Çamaşır ve Kurutma Makineleri çamaşır makinesi tavsiyeleri

Ben de Samsung kullanıyorum aynı ürün hatta ama ben memnunum. Hatta bekarlık makinamdı şehir değişikliği yaparak evlendiğim evimede onu getirdim o kadar memnunum yani :) Sanırım şans işi teknoloji birazda.

Arkadaşlar kesinlikle Siemens bosch grubundan birşey almayın biz siemens bulaşık makinesi aldık, aldığımız günden beri bozuk

yıkadığı yerde duruyor. baştan başlatıp duruyoruz serviste anlamıyor
e09 hatası veriyor servislerde hiç birşeyden anlamıyor her geldiklerinde birşeye bahane buluyorlar
yok gideriniz tıkalı, yok kimyasal dökün, makinenin beynine böcek girmiş falan
adamlara bütün apartmanda makineler (arçelik vestel aristonlar) çalışıyorda senin 1500 TL lik makinen mi
çalışmıyor diyoruz. geliyor servis beynini değiştidim diyor ne beyinse makine 3 gün sonra yine aynı

yine servis yine aynı hikayeler

bu arada 500 TL lik aristonu olan komşumuza maskara olduk, arçeliği bıraktığımıza binpişmanız

dahası bunların üstün alman teknolojisinin tirajıkomik ahlaksız sorumsuz 444 leri var

makine zaten aldığımız günden beri her 3 yıkamadan birinde yarım kalıyor e09 hatası veriyor,
arıyoruz 444 ü efendim makineyi resetleyin yeniden başlatın diyolar, bizde bu lanet siemens servisi ve
444 sayesinde aldığımız makine sayesinde her ay en az 50 şer TL fazladan elektrik su parası ödemeye başladık 1 senedir, üstün alman teknolojisi A++ tasarrufu, ne tasarruf ama değil mi

en sonunda bıktık bunlardan 444 ü arayıp derdimizi, anlattık servisi şikayet ettik
ne oldu dersiniz servis geldi önce tamam ücretsiz yapacağım dediği makineye, bizden ne 400 nede 500,
özelliklle tam 444 TL tamir parası istedi.
444 ü arayıp şikayet ettiğimiz için ders verecek bize

444 ü aradık bu ne terbiyesizlik dedik madem 444 TL istiyorsun yazılı döküm ver mahkemeye verecem
sizi diyince biz döküm vermiyoruz diyip aynı servisi bize gönderiyor, servis 444 ücretsiz yapmayın diyor
çekip yapmadan gidiyor, 444 tekilerde servisimiz kabul etmiyor diye yapmıyor diyor. tavuk mu yumurtadan
yumurtamı tavuktan meselesi
koskoca siemens in üstün teknolojik Soytarılığını çekmeyin

yıllarca arçelik kullandık yaygın terbiyeli servislerinden hiçbir sorun yaşamadık dahası her gelip gittiklerinde
özellikle 444 bizi arayıp memnun olup olmadığımızı sorup problemimizi servisin tavırlarını soruyordu.
problem giderilene kadar arıyorlardı.

sonuç siemens e düştük 1,5 senelik (5 yıl garantili) makineyi çöpe atacaz, yada 444 TL haraç vereceğiz,
yada vakit bulsak genel merkezinin yada en büyük showroom unun önünde benzin döküp yakacaz

o kadar gürültülü ki en üst supersilent modelinden aldım super silent ne demek süper sessiz değil mi. biz makineyi gece çalıştıramıyoruz o kdar gürültülü ki makineyi her çalıştırdıgımda sinirim bozuluyor. servis iki kere geldi ama normal dedi defalarca müşteri hizmetlerini aradım istediginiz gibi heryere şikayet edin servis normal diyosa normaldir dedi. ben de normal degil diyorum kime inanacağız şimdi. dipnot makine sıkmadayken gürültü yapar kabul ediyorum ama bu makine yıkarken zangırdıyo resmen.

dijital kartlı sistemli makineleri almanızı onermıyorum .cok sık arıza yapabılıyor.beynı karısabılıyor.daha cok manuel sıstemlerı tercıh edın

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle Electrolux ya da AEG diyorum arkadaşlar çamaşır makinesinde uzmanlaşmış firmadır Electrolux, AEG'yi de satın aldı. Annem de Electrolux kullanıyor iki yıldır ama ben yine de çok detaylı bir araştırma yaptım ve yine Electrolux'te karar kıldım kendi evim için. Sessiz çalışması, hassas yıkaması, yünleri güvenle yıkama ve her çamaşır konusunda güvenebileceğim bir firma.

Açık ve net söyliyim bu makina çöp ,elmas kazan denilen kazan palavra,kazanda 1800 tane delik var,en dandik markada bile 3000 nin altında delik göremezsiniz kazanında,ayrıca çin üretim almayın sakın,zaten samsung servisleri ayrıca bir dert,makinanın rezistansının seramik olması birşeyi değiştirmez,sadece rezistans su görmüyo makinada,kazan başlı başına suyla doluyo,ister istemez calgon kullanmak zorundasınız,1 yıl gecmeden gümbür gümbür sallanıyor samsıngun bu makinaları,savaşa önde soksan korkudan düşman teslim olur galip gelirsin yani

Samsung makinemi anneme verdim :) Onun 20 yillik Arcelik 2200 serisi 5kg makinesi artik ölüyorum dedi, en son kapak tutacak mandali elinde kalınca "anne al sana makine" dedim ve artik onun evinde. Kendime Profilo aldim. Midelini su an bilmiyorum yazarim eve gidince. Bir de bulasik makinesi aldim Profilo dan. Ikisi 1800 lira 10 taksit. Kredi kartına taksidin son gunu 31Ocakta aldim. Ama yalnızca birer kez kullanabildim. Yurtdisindan yeni geldim bu hafta daha cok kulkanip yorum yazarim.

Lg kullananlar cok memnun ama ben boshun urunlerını kullanırım 16 yıldır sıkıntı yoktu ama makınaları cok seslı hata ıkı yıl once ben boschun annem sıemensın kurutma mak aldı onunkı daha sessız calısıyor boschun kurutması bıle seslı.hatta dun çam makınam arızalandı yenısını sıemens alıcam sıemens ı boschun bı ustu dıyolar kesınlıkle sıemens olucak

Bosch marka çamaşır makinası nasıldır acaba?

Annemin çamaşır ve bulaşık makinesi bosch marka.
Diğer markalardan o kadar farklı ki, özellikle bulaşık makinesi kusursuz yıkıyor.
Biz çok memnunuz. Hatta ben kendi beyaz eşyalarımı da boschdan alacağım

tüm beyaz eşyam Arçelik hepsinden cok memmunuz. ustelık bulaşık mak.3 prog.ondanda memmunuz.
annemın altus buzdolabı muhteşem.
Vestel tv sı çok güzeldi.

Merhaba ben 20 yıldır Arçelik kullandıktan sonra maalesef Bosch marka çamaşır makinesi aldım. Bir gün kapağını açtığımda english home ve özdilekten yeni aldığım havlullarımın yırtık pırtık olmuş haleriyle karşılaştım. Hemen aradım servis geldi bir sorun yok dedi. Israr edince Ankaradan Bekir diye bir uzman gönderdiler. Birşey bulamadık çamaşırların eski , yine olursa makineyi değiştirir zararınızı karşılarız deyip gitti. Sonraki günler 1400 devir aldığım makine mi en fazla 800 devirde kullandım. Birgün yine 1200 devirde kullanmak zorunda kaldım , çamaşırlarım delik deşik. Bir daha olursa makineyi değiştiririz diyen Bekir bey ortadan yok oldu. Bosch kesinlikle ilgilenmiyor. Servisi çok kötü. Bayramda yiğenim geldi. Tişörtünü gösterdi delik deşik diye . Bosch mu dedim şaka yapıp. Evet hala bosch yeni aldık dedi. Bir ailede 2 kişiye çamaşır yırttan ürün sattıklarına göre bizim gibi mağdur çok . 50 kere aradım ilgilenmiyorlar bizden değil yanlış yıkama diyorlar. Genel müdürlükten Özge diye biri aradı 30 derece yıkamalıymışım 60 derecede yıkamışım ondan yırtılmış. Yüksek derecede solar yada çeker yıtılır mı . diyorum bakmıycaz işte diyor. Sokak ağzıyla konuşan yetkilileri var. Halil İbrahim diye biri aradı bir daha yırtsın öyle bakarız dedi. Yırtılan onun çamaşırı değil ki. İçinde sevdiklerimiz maddi değeri yüksek olanlar var. Yırtmasa bile yıpratıyor çamaşırı. Onu bile şikayet edebilecek durumda olmuyorsunuz bosch alırsanız. HEM LEKELERİ ÇIKARMIYOR, HEM YIPRATIYOR , HEMDE YIRTIYOR, KESİNLİKLE BOSCH MARKANIN ÖNÜNDEN GEÇMEM.Yerli malı Arçelik garantisi geçen buzdolabımın kapağını bizden sorun diye ücretsiz değiştirmişti gözünü seveyim.

Merhaba ben 20 yıldır Arçelik kullandıktan sonra maalesef Bosch marka çamaşır makinesi aldım. Bir gün kapağını açtığımda english home ve özdilekten yeni aldığım havlullarımın yırtık pırtık olmuş haleriyle karşılaştım. Hemen aradım servis geldi bir sorun yok dedi. Israr edince Ankaradan Bekir diye bir uzman gönderdiler. Birşey bulamadık çamaşırların eski , yine olursa makineyi değiştirir zararınızı karşılarız deyip gitti. Sonraki günler 1400 devir aldığım makine mi en fazla 800 devirde kullandım. Birgün yine 1200 devirde kullanmak zorunda kaldım , çamaşırlarım delik deşik. Bir daha olursa makineyi değiştiririz diyen Bekir bey ortadan yok oldu. Bosch kesinlikle ilgilenmiyor. Servisi çok kötü. Bayramda yiğenim geldi. Tişörtünü gösterdi delik deşik diye . Bosch mu dedim şaka yapıp. Evet hala bosch yeni aldık dedi. Bir ailede 2 kişiye çamaşır yırttan ürün sattıklarına göre bizim gibi mağdur çok . 50 kere aradım ilgilenmiyorlar bizden değil yanlış yıkama diyorlar. Genel müdürlükten Özge diye biri aradı 30 derece yıkamalıymışım 60 derecede yıkamışım ondan yırtılmış. Yüksek derecede solar yada çeker yıtılır mı . diyorum bakmıycaz işte diyor. Sokak ağzıyla konuşan yetkilileri var. Halil İbrahim diye biri aradı bir daha yırtsın öyle bakarız dedi. Yırtılan onun çamaşırı değil ki. İçinde sevdiklerimiz maddi değeri yüksek olanlar var. Yırtmasa bile yıpratıyor çamaşırı. Onu bile şikayet edebilecek durumda olmuyorsunuz bosch alırsanız. HEM LEKELERİ ÇIKARMIYOR, HEM YIPRATIYOR , HEMDE YIRTIYOR, KESİNLİKLE BOSCH MARKANIN ÖNÜNDEN GEÇMEM.Yerli malı Arçelik garantisi geçen buzdolabımın kapağını bizden sorun diye ücretsiz değiştirmişti gözünü seveyim.
Bu anlattıklarınzin aynısının tıpkısının tamamını arcelikte yasiyorum.

X