluyor 🩷🩷

Bunları senden duymak çok güzel 😍 Çok teşekkür ederim hemsehrim🙏 Pilatesi yıllar önce memleketteyken beden eğitimi öğretmeni bir arkadasim vardı ,aynı zamanda fitness salonu vardı, onun salonuna giderek kendimce öğrendim.Pilates ayirimlarini hiç bilmiyorum lakin önce ayakta ısınma, daha sonra minder ve duvar hareketleri ,ardından da esneme ve dik duruş sırt postürü hareketleri ile tamamlıyorum.Yaklasik 45 dakika sürüyor hepsi.Hic ara vermeden yapıyorum.Vucut tipimi tanıyorum mesela .Armut tipiyim ve minderde bacak ,basene ağırlık veriyorum .Takip ettiğim kimse yok.Ayna karşısında yapıyorum ki hareketleri doğru yapayım diye.Agirlik vs kaldırmiyorum. Yıllar içinde dönem dönem hep yaptığım için hareketlerin hepsi ezberimde.Bu sonbahar da haftada en az 2 kez uyguladım.Diger günler full yürüyüş. Yalnız şunu öğrendim ki ; pilates vücudu inanılmaz forma sokuyor.Sabahlari aç karna yapıyorum. Squat da var hareketlerimin içinde.Hareketleri Sağ ve sol olmak üzere 50 şer tekrar uyguluyorum.Ilk başladığımda 25 _30 başlamıştım, sonra 50 ye çıkardım.50 şer kez ve haftada 2 gün yaşım için yeterli diye düşünüyorum.Sonuclari çok güzel oluyor 🩷🩷
Ben de pilatesi kafama göre siralayip yapıyorum. Arkadaşım böyle unuturum, video bak bana dedi ama bilemedim...
Biraz incelemem lazım.

Pilates harika bir spor. Kesinlikle çok faydası görülüyor... 💪

Dün 9 bine yakın adım yürüdüm, bugün hava muhalefetinden 4 binlerde kaldı.Ektekiler dünkü kahvaltım ve akşam yemeğim.Dün öglende ise çok küçük (iki parmak kadar)kepekli peynirli pogaca yedim.Bugun pazar ve sabah kahvaltım klasikti,öğlende 1 galeta ve az peynir.Arada sade kahve ve küçük bir parça bitter tükettim.Bugun aksam yemeğim ,firinda yağsız karnıyarık,iki kaşık domatesli bulgur pilavi ve eser miktarda sekerli( şekerin tadı nerdeyse alınmıyor bile 🙈 ) Ayva kompostosu. Eşim de mecburen öyle tüketti ,yarin sabaha kadar başka bi şey yok.Su dün de bugün de 1,2 lt civari💧💧😇😇

Eklentiler

• 20240106_193402.jpg
    20240106_193402.jpg
    136,8 KB · Görüntüleme: 37
  • 20240106_082207.jpg
    20240106_082207.jpg
    230,9 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20240105_190244_Pedometer.jpg
    Screenshot_20240105_190244_Pedometer.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20240105_190237_Pedometer.jpg
    Screenshot_20240105_190237_Pedometer.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 44
Bugün tartildim ve haftaya yetmişli kilolarla başladığımı gördüm. 👏💪🍀🍀😇 13 Kasım başlangıç tarihinden bu yana yaklaşık 6 kg gitmiş.Eger doğum günüm,yılbaşı ve memleketten gelen özlediğim tatlar bu döneme denk gelmemiş olsaydı 6 kg değil 7_8 gitmis olabilirdi.Yine de iyi ki denk gelmiş ve bir insanın bir şey için her daim tam gaz mükemmelliyetcilikle motive olamayacağını, raydan çıkar gibi olsak da ardindan hemen tekrar o raya geri dönmenin mutlulugunu, azmini öğrenmiş oldum 💯😇 Önemli olan raya hemen geri dönebilme gücüymüş.

Bugün sabah aç karnına 45 dk pilates yaptım.Sabah kahvaltım klasik ,öğlen yemegim minik tortilla lavaş içinde et döner ve yeşil salata ,akşam yemegim ise ; 4 ızgara köfte,karnabahar ,büruksel lahanası ve brokoliden oluşan sebze sote,2 silme yemek kasigi pilav idi.Bugun ayrıca ekstradan 8000 adım da attım.su 1,5 lt ye yakın 💧💧

Eklentiler

• Screenshot_20240108_202355_Pedometer.jpg
    Screenshot_20240108_202355_Pedometer.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20240108_114331_Photos.jpg
    Screenshot_20240108_114331_Photos.jpg
    104,7 KB · Görüntüleme: 37
Bugün sabah aç karnına 45 dk yoğun pilates yaptım. Sabah kahvaltım ekte.Oglen ,yeşil mercimek salatası yapmayı planladim.Aksam daha belli değil ama kalori sınırına uygun bir menüm olur yine🍀 Dün arkadaşlarla beraberdim ve kacamagim oldu maalesef o yüzden yazmadım ama bugün 79.1 ile yola devam 💪🍀

Eklentiler

• 20240110_112356.jpg
    20240110_112356.jpg
    181,6 KB · Görüntüleme: 41
Bugün kahvaltım her zamanki gibi ✔️

Öğle yemeğim; firinda tavuk baget ve az patates,yeşil mercimek salatası,az ayran ✔️

Akşam yemegim; Izgara köfte ,2 kaşık pilav ,sebze sote ✔️

Ara öğün; ikindide yarım portakal ,sade kahve✔️

Adım sayısı soguklar dolayısıyla az 4000 civarı.

Su tüketimindeki azlik harici ( soğuklarda iyice içemiyorum) günlük beslenmem temizdi ✔️

Bugün kahvaltım her zamanki gibi ✔️

Öğle yemeğim; firinda tavuk baget ve az patates,yeşil mercimek salatası,az ayran ✔️

Akşam yemegim; Izgara köfte ,2 kaşık pilav ,sebze sote ✔️

Ara öğün; ikindide yarım portakal ,sade kahve✔️

Adım sayısı soguklar dolayısıyla az 4000 civarı.

Su tüketimindeki azlik harici ( soğuklarda iyice içemiyorum) günlük beslenmem temizdi ✔️
Afiyet olsun...🌸
Meyveleri ilk öğünlerde yersen daha iyi olur.
Ara öğünde yiyeceksen de, hemen ardından küçük bir parça peynir/ev yoğurdu/kefir eşlik ederse kan sekerin hızlıca yükselmez.

Bugün aç karnına 50 dk yoğun pilates yaptm✔️

Sabah kahvaltım bilinen ,dengeli ,temiz ✔️

Öğlen; ton balikli salata ,1 kepçe özellikle az yağlı yaptığım, ev tarhana çorbası ✔️

Akşam için ; kiymali karnabahar yemeği, 2 kasik bulgur pilavı,mevsim Salata düşünüyorum ✔️

Pilatesi haftada 3 güne 50 ser dakikaya çıkardım ,çünkü ; hava çok soğuk ve yürüyüş imkanı çok kısıtlı.

Suyu arttırmaya özenle deniyorum ✔️

Afiyet olsun...🌸
Meyveleri ilk öğünlerde yersen daha iyi olur.
Ara öğünde yiyeceksen de, hemen ardından küçük bir parça peynir/ev yoğurdu/kefir eşlik ederse kan sekerin hızlıca yükselmez.
Çok teşekkür ederim 🙏🩷 Sana çok imreniyorum ,hem çok bilgilisin hem de bilgilerini uyguluyorsun.Kan değerlerin eminim muhteşemdir 🙏🍀 Bi sey sormak isterim; 57 kg olduğunu söylemiştin ve bu beslenme tarzın ile daha da düşmüyor mu kilon? Yani düşmesin zaten cok cok iyi bir rakam ama ,sürekli aralıklı oruç, haftada bi iki gün tek öğün yapıyorsun sanırım ve bu kiloda bunları uygulayarak kilo korumadan daha üst seviye bi tarz gibi geliyor bana.Eger yanlışsam bilgisizligime ver 🤗 Senin geldiğin durum Osman Muftuoglu nün sürekli anlattığı seviye.Masallah ve çokça alkışlar hemserim 👏👏

Çok teşekkür ederim 🙏🩷 Sana çok imreniyorum ,hem çok bilgilisin hem de bilgilerini uyguluyorsun.Kan değerlerin eminim muhteşemdir 🙏🍀 Bi sey sormak isterim; 57 kg olduğunu söylemiştin ve bu beslenme tarzın ile daha da düşmüyor mu kilon? Yani düşmesin zaten cok cok iyi bir rakam ama ,sürekli aralıklı oruç, haftada bi iki gün tek öğün yapıyorsun sanırım ve bu kiloda bunları uygulayarak kilo korumadan daha üst seviye bi tarz gibi geliyor bana.Eger yanlışsam bilgisizligime ver 🤗 Senin geldiğin durum Osman Muftuoglu nün sürekli anlattığı seviye.Masallah ve çokça alkışlar hemserim 👏👏
Okuyup uyguladikca farkindalik artıyor.☺️
Kilom 55 altına hiç inmiyor, 60 üzerine hiç cikmiyor.
Aralıklı oruc ve düşük karbonhidratlı beslenme tarzı sadece kilo vermek için kullanılmıyor, sağlıklı bir yaşam sürmek için bu beslenme modeliyle devam ediliyor. Boncuk su da fazla kilolardan kurtulmak oluyor. Masadan asla doymadan kalkmiyorum, asla gözüm yemeklerde kalmıyor. Dengeyi tutturdum. Kilo almak isteyen porsiyonu büyütür, vermek isteyen kucultur. Korumak isteyen de belli bir ölçüyü tutturur.
Ara öğün yaparak, 4-5 öğünle de beslendim. Kalori kısıtlaması yaparak. Şimdi diyorum ki, keşke o zamanlar bu tarz hakkında daha fazla bilgi sahibi olsaydım. Hep yarı aç yarı tok geziyordum . Şimdi kaloriyle hiç işim yok. Karbonhidrat sayıyorum. Karbonhidratı sebze ve meyveden alınca, istesen de belli bir kalori üzerine cikilmiyor. Bol bol yiyorsun ama kilo veriyorsun veya koruyorsun. Sence de harika değil mi? ☺️

Son düzenleme:
Bu arada kiloyla da isim yok. Aynadaki görüntü, giydiğim kiyafetlerin bedeni benim için daha önemli.
Sporu arttirinca daha inceliyorum ama kilom artabiliyor.
Sporu azaltinca kilom aynı da kalsa bir gevseme oluyor.
Hangisi iyi?

Bu arada kiloyla da isim yok. Aynadaki görüntü, giydiğim kiyafetlerin bedeni benim için daha önemli.
Sporu arttirinca daha inceliyorum ama kilom artabiliyor.
Sporu azaltinca kilom aynı da kalsa bir gevseme oluyor.
Hangisi iyi?
Ikisini de dengeli yürütmek iyidir sanırım.Yukarda da değindiğin gibi wellness yaşam tarzındaki beslenme ,sadece kilolu insanların değil, fit kiloda da olsa çeşitli hastalıklardan korunmak için yapılan bir uygulama.Eşim mesela 80 kg civarı ,175 boyu ve hiç üzerine çıkmadı bu yaşa kadar ama son iki ay önceye dek sürekli, akşam yemeğinden sonra abur cubur tüketirdi. Ben kilolu değilim, nolucak ki derdi.Tansiyon ilacı kullanıyor epeydir de.Bir türlü anlatamiyordum. Neyse ki benden bi şeyler esinlenip, eski alışkanlıklarını çok büyük oranda bıraktı 🙏🙏 ama trigliseriti, hdl si ldl si bana göre çok yüksek çıktı.Hdl benim 82 onun ki 40 .Ne kadar yüksekse o kadar iyi diyorlar ya hdl için.Trigliserit benim 75 ,onun 190 civari cikti.O zaman anladı bazı şeyleri.Karaciger enzimler de yüksek çıkınca, anladı gerçekten bazı şeyleri 🙏🙏🍀 Cantorun hemserim ,çok teşekkür ederim tekrardan 🤗🙏🌹

Sabah kahvaltım temiz ✔️
Öğlen; 2 galeta ,1 tatli kasigi fıstık ezmesi ✔️
Akşam; ızgara köfte, mevsim Salata, iki kaşık ev eriştesi ✔️

Bugün güneş daha iyiydi ,adım sayım 8500
Suyu yazarken içim cızlıyor 5 bardak oldu şimdiye dek,o da zorlanaa zorlana ..Suyu az içmek ,kaçamaktan iyidir diye avutuyorum kendimi bakalım 💧💧

Bugün tartildim ve tam 78.6 geldim 😇💪✔️
Giden toplam 6.2 kg olmuş ✔️
hedefime 3,5 kg var,ondan sonra kilo korumaya geçeceğim.

Dün sabah aç karnına 45 dk yoğun pilates yaptım.✔️
6000 adım da bonus attım ✔️
Sabah kahvaltım ekte
Öglen ; mantar sote ,bulgur pilavı
Akşam; firin köfte, az patates püre ve salata tükettim.
Su ;1,5 litreye yakın.

Eklentiler

• Screenshot_20240115_124752_Photos.jpg
    Screenshot_20240115_124752_Photos.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 35
  • 20240115_110925.jpg
    20240115_110925.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 41
X