bebeğim ultrasyon da görünmedi :((((((

Paspal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
241
2
43
dün kan testim de değer 95.10...civrı bişey çıkmıştı...yani pozitif bugünde doktora gittik eşimle doktor önce karnımdan baktı bişey yok görünmüyor dedi...alttan bakayım deid alttan baktı sağ yumurtamda bir çatlama var ama görünmüyor dedi...gebemiyim dedim gebesin ama kan tahliline göre dedi salak şey nasıl yani görünmüyormu içim boşmu deidm bilemem heran herşeyolabilir deid ama sağ yumuralığında bir şey var diyor görünmesi için gebelik hormonun 6000 olmalı ve buda 2 hafta sonra olur dedi....ne dicem bilmiyorum ve çok üzüldüm adam uzman doktor ve bir halt anlamadı saçma sapan cvplar verdi olabilirde olmayabilirde diyor e kan testi pozitif diyorum bebek rahmine yapışmalı diyor...beni iyice sinir etti mi...eve geldik görümcem kaynanam herkes var görümcem diyor neden alttan baktırdın dedim görünmedi merak ettim düşün olucak bak gör diyor deidm saçmalama ya tehlike olsa doktor neden baksın...e sormuyorsunuz ki şekerim diyor ay siniroldum bugün ya...kendimi çok kötü hissediyorum bebeğim hala oluşmamış benimle aynı durumu yaşayan yazsın lütfensenağlama

canım anlamadım tamda canım adetinden kaç gün geçti ,nezaman gittin dra

bide alttan bakmayla hiçbişiy olmaz canım ya merak etmede ,,,sağ yumurtalığındamı bebek var ama küçükmü demek istedi dr

Canim ben birsey tahmin ediyorum ama insallah o degildir.Umarim bebegin sagliklidir.

canım bak geç yumurtlamışsındır vede geç rahme ilerlemiştirr herşey geç olduğu için geç görünebilir...

sen bize en son adt tarihini yazarsan sana yardımcı oluruz......

benimde ilk gittiğimde 655 di hcgm dr bişey göremedi 2 hafta sonra abdominal usg den kese ve bebeği vajınal usg dende kalp atışlarını grdk yaklaşık 6 haftalıktı endişelenme hcg yükselince gözükecektir bebişin vajınal usg ninde bi zararı yok kafana takma umarım herşey yolunda gider

merhaba canim ilk önce biraz sabirli ol bazen görünmeyebiliyorlarmis hemen ümitsizlige kapilma,alttan kontrole gelince bence cok sacma birsey görümcenin söyledigi cünkü benim doktorum ilk dört ay asagidan kontrolle bakti son gittigimde ultrasonla karindan bakti.sen kimsenin söyledigine kulak asma bence.

valla bne gittim kan testi yapılacaktı dr um gel ultrosonda bakalım dedi VAJİNAL ultrosonda baktı ve gördü ben bunu nsenin moralin bozulsun diye söylemioyrum sadece çok bilmiş insnalrın senelerini okula vermiş olan uzmanları ters köşeye yatırmak adına cahil cahil konuşmalarına kızdıgım için yapıyorum senin degerine göre sen zaten gebesin ama bnm ultrosonda görülünce dr um kan almışlardı gerek yok yapmayın dedi........dilerim ki geç döllenme olmuştur hayatım lütfen güzel şeyler düşün güzel şeyler olsun allah buyuktur aglama ve moralini bozma allah dilerse şu hayatta olmaycak hiçbirşey yoktur dr sen fazla hayal kurup hani kötü bşiey olursa üzülmeyesin diye öyle demiştir ama bu hemen bir terslik olacagı anlamaına gelmez ki bekle bakalım bence sen pazartesi günü bir kan testi daha yaptır bakalım kan degerin yukselmiş mi benimd eaklıma bişey geldi ama ne olursa olsun bizler onlar kadar egitim li degiliz lütfen paspal kendini hemen topla

hem önemli olan sonu güzel olsun allah bizlere hepimize eli ayagı düzgün saglıklı sıhatlihayırlı evlatlar nasip etsin allah çok buyuktur dua et ama lütfen önce sakin ol

arkadaşlar yorumlarınız için çok tşk.ederim...inanın o kadar hevesliyim ki anlatamam ne olur kötü bişey olmasın şuan yazaken bile ağlıyorum yukarda yazdıkalrınızı düşününce aklıma hep kötü şeyler geliyor...95 değeri nerdeeeeee 1000 nerde....ben en son 5 eylül de edet oldum 19 eylülle 23 eylül arası yumurtlama günü 23 eylülde sümüksü bir salgı gelince o gece ilişkiye girip biraz bekledim sonra banyo yaptım uyudum...doktorun dediği sağ yumurtalığında çatlama oluşmuş bebek o tarafta...adetim 5 gün geçti 6.gün abahı idrarda çok belli belirsiz çıktı aynı gün gidip kan testi yaptım değer 95 çıktı yukarda adet 2-5 gün geçince değer 1000 -3000 arasında olamlı yazılmış ama değil...ve ben çok üzülüyorum....ne olacak ya ...hadi alttan muayene sorun değil...bebiş neden görünmedi rotgen çekti rahim içinin sol yumurtalıkta bişey yok sağ da bir yumurta çatlamış bölünmüş dedi doktor ama kese değil dedi...hamile olduğunu da kan testinden anlıyorum dedi....mecburen 2 hafta daha beklicem bakalım görünecekmi ne olacak....ne olur dua edin....bu mutluluğum bitmesin....

doktor 2 hafta sonra gel dedi...sanırım geç döllenme oldu düşünsenize 23 eylülde yumurtlasam...30 eylül e 1 hafta (7 gün) bugün ayın 13 ü 13 günde ekim ayında 7gün artı 13 gün : 20 gün bugün oldu....sizce bu ne şimdi...yumurtlama günüm 19 ile 23 eylül arası idi....19 eylülde yumurtlama oldu desek 11 gün eylül de 13 gün de ekim de toplam 24 gün oluyor....ozaman 3 hafta 3 günlük hamiş olursam gene küçük değilmi ay kafayı yicem ne olur yardım edin ya....

Geç Döllenmede Olabilir Tabiki Bebek Hemen Görünmez Kesede Mi Görünmediii Yaniiii...

insallah tersilk olmaz insallah hamissindir canim ama moralde cok önemli moralini yüksek tut olumlu düsün hem bebek olmasa bile artik hamile kalabildigini biliyorsun yani tekrar hamile kalabilirsin sevgiyle

ya egemen var bişeyler sağ yumurtalıkta ama kesemidir başka bişeymidir bilmiyoz sadec salak doktor var bir çatlama var ir gelişme sağ yumurtlaıkta görünüyor dedi ama kese olayına girmedi ...görünmüyor dedi...o kadar ay çok üzülüyorum ya...

paspalcım benzer bir durumu ben de yaşadım. Şu an 17 haftalık gebeyim. İdrar testinde pozitif çıktı. Doktor daha çok küçük haftasını tahmin edemiyorum dedi. Bir hafta sonra başka bir doktora gittim. O salakkkkk kese oluşmuş ama bebek yok. Oluşmayabilir. Bilmem ne birsürü salakça laflar etti. Dayanamadım bir kaç gün sonra başka bir dr.a gittim. O da alttan muayene etti. Bebeği gördü. Yani taaa 6. haftamda gördü bebeği. Şimdi görünmemesi çok normal canını sıkma. Adamın pozitif çıkan bir teste rağmen sana bebek yok demesi için en az üç ay beklemesi gerekiyormuş. Bu durum kesenin oluşup bebeğin oluşmadığı çokk çokk nadir durumlarda oluyormuş. Sen telaşlanma. Daha çok erken. Biliyorum sabretmesi çok zor ama... Bekle bakalım.

canım bende aynı durumu yaşadım bence hiç korkma ve kalbini bozma.benimde günüm 22 mayısda adet olmam gerekirken olmadım idrar testi yaptım çıkmadı kan tahlilinde çıkmadı 16. günde beta hcg 7.69 çıktı 4 gün sonra tekrar yatırdım yani gecikmenin 20. gününde ve o zamanda 97 çıktı pozitif dr a gittim üstten baktı gözükmedi alttan baktı yok dedi 1 hafta sonra çağırdı 1 hafta sonra kese var bebek yok 1 hafta sonra tekrar bu kez bebek de gözüktü kalp atışı içinde 1 hafta sonra tekrar gittik ve bebeğimin kalp atışını da gördük. hiç korkma bence ve bana bebeğim 12 haftalıkolana kadar drum hep alttan baktı hiç bişeyde olmadı için rahat olsun beta hcg değerine tekrar baktır yükseliş varsa zaten herşey normaldir.kokrma canım inşallah bebeğini yakın zamanda görürsün...

zeyyy ve ceyda size çok teşekkür ederim arkadaşalr aynı durumları yaşıyorum dizinle aynı şeyler...resmen duygularımı tercüme etmişsiniz....çok tşk.ederim beklicem ve 2 hafta sonra gidicem kısmetse allahım yanımda olsun ve bebeğimi göreyim umarım herşey yolunda gider...yazılarınızı okuyunca içim rahatladı...zaten bu doktor bir halttan anlamıyor doğru düzgün konuşamadı cvp veremedi bişey soruyoz o bambaşka şeyler anlatıyor kafamı allak bullak etti...

Paspalcım inşallah canım. hiç korkma Allah en güzelini bilen ve verendir. Gönlüne göre verir inşallah. O doktoru da değiştirmeye bak. Seni geriyorsa uğraşma. Başka dr. mu yok?

.

cnm bence geç döllenmedir o takılmaaaa bence erken gitmişsin sen 6 haftalıktan önce çıkmaz bişeyyyyy bi de geç döllenmeyse biraz daha geç çıkar hamilesin işteeeeeeee

canım hayırlısını iste başta allah sağlıklı hayırlıysa versin de,,sonrada dua et bebişini görmrk için bu iki haftayı panikle geçirmemeye bak canım hamişsen ki öyle umut ediyoz ki ufakta olsa dr bişiy görmüş,, bebeği germe ,,hamiş deilsende yinede şükret nice düşük yapıp kürtaj olmak zorunda olan insan var en azından bir müdahale olmadan gelecek ay tekrar denersin,,ve bi sorunun yok hamile kalabiliyosun

X