Çocuk sebebiyle çalışamama

Koltuktan koltuğa atlamıyor mu bir yerlere tırmanmıyor mu
Koltuklara çıkıyor ama pek tırmanma meraklısı bi çocuk değil hiç olmadı. Koltuğa çıkmaya çırpınmıyodu yapamasa bile mesela ne zaman boyu yetti rahat yapmaya başladı o zaman koltuğa çıkmaya başladı o tip şeylerde çok garantici yürüme süreci mesela güvenmediği adımı asla atmazdı hemen otururdu hiç öyle düşme yaşamadık. Yani illa düştü de küçüktü hepsi. Biraz uzun sürdü ama kötü durumlsr atlatmadık. Tabi bu biz babasıyla markette bişeyr bakarken kendini bebek arabasından atmasına engel olmadı 😅 daha yeni desteksiz oturuyodu bi de

Benim de doğumdan sonraki düşüncem 3 yaşına kadar kendim bakarım, 3te anaokuluna verip çalışma hayatına dönerim idi.
3te anaokuluna verdik. Ama işler hiç öyle olmuyor ya. Çocuk bir hafta okula gitti iki hafta evde yattı hastalandı. Tam iyileşiyo hoop yeniden hasta.
Sektör 8:30-17:30 arası.
Azıcık daha büyüsün diye diye ilkokula başlatıcam inşallah:)
Ya evet hastalık durumu göz korkutuyo ama ilkokula başlayınca da aynı olucak. İnsan kıyamıyoda gerçi

Benim de doğumdan sonraki düşüncem 3 yaşına kadar kendim bakarım, 3te anaokuluna verip çalışma hayatına dönerim idi.
3te anaokuluna verdik. Ama işler hiç öyle olmuyor ya. Çocuk bir hafta okula gitti iki hafta evde yattı hastalandı. Tam iyileşiyo hoop yeniden hasta.
Maalesef tam da dediğin gibi oluyor, benim oğlan özel durumu dışında sürekli hasta oldu. Annem destek oldu sağolsun, sonrada ben Freelance çalışmaya başladım. Ofise gelip giderken çok zordu...

Ya evet hastalık durumu göz korkutuyo ama ilkokula başlayınca da aynı olucak. İnsan kıyamıyoda gerçi
İlk okulda bağışıklığı daha güçlü oluyor, hastalıkları da tecrübe etmiş oluyor. Ama küçük yaşlarda öyle değil. Mesela çocuğum havale geçirdi bebekken. Öyle olunca ekstra temkinli davrandım. Evren bekle dedi adeta ya da ben öyle anlamak istedim bilemiyorum😅

Kızlar merhaba. Yani doğru yere mi açtım konuyu onu da bilmiyorum ama 19. Ayında bi bebeğim var. Aslında maddi sıkıntıdan değil ama ekonomik özgürlüğümün olmaması canımı sıkıyor. Eşimden para istiyor olmays alışamıyorum. 18imden beri doğuma kadar çalıştım zor geliyor bu durum.
Annem çalışıyor, kv hasta görümcemle yaşıyor bakabilecek kimse yok bebeğime bu yüzden işe giremiyorum. 3 yaşına gelince anaokuluna verip çalışmak istiyorum ama 1 buçuk sene zor geçti zaten psikolojik olarak yorucu bi durum bi bu kadar daha zaman nasıl geçer bilmiyorum. 2 yıllık sosyal hizmetler mezunuyum ama kendi mesleğimi yapamadım hiç başks alanlarda çalıştım. Tam belediyeden fırsat yakalamışken hamileliğimin başına denk geldi kaza değildi ama bu fırsatın gelebileceğini bilsem ertelerdim daha önceki denemelerimden sonuç alamamıştım mesleğim konusunda. El becerimde var aslında evden yapabileceğim çalışabileceğim çocukla idare edebileceğim bi iş kolu hakkında bilginiz var mı ya da benim gibi olanlar nasıl bi yol izledi?
Bence isteyin. Aynı durumdayım kendimi bildim bileli doğuma kadar çalıştım. Şimdi bebeğimi büyütüyorum, bırakacak kimsem olmadığı için de çalışmıyorum.
Kredi kartı var, her ay maaş yatınca nakit para da alıyorum 🤣🤣.
Yetmiyor bir yere gideceğim zaman işten izin aldırıp şoförlüğümü de yaptırıyorum. ( Araba kullanmayı biliyorum , mükemmel şoförüm diyemem ama İstanbul trafiğinde araba kullanıyorum)

İlk okulda bağışıklığı daha güçlü oluyor, hastalıkları da tecrübe etmiş oluyor. Ama küçük yaşlarda öyle değil. Mesela çocuğum havale geçirdi bebekken. Öyle olunca ekstra temkinli davrandım. Evren bekle dedi adeta ya da ben öyle anlamak istedim bilemiyorum😅
Biz bu ocakta influenza dışında ağır hastalık görmedik bi de yazın 2 defa uyanınca kusmalı serumlu bi hastalık geçirdi doktor olduğu gibi gel serumsuz geçmez diyordu küçükte olunca her şeyi veremiyordum haliyle belk işimdi olsa rahat edebiliriz biraz ama o dönem müşterilerle çok haşır neşir oluyodu aynı ortama bile sokmayı bıraktım da öyle hasta olması durdu. Dişini bile fırçalamayan insanlar öpüyordu gözümğn önünde de olmuyodu yoksa müsade etmezdim en son herkesin içnide eşime verirken kimseye öptürme diyodum her seferinde öyle öyle alıştılar. 🙄tabi küçük daha neler gelir başımıza bilmiyorum

Bence isteyin. Aynı durumdayım kendimi bildim bileli doğuma kadar çalıştım. Şimdi bebeğimi büyütüyorum, bırakacak kimsem olmadığı için de çalışmıyorum.
Kredi kartı var, her ay maaş yatınca nakit para da alıyorum 🤣🤣.
Yetmiyor bir yere gideceğim zaman işten izin aldırıp şoförlüğümü de yaptırıyorum. ( Araba kullanmayı biliyorum , mükemmel şoförüm diyemem ama İstanbul trafiğinde araba kullanıyorum)
İstiyorum istemesine de rahatsız oluyorum geçmedi bu duygu bi türlü.
Günlük kazanıyor esnaf olduğu için, hep istediğimden fazlasını da veriyor sorun onda değil cidden bende 😂
Çalışan varken hep beraber giderdik ama şimdi çalışan yok o yüzden yalnız gidiyorum benimde ehliyetim var ama bahadır kullanmsdım trafiğe çıkamam pratiğe ihtiyacım var. Bende İstanbul'dayım anne kart çıkarttırdım ama iyi oluyor öyle ücretsiz gidince en azından yol paramı istemem gerekmiyor 😅

Bizim burdaki kreşler bezli bebek kabul ediyor illaki vardır diye düşünüyorum
Vardır tabiki gvüenilecek yer olduktan sonra neden olmasın. Çalışamasam da bi kaç saat benden ayrı kalsa o bile bişey hiç değilse kendime ayırıcak vaktim olur. Bi kardeşim var ama uyarmaya çalışırken bağırıyor yaptığının da farkında değil kızdım dün akşam her söylediğimde uyarmama rağmen yapıyodu. O yüzden yalnız bırakasımda gelmiyo ikisini. Neyse çözeriz illa ben bi kreş araştırayım

Tam bende bunu söyleyecektim çok doğru bir yere değindiniz . Çocuk 4 yaşına geldi tayine gidecektik artık batıya büyük şehire bende çalışmaya başlayacaktım çocuk okula başlayacaktı . Ama düşündüm ki çocuk başlayacak ama hasta olacak hasta olduğu zaman kim bakacak ? Öyle biri yok netice de çalışma işi öyle kafamda rafa kalkmıştı . Zaten saçma sapan bir tayin gördük böylece bir ömür rafa kalktı artık . Kaldı ki burada okula başladı Ekim 15 hastalandı hiç aralıksız Mart 15 e kadar sürdü en sonunda ameliyat oldu. Yani herşey öyle hayal edilen bir şey gibi olmuyor

Benim kızım 3 yaşına girdi ben de iş hayatıma geri dönmek istiyorum. Bizim çevredeki devlet okulları 4 yaş itibari ile alıyorlar. Özel kreşlere tam gün versem benim maaşım komple krese gider. İiçinizi karartmak istemem ama gerçekçi olalım eşinizden para istemeye cekiniyorken ortalama bir krese 25.000 tllerde aylık özel okul ödemesi yapabilecek misiniz? Kayıt sırasında da ciddi bir toplu ödeme alıyorlar. Ben istanbul anadolu yakası için konusuyorum bu arada başka yerlerle ilgili bilgim yok.

Vardır tabiki gvüenilecek yer olduktan sonra neden olmasın. Çalışamasam da bi kaç saat benden ayrı kalsa o bile bişey hiç değilse kendime ayırıcak vaktim olur. Bi kardeşim var ama uyarmaya çalışırken bağırıyor yaptığının da farkında değil kızdım dün akşam her söylediğimde uyarmama rağmen yapıyodu. O yüzden yalnız bırakasımda gelmiyo ikisini. Neyse çözeriz illa ben bi kreş araştırayım
Bence de anne çalışmasa dahi kreş annenin kendine vakit ayırmasında büyük yardımcı miniklere de iyi geliyo sosyalleşiyo paylaşmayı öğreniyo yeni şeyler öğreniyo vs

Bence de anne çalışmasa dahi kreş annenin kendine vakit ayırmasında büyük yardımcı miniklere de iyi geliyo sosyalleşiyo paylaşmayı öğreniyo yeni şeyler öğreniyo vs
Aynen ama baktım şimdi yakın yerde 3 yaş altı kreş yok ya da internette bulamadım. Tanıdığım birilerine sorucam belki bilen vardır

daima kadınların ekonomik özgürlüğü olması gerektiğini savunmuşumdur
bu özgürlük çalışarak da olabilir, sağdan soldan elde edilen pasif gelirlerle (ev kirası geliri vs ) de olabilir
ama bi kadının kocasına veya bi başkasına bağımlı olmadan ekonomik güce sahip olması benim için çok önemli bi konu
para kazanma durumunu sadece kocaya bırakırsa bi kadın, kocaya bişey olursa ne yapacak mesela
ya da boşanmasını gerektirecek bişey yaşadığında dımdızlak ortada kalacak meslek yok deneyim yok, iş yok
çok çok zor durumlar

kafa yapımı anlatabilmek için yazdım bunları, bi kenarda dursun

bu kafada olan ben bile çocuk sebebiyle çalışamıyor olmak geçici ve mecburi bi durum olduğu için
ekonomik anlamda o süreçte yükü tamamen eşe bırakmakta bi sakınca görmüyorum
dolayısıyle eşinden para istemende, para almanda utanmana sıkılmana gerek yok
sen kendinden bi fedakarlık yapıyorsun, evladınızı belli bi döneme kadar yetiştirebilmek için işinden vazgeçiyorsun
yani seninkisi keyfi bi durum değil, tembellik hiç değil. sırtını kocaya yaslamak da değil
o yüzden almaktan ve istemekten utanma.

Göğsümü gere gere isterim daha doğrusu bütün paraları bende o benden ister hadi naş gözüm çok yidin bu ay derim tamam ya diyip gider 😂 ne çekineceğim ben 2 tane çocuk yetiştiricem hakkını en güzelinden vereyim temiz pak olsunlar yedireyim içereyim gezdireyim etkinliklerini yaptırayım diye uğraşırken bide parayı mı düşüneceğim.. az bile yiyoruz

Zamanında çalışırkeb çocuklarımızı sen büyüt aşkım, lütfen diyordu .. bize de kolay degil bu hayat kusura bakmasınlar birlikte buna karar verildiyse sizinki daha büyük fedakarlık harcayacaksınız hatta istemeye gerek kalmadan bir güzel zulanıza bırakacak

Kızlar merhaba. Yani doğru yere mi açtım konuyu onu da bilmiyorum ama 19. Ayında bi bebeğim var. Aslında maddi sıkıntıdan değil ama ekonomik özgürlüğümün olmaması canımı sıkıyor. Eşimden para istiyor olmays alışamıyorum. 18imden beri doğuma kadar çalıştım zor geliyor bu durum.
Annem çalışıyor, kv hasta görümcemle yaşıyor bakabilecek kimse yok bebeğime bu yüzden işe giremiyorum. 3 yaşına gelince anaokuluna verip çalışmak istiyorum ama 1 buçuk sene zor geçti zaten psikolojik olarak yorucu bi durum bi bu kadar daha zaman nasıl geçer bilmiyorum. 2 yıllık sosyal hizmetler mezunuyum ama kendi mesleğimi yapamadım hiç başks alanlarda çalıştım. Tam belediyeden fırsat yakalamışken hamileliğimin başına denk geldi kaza değildi ama bu fırsatın gelebileceğini bilsem ertelerdim daha önceki denemelerimden sonuç alamamıştım mesleğim konusunda. El becerimde var aslında evden yapabileceğim çalışabileceğim çocukla idare edebileceğim bi iş kolu hakkında bilginiz var mı ya da benim gibi olanlar nasıl bi yol izledi?
Çocuğunuzla birlikte bakıcılık yapabilirsiniz hem çocukta sosyalleşmis olur çocuğunuza da bakmış olursunuz ya da yarım gün temizlik evden iş zor ekonomik kriz var ve herkeste online satış peşinde çok iyi üretim yapmanız lazım evden

esinizden para değil, kart isteyeceksiniz.
Keyfinize evde değilsiniz.
kadinlarin bu gibi durumlarda calisamama durumu oluyor, esiniz bakacak eve bir süre.
Keyfini cikarip bebeyi büyütün
Anneligin maasi olsa, kimse odeyemez.
oyle sıkılıp ezilmeyin.

X