Eşimin verdiği cevaplara bakar mısınız?

Terapiste beraber gidin sizin de psikolojik olarak desteğe ihtiyaciniz var
Tükenmişlik hissi kendiliginden gecen bir sey degil ayrica sizde iletisim de yok gibi
Yani ne zaman beraber iki sevgili olarak bir aktivitede bulundunuz? Sinemaya gitmek ya da tvde bir film acip sarilarak birlikte izlemek gibi?

işte oyun bağımlılığı onunki ve sizin istediğiniz şekilde ilerlemiyor
onun derdi oyun üzgünüm ki isterseniz annesine küfredin o an sussa da oynasam derdinde maalesef ki
biliyorum benzeri başımdan geçti

cinsel hayatınız da sekteye uğramıştır
eve misafir gelince nasıl eşiniz?
bir yere oturmaya gidince acele ediyor değil mi? annesi bile olsa
Eşim misafir olunca bilgisayarda oturmuyor. Dısarı cıktıgımızda acele etmiyor gibi aslında eve dönmek için. O bana işten sonra yorgun oldugunu zihin olarak ve bazen yalnız kalmak istediğini söyledi. Oyunu da stress atmak için oynutorum falam diyor

Bence hiç birşeyi yok🤣🤣🤣 anadolumun yeni nesil oyunlarla bütünleşmiş azcik sessizgillerden bir erkeği belkide anası babası ayrıdır baba figürü aile rolunude farklı yansıtmıştır yada annesi baskındır babası kilibikgillerdne olup sus pus olmuş bastırılmış bir aile tipidir ve adamda onu model almıştır yani ne sizoid nede otizim vs dir gör bak.ama zor bir tip açıkçası sizi anlıyor ve haklı davranisinıza saygı duyuyorum
. Umarım gönlünüzce yönlendirebilirsiniz zira bu model erkekler kadınlarını seviyorsa kadında malum kadinliginida aşkla kullanırsa elinde ipleri dercesine tutar evirir çevirir .yani belkide her şey sizin elinizde olur. Hoş anladığım kadarıyla sizde o durumdan pek hoşlanmadığıniz için haklı serzenislerdesiniz. Dur bakalım azcik daha zaman .

Ama çok konuşmakta işe yaramıyor benden demesi bazen yalama yapıyor konuşmalar gerçekciliği ni zedeliyor ayarını iyi tutmalı.sevgiler...

Dünya çok kısa ye iç gez eğlen iyilik yap güzel anılar biriktir gerekirse para altın biriktir ev araba vb.. ama oturupda bir erkek için asla ağlama bunu senelerce ağlayan ve de işi gücü tipi tarzı iyi olan bir çocuklu anne olarak diyorum...geçen zaman asla gelmiyor...
Aslında ipler ilişki de benim elimde gibi hissediyorum ben.Çünkü ben ne dersem o oluyor her konuda. Ben inatla yaptırmıyorum, o kabul ediyor. Kendisi de ben istediğim için içimddn geldiği için yapıyorum. Sana hayır diyemiyorum içimden gelmşyor diyor.Zaten psikologa gidecek bakalım. Şizoid cıkmazsa daha mı kötü karar veremedim. Çünkü o zaman bu sorulara net cevap alamıyorsam sevgisinden şüphe ederim

Terapiste beraber gidin sizin de psikolojik olarak desteğe ihtiyaciniz var
Tükenmişlik hissi kendiliginden gecen bir sey degil ayrica sizde iletisim de yok gibi
Yani ne zaman beraber iki sevgili olarak bir aktivitede bulundunuz? Sinemaya gitmek ya da tvde bir film acip sarilarak birlikte izlemek gibi?
Haklısınız benim de gitmem gerek. Aslında hafta sonları dısarı cıkıp yemek yiyip geziyoruz. Benim gitmek istediğim yerlere götürüyor beni. Ama tabi bazı hafta sonları onun dinlenmesine ayırıyoruz

İlişkimiz de sorunlar vardı hep zaten. Ama eşim tartısma da hep susuyor (bilgisayarda oyun oynamaya devam ediyor) ve sonrasında da asla gelip konusmaya, cözmeye calısmıyordu. Öylece kapanıyordu konu. Hem de uyarıyordum böyle susarsan olmaz sabrım tükeniyor artık diye. Bir süre sonra yalnızlasmaya basladım, degersiz hissetmeye basladım. Artık tükendiğimi hissettiğim ve ayrılmayı düşündüğüm için tekrar aldım karsıma konustum. Neden böyle yapıyorsun? diye. Neden susuyorsun tartısma sırasında? O da dedi ki' o an aklıma hiç bir sey gelmiyor söylenebilcek, beyaz ekran cıkıyor beynimde. Ben böyle biriyim zaten o an' Sonra dedim ki günlerdir seninle konusmuyorm yine gelip konusmuyorsun sormuyorsun neden? Diyor ki 'kızgın oldugun için'. Ben sana susarsan tartısmazsan sorunlar çözlmez dediğim halde neden bir seyler yapmaya calısmadın? Diyor ki ' o an sorun oldugunu farkedemedim, böyle düşğndüğünü bilemedim' . Sonra sordum tekrar , Bizim sorunlarımızın oldugunu nasıl sorgulamadın hiç? Bu kız günlerdir susuyor suratı asık. ben ne yapabilirm? Neden böyle yapıyor? Ben de ne sorun var acaba? Diye sorgulamadın hiç bunca yıldır dedim. O da dedi ki ' bunun nasıl yapacagımı bilmiyorum ki. Nasıl sorgulamam gerekiyor kimse öğretmedi bana'. Ben de bozulan bilgisayardan örnek verdim onu düzeltebilmek için nasıl sorguluyorsan, senin ilişkini sorgulamayı nasıl bilmiyorsun? O da dedi ki bir sorun oldugunu bilmezsem nasıl sorgulamayı düşüneyim? Ben de dedim ki bşr sorun oldugunu nasıl görmedin gözünün önün yaşananlara bakarak? Hissederek? Demek ki ilişkiyi ben tek başıma mı yaşadım? Artık beklentim yok senden sanki değişssen de önemi yok benim için dedim. Bakalım ne yapacak diye bekliyorum zamanla. Bir yanım bekle bir yanım umutlanma diyor. Aldıgım cevaplar sizce tatmin edici mi? Bir erkek ya da insan neden bu sekil cevap verir? Bu arada eşim normalde iyi bir insan , her dediğime tamam olur der kırmaz o konuda.5 yıl sevgiliydik simdi 1 bucuk yıldır evliyiz.Çok istiyorum iyi yönlerine tutunup gecirtirmeyi bu sorunu ama yapamıyoruk neden? Tükenmişlik hissediyorum.Sürekli ağlamaklıyım.
Biraz mal herhalde diycem ayıp olacak. Bir psikoloğa götürün normal değil

Çünkü adam sizi umursamıyor o yüzden tamam diyor. Dinlemiyor bile fikri bile yok. Allah sabır versin. İster susun ister bağırın umru olmaz. Bilgisayar oyunlar onun hayatı. Yazık olmuş. 5 yılda nasıl farketmediniz hayret doğrusu
Aslında sinyallerini almıstım farketmiştim. Ama o ara o da stresli dönemden geciyordu. Ben de. Bundan sebep üstelemiyordum. Hem de onun ilk sevgilisi ben oldugum için tecrübesiz ilişkilerde diye düşünüyordum.Değişir öğrenir anlar diye düşünüyordum zamanla. Ve iyi yönlerine odaklanıp tutundum ilişkide

İlişkimiz de sorunlar vardı hep zaten. Ama eşim tartısma da hep susuyor (bilgisayarda oyun oynamaya devam ediyor) ve sonrasında da asla gelip konusmaya, cözmeye calısmıyordu. Öylece kapanıyordu konu. Hem de uyarıyordum böyle susarsan olmaz sabrım tükeniyor artık diye. Bir süre sonra yalnızlasmaya basladım, degersiz hissetmeye basladım. Artık tükendiğimi hissettiğim ve ayrılmayı düşündüğüm için tekrar aldım karsıma konustum. Neden böyle yapıyorsun? diye. Neden susuyorsun tartısma sırasında? O da dedi ki' o an aklıma hiç bir sey gelmiyor söylenebilcek, beyaz ekran cıkıyor beynimde. Ben böyle biriyim zaten o an' Sonra dedim ki günlerdir seninle konusmuyorm yine gelip konusmuyorsun sormuyorsun neden? Diyor ki 'kızgın oldugun için'. Ben sana susarsan tartısmazsan sorunlar çözlmez dediğim halde neden bir seyler yapmaya calısmadın? Diyor ki ' o an sorun oldugunu farkedemedim, böyle düşğndüğünü bilemedim' . Sonra sordum tekrar , Bizim sorunlarımızın oldugunu nasıl sorgulamadın hiç? Bu kız günlerdir susuyor suratı asık. ben ne yapabilirm? Neden böyle yapıyor? Ben de ne sorun var acaba? Diye sorgulamadın hiç bunca yıldır dedim. O da dedi ki ' bunun nasıl yapacagımı bilmiyorum ki. Nasıl sorgulamam gerekiyor kimse öğretmedi bana'. Ben de bozulan bilgisayardan örnek verdim onu düzeltebilmek için nasıl sorguluyorsan, senin ilişkini sorgulamayı nasıl bilmiyorsun? O da dedi ki bir sorun oldugunu bilmezsem nasıl sorgulamayı düşüneyim? Ben de dedim ki bşr sorun oldugunu nasıl görmedin gözünün önün yaşananlara bakarak? Hissederek? Demek ki ilişkiyi ben tek başıma mı yaşadım? Artık beklentim yok senden sanki değişssen de önemi yok benim için dedim. Bakalım ne yapacak diye bekliyorum zamanla. Bir yanım bekle bir yanım umutlanma diyor. Aldıgım cevaplar sizce tatmin edici mi? Bir erkek ya da insan neden bu sekil cevap verir? Bu arada eşim normalde iyi bir insan , her dediğime tamam olur der kırmaz o konuda.5 yıl sevgiliydik simdi 1 bucuk yıldır evliyiz.Çok istiyorum iyi yönlerine tutunup gecirtirmeyi bu sorunu ama yapamıyoruk neden? Tükenmişlik hissediyorum.Sürekli ağlamaklıyım.
İletişimsizlik çok ciddi bir sorun. Zamanla insanı tüketen birşey. Eşiniz için bir kaçış yolu bile olabilir. Karşı taraf için ise bence çok sinir bozucu. Sorun karşısında “bilmiyorum ki” “ne yapacağımı bilemedim” demek en basit yol zaten. Bence bir danışma alın. İleriki yıllarda işin içinden hiç çıkılmıyor çünkü.

Gördüğüm kadarıyla kayın pederim de susmuyor tartısıyor. Ama anne babasında tartısma sonrası sözlü olarak atıştıktan sonra da çözüme ulasamadan küsme huyu var.
Küsme davranışı cocukcadir yetiskin davranisi değildir ve cogunlukla gozlemlerime göre bu davranis sekli ailede öğreniliyor
Mesela ben kizarim tartisirim ama kesinlikle küsmem komsumuzda ise anne baba cocuk hepsinde küsme huyu var hatta psikolog arkadaslara da sormustum bunu doğruladılar. Sizin de esiniz kusmeyi öğrenmiş ailesinden o yuzden de sorunlari konusup tartisip cozmek yerine sessiz kalarak kendiliginden duzelecegine inaniyor. Çevremde baska bir gozlemim de cogunlukla erkekler kendilerini gelistirmeye kapalı yani sorun varsa ne nasil çözülür ne yapabilirim ya da uzmana gideyim dusuncesi yok kadin duzelsin kadin yapsin kadin alttan alsin kafasinda cogu
Esiniz bilmedigini kimsenin öğrenmediğini söylemiş ya bence uzman destegiyle kendini keşfederek duzelebilir diye düşünüyorum.
Sözün özü, eşinizin boyle olmasi ailede gördüğü küsme huyunun devami aslinda

Haklısınız benim de gitmem gerek. Aslında hafta sonları dısarı cıkıp yemek yiyip geziyoruz. Benim gitmek istediğim yerlere götürüyor beni. Ama tabi bazı hafta sonları onun dinlenmesine ayırıyoruz
Neden o sizi götürüyor yani siz istediniz diye goturmesi degil birlikte plan yapip birlikte zaman gecirmek icin bir yerlere ortak kararla gitmek yerine her yazinizda istedigimi yapar beni götürür seklinde yazmissiniz. Sanki emir komuta gibi siz istiyorsunuz o yapıyor yani ortak bir iliskiden ziyade anne cocuk/baba cocuk iliskisi gibi. Gercekten iyi bir cift terapistine gitmeniz gerekiyor ikiniz hem ayri ayri hem de iliskiniz icin danismanlik almalisiniz

Neden o sizi götürüyor yani siz istediniz diye goturmesi degil birlikte plan yapip birlikte zaman gecirmek icin bir yerlere ortak kararla gitmek yerine her yazinizda istedigimi yapar beni götürür seklinde yazmissiniz. Sanki emir komuta gibi siz istiyorsunuz o yapıyor yani ortak bir iliskiden ziyade anne cocuk/baba cocuk iliskisi gibi. Gercekten iyi bir cift terapistine gitmeniz gerekiyor ikiniz hem ayri ayri hem de iliskiniz icin danismanlik almalisiniz
Ben de ona kızmıstım zaten niye illah ben söylemeliyim gidelim diye. Niye senddn hiç böyle seyler cıkmıyor agzından diye. O yüzden son 1 aydır her hafta sonu kendisi nerdeyse oraya gidelim mi aksam yemek dısarda yiyelim mi falan diye teklifler ediyor. Bakalım umarım kısa sürmez bu değişimler. Danısmanlık işini de halledicem.

Aslında sinyallerini almıstım farketmiştim. Ama o ara o da stresli dönemden geciyordu. Ben de. Bundan sebep üstelemiyordum. Hem de onun ilk sevgilisi ben oldugum için tecrübesiz ilişkilerde diye düşünüyordum.Değişir öğrenir anlar diye düşünüyordum zamanla. Ve iyi yönlerine odaklanıp tutundum ilişkide
İşte ilk ilişkisi olduğu için de falso. Çünkü başkasıyla da olamamış. Asosyal ve umru değil bence. Nasıl düzelir bilmem inşallah düzelir.

Yetişkin bir insanı kendi istediğiniz şekle getiremez siniz.Bu böyle gidecek.Genede siz her yolu deneyin pes edene kadar....onun için sorun yok çünkü o böyle size göre sorun var çünkü uyum yok beklentileriniz karşılanmıyor anlasilamadiğinizi düşünüyorsunuz.O öyle bu bir karakter davranış biçimide onun sonucu ......Size söylediği şeyler zaman kazanmak için ......Bunun öğrenmekle ilgisi yok isterseniz terapiye gidin uzman size değişip degisemeyecegini bunu isteyip istemediğini net olarak söyler ....ben sanmıyorum yorumum bu üzgünüm ....size kabullenme diliyorum yani bu kadar.Tartismaktan kaçmak için değildir her susma gerçekte çoğu zaman rahatım bozulmasın diyedir .Çünkü sorun gören insan çabalar bunun aksi iddaa edilemez sorun yoksa yada hep karşıdaki ağlayıp kendince birşeyleri tek taraflı oldurmaya çalışıyorsa niye cabalasinki .....Ben her sorunda uzman gibi onda bu var bundan oluyor a girmeyi sevmem derdi varsa psikologlar ne güne duruyor ....adım görmeniz lazım ama sus payı değil gerçek bir adım....yoksa böyle gider

Ben de ona kızmıstım zaten niye illah ben söylemeliyim gidelim diye. Niye senddn hiç böyle seyler cıkmıyor agzından diye. O yüzden son 1 aydır her hafta sonu kendisi nerdeyse oraya gidelim mi aksam yemek dısarda yiyelim mi falan diye teklifler ediyor. Bakalım umarım kısa sürmez bu değişimler. Danısmanlık işini de halledicem.
İşte iliski yasamayi da bilmemesi de bir sebep ama öğrenme cabasi da yok
Yukarida bir uyenin dedigi gibi adamda sorun gördüğü ya da cabalamak icin bir neden yok
Bir insana bir seyleri zorla öğretemezsiniz kendisi de cabalamak zorunda yani uzmana da gitseniz durarak sorunlar çözülmez totoyu kaldirmak lazim 😀

İşte iliski yasamayi da bilmemesi de bir sebep ama öğrenme cabasi da yok
Yukarida bir uyenin dedigi gibi adamda sorun gördüğü ya da cabalamak icin bir neden yok
Bir insana bir seyleri zorla öğretemezsiniz kendisi de cabalamak zorunda yani uzmana da gitseniz durarak sorunlar çözülmez totoyu kaldirmak lazim 😀
son şansı verdim ben ilişkimize. Danışöanlık, terapi artık ne olması gerekiyorsa yapıp birlikte en azından biraz daha iyiye gitse yeterli. Hala çabası yoksa eger, elimden geleni yaptım vicdan rahatlıgıyla bitirmek istiyorum. Evet iyi yönleri de var eşimin ama artık o kadar degersiz tükenmiş hissediyorum ki hayatımda, iyi yönlerine tutunamıyorum. Bakalım hayrlısa neyse artık o yöne savrulucaz

Benimle çok öfkeli sekilde asla tartısmadı. Ama normalde de kavgacı biri değil baskasına karsı da.Sadece 3 yıl önce falan bir konuda sesli tartıstık bagırarak ama o kadar da korkutucu değildi mesela o tartısöa

Bizim ilişkimizin basından beri evet baskın taraf benim.Fakat ben her konu da tartısma yaratan bir insan değilim.Kendi mi de sorgulayan bir insanım zaten karsımda ki insanı sorgularken.Eşimin kendi özel alanlarına da haklarına da saygı duyan biriyim ve onu çok fazla kısıtlayan bir tip değil olmadım en bastan beri.Kendimi sorguladıgımda gercekten beni sinirlendiren üzen durumlar karsısında tepkilerimi dile getiren biriyim.Önemsiz konuları büyüten biri değilim.O zaman bir sorununuz oldugunda eşiniz sizi üzdüğünde siz hislerinizi anlatırken, olaya tepkinizi verirken, eşiniz yan odada kulaklıkla oyununu oynadıgında anlarsınız bu durumu.Ama hiç istemem bu denli yok sayılmanızı degersiz hissettirilmenizi. Umarım yaşamazsınız

Önemsiz konuları büyütmüyorum demişsiniz ya eşimiz tepki verdiğiniz konuları gereksiz gördüğü için anlamıyor olabilir ve siz bunlar için konuştuğunuz da ona anlamsız geliyor olabilir. En güzel çözüm ikinizin de terapi alarak iletişim sorunlarında ortak noktayı bulmanız gibi. Buna istekli duruyor mu?

son şansı verdim ben ilişkimize. Danışöanlık, terapi artık ne olması gerekiyorsa yapıp birlikte en azından biraz daha iyiye gitse yeterli. Hala çabası yoksa eger, elimden geleni yaptım vicdan rahatlıgıyla bitirmek istiyorum. Evet iyi yönleri de var eşimin ama artık o kadar degersiz tükenmiş hissediyorum ki hayatımda, iyi yönlerine tutunamıyorum. Bakalım hayrlısa neyse artık o yöne savrulucaz
Terapist randevusu aldiniz mi? Cift terapisti mi bireysel mi alacaksiniz surec ne durumda ? Çünkü simdi buradan görünen bu tukenmislik icin sizin de destege ihtiyaciniz var

Önemsiz konuları büyütmüyorum demişsiniz ya eşimiz tepki verdiğiniz konuları gereksiz gördüğü için anlamıyor olabilir ve siz bunlar için konuştuğunuz da ona anlamsız geliyor olabilir. En güzel çözüm ikinizin de terapi alarak iletişim sorunlarında ortak noktayı bulmanız gibi. Buna istekli duruyor mu?
Evet evet terapiye olumlu bakıyor kendisi Allahtan.

X