Eşim ile sorunlarımız var 😔

NE evlilik terapisti ne başka bir şey eşinizi hiç kimse hiç bir yardım maalesef kurtaramaz. Sizin adınıza size üzüldüm.
Evliliğin ilk yılları sorun hep olur diye sizi kandırıp size vaadler veren kim Allah aşkına ? Evliliğin ilk yılları cicim ayıdır aldatma hakaret etme, evden kovma yılları değil
Böyle şeylere çok sinirleniyorum. Tokat yemişsiniz, aldatılmışsınız ot içen biri ile aynı evde yaşıyorsunuz ama ona rağmen düzelir umuduyla mı bakıyorsunuz ? Kimse yanlışlıkla soyunmaz arkadasım.
Bende aldatıldım, evliliğimin 11. ayında boşandım. Neden durayım ki ? niye kendimi ezdireyim.
Başka ben yok. Dilerim bir an önce aklınız başınıza gelir.

Rabbim yardımcınız olsun. Yapılacak şey belli ama siz yapar mısınız onu bilemem.

Başka ne yapsın adam yani boşanmak için her şey olup bitmiş zaten dövme var aldatma var ot var.
He anladımmm afedersiniz ama bir cinayet işlememiş sanırım 3.sayfa haberi olmak istiyorsunuz.

Öfkeli bir insandan her şeyi beklerim ben.
Eşiniz sizde sorun olduğunu düşünüyormus ya evet ben de düşünüyorum sizde bir sorun var.
Hala ayrılmıyorsunuz...

Bu arada emin olun insanlar ilk yıl böyle derken aldatma dövme ot gibi konulardan bahsetmiyor yanlış anlamışsınız baya....

Amann hayat sizin sakın ha sakın bu adamdan hamile kalmayın...

Boşan demek boşa demek en kolayi. Bosanmak istemediginizi zaten belirtmissiniz. O yuzden size soyleyecegim tek sey biraz soguk ve uzak durun esinize. Sogukluk ve mesafe insanin en cok canini acitan seydir. Esinizin canini bu sekilde acitin ve sizi anlamasini saglayin. Her an gidebilcekmis gibi davranin.

Ya o kullandıgı seyı normal gormeyın bırkere. Ayrıca dedıklerı gıbı aldatma zaten yapabılecegı en buyuk hata. Daha 1.yılında aldattıysa ılerıde her gece eve kadın getırır. Daha senı kesfetmeden baska kadınla nasıl yatmıs. Keske mesajları alıp dırekt ayrılsaydınz. Evlılık yenı yenı otururu 1 yılda dogru ama o 1 yıldada aldatılmak asla affedılır degl. Ve ddgl 1 yıl aldatmak baslı basınA asla asla affefılır bısey degl. napın edın kurtulun. Dovup dovup ya da o illeti içip içip saga sola esıme vufdum pısmamım demenın hıcbir anlamı yok daha ılk gunlerden sıze elı kalktuysa daha ılk gunlerden baskasınn yatagına gırdıyse benm ıcın otta madde sayılır. Utanmadan cekınmeden sızın yNınızda madde kullNıyorsa kesınlıkle bırakın gıdın.

Merhabalar
1yılllık evliyim. Onun öncesinde de 4 yıl arkadaşlığımız oldu. Ufak tefek sorunlar oluyordu ama geçer diye düşündüm hep. Evlendik, evimizin inşaatı bitmedi kayınvalidemin evinde kaldık, o yazlıkta kaldı. Sadece kıyafetlerimi aldım gittim. Çok zordu o dönemler. Bana ait hiç birşey olmayan bir yerde yeni gelindim. Eşim bunu sorun yapmamın anlamsız olduğunu düşündü hep, tartışırdık. Bir gün öfkesini kontrol edemedi ve vurdu bana. O an ne yapacağımı bilemedim. Ne gidebildim ne kalabildim. Normalde çok merhametli, yardımsever, eli açık, neşeli, pozitif bi insan. Neyse evimiz bitti. Taşındık. Tabi gözyaşıyla. Yaşadığım şeyi kolay kolay kabul edemedim. Annesine anlattım. Ona çok pişman olduğunu anlatmış. Öfkeme yenildim diye. Ara ara düzeldik ara ara yine kavga ettik. Bir anda hiç olmadık birşeye sinirleniyor. Canı ne zaman isterse o zaman konuşuyor. Kaç kere evden kovdu. Gidersem bir daha dönmeyeceğimi biliyorum o yüzden sabretmek istedim. Herkes ilk yılların böyle geçtiğini söylüyor. Tabi ailemin haberi yok hiç birşeyden. Aldattı beni. Yatmış kadının biriyle. Yakaladım mesajını. Çok pişman oldu bir daha olmaz dedi. Ot gibi birşey içiyor arada. O zamanlar sinirlerini aldırmış gibi oluyor. Araştırdım internetten. Keyif verirmiş. İleriye gitmediği sürece sorun yokmuş. O zamanlar bana yaptıklarının hesabını soruyorum çünkü sinirlenmiyor. Hataydı diyor belkide Allah seni benimle sınıyor diyor. Onu içtiğinde sabaha kadar benimle olmak istiyor ama bende sırf onu içtiği için istemiyorum. Benim ona soğuk olmamdan şikayetçi. Ama bunları yaşarken nasıl yaklaşabilirim ki. Bunu anlatamıyorum. Herkese herşeyi anlatıyorsundur diyor. Bana zerre güveni yok. Ki benim ona güvenmemem gerekirken. Belki okurken diyeceksiniz ne duruyorsun diye. Her hatasını 1 kerede affettim. Daha evliliğimiz oturmadı diye. Yuvamı yıkmak istemiyorum ama bu ezik bir hayat yaşamaya devam edeceğim anlamına gelmiyor. Doktora gitmeyi kabul etmiyor. Sadece tahammülüm yok sana her dediğim batıyor diyor. Aramız iyiyken haklısın öfkemin farkındayım diyor. Ne yapacağım lütfen ahkam keserek konuşmayın. Ben ayaklarının üzerinde duran güçlü bi kadındım sadece seviyorum hepsi bu. Körü körüne olmasa da yuvamı yıkmak istemiyorum.
ben 14 yıllık evliyim.yaşadıklarından aldatma hariç hepsini fazlasıyla yaşadım. hatta ilk çocuğumun doğumuna ailem gelmişti.sırf ailem ordaydı diye gelecek yüzü yoktu gelemedi. yani çok çektim ben de .çocuk olunca düzelir dedim. ama maalesef düzelmiyorlar.benimki de çok çok anneci. anne de beni ve çocuklarımı sevmez asla. maaşın varsa çekme derdini bitir.ben çocuk olunca düzelir dedim.olmadı. bir çocuk yaptım sonra kardeşi olsun dedim. 2. oldu.yine düzelmedi. yani kimse dört dörtlük değil. herkes bir şekilde bir dertten muzdarip.ancak senin ki uyuşturucu gibi bir şey içiyormuş. bu çok tehlikeli.aklı alır başından. sonrası çok korkunç bile olabilir. bence bitir. yine evlenirsin.

Ben şeyi merak ediyorum ilk hatalarına şans veriyorum dediniz ya ne malum ilk hatası olduğu?

Belki sevgiliyken aldattı ot içti başka şeyler yaptı

Ne kadar da kırıcısınız. Olurda dedikleriniz başıma gelirse ben demiştim der havasını atarsınız. Ne diyeyim ki. Sağolun.
Ben 8 yıllık evliyim. 11 yıldırda avukatlık yapıyorum. Daha çok boşanma davalarına bakıyorum. Milletin lafına bu kadar alınan bir yapınız varsa eşinizin yaptıklarından sonra paramparça olmanız lazımdı. Yani merak etmeyin birşey olmaz. Bakın bu ülkede eğitimi işi olmayan, çocuğu olan birçok kadın sizin şu yaşadıklarınızın yarısını bile yaşasa sırf çocuklarına iyi bir rol model olmak için bile boşanıyor. Evliliğin ilk yıllarında ufak tefek atışma yaşanır ama sizin yaşadığınız herşey mutlak boşanma nedeni, hala da iki lafınızdan biri yuva kolay kurulmuyor. Eşinizin bu yuva için en ufak bir çabasını görmedim ben. Madem kendinize saygınız bu kadar az anne babanıza saygınız olsun, bir anne olarak söylüyorum. Benim gözümden sakındığım kızım, elin üç kuruşluk herifine kendini paspas etse ben kahrolurum. Canınızın yaşamınızın hiç mi kıymeti yok. Size birşey olsa anne babanıza ne olacağınıda mı umursamıyorsunuz. Ya da kocanız olacak herif yüzünden yarın birgün hastalık kapsanız ne olacak. Biran evvel sirkelenip kendinize gelin. Bence siz evliliği çok yanlış anlamışsımız.

Bakın ahkam kesmiyorum kesinlikle ama evlilik baştan kendini belli ediyor. Her evliliğin oturma süresinden bahsederler, çatışmalardan bahsederler ama bahsi geçen konular bu şekilde değil. Sizin evliliğinizde çatışma değil de savaş var gibi. Ben de 3,5 yıllık evliyim başında neyse katlanarak arttı. Bazı şeyleri hallettim derken yerine başka tür şeyler eklendi. Yani üzerine bir de çocuk oldu ki şu an boşanmayı düşünürken en çok kızım için sorumlu tutuyorum kendimi. Şimdiki aklım olsaydı evlendikten hemen ertesi gün boşanma davamı açardım ama sizin gibi iyimser düşündüm, emek verdim düzelir vs diye diye bu zamanlara geldim. Çocuğunuz olmadan kurtarın kendinizi. Eşinizi sevseniz de bu şekilde devam ettiğinizde nefrete dönüşecek zaten. Kızgınlıklarınız sevginizin önünde duracak. Kendinizi heba etmeyin. Eşiniz gitmese de siz gidin terapiye, kendiniz için doğru kararı o zaman daha net göreceksiniz.

şu saçma kalıpla olaya yaklaştıkça güçlü müçlü değil gayet pasif bir kadınsın. yuva mı ortada iyi bak. kocan olacan adam da biraz yuvasını(???) düşünse bunları yapar mı?
yuvamı yıkmayayım diye her haltı sineye çekmeyi çok seviyor bu ülkenin kadınları...
pasif ya da güçsüz demek yerine daha güçlendirici destek veren bir şeyler deseniz. Keşke herkes mücadeleci olsa ama hayat şartları herkesi mücadeleci güçlü yapmıyor. Destek gerekiyor bizim de destek olmamız gerekir ki kurtulsun başındaki beladan

Herkes belli başlı sıkıntılar yaşıyor da sizinkiler gibi değil.
Adam 1 yıla her falsoyu sığdırmış haa!!
Bayağı maharetli tebrik ettim ben..

Ortada bir yuva yok ki, neyi toparlamaya çalışıyorsunuz?
Adamın umurunda değil. Çünkü niye olsun? Her hatasını affeden bir kadın var karşısında.
Eminim evlenmeden önce de çok güzel bir ilişkiniz yoktu ama "evlenince düzelir" deyip evlendiniz.

Düzeleceği yok, bunu kabul edin.
Ahkam kesmeyin demişsiniz. Tamam, kesmeyelim. Giden sizin ömrünüzden gidiyor sonuçta, bize ne.
Ama kendinize yazık ettiğinizi bilin. Gencecik kadınsınız. Kendinize bunları mı reva görüyorsunuz?

Ilk seneler boyle geciyora katilmiyorum ne erkek ne kadin bunca rezilligi hak etmiyor. Insanlar mutlu olmak icin evlenir siddet görmek aldatilmak icin degil. Siz zaten en kotu seyleri yasamissiniz ve affetmissiniz. Belli ki ayrilmak gibi bir dusunceniz olmayacak kolay kolay. Ben insanlarin degisecegine de inanmam. Yani bence esiniz yine siddet uygulayacak, yine aldatacak. Yorumum yok umarim bir daha ayni seyleri yasamazsiniz.

Yoo evliligin ilk zamanlari cok guzel gecer kim demis aldatmali uyusturuculu dayakli gecer diye? Lutfen kendinizi ben guclu bir kadinim diye kandirmayin. Guclu yada gururlu olsaydiniz baska biriyle yatmis igrenc bir adami hala koca diye sahiplenmezdiniz digerlerini demeye lüzum görmüyorum sizde toparlanacak bisey yok ayrica bir kere yapan tekrar yapar bu bilinir

Merhabalar
1yılllık evliyim. Onun öncesinde de 4 yıl arkadaşlığımız oldu. Ufak tefek sorunlar oluyordu ama geçer diye düşündüm hep. Evlendik, evimizin inşaatı bitmedi kayınvalidemin evinde kaldık, o yazlıkta kaldı. Sadece kıyafetlerimi aldım gittim. Çok zordu o dönemler. Bana ait hiç birşey olmayan bir yerde yeni gelindim. Eşim bunu sorun yapmamın anlamsız olduğunu düşündü hep, tartışırdık. Bir gün öfkesini kontrol edemedi ve vurdu bana. O an ne yapacağımı bilemedim. Ne gidebildim ne kalabildim. Normalde çok merhametli, yardımsever, eli açık, neşeli, pozitif bi insan. Neyse evimiz bitti. Taşındık. Tabi gözyaşıyla. Yaşadığım şeyi kolay kolay kabul edemedim. Annesine anlattım. Ona çok pişman olduğunu anlatmış. Öfkeme yenildim diye. Ara ara düzeldik ara ara yine kavga ettik. Bir anda hiç olmadık birşeye sinirleniyor. Canı ne zaman isterse o zaman konuşuyor. Kaç kere evden kovdu. Gidersem bir daha dönmeyeceğimi biliyorum o yüzden sabretmek istedim. Herkes ilk yılların böyle geçtiğini söylüyor. Tabi ailemin haberi yok hiç birşeyden. Aldattı beni. Yatmış kadının biriyle. Yakaladım mesajını. Çok pişman oldu bir daha olmaz dedi. Ot gibi birşey içiyor arada. O zamanlar sinirlerini aldırmış gibi oluyor. Araştırdım internetten. Keyif verirmiş. İleriye gitmediği sürece sorun yokmuş. O zamanlar bana yaptıklarının hesabını soruyorum çünkü sinirlenmiyor. Hataydı diyor belkide Allah seni benimle sınıyor diyor. Onu içtiğinde sabaha kadar benimle olmak istiyor ama bende sırf onu içtiği için istemiyorum. Benim ona soğuk olmamdan şikayetçi. Ama bunları yaşarken nasıl yaklaşabilirim ki. Bunu anlatamıyorum. Herkese herşeyi anlatıyorsundur diyor. Bana zerre güveni yok. Ki benim ona güvenmemem gerekirken. Belki okurken diyeceksiniz ne duruyorsun diye. Her hatasını 1 kerede affettim. Daha evliliğimiz oturmadı diye. Yuvamı yıkmak istemiyorum ama bu ezik bir hayat yaşamaya devam edeceğim anlamına gelmiyor. Doktora gitmeyi kabul etmiyor. Sadece tahammülüm yok sana her dediğim batıyor diyor. Aramız iyiyken haklısın öfkemin farkındayım diyor. Ne yapacağım lütfen ahkam keserek konuşmayın. Ben ayaklarının üzerinde duran güçlü bi kadındım sadece seviyorum hepsi bu. Körü körüne olmasa da yuvamı yıkmak istemiyorum.
Şimdi affetin aldatmayı dğerlerini geçtim bile ilerde diycek sana affetmeseydın boşansaydın diycek ve seni tekrar tekrar aldatacak bi kadınla yattığı için sorun etmemişsn birsaha yapcak birdaha yapcak ot gibi bişey içiyorsa ilerde alkolede başlr. Bunu sana diyim bence çocuk olmadan aş çantanı git seni seviyorsa tedavi olur bırakır ot gibi şeyi aldatmayı bilemem aldatr yine diyim de bunları yapmıyorsa o adamdan sana hayır gelmez affedersen tekrar yapar yaptgında çekip gtseydın belki şuan daha farklı olurdu herşey sevği yetmiyor evlilik için gerçekten sadece sevgi yetmiyor ilerde sizde yavaş yavaş soğuyacaksnz

X