Eşimin verdiği cevaplara bakar mısınız?

Terapist randevusu aldiniz mi? Cift terapisti mi bireysel mi alacaksiniz surec ne durumda ? Çünkü simdi buradan görünen bu tukenmislik icin sizin de destege ihtiyaciniz var
Randevu alındı henüz gitmedik . 4 mayısta randevu var. Ama suanlık onun için aldık. Mağlum fiyatlar ateş pahası.. haziran gibi de ben gidicem ya da çift terapistine baslayacagız.

İlişkimiz de sorunlar vardı hep zaten. Ama eşim tartısma da hep susuyor (bilgisayarda oyun oynamaya devam ediyor) ve sonrasında da asla gelip konusmaya, cözmeye calısmıyordu. Öylece kapanıyordu konu. Hem de uyarıyordum böyle susarsan olmaz sabrım tükeniyor artık diye. Bir süre sonra yalnızlasmaya basladım, degersiz hissetmeye basladım. Artık tükendiğimi hissettiğim ve ayrılmayı düşündüğüm için tekrar aldım karsıma konustum. Neden böyle yapıyorsun? diye. Neden susuyorsun tartısma sırasında? O da dedi ki' o an aklıma hiç bir sey gelmiyor söylenebilcek, beyaz ekran cıkıyor beynimde. Ben böyle biriyim zaten o an' Sonra dedim ki günlerdir seninle konusmuyorm yine gelip konusmuyorsun sormuyorsun neden? Diyor ki 'kızgın oldugun için'. Ben sana susarsan tartısmazsan sorunlar çözlmez dediğim halde neden bir seyler yapmaya calısmadın? Diyor ki ' o an sorun oldugunu farkedemedim, böyle düşğndüğünü bilemedim' . Sonra sordum tekrar , Bizim sorunlarımızın oldugunu nasıl sorgulamadın hiç? Bu kız günlerdir susuyor suratı asık. ben ne yapabilirm? Neden böyle yapıyor? Ben de ne sorun var acaba? Diye sorgulamadın hiç bunca yıldır dedim. O da dedi ki ' bunun nasıl yapacagımı bilmiyorum ki. Nasıl sorgulamam gerekiyor kimse öğretmedi bana'. Ben de bozulan bilgisayardan örnek verdim onu düzeltebilmek için nasıl sorguluyorsan, senin ilişkini sorgulamayı nasıl bilmiyorsun? O da dedi ki bir sorun oldugunu bilmezsem nasıl sorgulamayı düşüneyim? Ben de dedim ki bşr sorun oldugunu nasıl görmedin gözünün önün yaşananlara bakarak? Hissederek? Demek ki ilişkiyi ben tek başıma mı yaşadım? Artık beklentim yok senden sanki değişssen de önemi yok benim için dedim. Bakalım ne yapacak diye bekliyorum zamanla. Bir yanım bekle bir yanım umutlanma diyor. Aldıgım cevaplar sizce tatmin edici mi? Bir erkek ya da insan neden bu sekil cevap verir? Bu arada eşim normalde iyi bir insan , her dediğime tamam olur der kırmaz o konuda.5 yıl sevgiliydik simdi 1 bucuk yıldır evliyiz.Çok istiyorum iyi yönlerine tutunup gecirtirmeyi bu sorunu ama yapamıyoruk neden? Tükenmişlik hissediyorum.Sürekli ağlamaklıyım.
Benim kocam da böyleydi beklentiyi kıstım kendi keyfime bakıyorum ve yapmasını istediğim şeyler için komut veriyorum yapıyor kendi çapında. Yani tartışma konusunu konuşarak çözmeye çalışmıyorum karşımda bi çocuk var ondan bişeyler istitorum ya yapıyor ya yapmıyor yaptırtana kadar da ara ara tekrar ediyorum

X