Eşim ile sorunlarımız var 😔

Her evliliğin ilk yılı böyle değil. Kim size bunu dedi?

Ayrılmak istemiyorum, ne yapacağımı söylemeyin dediğiniz için söyleyecek bişey zaten kalmamış.

Ne amaçla açtınız bu konuyu. Ama şiddet, aldatma, uyuşturucu, uyuşturucunu etkisiyle bütün gece sizinle olmak istemesi, her fırsatta evden kovması, "hata " diye tanımlanabilecek basit şeyler değil.
Ben sadece ahkam keserek kınayarak cevaplamayın demek istemiştim. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

Bu mu yuva ?
Niye hep siz dagıtılan şeyleri toplamak zorundasınız ?
Çer çöp olmuş bir ilişkide sizi daha kaç kere aldatması lazım ?
Siz onu seviyorsunuz peki o sizi sizin onu sevdiginiz kadar seviyor mu ?
Cevabını bildiginiz şeyler bunlar.
Adamın yuva kurtarmak diye bir derdi yok.
Bırakın dagıttıgı gibi kalsın.

Merhabalar
1yılllık evliyim. Onun öncesinde de 4 yıl arkadaşlığımız oldu. Ufak tefek sorunlar oluyordu ama geçer diye düşündüm hep. Evlendik, evimizin inşaatı bitmedi kayınvalidemin evinde kaldık, o yazlıkta kaldı. Sadece kıyafetlerimi aldım gittim. Çok zordu o dönemler. Bana ait hiç birşey olmayan bir yerde yeni gelindim. Eşim bunu sorun yapmamın anlamsız olduğunu düşündü hep, tartışırdık. Bir gün öfkesini kontrol edemedi ve vurdu bana. O an ne yapacağımı bilemedim. Ne gidebildim ne kalabildim. Normalde çok merhametli, yardımsever, eli açık, neşeli, pozitif bi insan. Neyse evimiz bitti. Taşındık. Tabi gözyaşıyla. Yaşadığım şeyi kolay kolay kabul edemedim. Annesine anlattım. Ona çok pişman olduğunu anlatmış. Öfkeme yenildim diye. Ara ara düzeldik ara ara yine kavga ettik. Bir anda hiç olmadık birşeye sinirleniyor. Canı ne zaman isterse o zaman konuşuyor. Kaç kere evden kovdu. Gidersem bir daha dönmeyeceğimi biliyorum o yüzden sabretmek istedim. Herkes ilk yılların böyle geçtiğini söylüyor. Tabi ailemin haberi yok hiç birşeyden. Aldattı beni. Yatmış kadının biriyle. Yakaladım mesajını. Çok pişman oldu bir daha olmaz dedi. Ot gibi birşey içiyor arada. O zamanlar sinirlerini aldırmış gibi oluyor. Araştırdım internetten. Keyif verirmiş. İleriye gitmediği sürece sorun yokmuş. O zamanlar bana yaptıklarının hesabını soruyorum çünkü sinirlenmiyor. Hataydı diyor belkide Allah seni benimle sınıyor diyor. Onu içtiğinde sabaha kadar benimle olmak istiyor ama bende sırf onu içtiği için istemiyorum. Benim ona soğuk olmamdan şikayetçi. Ama bunları yaşarken nasıl yaklaşabilirim ki. Bunu anlatamıyorum. Herkese herşeyi anlatıyorsundur diyor. Bana zerre güveni yok. Ki benim ona güvenmemem gerekirken. Belki okurken diyeceksiniz ne duruyorsun diye. Her hatasını 1 kerede affettim. Daha evliliğimiz oturmadı diye. Yuvamı yıkmak istemiyorum ama bu ezik bir hayat yaşamaya devam edeceğim anlamına gelmiyor. Doktora gitmeyi kabul etmiyor. Sadece tahammülüm yok sana her dediğim batıyor diyor. Aramız iyiyken haklısın öfkemin farkındayım diyor. Ne yapacağım lütfen ahkam keserek konuşmayın. Ben ayaklarının üzerinde duran güçlü bi kadındım sadece seviyorum hepsi bu. Körü körüne olmasa da yuvamı yıkmak istemiyorum.
git bi kac gun gozu korksun ailene de tatil yapcam dersib bir ihtimal duzelir yada terapiste gidin yani onca seye goz yummussun yuvam yikilmasin diyorsun ne denir ki simdi 🙄

Neden sürekli haklisiniz diyorsunuz cok sinir bozucu dalga mi geciyorsunuz
Bunlarin farkindasiniz madem hak veriyorsunuz neden bir sey yapmiyorsunuz, neyi bekliyorsunuz
Sadece cesaretim yok. Söylediklerinizde haklsınız çünkü. Bende evlenmeden önce sizler gibi düşünüyordum. Ama insanın başına gelmeyince yaşamayınca anlamıyormuş. Bir de umut işte acaba düzelir mi diye.

Neden böyle birşey yapayım ki. Ben sadece her hatada bir kere şans verdim dedim. Ne yapacağımı bilmediğim için yazdım. Evliliğin çocuk oyuncağı olmadığı için öyle dedim. Sürekli baba evine gidip geri dönen insanlar var. Lütfen kınamayın. Kınadığınızı yaşamadan gitmezmiş insan.
Canım bak haklısın ama durumun yalnızca kendini kandırmak sende farkındasjn. Adam hata yapmış affetmişsin sürekli. Gitmeyeceğini o da anlamış artık zaten

29 yaşındayım. Bende sizin gibi düşündüm. Annesine anlattım. Kadın şok geçirdi ve hesap sordu. Bir daha olmayacak dedi. Olmadı gerçekten de. Ama öfke kontrolsüzlüğü hiç bitmedi. Sürekli kızıyor ve bağırıyor.
Cnm annesine anlatmaktan hiçbir sorun çözülmez ailesinin sizin arkanızda olması tabi iyi bişey ama sonuçta sıkıntıyı siz çekiyorsunuz ayrıca madde de alıyor anladığım kadarıyla kaç kurtar kendini çocuk olmadan

Peki

haklsınız.
Burada herkes haklı olsa ne yazar ?
Derdimiz haklı olmak bile degilken üstelik.
Bilmem hangi yerde bu sıkıntıları yaşayan bir kadına gözünü aç yuva bu degil diyoruz.
Her evlilikte bu tip sorunlar olmuyor kendinizi kandırmayın diyoruz.
Sizi eşinizden daha çok düşünüyoruz yani.

Ben sadece ahkam keserek kınayarak cevaplamayın demek istemiştim. Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.
Hayır, niye kınayalım ki, bu anlattıklarını siz çekiyorsunuz ve hepsi çok korkunç detaylar. Sanırım içinde olunca aynı netlikde görünmüyor

Lütfen kendi değerinizi bilin, emek verdim, seviyorum diye düşünmeyin. Adam çok iğrenç ve bencil. Keşke o da size azıcık değer verseydi. Şu an gençsiniz, öyle böyle bir 10 sene geçer, asıl o zaman bunca yılı çöpe mi atayım, ya çocuklarım vs diye pişman olursunuz.

Cnm annesine anlatmaktan hiçbir sorun çözülmez ailesinin sizin arkanızda olması tabi iyi bişey ama sonuçta sıkıntıyı siz çekiyorsunuz ayrıca madde de alıyor anladığım kadarıyla kaç kurtar kendini çocuk olmadan
Öyle her gün yada çok sıklıkla değil aslında. Belki haftada 1 o da sırf keyif versin diye. Tabiki hiç olmaması lazım . Ama bağımlı değil diye biraz kendimi avutuyorum.

Burada herkes haklı olsa ne yazar ?
Derdimiz haklı olmak bile degilken üstelik.
Bilmem hangi yerde bu sıkıntıları yaşayan bir kadına gözünü aç yuva bu degil diyoruz.
Her evlilikte bu tip sorunlar olmuyor kendinizi kandırmayın diyoruz.
Sizi eşinizden daha çok düşünüyoruz yani.
Teşekkür ederim . Allah razı olsun.

Merhabalar
1yılllık evliyim. Onun öncesinde de 4 yıl arkadaşlığımız oldu. Ufak tefek sorunlar oluyordu ama geçer diye düşündüm hep. Evlendik, evimizin inşaatı bitmedi kayınvalidemin evinde kaldık, o yazlıkta kaldı. Sadece kıyafetlerimi aldım gittim. Çok zordu o dönemler. Bana ait hiç birşey olmayan bir yerde yeni gelindim. Eşim bunu sorun yapmamın anlamsız olduğunu düşündü hep, tartışırdık. Bir gün öfkesini kontrol edemedi ve vurdu bana. O an ne yapacağımı bilemedim. Ne gidebildim ne kalabildim. Normalde çok merhametli, yardımsever, eli açık, neşeli, pozitif bi insan. Neyse evimiz bitti. Taşındık. Tabi gözyaşıyla. Yaşadığım şeyi kolay kolay kabul edemedim. Annesine anlattım. Ona çok pişman olduğunu anlatmış. Öfkeme yenildim diye. Ara ara düzeldik ara ara yine kavga ettik. Bir anda hiç olmadık birşeye sinirleniyor. Canı ne zaman isterse o zaman konuşuyor. Kaç kere evden kovdu. Gidersem bir daha dönmeyeceğimi biliyorum o yüzden sabretmek istedim. Herkes ilk yılların böyle geçtiğini söylüyor. Tabi ailemin haberi yok hiç birşeyden. Aldattı beni. Yatmış kadının biriyle. Yakaladım mesajını. Çok pişman oldu bir daha olmaz dedi. Ot gibi birşey içiyor arada. O zamanlar sinirlerini aldırmış gibi oluyor. Araştırdım internetten. Keyif verirmiş. İleriye gitmediği sürece sorun yokmuş. O zamanlar bana yaptıklarının hesabını soruyorum çünkü sinirlenmiyor. Hataydı diyor belkide Allah seni benimle sınıyor diyor. Onu içtiğinde sabaha kadar benimle olmak istiyor ama bende sırf onu içtiği için istemiyorum. Benim ona soğuk olmamdan şikayetçi. Ama bunları yaşarken nasıl yaklaşabilirim ki. Bunu anlatamıyorum. Herkese herşeyi anlatıyorsundur diyor. Bana zerre güveni yok. Ki benim ona güvenmemem gerekirken. Belki okurken diyeceksiniz ne duruyorsun diye. Her hatasını 1 kerede affettim. Daha evliliğimiz oturmadı diye. Yuvamı yıkmak istemiyorum ama bu ezik bir hayat yaşamaya devam edeceğim anlamına gelmiyor. Doktora gitmeyi kabul etmiyor. Sadece tahammülüm yok sana her dediğim batıyor diyor. Aramız iyiyken haklısın öfkemin farkındayım diyor. Ne yapacağım lütfen ahkam keserek konuşmayın. Ben ayaklarının üzerinde duran güçlü bi kadındım sadece seviyorum hepsi bu. Körü körüne olmasa da yuvamı yıkmak istemiyorum.

Katlanırsan olacaklardan bahsedeyim, güçlü ayakları üzerinde duran kadın gidecek yerine özgüveni yerlebir olmuş sürekli ağlayan, içindekileri bi türlü atamayan, eskiyi unutamayan ve her gün de bununla yüzleşmek zorunda kalan zayıf bi kadın gelecek. Değer mi? Çocuk yoksa durma. 1 kere vuran tekrar vurabilir, 1 kere aldatan tekrar aldatabilir, madde bağımlılığı (ot) artabilir. Hayalindeki evlilik bu değilse kalma derim

Bu mu yuva ?
Niye hep siz dagıtılan şeyleri toplamak zorundasınız ?
Çer çöp olmuş bir ilişkide sizi daha kaç kere aldatması lazım ?
Siz onu seviyorsunuz peki o sizi sizin onu sevdiginiz kadar seviyor mu ?
Cevabını bildiginiz şeyler bunlar.
Adamın yuva kurtarmak diye bir derdi yok.
Bırakın dagıttıgı gibi kalsın.
Cesaretimi toplayıp yeniden başlamalı o zaman herşeye.

Kandırın kendinizi o otu icemeyince de ağız burun kalmayacak sizde ayy bide adamın merhametinden bahsediyorsun böyle merhamet yerin dibine girsin

X