Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Evet haklısınız, öncelik yine de insanın kendi çocuğu oluyor bu gibi durumlarda. Evde, dışarıda yapılan etkinlikleri kızımla birlikte keyifle yapıyoruz biz de. Dediğiniz gibi bu etkinlikler ve kaliteli zaman geçirmek çocuğa çok şey katıyor. Aslında ebeveyne de katıyor. Birlikte kek yapmak bile bir etkinlik aslında. Size bol oyunlu, keyifli zamanlar dilerim kızınızla. :))
Cok teşekkür ederim. Oyun oynama düşüncesi bazen sıkıyor beni, içimden gelmiyor ama başlayınca ben de çok eğleniyorum 😅

Günaydın demeyi unutmuşum, birden mesajlara dalmışım. 🙈 Az önce kahvaltı yaptık;
İki tane kiraz domates,
Bir tane salatalık,
Beş tane küçük boy zeytin,
Haşlanmış yumurta,
Bir tane küçük yeşil biber yanına bir fincan şekersiz çay.
Kızımın simidinden bir lokma aldım onu da bala batırıp yedim.
Öğleni kahve hurma biraz kuruyemiş, meyve yiyerek atlatmayı düşünüyorum.
Yapabilirsem akşama biber dolması yapacağım. Tarhana çorbası yaparım. Dün akşamdan kalan biraz fırında patates, köfte var. Pilav da var ama onu yemem. Yanına da salata ve yoğurt düşünüyorum.
Dün akşam yaklaşık 20 dk kızımla dans ettik. Bayağı terledim. Hiç hareket etmemekten iyidir diyerek her gün böyle dans etmeye karar verdim. Düzenli egzersiz için bir çözüm bulana kadar en azından.

Kesinlikle katılıyorum bu düşüncenize. Özellikle evin duzenini dert ettiğim zamanlarda "zor şartlar altında yaşayan onca insan varken bunları nasıl dert ediyorum" diye kendime kızıyorum bazen. Bu evi de bulamayabilirdik sonuçta.
Depresyon konusunda da içinde olduğunuz için anlamanız daha kolay olmuştur bence de. Ben üniversite döneminde 2-3 ay kadar yaşadım. Farkinda değildim. Şimdi düşününce anlıyorum depresyonda olduğumu. Yakin şehirde kuzenim oturuyordu. Onun eşi bilgisayar programi öğretecekti. Oraya gidip gelerek yani ortamim değişince kendime geldim. Cok ilerlemis durumda degildi sanirim yaşadığım depresyon. Simdi bile acaba depresyonda olabilir miyim diye düşünmeden edemiyorum ama 😅
Yaa, uzak olsun hepimizden artık. Yeterince içine çekmiş hepimizi :) şimdi “yaş 30 yolun en güzel başı” deme zamanı 😅

Günaydın demeyi unutmuşum, birden mesajlara dalmışım. 🙈 Az önce kahvaltı yaptık;
İki tane kiraz domates,
Bir tane salatalık,
Beş tane küçük boy zeytin,
Haşlanmış yumurta,
Bir tane küçük yeşil biber yanına bir fincan şekersiz çay.
Kızımın simidinden bir lokma aldım onu da bala batırıp yedim.
Öğleni kahve hurma biraz kuruyemiş, meyve yiyerek atlatmayı düşünüyorum.
Yapabilirsem akşama biber dolması yapacağım. Tarhana çorbası yaparım. Dün akşamdan kalan biraz fırında patates, köfte var. Pilav da var ama onu yemem. Yanına da salata ve yoğurt düşünüyorum.
Dün akşam yaklaşık 20 dk kızımla dans ettik. Bayağı terledim. Hiç hareket etmemekten iyidir diyerek her gün böyle dans etmeye karar verdim. Düzenli egzersiz için bir çözüm bulana kadar en azından.
Ben de dün akşam bir öğretmen arkadaşın bebek görmesine gittik, orda bir şeyler yemek zorunda kaldım. Ama akşama ceza verdim kendime , 1 saat spor yaptım, kan ter içinde kaldım 😅 bu sabah da yine güneşten önce uyanıp doğruca yürüyüşe gittim, 1 buçuk saat hızlı tempoda yürüdüm, çok iyi geldi. Şu Leslie gerçekten çok iyi geliyor insana , yani kaşların çalıştığını hissediyorsun çok rahat. Bir de farketti gibi hissediyorum vücudumda. Eşim de biraz farketmiş diyor . Yarın belli olur :) siz de bence sabah erkenden kalkıp Leslie yapabilirsiniz , hem daha enerjik olduğumuz biz zaman , hem de vakit ayırabilirsiniz bu şekilde

Bu da düzenli egzersize dahil sayılır bence. Zumba da diyorlar buna. Kilo veren çok bu şekilde. Kızınıza da iyi gelebilir, yorulup gece rahat uyur belki 😄

Ben de dün akşam bir öğretmen arkadaşın bebek görmesine gittik, orda bir şeyler yemek zorunda kaldım. Ama akşama ceza verdim kendime , 1 saat spor yaptım, kan ter içinde kaldım 😅 bu sabah da yine güneşten önce uyanıp doğruca yürüyüşe gittim, 1 buçuk saat hızlı tempoda yürüdüm, çok iyi geldi. Şu Leslie gerçekten çok iyi geliyor insana , yani kaşların çalıştığını hissediyorsun çok rahat. Bir de farketti gibi hissediyorum vücudumda. Eşim de biraz farketmiş diyor . Yarın belli olur :) siz de bence sabah erkenden kalkıp Leslie yapabilirsiniz , hem daha enerjik olduğumuz biz zaman , hem de vakit ayırabilirsiniz bu şekilde
dualarima yenisi eklendi 😂 inşallah yürüyüş yoluna yakın bir yerde oturma imkanım olur. Ama çevresi de güzel olsun tabi 😅
Benim dün moralim bozuktu biraz. Sebebini bilmediğim bir huzursuzluk vardı içimde. Ekmek biraz fazla yemiş olabilirim 5 dilim kadsr 🙄 dondurmayi da kaçırdım biraz. Spora da niyet ettim ama kızımı uyuturken ben de uyuyakaldım. Dun sabah yapacaktim, ama erken uyanamadim.
Bugün bakalım nasıl olacak 🤷🏻‍♀️

dualarima yenisi eklendi 😂 inşallah yürüyüş yoluna yakın bir yerde oturma imkanım olur. Ama çevresi de güzel olsun tabi 😅
Benim dün moralim bozuktu biraz. Sebebini bilmediğim bir huzursuzluk vardı içimde. Ekmek biraz fazla yemiş olabilirim 5 dilim kadsr 🙄 dondurmayi da kaçırdım biraz. Spora da niyet ettim ama kızımı uyuturken ben de uyuyakaldım. Dun sabah yapacaktim, ama erken uyanamadim.
Bugün bakalım nasıl olacak 🤷🏻‍♀️
En kısa zamanda kabul olması dileğiyle 😅 bugün telafi edersin hocam. Okul bahçesinde birkaç defa tur at , ben bazen öyle yapıyorum 😊

Merhaba, dünün raporunu vereyim ben de 😄 kahvaltı 13.00
2 haşlanmış yumurta salatalık domates ve yeşillik biraz peynir
Akşam yemeğine davetliydik pirinç pilavı ve etli güveç vardı pirinç pilavı zaten yemiyorum diyette olduğum için etli yemek de çok yağlı gibiydi yemedim sadece 1 bardak ayran içtim 🥲 istemeden tek öğün yapmış oldum. Böyle arada iki öğün arada tek öğün yapmayı düşünüyorum. Bugün kesinlikle 2 öğün yapacağım çok açım çünkü 🥲

Merhaba, dünün raporunu vereyim ben de 😄 kahvaltı 13.00
2 haşlanmış yumurta salatalık domates ve yeşillik biraz peynir
Akşam yemeğine davetliydik pirinç pilavı ve etli güveç vardı pirinç pilavı zaten yemiyorum diyette olduğum için etli yemek de çok yağlı gibiydi yemedim sadece 1 bardak ayran içtim 🥲 istemeden tek öğün yapmış oldum. Böyle arada iki öğün arada tek öğün yapmayı düşünüyorum. Bugün kesinlikle 2 öğün yapacağım çok açım çünkü 🥲
Ev sahibi kırılmadıysa sorun yok 😅 bir gün tek diğer gun iki öğün mantıklı sizin açınızdan. Aci verici bir hale cevirmemek lazım bana göre 😊

Ev sahibi kırılmadıysa sorun yok 😅 bir gün tek diğer gun iki öğün mantıklı sizin açınızdan. Aci verici bir hale cevirmemek lazım bana göre 😊
Eltim ev sahibi yabancı değil, sorun etmedi 😄 amacım iki öğün yapmaktı ama yemekler uygun olmayınca yemeyeyim daha iyi olur diye düşündüm. Evet her gün tek öğün yapmak zor gerçekten. Kilo verdiğimi görmek güzel motivasyonum artıyor. Farkedilen bi incelme var bi kaç kişiden de duydum çok mutlu oldum 🤗

Dün yeme olayını 16.30 da bitirdim. Bugün ise 10.30 da ilk öğünümü yaptım. Peynir zeytin k biber salatalık hurma donduk yedim. ( yumurtamı evde unutmuşum)

Su içiyorum.

Bugün eczaneye gidip vitamin/ takviyelerimi alacağım. Eczacımdan bilgi alacağım.
C vitamini serum ve retinoid danışacağım.

İç dış değişim yenilik, sağlık gerek

Dün yeme olayını 16.30 da bitirdim. Bugün ise 10.30 da ilk öğünümü yaptım. Peynir zeytin k biber salatalık hurma donduk yedim. ( yumurtamı evde unutmuşum)

Su içiyorum.

Bugün eczaneye gidip vitamin/ takviyelerimi alacağım. Eczacımdan bilgi alacağım.

Retinoid ne işe yarıyor?

Su içiyorum.

C vitamini serum ben de arıyorum , bana da söyler misiniz danışırsanız? Bioderma ürünlerini kullanıyorum bu aralar, çok da memnunum. Onun c vitamini nasıl bilmiyorum

C vitamini serum ben de arıyorum , bana da söyler misiniz danışırsanız? Bioderma ürünlerini kullanıyorum bu aralar, çok da memnunum. Onun c vitamini nasıl bilmiyorum
Hocam bana sormamissiniz ama ben de bir şeyler diyeyim 😅 Ben bu serum kullanımına garnier'in urunuyle basladim1,5 sene önce ama asla memnun kalmadim. She vec'in leke için farkli bir serumunu kullandım (c vit degildi) ondan da memnun kalmadim.
Şimdi doa markasının yüz yıkama yağını, yüz yikama jelini ve tonigini kullanıyorum. Bir de Instagramdan firmaya mesaj attim neler kullanmaliyim diye. Aynı gün dönüş yaptılar. Doa'nin içeriği de doğal. Farklı firmalar 12 ay zaman bicerken doa 6 aylik bir zaman biçiyor ürünlerin taze kullanılması için. Fiyat olarak da uygun. Araştırıp karar verebilirsiniz

Dünün özeti:

Callanetics: 10 Years Younger in 10 Hours yaptım.

Mercimekli unsuz lavaş yapmıştım yaklaşık bir CD boyutunda. Kahvaltıda bir lavaş, peynir, salatalık yedim. Öğlen biraz yer fıstığı yedim. Akşam da bir bardak ayran, bir lavaş, tavuk ve biraz turşuyla günü kapayacaktım ama glutensiz browni yedim dayanamayıp. Akşam karışık bitki çayı içtim. Kalori olarak pek problem olmadı ama almak istediğimden daha fazla karbonhidrat almış oldum ve şeker yemesem daha iyi olacaktı.

Hocam bana sormamissiniz ama ben de bir şeyler diyeyim 😅 Ben bu serum kullanımına garnier'in urunuyle basladim1,5 sene önce ama asla memnun kalmadim. She vec'in leke için farkli bir serumunu kullandım (c vit degildi) ondan da memnun kalmadim.
Şimdi doa markasının yüz yıkama yağını, yüz yikama jelini ve tonigini kullanıyorum. Bir de Instagramdan firmaya mesaj attim neler kullanmaliyim diye. Aynı gün dönüş yaptılar. Doa'nin içeriği de doğal. Farklı firmalar 12 ay zaman bicerken doa 6 aylik bir zaman biçiyor ürünlerin taze kullanılması için. Fiyat olarak da uygun. Araştırıp karar verebilirsiniz
Doa ürünlerini ben de beğeniyorum. Baobab yağı, c vitaminli bir serum, b vitaminli bir serum ve lavanta suyu kullanıyordum önceden çok memnundum. Bittikten sonra farklı ürünler deneyeyim diye bir daha almadım bir süre ama şimdi yine sipariş verdim. Biodermadan da çok memnunum. Bir de isananın gece yağı var o cildime çok iyi geliyor.

X