Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 98 48,8%
  • erkek

OY: 96 47,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    201
Ama arkadaşı neden 13 hafta çalışmış onu anlayamadım gerçekten. Bu doğum öncesinden arttırılan izinler isteğe bağlı doğum sonrasına aktarılıyor diye biliyorum. Belki ona bilgi verilmedi çalışsın diye..🤔 özellikle belirtmeyince de o haftalar yandı boşuna ☹️ o yüzden Ayşenur’un kafası karışmış haklı olarak
Olabilir sanırım bir yanlış anlaşılma yada karışıklık oldu acemim

Konuyla hiiç alakam yokken atlıyorum kızlar ama 🙈 senin bu paylaştığın bilgide bence 32 ve 37. Haftalar arası istediğin kadar çalışabildiğin için öyle örnek verilmiş. 32’den önce izin almak ve 37’den sonra çalışmak mümkün olmadığı için. İster 33’te ayrıl, 7 hafta öncesi 8 hafta sonrası + 1 hafta çalışabilir raporu alıp çalıştığın süre, yine 16yı bulmak zorunda. Çünkü ücretli rapor hakkın 16 hafta, istediğin gibi kullan. sadece diyor ki 32’den önce çalışamama durumun yok iznini başlatamazsın, 37den sonra da çalışma imkanın yok git evinde dinlen doğumunu beklee 🤪 ama 16 hafta senindir ☺️ kızların anlattıklarından ben böyle anladım, boşuna kafanı karıştırmışlar gibi geldi banaa 🙄
Evet ama işte ben şunu diyorum aslında 36 ya kadar çalıştım ben 36+1 de doğurdum devlet bana 16 hafta senin demiyor. 4 hafta çalıştığım için doğum sonrası izinim olan 8 haftanın üzerine 4 ü ekliyor 12 hafta iznin var git diyor😂 hastane özlüğüyle konuştum kesinleştirdim çok teşekkür ederim ☺️

Ama arkadaşı neden 13 hafta çalışmış onu anlayamadım gerçekten. Bu doğum öncesinden arttırılan izinler isteğe bağlı doğum sonrasına aktarılıyor diye biliyorum. Belki ona bilgi verilmedi çalışsın diye..🤔 özellikle belirtmeyince de o haftalar yandı boşuna ☹️ o yüzden Ayşenur’un kafası karışmış haklı olarak
Hayır arkadaşım aktarmak için 37 e kadar çalışıyor sonrasında çocuk 37+1 de gelmek isteyince doğum izni başlıyor diyorlar ki sen 37 e kadar çalıştın 32 de ayrılmadın doğum sonu iznine 5 hafta daha ekliyoruz totalde 13 hafta izinlisin diyor. Eğer bu çocuk 41. Haftada doğsaydı 37 den 41 e kadar 4 hafta izin yapıcaktı sonrasında yine doğum sonrası 13 hafta izin olacaktı yani burda ne kadar geç doğurdun o kadar karlısın durumuna geçiyor. Yoksa devlet kurumunda fazladan çalıştıramazlar

Hahaha o izler bende de var, kıyafetlerin dikiş izi 😂 artık her şeyi ters giymeye başladım, canım da acıyor.. 😂 benim göğsümde çatlak oldu kıpkırmızılar, senin renkli mi? 3 şişe yağ, 1 kavanoz krem bitirdim çok şükür çatlak olmadı ama artık ufak ufak kaşınmaya başladı.. her aklıma geldiğinde sürüyorum ben ama duştan sonra, uyandığımda, yataken fix. Üşümezsem yağı emene kadar açık bekletiyorum ama mecbursam atleti indiriyorum üstüne, sanki silinip gidiyor bir sürü yağ boşa gitti diye sinir oluyorum sonra ☹️
Ben yag konusunda tembel kaldım canım gögüslerde bi sey yok henüz ama göbek altımda yarım yarım var çatlaklar mor gibi rengi beyaz tenliyim bi de neyse artık yüksek bel devam dogumdan sonra 😄😄😄😄 evet kıyafet iziymis onlar gecti

Hayır arkadaşım aktarmak için 37 e kadar çalışıyor sonrasında çocuk 37+1 de gelmek isteyince doğum izni başlıyor diyorlar ki sen 37 e kadar çalıştın 32 de ayrılmadın doğum sonu iznine 5 hafta daha ekliyoruz totalde 13 hafta izinlisin diyor. Eğer bu çocuk 41. Haftada doğsaydı 37 den 41 e kadar 4 hafta izin yapıcaktı sonrasında yine doğum sonrası 13 hafta izin olacaktı yani burda ne kadar geç doğurdun o kadar karlısın durumuna geçiyor. Yoksa devlet kurumunda fazladan çalıştıramazlar
Ben tam tersi diye biliyorum. Her türlü 16 hafta izniniz var. Ne kadar erken doğurursanız doğum sonrasına o kadar çok aktarılıyor. Bizim şirkette herkese bu şekilde oldu. Hatta arkadaşlarım şaka yollu inş 40. haftayı doldurmazsın diyorlar :)

Ben tam tersi diye biliyorum. Her türlü 16 hafta izniniz var. Ne kadar erken doğurursanız doğum sonrasına o kadar çok aktarılıyor. Bizim şirkette herkese bu şekilde oldu. Hatta arkadaşlarım şaka yollu inş 40. haftayı doldurmazsın diyorlar :)
Yani dediğim gibi özelle devlet farklı işliyor büyük ihtimalle ondan karıştık zaten

Ben yag konusunda tembel kaldım canım gögüslerde bi sey yok henüz ama göbek altımda yarım yarım var çatlaklar mor gibi rengi beyaz tenliyim bi de neyse artık yüksek bel devam dogumdan sonra 😄😄😄😄 evet kıyafet iziymis onlar gecti
İşte ben göğüslerimde çatlak görünce çook erken tutuşmuş oldum yoksa ben de tembelimdir öyle konularda 😂😂 ayyy zaten düşük bel nasıl giyiyormuşuz eskiden, yüksek bel candır, alt göbek bıngıllarını da saklar ❤️😂😂

Valla bende aynı şeyi düşünüyorum iyi ki yazın başına bu süreci bitiriyor olcaz yoksa napardim dedim normalde de sıcağa hiç gelemiyorum sevmem şimdi ellerim ayaklarım yanıyor nasıl rahatlasam diye düşünüyorum Allah'tan kolay oluyor yaz olsaydi kafayı sıyırirdik herhalde 🤫🫣🤣🤣
Benim gece oluyor ayak yanması uyuyamıyorum sabaha kadar

Ben bişey merak ediyorum erkek annesi olacaklara sorumdur veya tecrübeli anneler varsa bizi bilgilendirirse sevinirim. Doğduktan ne kadar sonra sünnet ettirmemiz lazım araştırdınızmı? Kimi erkenden ettir rahatla diyor kimi sağlık açısından önermiyor
Valla ben erkenden yanayim ama hava sıcak olacağı için sonbahara birakmayi dusunuyirum yigenim Şubat'ta doğdu 1 haftalıken sunnet ettirdik yazın dogacagi için bizimki sıcak olur eziyet olur ona o yuzden sonbahara birakicam

X