Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    143
Suan 28 haftadaykm seker yüklemesi yapmak istemedim ama (2 kez dr degisti) dr lar mutlaka yapalım dediler düşünceniz nedir
25 yasindan büyük, ilk gebelik, tiroid ve obezite sorunu, ailede seker hastaligi gecmisi varsa mutlaka yaptirilmali. Ben bunlar olmasa dabyaptirirdim ama. Kimde gebelik sekeri cikacagi belli olmuyor. Ben obezim bende cikmadi 50 kilo arkadasimda cikti hem de cok yuksek 200lerde falan. Ileri haftalarda bebekte ani kalp durmasina neden oluyor. Ayrica bebek cok kilo alabilir. Suyun artacagi icin erken dogum olabilir. Bence yaptirmalisin. 75lik tarama yaptir geç tek seferde.

Ben aynı rüyayı 3 saat sonra görüp tekrar uyanıyorum 😱 Lohusalıkta devam ediyor mu ki zaten uyku kalitesi düşecek inşallah rüyalar olmaz 🫠😬
Benim annemin ileri seviye turkiş hurafeleri var lohusalikta ev türbeye dönebilir bu yuzden. Bi kere alkarısı için evi kırmızıya boyar gibi geliyo kesssinnn

bir şey soracağım kızlar, beşik ve puseti ikinci el kullanacak olanlar, temizliğini nasıl yaptınız? ben yıkanabilecek tüm parçaları çıkardım, yıkadım. diğerlerini de sabunlu bir bezle silerim diyordum eşim havalar güzelleşince balkonda yıkarım akşama kadar kurur dedi. bozar mıyız bilemedim yıkarsak arabayı :) sizden bi akıl alayım dedim.
Biz de bebek arabasını ikinci el aldık duşa kabinde leke çıkarıcı ve beyaz sabunla lifle yikicaz suyu alınca balkona getiririz dedik

image.jpg
Kızlar anne yanına böyle beşik beğendim hediye aldılar 💃 1 saatte fln kurduk ama beğendim sallanıyo titriyo melodisi var ana kucağı oluyor oturaklı. Oda yapacağım için anne yanına böyle bişey beğenmiştim. Ay eşyalarıda yıkayayım diye yığdım üstüne 😬😬😬

Kizlar merhaba ben haziran annelerinden geliyorum bebeğim bir haftada 280 gram almış ama karın cevresi bir buçuk hafta geride kilosu da bir hafta geride seker için de diyete diyete devam dedi karin cevresi geriliği benim çok canımı sıktı ayni sorunla karsilasaniniz var mi:KK43:
Ben seni ordan görmüştüm inşallah geçer canm yumurta muz kabak çekirdeği çok iyi geliyormuş

Canım benim tabi ki hepsini almak zorunda değiliz de liste içinde çok alakasız şeyler var. Bu sadece senin paylaştığına özel değil, kaç tane incelediysem onlar da öyle. İlk kez doğum yapacak annelerin kafasını karıştıracak, alamadığı için üzülecek, gerekli olup olmadığını bilemeyeceği için eleyemeyeceği yoğunlukta şeyler. Durum bu listelerdeki kadar karmaşık değil, daha basit ama bunu tecrübeli anneler ayırt edebilir sen ben gibi.
Doğru bu konuda haklısın

Kızlar çikolata yedim karam,
Bebeğin çıldırması gerekmez mi ufak ufak atıyor neden?

X