Menopoz döneminde olup diyet yapanlar var mi aranizda ?

Bugün sabahtan kahvaltida uzun zamandır ilk defa az miktarda ( bir avuc icinden fazla degil ) kiymali kol böreği yedim.Yaninda roka ,yeşil biber ve şekersiz çay vardı.
Öğlen ; az zeytinyağlı barbunya ,1_2 kornişon turşu ve iki kaşık az yağlı bulgur pilavı yedim.

Akşam; 1 kepçe domates corba ,1 küçük az yağlı karnıyarık ve ev yoğurdu yedim.
Öğle, akşam ogunlerimde karbonhidrat tuketmedim.Sabahki börek yüzünden.Adım sayım; 7777.su; 6 bardak.
Ara ögun bugün de yapmadım.Sadece sade kahve içtim 2 adet yanında bir şey olmadan.

Eklentiler

• Screenshot_20231218_200852_Pedometer.jpg
    Screenshot_20231218_200852_Pedometer.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 55
Bugün sabah aç karnına evi süpürdükten sonra 40 dk pilates yaptım.Ogleden sonra da 5 bin civarı adım attım.3 öğün beslenmem aşağıdaki fotolarda.Ara öğün yoktu.Yemekler çok az yağlı yahut izgaraydi.Patatesi tost makinesinde ızgara yaptım tavukla birlikte çok lezzetli oldu.Cok az zeytinyagi ekledim.Ekmek sadece sabah vardı.Diger ogunlerdeki pilavlar sadece ve sadece silme iki yemek kasigi kadar .Brokoli ile birlikte ev yoğurdu tükettim.Aksam öğünundeki corba az olmasına rağmen sadece iki kaşık aldım.Su; 5 bardak.bunu bile icebildigime mutlu oluyorum.Belki 1 bardak daha içebilirim gece.Bu arada ; bugün tartildim 5. Hafta dolayısıyla; 80.9 çıktım 👏👏😇😇💪💪 5 haftada net 4 kg gitmiş oldu.

Eklentiler

• 20231219_192451.jpg
    20231219_192451.jpg
    201,9 KB · Görüntüleme: 49
  • 20231219_145920.jpg
    20231219_145920.jpg
    147,4 KB · Görüntüleme: 46
  • 20231219_113102.jpg
    20231219_113102.jpg
    142,7 KB · Görüntüleme: 43
Bugün 11 bin civarı adım attım.Sabah kahvaltım ekte.Öğlen disarda olduğumdan, bulundugum yerde o an yenebilecek en masum seçenek fındık lahmacun ,salata ve ayrandı.Onlari tükettim.Aksam ; firinda yağsız kuş başı dana eti ,yeşil salata ve kabak pilaki tükettim.su yaklaşık 7 bardak.+1 yapabildim bugün su da 💧💧

Eklentiler

• Screenshot_20231220_185706_Pedometer.jpg
    Screenshot_20231220_185706_Pedometer.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 20231220_100128.jpg
    20231220_100128.jpg
    123,1 KB · Görüntüleme: 45
Bugün sabah aç karnına 40 dk pilates yaptım.Adım sayım da 4000 civarı. Kacamagim kesinlikle yok.Sabah,öğlen ve akşam dengeli ,minimal karbonhidratli beslenmeye devam ettim.ara öğün kuşlukta küçük sert bir armut,bir kaç çiğ badem tükettim sadece.

Dün doğum günümdü ,o yüzden kendime beslenme konusunda bir günlüğüne tatil verdim 😇 Yine de abartmadan ,geç vakit yemeden muaf tuttum kendimi ama neler yedigim hakkında detaya girmek istemiyorum 🙈😊
Bugün kaldığımız yerden devam ;
Sabah ,klasik kahvaltı minimal karbonhidrat
Öğlen , Brüksel lahanası salatası, kiymali karnabahar yemeği, probiyotik yoğurt
Akşam, soya soslu tavuk ,firin patates ,mevsim Salata.
Adım sayım 13 bine yakın.Su 6 bardak civarı.No Ara öğün 😉

Dün doğum günümdü ,o yüzden kendime beslenme konusunda bir günlüğüne tatil verdim 😇 Yine de abartmadan ,geç vakit yemeden muaf tuttum kendimi ama neler yedigim hakkında detaya girmek istemiyorum 🙈😊
Bugün kaldığımız yerden devam ;
Sabah ,klasik kahvaltı minimal karbonhidrat
Öğlen , Brüksel lahanası salatası, kiymali karnabahar yemeği, probiyotik yoğurt
Akşam, soya soslu tavuk ,firin patates ,mevsim Salata.
Adım sayım 13 bine yakın.Su 6 bardak civarı.No Ara öğün 😉
Nice sağlıklı yaşlara eresin, doğum günün kutlu olsun. 🎉🎉🥰🥰🌸🌸

Aynen devam ediyorum her şeye. Pilates,yürüyüş, ara öğünsüz 3 öğün minimal karbonhidrat ,nerdeyse no şeker dengeli beslenmeye.Şu sıralar çok çok yoğun olduğum için detay giremiyorum sadece.

Bugün bu günlüğü açalı 5 hafta yani 1,5 ay oldu yaklaşık.Bugünki kilom 80 💪😇🍀🙏 Başlangıç 84.8 idi .Yaklaşık 5 kg vermişim bu sürede .Bugün iki öğün yapmayi planladim. Sabah öğünüm aşağıda ekte.Kasap sucuğu ızgara yaptım çok az.Adim sayım dün 10 bin üstü, Bugün 8 bin üstü oldu sabah yürüyüşümde. Emin adımlarla, şok diyet yapmadan ,kalıcı, sağlıklı kilo vermek yolum.Verecek 5 kilom kaldı.Ondan sonra korumaya geçeceğim 🍀🍀🙏🙏

Eklentiler

• 20231227_124535.jpg
    20231227_124535.jpg
    294,7 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_20231227_125915_Pedometer.jpg
    Screenshot_20231227_125915_Pedometer.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 43
Bugün bu günlüğü açalı 5 hafta yani 1,5 ay oldu yaklaşık.Bugünki kilom 80 💪😇🍀🙏 Başlangıç 84.8 idi .Yaklaşık 5 kg vermişim bu sürede .Bugün iki öğün yapmayi planladim. Sabah öğünüm aşağıda ekte.Kasap sucuğu ızgara yaptım çok az.Adim sayım dün 10 bin üstü, Bugün 8 bin üstü oldu sabah yürüyüşümde. Emin adımlarla, şok diyet yapmadan ,kalıcı, sağlıklı kilo vermek yolum.Verecek 5 kilom kaldı.Ondan sonra korumaya geçeceğim 🍀🍀🙏🙏
6 Hafta oldu baslayali düzeltiyorum *

Bugün sabah ilk önce aç karnına 40 dk pilates yaptım daha sonra gün icinde 8 bin kusur adim attim.Bugün yıllardır yemediğim ve memleketime has özel bir lezzeti,çok sevdiğim biri bana göndermiş ve sırf onu yemek için iki öğün ve bir ara ogun yaptim.Ilk ogunum özel lezzet ,ara öğünde yarım elma ,bir kaç çiğ badem.Aksam yemeğinde ise et sote ,brokoli haşlamasi, iki kaşık bulgur pilavı tükettim.Umarim bu özel lezzet bu haftaki kilo vermemi yavaşlatmaz 🍀🤲

Eklentiler

• Screenshot_20231228_205358_Pedometer.jpg
    Screenshot_20231228_205358_Pedometer.jpg
    62,8 KB · Görüntüleme: 57
Bugün 11 bin üstü adım attım.Sabah kahvaltım ekte.Öglen ; bol yeşil salata,kiymali kereviz .
Aksam; az et sote,2 kaşık iç pilav ve marul ile birlikte 2 çiğ köfte, küçük ayran .Suyu sayamadım ama diğer günlere göre daha çoktu 🌸

Eklentiler

• Screenshot_20231229_192840_Pedometer.jpg
    Screenshot_20231229_192840_Pedometer.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 43
  • 20231229_104813.jpg
    20231229_104813.jpg
    208,3 KB · Görüntüleme: 53
Yeni yılın ilk gününe sağlıklı ve olması gereken bir kahvaltı ile başladım.2023 ün son 1,5 ayinda 5 kilo vererek ,hareketimi arttirarak kendime büyük bir iyilik yaptigimi düşünüyorum 🎊🎄💪😇 Yalniz,geçen yılın son haftası doğum günümdü, memleketten gelen yıllardır yemedigim özel lezzetti, yılbaşı aksamiydi derken Son haftada kilo vermedigimi saniyorum🙈 Bu süre zarfında çok abartmadigimi düşünsem de ,kaçamaklarim oldu.Dün gece yani yilbasi aksami da günlük yedigim rutinimin dışında , kuru yemiş, az bira ve yarım kup tiramisu ve çikolata yiyerek yeni yıla girmiş oldum 🤪😄 O yüzden bu çarşamba tartilmayi düşünmüyorum.Diger gelecek olan çarşambaya niyetleniyorum bunun için.En son geçen hafta 80 kg idim ,kalan 5 kg mi de saglik ve kalicilikla vermeyi hedefliyorum ve kaldığım yerden devam diyorum 💪😇

Eklentiler

• 20240101_101958.jpg
    20240101_101958.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 40
Evett ,dün sabah 40 dakika pilatesimi yapmıştım,yazamadım.Beslenmem de her zaman olduğu gibiydi 👍 Sadece suyu az tükettiğim için eksikliğim var..Kabızlık yaşıyorum mesela .Oysa beslenmede lifli,probiyotikli secenekler fazlasıyla mevcut.Demek ki su olmadan pek de bir anlamları olmuyor.O yüzden suya asilmaya daha çok dikkat edicem.Yudum yudum içip midemi kandıricam ve böylelikle sorun yasamayacağım diye niyet ediyorum 💧💧💙💙 Bu sabahki kahvaltıma ev yapımı çok küçük ,yagi çok az pirasali bir börek ekledim karbonhidrat olarak.Misafirim var ona yapmıştım.Diger öğünler temiz olacak 🤗😇😉 Yakinda kendimce 21 günlük "Şeker sizsiniz" diyetini uygulamayı niyet ediyorum.Hafta başı olabilir🍀🍀

Eklentiler

• 20240103_102403.jpg
    20240103_102403.jpg
    214,5 KB · Görüntüleme: 39
Evett ,dün sabah 40 dakika pilatesimi yapmıştım,yazamadım.Beslenmem de her zaman olduğu gibiydi 👍 Sadece suyu az tükettiğim için eksikliğim var..Kabızlık yaşıyorum mesela .Oysa beslenmede lifli,probiyotikli secenekler fazlasıyla mevcut.Demek ki su olmadan pek de bir anlamları olmuyor.O yüzden suya asilmaya daha çok dikkat edicem.Yudum yudum içip midemi kandıricam ve böylelikle sorun yasamayacağım diye niyet ediyorum 💧💧💙💙 Bu sabahki kahvaltıma ev yapımı çok küçük ,yagi çok az pirasali bir börek ekledim karbonhidrat olarak.Misafirim var ona yapmıştım.Diger öğünler temiz olacak 🤗😇😉 Yakinda kendimce 21 günlük "Şeker sizsiniz" diyetini uygulamayı niyet ediyorum.Hafta başı olabilir🍀🍀
Afiyet olsun...
Kabızlık için sabah aç karnına bir bardak ılık suya, bir yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu ve bir yemek kaşığı zeytinyağı+bir yemek kaşığı limon suyu ilave edip içmeyi deneyebilirsin... :KK66:

Afiyet olsun...
Kabızlık için sabah aç karnına bir bardak ılık suya, bir yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu ve bir yemek kaşığı zeytinyağı+bir yemek kaşığı limon suyu ilave edip içmeyi deneyebilirsin... :KK66:
Çok teşekkür ederim 😍 Limon suyunu aç karnına alamıyorum, midemde ağrı yapıyor ama suyu yudum yudum midemi kandırarak arttırmayı düşündüm gün içinde.Diyet yapmazken cok kabızlık sorunum yoktu.Bir sey sormak istiyorum hemşehrim; 21 günlük şekersiz diyette meyve hiç mi yemiyorsunuz? Arastirdigimda süt ve ürünleri de olmaması gerekiyor ibaresi vardı.Bazi diyetisyenler günde 1 meyve yiyebilirsiniz demiş, elma gibi mesela.Her diyetisyen ayrı metot uyguluyor.Benim sekersizlikten anladığım; diyetimde arada yedigim bitter,kuru meyve ve mesela haftada 1 az şekerli yarım sutlacin vs olmaması.Yoksa şeker ekmekte de ,simitte de,yaş meyvede,peynirle de varmiş.Siz bunları da mı kesiyorsunuz 21 gün? Ben o kadar yapamam.Yani peyniri,kefiri, sütü,1 dilim tahıl ekmeğini vs kesemem .

Çok teşekkür ederim 😍 Limon suyunu aç karnına alamıyorum, midemde ağrı yapıyor ama suyu yudum yudum midemi kandırarak arttırmayı düşündüm gün içinde.Diyet yapmazken cok kabızlık sorunum yoktu.Bir sey sormak istiyorum hemşehrim; 21 günlük şekersiz diyette meyve hiç mi yemiyorsunuz? Arastirdigimda süt ve ürünleri de olmaması gerekiyor ibaresi vardı.Bazi diyetisyenler günde 1 meyve yiyebilirsiniz demiş, elma gibi mesela.Her diyetisyen ayrı metot uyguluyor.Benim sekersizlikten anladığım; diyetimde arada yedigim bitter,kuru meyve ve mesela haftada 1 az şekerli yarım sutlacin vs olmaması.Yoksa şeker ekmekte de ,simitte de,yaş meyvede,peynirle de varmiş.Siz bunları da mı kesiyorsunuz 21 gün? Ben o kadar yapamam.Yani peyniri,kefiri, sütü,1 dilim tahıl ekmeğini vs kesemem .
Limonu koymadan da olur.

Şekersiz 21 gün çok kişisel bir konu.
Ben yıllardır ekmek,
Paketli gida,
Kek, börek, çörek, reçel, bal, pekmez yemiyorum.
E bunları yemezken şeker adına ne kalıyor?
Meyve...
Ben de onu kesiyorum.

Kademe kademe bu noktaya geldim.

Artık nasıl yapabiliyorsan öyle...

Limonu koymadan da olur.

Şekersiz 21 gün çok kişisel bir konu.
Ben yıllardır ekmek,
Paketli gida,
Kek, börek, çörek, reçel, bal, pekmez yemiyorum.
E bunları yemezken şeker adına ne kalıyor?
Meyve...
Ben de onu kesiyorum.

Kademe kademe bu noktaya geldim.

Artık nasıl yapabiliyorsan öyle...
Bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim 🤗

X