Eşim boşandıktan sonra planladığı hayatı bana anlatması..

Merhaba canlar. Size anlatmadan yapamıyorum. O gideceğim geziye gittim bu arada. İyi ki gitmişim çok eğlendim bana çok iyi geldi. Döndüğümde eş kişisi gayet güzel normal davrandı iyi oldu gittiğin falan dedi. Onca tartışmadan sonra :) neyse sonuç olarak gittim yani.. her şey normalmiş iyiymiş gibi davranıyorduk yine, ama dün eşim evde saçma sapan sorular sormaya başladı bana.

Misafir odasındaki koltukları ben almıştım, boşanırsak bende mi kalacak onlar dedi.. bulaşık makinesini kim almıştı dedi ben aldım dedim. Aa kötü oldu bu makinesiz mi kalacağım dedi güldü.. alırsın kendine ya ne olacak dedim. Boşanınca beni ailem tek başıma bu evde bırakmaz evi kiraya verirler bende mecburen ailemin yanına dönerim ama bu yaştan sonra da ailemle yaşayamam alışmışım ben rahata dedi. Yapacak bi şey yok bi şekilde kurarsın düzenini dedim. Ama aklımda bir şey var aileme “ ben yine evleneceğim hayatımda biri var diyeceğim boşandıktan bir süre sonra. Bunu dersem çıkaramazlar beni daireden” dedi.

Neden bunları bana anlatıyorsun dedim, ne bileyim öyle kuruyorum kafamda dedi.

Eşimde karaciğer yağlanması sorunu çıktı bu arada doktor başka bir bölüme nedenini araştırmak için randevu al demiş. Ama randevu almadı. Aman boşver ya zaten yaşamak güzel bir şey değil bence gittiği yere kadar gitsin dedi. Kafayı mı yedi bu adam ya? Ya da bana karşı duygu sömürüsü mü yapıyor.. ama takmıyorum ki ben onu böyle yapınca. Çokta takmayacağımı bilir yani o yüzden neden böyle yapıyor anlamıyorum . İyice saçmalamaya başladı boşandıktan sonraki hayatlarımızı konuşuyoruz resmen ben şunu yaparım falan.. evet linç ve yorumlarınıza açığım kızlarım 🫶
Eşinin kararlılığını ve şimdiden eşya paylaşımı yapmasını takdir ettim. Çünkü senin yapamadığını yapıyor.

Bende öyle düşünüyorum mahkemede tazminat istememden falan da korkuyor zaten. Söylemişti
Valla üyeler yorum yapmış bu evlilikten kurtulsaniz büyük kayıp değil yani sizin için bence kendi hayatınıza daha güzel bir yön verebilirsiniz ne bu böyle demoklesin kılıcı gibi bosanicaz şöyle böyle ....her gün korkulu rüya görmek tense uyanıp yalnızlığa hayata sımsıkı sarilirdim ....siz cesaret bulana kadar sizde ne varsa manevi olarak iyice hasta edecek sizi bu eş dediğiniz....hayat bir nefes ya huzur yoksa gerisi neki ne manası varki adı olan içi dolmayan bu evliliğin

X