Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 98 48,8%
  • erkek

OY: 96 47,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    201
Acaba kamu ve özeller mi fark ediyor arkadaşıma sordum onunki de bu dediğiniz şekilde olmamış doğum öncesi çalıştığın hafta doğumdan sonra ekleniyor dedi şimdi. O 37 e kadar çalışmış ve 37+1 de doğum yapmış. Doğumdan sonra da 13 hafta izin kullanmış Yaseminde aynı sizin dediğiniz şekilde söylüyor çünkü ben fark etmiyor diye biliyordum
özelde veya kamuda aynı doğum izni 16 haftadır. istrseniz 170i arayıp detylı bilgi alablrsnz sgkdan

Kizlar 34+3 benim bebesi bu gün pek kıpırdamadan arada gidip geldi sadece normalde ben rahatsiz edince kipirdardi😔
Bernaa 34e girdiğimden beri bende de aynı durum var. Doktorum büyüdüğü için öyle oluyor dedi . Bol su içip şöyle yatıyorum dürtüyorum o zaman hanımefendi kıpraşıyor. 😃

Ay denedim atabiliyorum iyi cok sükür 😄😄😄 dünden beri ağrılarım olunca bi işkillendim ay kızlar bizim hamilelik yaza gelse biz naprmısız simdiden sıcak basmasından duramıyorum soğuk suyla yıkanasım var
Valla bende aynı şeyi düşünüyorum iyi ki yazın başına bu süreci bitiriyor olcaz yoksa napardim dedim normalde de sıcağa hiç gelemiyorum sevmem şimdi ellerim ayaklarım yanıyor nasıl rahatlasam diye düşünüyorum Allah'tan kolay oluyor yaz olsaydi kafayı sıyırirdik herhalde 🤫🫣🤣🤣

Nette de bu şekilde buldum canım eğer 40 da doğum yaparsak mesela 37 de ayrılıp 3 önce 13 sonra olarak dediğin gibi 16 fakat doğumdan sonra 36 da ayrıldığımız için 12 oluyor büyük ihtimalle 4 eklenince
Konuyla hiiç alakam yokken atlıyorum kızlar ama 🙈 senin bu paylaştığın bilgide bence 32 ve 37. Haftalar arası istediğin kadar çalışabildiğin için öyle örnek verilmiş. 32’den önce izin almak ve 37’den sonra çalışmak mümkün olmadığı için. İster 33’te ayrıl, 7 hafta öncesi 8 hafta sonrası + 1 hafta çalışabilir raporu alıp çalıştığın süre, yine 16yı bulmak zorunda. Çünkü ücretli rapor hakkın 16 hafta, istediğin gibi kullan. sadece diyor ki 32’den önce çalışamama durumun yok iznini başlatamazsın, 37den sonra da çalışma imkanın yok git evinde dinlen doğumunu beklee 🤪 ama 16 hafta senindir ☺️ kızların anlattıklarından ben böyle anladım, boşuna kafanı karıştırmışlar gibi geldi banaa 🙄

Konuyla hiiç alakam yokken atlıyorum kızlar ama 🙈 senin bu paylaştığın bilgide bence 32 ve 37. Haftalar arası istediğin kadar çalışabildiğin için öyle örnek verilmiş. 32’den önce izin almak ve 37’den sonra çalışmak mümkün olmadığı için. İster 33’te ayrıl, 7 hafta öncesi 8 hafta sonrası + 1 hafta çalışabilir raporu alıp çalıştığın süre, yine 16yı bulmak zorunda. Çünkü ücretli rapor hakkın 16 hafta, istediğin gibi kullan. sadece diyor ki 32’den önce çalışamama durumun yok iznini başlatamazsın, 37den sonra da çalışma imkanın yok git evinde dinlen doğumunu beklee 🤪 ama 16 hafta senindir ☺️ kızların anlattıklarından ben böyle anladım, boşuna kafanı karıştırmışlar gibi geldi banaa 🙄
Aynen böyle oluyor acemicim 😃🩷 güzel bir özet

Ben bişey merak ediyorum erkek annesi olacaklara sorumdur veya tecrübeli anneler varsa bizi bilgilendirirse sevinirim. Doğduktan ne kadar sonra sünnet ettirmemiz lazım araştırdınızmı? Kimi erkenden ettir rahatla diyor kimi sağlık açısından önermiyor

Kızlar bu arada ben yan yatıyodum aynada karnıma baktım yan tarafına izler gördüm herhalde yan yattıgım icin cıktı dedim, ay catlak olabilir mi onlar biraz bekliyorum izse gecsin diye öyleyse fena 😄😄 düzenli bi şey kullanmıyodum tutuştum hemen yağ siparişi verdim
Hahaha o izler bende de var, kıyafetlerin dikiş izi 😂 artık her şeyi ters giymeye başladım, canım da acıyor.. 😂 benim göğsümde çatlak oldu kıpkırmızılar, senin renkli mi? 3 şişe yağ, 1 kavanoz krem bitirdim çok şükür çatlak olmadı ama artık ufak ufak kaşınmaya başladı.. her aklıma geldiğinde sürüyorum ben ama duştan sonra, uyandığımda, yataken fix. Üşümezsem yağı emene kadar açık bekletiyorum ama mecbursam atleti indiriyorum üstüne, sanki silinip gidiyor bir sürü yağ boşa gitti diye sinir oluyorum sonra ☹️

Aynen böyle oluyor acemicim 😃🩷 güzel bir özet
Ama arkadaşı neden 13 hafta çalışmış onu anlayamadım gerçekten. Bu doğum öncesinden arttırılan izinler isteğe bağlı doğum sonrasına aktarılıyor diye biliyorum. Belki ona bilgi verilmedi çalışsın diye..🤔 özellikle belirtmeyince de o haftalar yandı boşuna ☹️ o yüzden Ayşenur’un kafası karışmış haklı olarak

X