Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Hocam bana sormamissiniz ama ben de bir şeyler diyeyim 😅 Ben bu serum kullanımına garnier'in urunuyle basladim1,5 sene önce ama asla memnun kalmadim. She vec'in leke için farkli bir serumunu kullandım (c vit degildi) ondan da memnun kalmadim.
Şimdi doa markasının yüz yıkama yağını, yüz yikama jelini ve tonigini kullanıyorum. Bir de Instagramdan firmaya mesaj attim neler kullanmaliyim diye. Aynı gün dönüş yaptılar. Doa'nin içeriği de doğal. Farklı firmalar 12 ay zaman bicerken doa 6 aylik bir zaman biçiyor ürünlerin taze kullanılması için. Fiyat olarak da uygun. Araştırıp karar verebilirsiniz
Çok teşekkürler bilgi için. Daha önce duymamıştım bakayım hemen. Bu arada yerli ürün mü ? Kime ait acaba? Her ülkenin ürününü almıyorum malum olaylardan ötürü .

Dünün özeti:

Callanetics: 10 Years Younger in 10 Hours yaptım.

Mercimekli unsuz lavaş yapmıştım yaklaşık bir CD boyutunda. Kahvaltıda bir lavaş, peynir, salatalık yedim. Öğlen biraz yer fıstığı yedim. Akşam da bir bardak ayran, bir lavaş, tavuk ve biraz turşuyla günü kapayacaktım ama glutensiz browni yedim dayanamayıp. Akşam karışık bitki çayı içtim. Kalori olarak pek problem olmadı ama almak istediğimden daha fazla karbonhidrat almış oldum ve şeker yemesem daha iyi olacaktı.
Afiyet olsun 🌼 mercimekli lavaşin tadı nasil? Ben ekmeğini yapmıştım. Kek gibiydi. Çok beğendim ama herkesin damak tadına uymuyor sanırım. Eşim ve kızım yemediler.

Çok teşekkürler bilgi için. Daha önce duymamıştım bakayım hemen. Bu arada yerli ürün mü ? Kime ait acaba? Her ülkenin ürününü almıyorum malum olaylardan ötürü .

Ben de boykot ürünlerine dikkat ediyorum. Yerli ürün hocam, içiniz rahat olsun. Uygun fiyatli olmasinin sebebi kendileri uretip direkt tüketiciye gönderiyorlar. Bir aracı vs yok o yüzden fiyatlar diğer ürünlere göre cok cok uygun. Dönem dönem indirimleri de oluyor.

Doa ürünlerini ben de beğeniyorum. Baobab yağı, c vitaminli bir serum, b vitaminli bir serum ve lavanta suyu kullanıyordum önceden çok memnundum. Bittikten sonra farklı ürünler deneyeyim diye bir daha almadım bir süre ama şimdi yine sipariş verdim. Biodermadan da çok memnunum. Bir de isananın gece yağı var o cildime çok iyi geliyor.
Yağ hiç kullanmadim cildim için. Karma-yagli gibi tam cozumleyemedim. Sanırım bu cilt tipi için yağlar kullanışlı olmuyor. Her güneş kremini ve nemlendiriciyi de kullanamıyorum.

Ben yarına kalırsam unuturum yediğimi içtiğimi 😂 simdi yazayim o yüzden.
Kahvaltiyi 11 gibi yaptim.
2 haslanmis yumurta, 2 dilim peynir,4-5 zeytin, domates ve salatalik yedim iki dilim ekmekle.
Masada hazır kurabiye vardi bir tane ondan yedim 😅
1,5 litre su içtim (su an saat 18.20)
Aksam yemegini 20 dakika oncr bitirdim.
Tavuk, 3 kaşık pirinc pilavi, 1 kase cacık ve bol salata,2 tane de turşu vardi.
Kızım kreşten gelirken kek istedi. O yüzden çayın yanına kek yaptım. 1 dilim yerim sanırım.

C vitamini serum ben de arıyorum , bana da söyler misiniz danışırsanız? Bioderma ürünlerini kullanıyorum bu aralar, çok da memnunum. Onun c vitamini nasıl bilmiyorum
Eczacım artık c vitaminine gerek yok. Leke açma özelliği olan güneş kremi yeterli, bizim şehre zaten yaz geldiiiii için , kasımda başlanmalı Mayıs itibariyle bırakılmalı c vit serum dedi

Ben de yazayım bugünü ☺️
Öğlen 13.00 kahvaltı
1 muz ,1 diyet tam buğday lavaş ve 3 yumurtadan biberli peynirli omlet ( dün akşam yemediğim için çok acıkmıştım )
15.00 bi kase çilek ve bi avuç çiğ kuruyemiş
Akşam yemeği 18.30
1 tabak kıymalı bezelye ve bi kase cacık yedim 🤗

Eczacım artık c vitaminine gerek yok. Leke açma özelliği olan güneş kremi yeterli, bizim şehre zaten yaz geldiiiii için , kasımda başlanmalı Mayıs itibariyle bırakılmalı c vit serum dedi
Acaba leke acici güneş kremi tavsiyesi var mi eczacinizin

Ben yarına kalırsam unuturum yediğimi içtiğimi 😂 simdi yazayim o yüzden.
Kahvaltiyi 11 gibi yaptim.
2 haslanmis yumurta, 2 dilim peynir,4-5 zeytin, domates ve salatalik yedim iki dilim ekmekle.
Masada hazır kurabiye vardi bir tane ondan yedim 😅
1,5 litre su içtim (su an saat 18.20)
Aksam yemegini 20 dakika oncr bitirdim.
Tavuk, 3 kaşık pirinc pilavi, 1 kase cacık ve bol salata,2 tane de turşu vardi.
Kızım kreşten gelirken kek istedi. O yüzden çayın yanına kek yaptım. 1 dilim yerim sanırım.
Ben de yazayım kısaca. Diyet listemdeki kahvaltıdan eksiğini yedim fazlasını yemedim. Haşlanmış yumurta , peynir, zeytin, domates salatalık biber, bir kaşık da haşlanmış nohut. Ekmek yok. Öğlen yemedim ama bir tane bisküvi yedim, şeker ihtiyacım vardı. Akşam da kabak tarator ve bir dilim çavdar ekmeği. Şimdi de komşum güzel bir kek getirdi , biraz ondan da yedim yaa, çok utanıyorum 🥲 sabah erkenden bir buçuk saat koşu ve akşam da yarım saat Leslie ile günü kapattım. Umarım uyuyana kadar bir şey yemem. Yarın ilk hafta randevum var diyetisyende. Bakalım bir şeyler gitmiş mi yoksa yenileri mi gelmiş :)

Yağ hiç kullanmadim cildim için. Karma-yagli gibi tam cozumleyemedim. Sanırım bu cilt tipi için yağlar kullanışlı olmuyor. Her güneş kremini ve nemlendiriciyi de kullanamıyorum.
Benim cildim de sizinki gibi. Geçen ay dermatologa gittim. Heliocare güneş kremi önerdi , karma yağlı ciltler için olanından. Gerçi doktorlar da çıkarlarına göre tavsiye veriyorlar bu tür şeylerde ama :) bir kısmını tenzih ederim. Ama ben çok beğendim . Güzel tavsiye ederim. Ben cildime birkaç şey birden kullanıyorum. Hepsi se biodermanın. Çok da pürüzsüz ve yumuşak yapıyor yüzümü. Sivilce vs gibi şeyleri de engelliyor aynı zamanda .

Afiyet olsun 🌼 mercimekli lavaşin tadı nasil? Ben ekmeğini yapmıştım. Kek gibiydi. Çok beğendim ama herkesin damak tadına uymuyor sanırım. Eşim ve kızım yemediler.
Pek lavaş gibi değil ama lezzetli baharat falan da atılıyor zaten. Bir de bazen kıvam tutturamıyorum dağılıyor, tam çözemedim.

Benim cildim karma, burnum yağlı, geri kalan kısımlar kuru-normal değişiyor. Burun bölgemde ekstra yağlanma yapmadı, yapısı normal yağlara göre daha hafif ve kolay emiliyor.

Arkadaşlar çok güzel ilerliyorsunuz , ben çok giremiyorum buraya. 34 yaşında 3 ve 6 yaşında iki oğlum var. 6 yıldır özel sektörü bıraktım (Edebiyat Öğretmeni). İki yıldır özel ders veriyorum; elbette atanmanın verdiği tadı vermez ama en azından mesleğimi bir şekilde yapıyor olmam beni biraz rahatlatıyor. Ama ben zaten atansam da yapamaz mışım 😀 o kadar yoruluyorum ki sizler nasıl dayanıyorsunuz ? Ama çocuklarla ilgilenmiyorum diye vicdan azabı çekmeyin bence ben günde üç dört saat yokum ve kalan zamanlarda da onlara pek vakit ayıramıyorum. Ben de vicdan azabı çekiyorum :) ekran bizde var ve başa bela:KK43: yazın kesinlikle çözmek istiyorum. İyiki bulaşmamışsınız hiç 🥰

Kilo konusuna gelince geçen cuma başladım ama şöyle başladım yine çok kısmadım 😀 gündüz açlığımı bastıracak kadar az yiyorum, akşam salata daha çok olmak üzere yemek yiyorum ama şişmemeye dikkat ediyorum. Abur cubur vs kestim gibi arada kola içtim, birkaç kere küçük çikolata yedim. Hatırlamıyorum :) ama bunu dengelemek için bir şey kullandım ancak doktor Kontrolünde olmadığı için paylaşamam:KK43: yani bundan dolayı yeme atağı, canımın bir şey çekmesi, gözümün doymaması gibi şeyleri hiç yaşamadım. İrademle mücadele etmedim . O yüzden lütfen bence herkes insülin direncine vs baktırsın. İnanın böyle o kada rahat ki. Kilo ne derseniz 59,4 idim cuma günü (adet oldum). Bugün leke şeklinde geldi sadece ama 57.1 idim. Yarın nası gelirim bilmiyorum , dayanamadım bugün tartıldım:)

• Beğen
Reactions: rvl
Diyet konusunda da uzun yıllar yapacağımız ve bunu koruyacağımız için umarım en doğru yöntemi bulursunuz. Yani bir ara ben sağlıklı yemek yerine dondurma yerdim mesela. Öğünü feda ederdim 😀 hani ben diyet bozma olaylarının çok kısıtlamaktan geldiğine inanıyorum. Çok fazla ve uzun süre kısıtlamak bıktırıcı olabiliyor. Ancak bazen bir öğünden ya da o günlü karbonhidrattan vazgeçmek dengelemek için iyi oluyor. Sevmediğim şeyleri yiyince mutsuz oluyorum ben. O yüzden sevdiğim şeyleri genişletip eklemeye çalışıyorum:) bunun kolayı yok hepinize kolay gelsin ☺️

Ben de dün akşam bir öğretmen arkadaşın bebek görmesine gittik, orda bir şeyler yemek zorunda kaldım. Ama akşama ceza verdim kendime , 1 saat spor yaptım, kan ter içinde kaldım 😅 bu sabah da yine güneşten önce uyanıp doğruca yürüyüşe gittim, 1 buçuk saat hızlı tempoda yürüdüm, çok iyi geldi. Şu Leslie gerçekten çok iyi geliyor insana , yani kaşların çalıştığını hissediyorsun çok rahat. Bir de farketti gibi hissediyorum vücudumda. Eşim de biraz farketmiş diyor . Yarın belli olur :) siz de bence sabah erkenden kalkıp Leslie yapabilirsiniz , hem daha enerjik olduğumuz biz zaman , hem de vakit ayırabilirsiniz bu şekilde
Daha önce Leslie yaparak kendimi kasmadan, üzmeden kilo verdim ama şimdi ekrana maruz bırakmamak için kızımın yanında tv, telefon kullanamıyorum. Gece genelde 2 gibi uyuyorum sabah da 8 buçukta kızım uyanıyor. Gece uyanmaları da oluyor bazen. O yüzden sabah erken kalkıp spor yapabileceğimi hiç sanmıyorum.🙈😂
Yürüyüş aslında insanı çok iyi hissettirir ama evimiz bir ilçede ve merkezi yerlere uzak. Çevre yolunda, yürümek için uygun ortam yok. Anca akşamları eşim gelince birlikte deniz kenarına falan gidip yürüyebiliyoruz ama o da düzenli olmuyor. Dün ve bugün 15-20 dk kadar kızımla dans ettik. Hareket açığını bu şekilde kapatmaya çalışıyorum şimdilik.

X