Eski eşimi arayıp ağladım pişmanım :(

Ne diyeceğimi bilemedim çok üzüldüm gerçekten. O da erken yaşta boşanınca etkisinden kurtulamadı sanırım. İnsan en güzel yaşlarında bunları yaşamamalı. Haklısınız kimse için kendini bu kadar yıpratmaya değmez sağlıktan önemlisi yok. Yazık etmiş kendisine :KK43:
maalesef öyle oldu...hepimizi de peşinden sürükledi ama canı sağ ya ona şükür. gerekirse psikolojik destek alın. bırakmayın kendinizi. çünkü geride kalanlar aileniz en az sizin kadar perişan oluyor. emin olun çabalarsan gececek. mutluluklar sizinle olsun.

cok tesekkur ederim. çok ders niteliğinde bir yasanmisligi var aslında ama artık yapacak bisey yok. Hani hep derler ya "insanın kendine ettiğini 7 köy birleşse yapamaz" diye...ablaminki de o hesap...
Bir yardım kuruluşu var hep yardımlar götürüyor insanlara. Orda bir kadına denk geliyorlar baya berduş olmuş. Aşk acısından öyle olmuş 🥲 çok üzülmüştüm inanamamıştım. Yaşanıyor demek ki. Ben de yaşanmışlıklara yaşanamayanlara çocuklarıma üzülüyorum hep. Sonra o kadını düşünüp toparlıyorum. Öyle Ya da böyle bu hayatı yaşayıp bitireceğim. Heba olmak istemem yani. Kimse de olmasın. Özellikle masum olanlar

((Geçenlerde işlerim olduğu için bu 2 hafta onda kalmasını rica ettim kibarca ama başta söylemedin benim planım vardı biletlerim var değiştiremem dedi ben de çocuğundan önemli o zaman dedim sinirlendim kapattım ))
İş sadece sizin mi oluyor.. o da önceden planladığı işleri bileti varmış, o zaman sizin için de geçerli, boşverin işinizi çocuğunuzdan önemli mi işiniz?
Ayrıca gece yarısı arayıp saydırmalar falan..
Üstelik çekişmeli boşanma sırasında neler yaptınız kim bilir.

Adamı bırakın huzur bulsun. Ayrılınca bile kurtulamamış

Bir yardım kuruluşu var hep yardımlar götürüyor insanlara. Orda bir kadına denk geliyorlar baya berduş olmuş. Aşk acısından öyle olmuş 🥲 çok üzülmüştüm inanamamıştım. Yaşanıyor demek ki. Ben de yaşanmışlıklara yaşanamayanlara çocuklarıma üzülüyorum hep. Sonra o kadını düşünüp toparlıyorum. Öyle Ya da böyle bu hayatı yaşayıp bitireceğim. Heba olmak istemem yani. Kimse de olmasın. Özellikle masum olanlar
insan yakından birinin başına gelmeyince çok inanamiyor ama bizzat yaşayınca da acı bir tecrübe oluyor yazık ki...bizim için çok acı bir tecrübe oldu. 30 gün yoğun bakım, 9 gün özel odadan sonra bize bir bebek verdiler hastaneden. 41 yaşında aklı melekeleri yerinde olmayan, yürüyemeyen, konuşamayan, yediğinden, içtiğinden ve altından bir haber olan 41 yaşında kocaman bir bebek....o yüzden sağlıkla yaşadığımız her günümüze şükür etmek gerekiyor. yoksa hayat çok acı tecrübelerle bunu öğretiyor...

Yeniden merhaba herkese. Biliyorum bana çok kızacaksınız ama dayanamıyorum ne yaparsam yapayım alışamıyorum. Bilmeyenler için çekişmeli olarak 1.5 yıl önce resmi olarak boşandık. Kısa bir süre sonra sevgilisi oldu ve ben bu durumu kaldıramadım. Küçük çocuğum var velayeti bende. Ben çocuk bakarken onun beni ortada bırakıp gitmesini hala affedemiyorum ve bu beni çok yoruyor sürekli ağlıyorum. Çocuğuyla ilgileniyor alıyor sürekli 1 hafta bakıyor, bendeyken görüntülü konuşuyor falan o konuda bir problem yok ama çocuk dışında tek kelime etmiyor. Geçenlerde işlerim olduğu için bu 2 hafta onda kalmasını rica ettim kibarca ama başta söylemedin benim planım vardı biletlerim var değiştiremem dedi ben de çocuğundan önemli o zaman dedim sinirlendim kapattım. Sonra bu nereye gittiyse gitti profil fotoğrafını falan değiştirmiş, onu görünce içime oturdu. Benimle öyle yerlere gitmedi hiç. Dün ben biraz duygusal olarak bitik durumdaydım, iş stresi de vardı yoğun bir dönem geçiriyorum zaten işyerinde, dayanamadım dün gece aradım birkaç defa sonra açtı ne oldu çocuğa mı bir şey oldu diye. Ben de hayır dedim o zaman niye arıyorsun gece gece diye bağırdı. İçimde ne varsa döktüm. Duygusal olarak çok yıpranmış hissediyorum kendimi son günlerde. Pişman olmasını görmeyi çok istedim ama bir kere bile pişman olmadı. Kendime bakıyorum kıyafetlerimi özenli seçiyorum gittikçe güzelleştim insanlar hep iltifat ediyor ama o bana çok afedersiniz b.ka bakar gibi bakıyor. Neyse telefonda neden bu hallere geldiğimizi sordum kimle gittin, benle niye gitmedin dedim seni ilgilendirmez dedi ısrarla yine dayanamadım ağladım. Ağlamamı engelleyemiyorum asla. Çok kötü yaptım biliyorum belki sevgilisi vardı yanında ya da başkası bilmiyorum kendimi rezil ettim. Hala sevgilisi var mı onu da bilmiyorum ama dayanamıyorum bu düşünceye. Birlikte fotoğraf görmeyince cesarete geldim yok galiba diye düşündüm ben açıkcası. Boşandık bitti gitti evet ama lütfen beni de anlayın her şeyimdi o benim. Hayatımın baş köşesine onu koymuştum, kimseyle yakın değildim bu kadar o yüzdn insan silip atamıyor öylece. Ne yapsa ne söylese içim acıyor. Pişman olduğunu görene kadar içim soğumayacak galiba ama kendime engel olamıyorum. Bu ağlama ve arama krizlerine engel olmam lazım ne yapacağımı nasıl olacağını bilmiyorum. Başından böyle süreçler geçenler nasıl atlattı bunu çok merak ediyorum lütfen destek bekliyorum.
Bebegim sana bir sey söyleyeyim mi?Hayattqki tek erkek eski kocan degil.Ne güzel cocukla da ilgileniyormuş bu cok büyük bir lütuf ve seni tek ilgilendiren kısmı bu.Sen de hayatını yasa adam ne guzel sana alan tanıyor hayır ilk zamanlar olsa neyse 1.5 sene gecmis neyin yası.Hic mi aklina biri düşmedi hic mi kimseyle bakismadın hic mi kimseyi arzulamadin gecmiste yaşanmaz yapma

Bir yere kadar anlarimda bir buçuk senedir bu duygulardan arınmış olmaliydiniz yani kimseyi baş köşeye koymayın pişman olacak içim soguyacak kısmı mantiklimi sizce siz istediğiniz kadar güzelleşin onun için bunun bir önemi yok şimdi eski eşinizi kotuleyip birşey desem boş teselliden öteye geçmez biraz gururlu olun sarsilin diye yazıyorum size böyle istemediğiniz biri gece yarısı arayıp ağlasa sizin ona hissiniz acıma en fazla duyabileceğiniz insanı duygu olur yada sinir olursunuz yani bununlami uğraşacağım koca kadın ......bakın ozellikle sadece çocuk için konuşuyor ve çocuğa birşey olduğunu sandığı için telefonu açmış artık sadece bu kadar siz ne eş ne sevgili ne sevilensiniz bitti ...sadece çocuğun annesisiniz sifatiniz bu .....Ayrıca nerde kimlesin sorusuna önce sanane sonrada tiksindirici yanıtlar alır peşinmden düşmedi boşandım kurtulamadı m daki kadın olmayın ....şimdi acı ve gerçek yazdım bakın hayat suprizlerle dolu olmediniz bitmediniz hayatda ne gelir ne gider ilerde hayatınıza kim girer bilemeyiz bence eski eşe verdiğiniz bu gereksiz enerjiyi kesin durumu kabul edin ve hayata karisin hayatı kaçırmayın gözlerinizin içi ve ruhunuz gülsün diye güzelleşmek yetmez önce bu defteri dürün.... sonra yepyeni bir sayfa açıp yenilenin yeniden doğmuş gibi ... İnşallah gün gelir sizde size uyumlu size sevgi dolu değerli bir ilişkiyi gerçek bir evliliği yaşar ve niye neden demeyi birakirsiniz.... Önce bı ben deyin ben onemliyim yahu olmadı ayrıldık nasip bakarım yoluma Allah nereye yol açarsa güzel gunlere inşallah birdaha yapmayın.kirdiysam affola ama bunları yazmam gerekti .

Bir çocuğu daha olsa benim çocuğum ne yapar bilmiyorum. Her şeyi bölünecek, onlar ailece tatile gidecek benim çocuğum eksik hissedecek. Onlarla gitse yine annesi yok yanında yarım hissedecek belki gitmek istemeyecek. Biz bir kere bile ailecek tatile gidememiş olacağız hiç böyle bir anısı olmayacak mesela.

Ay dusunceleriniz asiri bunaltici. Bosanmis anne olarak yazıyorum bunu bu arada. Evli ya da bekar olarak uzaktan yorum yapmak kolay vs demeyin hic.
Cocuk anne babasiyla beraber olmak ister tabiiki. Ama siz o kadar sagliksizsiniz ki adam sizle 1 saat cocugu icin vakit gecirmek istemez. Cocugunuzun duygusal durumunu onemsiyorsaniz bir sekilde yardım almaya calisin. Saglikli bi birey olsaydiniz emin olun cocuk icin haftada 1 2 saat beraber vakit gecirirdiniz. Bu sekilde cocugunuzuda kotu etkiliyosunuz

Ayrıca ikinci evlilik sevgililik şart surt değil mutluluk için ama bu sayfayı kapatmak gerek yoksa göz altı torbasından tut sinir sistemi hastalıkları kalp yorgunluğu yani bedeni beyni hasta etmek istemiyorsanız kendinize yaşama biraz saygı ve sevginiz varsa bu dünyaya onunla gelmediginiz ve o olmasada hayatın hala sizin için yasamaya değer olduğunu farkedin dünya sizsiniz siz yoksaniz birşey yok ve bu şekilde kendinize yaparsınız .....

Üff destek falan beklemeyin ne kadar daha düşürceksiniz kendinizi boşanmasaydınız o hal de bir hemcinsiniz olarak hareketlerinizi olumsuz buldum, adamın sizinle flört edecek hali yok pişman olmasını istemeniz geri dönmesi ile eşdeğer zaten... Adam size AŞIK değil. Sizi sevmiyor. Hastalıklı bağlanmışsınız. Biraz gurur... Gece gece aramak ne oluyor. Sevgilisi olsam sizi engelletirim çocuk bile olsa demek ki bazen boşanmış bile olsa güvenmemek lazım.
Adam bekar bir insan düşün yakasından. Çocuğu ile ilgileniyormuş sizi ilgilendirmez hayatı. Zorla güzellik olmaz. Kendinize baksanız dahil aynı kitap birdaha okunmaz diye düşünüyordur.. Size nötr zaten kendini seven biriymiş yorumlara bakılırsa. Önünüze bakın artık anlaşsanız boşanmazdınız.

Bir çocuğu daha olsa benim çocuğum ne yapar bilmiyorum. Her şeyi bölünecek, onlar ailece tatile gidecek benim çocuğum eksik hissedecek. Onlarla gitse yine annesi yok yanında yarım hissedecek belki gitmek istemeyecek. Biz bir kere bile ailecek tatile gidememiş olacağız hiç böyle bir anısı olmayacak mesela.
Napsın o zaman adam senle de ayrıı mı tatile gitsin ? Zaten zamanında sana tatil dese sen onda da uygun fiyat diye adamı çıldırtırdın diye düşünüyorum valla linç gelecekse gelsin ben adamı haklı buluyorum siz adamın ağırlığını taşıyamamışsınız şuradaki az çok yanıtlarınızdan da belli bence sorunlu olan taraf sizsiniz

Neredeyse tum yorumlarına baktım. Bence eski eşin haklı. Nerede ne yapilmasini bilmeyen birisin, düşüncelerin - kafa yapın - mantığın vs çok saçma.
ilk vukuatin değil, eşin boşandıktan sonra sevgili yapınca 'bu b.k suratliyi mi sectin' diye cirkinlesmissin. Şu an senin yaşında olan bekar kadınlar icin çirkin ifadelerin var. Kim bilir adamı insanlar icinde nasıl rezil ettin ki onca lafi söylemiş.

Ekleme; bir buçuk yıl boşanma + iki sene ayrı evlerde yaşayıp davanın bitmesini bekleme
Yani üç buçuk yıldır ayrisiniz

Ay inanmıyorum. Bazen karşı tarafı da dinlemek gerekiyor demek ki hiçbirşey bilmeme rağmen konu sahibi bana kıskanç ve sıkıntılı gelmişti. Kendisini güzel buluyor ama belki de o kızlar da onun için aynı şeyi düşünüyordur. 😆 Zaten kimse sevdiği insanın yanindakini güzel bulmaz illa ki b,klar. 😆

Beyefendi pişman olur olmaz bilemeyiz ama siz ileride bu 3.5 sene için çok pişman olacaksınız. Böyle birine giden yıllarınıza üzüleceksiniz. Sizi evliliğiniz hatta nişanlı olduğunuz zamanlardan beri zorbalayan, çoğu zaman mutsuz eden ve sizden ayrılır ayrılmaz başka bir kadınla birlikteliğe başlayan bir erkeği sevmeniz çok da sağlıklı değil. Bu arada sizin eşinizden çok daha seveceğiniz, sizin bakımınıza, sizin sağlayacağınız güvenli ve huzurlu bir yaşama muhtaç bir yavrunuz var. Eski eşiniz bunu çok iyi yapıyor peki annesi? O eski eşe takılmış üzülüp duruyor.
Geçmişi bırakın, güzel yavrunuzla şimdiyi geleceğinizi güzelleştirin. Eminim sizi çok sevecek biri de hayatınıza girecek. 🌸

Ex eşi sosyal medyadan gözetlemişti kesinlikle bırakın, çocuk dışında hiçbir konu hakkında iletişim kurmayın, kavga etmeyin...Bosanmişsıniz artık, adam hiçbir adım atmamış size,gel barışalım,hatalarımızı anladık,bir evladımız var tekrar deneyelim dememiş...yeni hayatınıza odaklanin,imkaniniz varsa destek alın yoksa bu konuda kitaplar okuyun..zaman herşeyin ilacı,bu şekilde adamı daha ulaşılmaz daha kıymetli yapıyorsunuz...evladiniz yanınızda ,sağlıklı, işiniz var gerisinin pek bir önemi yok

Yeniden merhaba herkese. Biliyorum bana çok kızacaksınız ama dayanamıyorum ne yaparsam yapayım alışamıyorum. Bilmeyenler için çekişmeli olarak 1.5 yıl önce resmi olarak boşandık. Kısa bir süre sonra sevgilisi oldu ve ben bu durumu kaldıramadım. Küçük çocuğum var velayeti bende. Ben çocuk bakarken onun beni ortada bırakıp gitmesini hala affedemiyorum ve bu beni çok yoruyor sürekli ağlıyorum. Çocuğuyla ilgileniyor alıyor sürekli 1 hafta bakıyor, bendeyken görüntülü konuşuyor falan o konuda bir problem yok ama çocuk dışında tek kelime etmiyor. Geçenlerde işlerim olduğu için bu 2 hafta onda kalmasını rica ettim kibarca ama başta söylemedin benim planım vardı biletlerim var değiştiremem dedi ben de çocuğundan önemli o zaman dedim sinirlendim kapattım. Sonra bu nereye gittiyse gitti profil fotoğrafını falan değiştirmiş, onu görünce içime oturdu. Benimle öyle yerlere gitmedi hiç. Dün ben biraz duygusal olarak bitik durumdaydım, iş stresi de vardı yoğun bir dönem geçiriyorum zaten işyerinde, dayanamadım dün gece aradım birkaç defa sonra açtı ne oldu çocuğa mı bir şey oldu diye. Ben de hayır dedim o zaman niye arıyorsun gece gece diye bağırdı. İçimde ne varsa döktüm. Duygusal olarak çok yıpranmış hissediyorum kendimi son günlerde. Pişman olmasını görmeyi çok istedim ama bir kere bile pişman olmadı. Kendime bakıyorum kıyafetlerimi özenli seçiyorum gittikçe güzelleştim insanlar hep iltifat ediyor ama o bana çok afedersiniz b.ka bakar gibi bakıyor. Neyse telefonda neden bu hallere geldiğimizi sordum kimle gittin, benle niye gitmedin dedim seni ilgilendirmez dedi ısrarla yine dayanamadım ağladım. Ağlamamı engelleyemiyorum asla. Çok kötü yaptım biliyorum belki sevgilisi vardı yanında ya da başkası bilmiyorum kendimi rezil ettim. Hala sevgilisi var mı onu da bilmiyorum ama dayanamıyorum bu düşünceye. Birlikte fotoğraf görmeyince cesarete geldim yok galiba diye düşündüm ben açıkcası. Boşandık bitti gitti evet ama lütfen beni de anlayın her şeyimdi o benim. Hayatımın baş köşesine onu koymuştum, kimseyle yakın değildim bu kadar o yüzdn insan silip atamıyor öylece. Ne yapsa ne söylese içim acıyor. Pişman olduğunu görene kadar içim soğumayacak galiba ama kendime engel olamıyorum. Bu ağlama ve arama krizlerine engel olmam lazım ne yapacağımı nasıl olacağını bilmiyorum. Başından böyle süreçler geçenler nasıl atlattı bunu çok merak ediyorum lütfen destek bekliyorum.

1.5 yilda atlatmaliydin artik...Sonucta bosanma sebeplerin vardi herhalde mutlaka? Neden bosanmistin onu hatirla bence. Kendi hayatina devam etmen lazim bence yardim al psikologtan...artik iliskiniz bitmis pisman olmasini niye istiyorsun ki bosanma bu sonucta sevgili ayriligi degil ki...Adamin da gotunu iyi kaldirmissin yani
“1,5 yılda atlatmalıydın artık .”
Bu cümlenizin kaynağını öğrenebilir miyim ?

Sizin guzel, bakimli olmaniz ya da iltifatlar aliyor olmaniz sizin onu sevmesi icin yeterli degil. Hayatimin merkezine koydum demissiniz en buyuk hata orda iste, siz onu kendinizden cok sevmissiniz, dogal olarak o da gitmis
Merkeze koyup kendinden çok sevmek özet bu oluyor .
Adamlar paça da bi çocuk gibi görüyor bi müddet sonra ksdın olarak da görülmüyor ve bunalıyor .Ve zaten biliyor ki arkada bıraktığı zaten her şekilde kendisine bağlı kalacak .

Ben de f.buddymi takıntı haline getirmiştim yaklaşık 6 ay sürmüştü bir yerde okumuştum en uzun ilişkiler için bile 6 ay yetermiş fazlası takıntıya girermiş. Neden mi takıntı haline getirmiştim öncesinde bunun sevgiden olduğunu sanırdım ama gerçek onunla sevgili olmayı hırs haline getirmem olamadığım için de sinirlenmemdi. Sizinkisi de bundandır. Aslında ona çok kızıyorsunuz ve boşanmayı kabullenemiyorsunuz eski eşinizi hırs haline getirmişsiniz. Üstelik ortada bir çocuk var ve bu takıntı en çok ona zarar verir. Ben bu takıntım için psikologa bile gittim artık bana zarar veriyordu çünkü.

Eski konuları dönüp okumam ama çok merak ettim okudum .

Yazacak çok şey var ama sadece asla pişman olmayacak bunu bilin ve beklemeyin .
Size verecek zerre bi duygusu yok .Ve aşırı derecede güz göz olunmuş hatta en baştan olmamışsınız bu hikaye bitmiş.

Kabullenmek en büyük şifa hayatta değiştirmeye gücümüz olmayan her şeyi kabullenmek .

Sizi kendinize de küstürmüş değersizlik hissi asıl meseleniz.

Eğer devamlı onu düşünür onunla ilgili konuşur onu araştırsanız asla kabullenmeyecek ve kendi kendinize onunla bağlantınızı devam ettireceksiniz bilinç altınızda ve bu da hala boşanmamış gibi hissetmek ve hala bir bağınız var olduğunu sanmak .

X