Hpv 52 Pozitif + Siğil

pffyha

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2024
6
1
28
Herkese merhaba direkt bu konu için açtım hesabımı ve yardımlarınızı bekliyorum.
Hpv 52 pozitif geldi ve çoklu siğillerim var. Kolposkopi (+olası biyopsi) ve siğil yaktırma işlemleri için toplam 40000 tl fiyat aldım İzmir’de bir hastanede. Daha uyguna bu işlemleri yakın zamanda yaptırmış biri var mı doktor ve hastane önerilerine açığım acil gerçekten…

Bu arada söylemeyi de unuttum, partnerim için hpv testi yaptırmak istiyorum ama sanırım her hastane ya da doktorda yokmuş, benim test sonucum ile gidersek yaparlar mı? Yaptıran varsa hastane ve doktor adı alabilir miyim özelden?
Lütfen bahsettiğim konularda yardımcı olun psikolojik olarak bitiğim cidden

Fiyat bana çok yüksek geldi, ben altı ay önce yaptırdım altı ayda bu kadar zamlanmış olamaz herhalde. İzmir konusunda arkadaşım R Ruzgarrr_84 yardımcı olabilir.

Ben de şok geçirdim açıkçası :KK43: bekliyorum o halde yorumlarınızı teşekkür ederim 🙏
Ben yaptırdığım Kasım 2023 fiyatlarını söyleyeyim zamları da hesaba katarak karar verirsiniz:

Kolposkopi+biyopsi (narkozlu): 13 bin

Siğil yakma (lazer)+smear+patoloji+muayene: 17 bin. Sırf lazer olsa herhalde maksimum 8-9 bin olurdu sanırım.

İkisi farklı yerler ve hastane değil özel muayenehaneler Ankara’da.

Ben yaptırdığım Kasım 2023 fiyatlarını söyleyeyim zamları da hesaba katarak karar verirsiniz:

Kolposkopi+biyopsi (narkozlu): 13 bin

Siğil yakma (lazer)+smear+patoloji+muayene: 17 bin. Sırf lazer olsa herhalde maksimum 8-9 bin olurdu sanırım.

İkisi farklı yerler ve hastane değil özel muayenehaneler Ankara’da.
Mmm tamamdır teşekkür ederim yine yaklaşık sonuçlar gibi de değil gibi de offf hayatımın en maddi olarak bitik dönemindeyken başıma gelen o mistik olay… atıcam kendimi aşağıya

Merhaba gectigmiz ay benim de 52 tip sadece pozitif ve ascus cikti sigilim yok doktor bu tip icin kolposkopi yapmaya gerek olmadigini soyledi dr aile dostumuz guvendigim biri. Ahcc kapsul ve deflagyn gel onerisinde bulundu ve arti olarak asi onceligin kesinlikle asi ve saglikli beslenmek olmali sigara iciyorsan birakmani tavsiye ederim. Takviyeler biraz pahali ortalama 8k harcadim asi haric

Buca tıp merkezi ne gittiniz mi ? Buca Tınaztepe de olabilir.yazdığınız fiyatlar medicana yada medikalpark fiyatları gibi daha küçük hastanelerden fiyat alın muhasebe birimleri size fiyat seçeneklerini sunarlar hastanelerle iletişime geçin.Karataş çınarlı da olabilir.müdaheleyi yaptırdığınız hastane mühim değil bu yazdığım hastanelerde de dr olarak iyi seçenekler var.

Merhaba gectigmiz ay benim de 52 tip sadece pozitif ve ascus cikti sigilim yok doktor bu tip icin kolposkopi yapmaya gerek olmadigini soyledi dr aile dostumuz guvendigim biri. Ahcc kapsul ve deflagyn gel onerisinde bulundu ve arti olarak asi onceligin kesinlikle asi ve saglikli beslenmek olmali sigara iciyorsan birakmani tavsiye ederim. Takviyeler biraz pahali ortalama 8k harcadim asi haric
Merhaba,
52 yüksek tiptir ben yine de kolposkopi olmanızı öneririm.
Ahcc’ nin ise kanıtlanmış bir etkinliği yok maalesef, deflagyn ise rahim ağzının sadece ön kısmında bir temizlik yapar ve yanlış negatifliğe sebebiyet verir.

Buca tıp merkezi ne gittiniz mi ? Buca Tınaztepe de olabilir.yazdığınız fiyatlar medicana yada medikalpark fiyatları gibi daha küçük hastanelerden fiyat alın muhasebe birimleri size fiyat seçeneklerini sunarlar hastanelerle iletişime geçin.Karataş çınarlı da olabilir.müdaheleyi yaptırdığınız hastane mühim değil bu yazdığım hastanelerde de dr olarak iyi seçenekler var.
Merhaba,
Karataş Hastanesin de hpv testinin fiyatını aldım 8.000 tl olarak, ama sekreter kaç tipe bakıldığını bilmiyordu.

Medicana da fiyatlar daha uygun, siğil yakma işleminin fiyatını bilmiyorum ama, hpv testi 1.750 tl, kolposkopi 9.000 tl civarındaydı.

Deflagyn⬇️

Eklentiler

• caea4674-8d15-4029-bd7c-54867b08c326.jpeg
    caea4674-8d15-4029-bd7c-54867b08c326.jpeg
    99 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba,
Karataş Hastanesin de hpv testinin fiyatını aldım 8.000 tl olarak, ama sekreter kaç tipe bakıldığını bilmiyordu.

Medicana da fiyatlar daha uygun, siğil yakma işleminin fiyatını bilmiyorum ama, hpv testi 1.750 tl, kolposkopi 9.000 tl civarındaydı.
medicana da yakma ücretini de öğrenip orayı tercih etmeniz daha mantıklı olucak sanırım.aşıyı da bağlı olduğunuz sağlık ocağına gidip bi öğrenebilirsiniz.kadınlara ve genç kızlara yapılıyor diye biliyorum sadece erkekler aşı için kapsam dışında bırakılmıştı son karar bu şekildeydi yanlış hatırlamıyorsam.

medicana da yakma ücretini de öğrenip orayı tercih etmeniz daha mantıklı olucak sanırım.aşıyı da bağlı olduğunuz sağlık ocağına gidip bi öğrenebilirsiniz.kadınlara ve genç kızlara yapılıyor diye biliyorum sadece erkekler aşı için kapsam dışında bırakılmıştı son karar bu şekildeydi yanlış hatırlamıyorsam.
Canım ben 7 aydır pozitifim ve hpv bende hiç siğil yapmadı o sebeple de siğil yakma fiyatlarını da hiç araştırmadım.

Alanı olması nedeyle hpv tedavimi özel muayahanesi olan jinekoloğ onkoloğ olan bir prof. dr sürdürüyor, testimi de genel de özel hastanelerde jinekoloğlara aldırıp yaptırıyorum.

Ben 40 yaşındayım ve 3 doz aşımı oldum.

Evet 26 yaşa kadar belediyeden SOSYAL YARDIM alan sadece KIZLAR ilgili formları doldurup aşıdan faydalanabiliyor.

X