Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 43,8%
  • erkek

OY: 8 50,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 6,3%

• Ankete Katılan
    16
Kızlar selam bugün doktor randevum vardı 4+5 haftalık gebeyim bugün karından görünmediği için vajinal muayeneyle bakıldı ve çok küçük kese gördük ama rahimde sıvı ve sağ tarafında kist var dedi progestan hap ve iğne kullanıyorum daha önce bir düşük yaşadım korkuyorum rahimdeki sıvının zararı olur mu?
Canım o günlerde bende de vardı sıvı alanı ve kanama alanı oluşmuş ama 5+5 te acile gitmiştim hiç birşey kalmamış kendiliğineden geçmiş sadece mantarım varmış biraz. Tedirgin olma düzenli beslen kendine bak düzeliyor

Kızlar bende tekrar kontrole gittim plt az bir yüksek takipte olalım dediler. Birde idrar kültürü verdin tekrar. Dün böbrek ağrısıyla tuvalete kalktım koşa koşa bir gittim ışığı açtım şartel attı o panikle bağırdım eşim uyandı o da korktu noluyor diye sonra girdm tuvalete korktuğumdan tansiyonum düştü kustum başım dönüyor bayılcam sandım. Böyle ekşınlı bir gece yaşadık😄😄 dr 5 hafta sonra 2li taramaya çağırdı inşallah güzel sonuçlanır hepimizinki

Merhaba kızlar bende 6+1 deyim ama keşke buranın bi whatsap grubu olsa aralık anneleri diye burada okumak çok uzun iş geliyor bana. İki gün kustum şuan kusma yok ama mide bulantısı var bende de. Herşeyi yiyemiyorum düzenli beslenemiyorum gibi geliyor meyve yiyorum ama illa. Kefir aldım küçük şişelerden iki gündür bir onları içiyorum. O da paketli ne kadar faydası var bilemem ama inşallah yarıyordur.
Kesinlikle katılıyorum anlık fikir alışverişi çok daha kolay olur.

Kızlar bende tekrar kontrole gittim plt az bir yüksek takipte olalım dediler. Birde idrar kültürü verdin tekrar. Dün böbrek ağrısıyla tuvalete kalktım koşa koşa bir gittim ışığı açtım şartel attı o panikle bağırdım eşim uyandı o da korktu noluyor diye sonra girdm tuvalete korktuğumdan tansiyonum düştü kustum başım dönüyor bayılcam sandım. Böyle ekşınlı bir gece yaşadık😄😄 dr 5 hafta sonra 2li taramaya çağırdı inşallah güzel sonuçlanır hepimizinki
Plt deferi neyle ilgili acaba benim de düşük çıkmış pembe olarak işaretlenmiş daha doktora da gitmedim ne icin takip gerektirebiliyor

Benim doktorum tam tersi asla konuşmuyor. Kendi kendime anlamaya çalışıyorum. Çok şanslısınız kızlar. Benimki tüp bebek olduğu için, bi de baya iyi doktor, riskli gebelik uzmanı kendisi ondan vazgeçemiyorum ama uzun uzun anlatan bir doktorum da olsun isterdim. Ben sizlerden daha çok şey öğreniyorum valla burda 😍
Benim dış gebelikteki doktor da böyleydi bana bir sinir gelmişti zaten üzgündüm o yüzden konuşan tercih ediyorum😂 sen bize aklına geleni sor kuzum☺️

Canım o günlerde bende de vardı sıvı alanı ve kanama alanı oluşmuş ama 5+5 te acile gitmiştim hiç birşey kalmamış kendiliğineden geçmiş sadece mantarım varmış biraz. Tedirgin olma düzenli beslen kendine bak düzeliyor
Çok teşekkür ederim daha önce kayıp yaşadığım için korkuyorum yine inşallah geçer

Selam kızlar ben de 23 Nisan'da öğrendim SAT 26 Marttı çok erken öğrendim

23 Nisan gece 1:30 civarı verdiğim testte beta hcg 30 çıktı
26 Nisanda saat 21:00 civarı 176 çıktı
29 Nisanda 13:30 civarı verdiğim test ise 500 çıktı

henüz ultrason ile bakmadık yarın için gün verdi doktor ama pazartesi görüntülenir muhtemelen dedi artışa hızlı dedi sizin artışlar nasıldı ? İkiz gebelik olabilir dedi ama bana çok da yüksek gelmedi değerler sizce de olabilir mi ?

Çok şükür bende bugün ravdevum vardı doktorumuda buldum sonunda iyi geldi bana normalde 8+4 ultrasona göre 8+6 çıktı doktor baya ilgilendi her şeyi tek tek gösterdi aklımdaki bütün sorulara ben sormadan cevap verdi progestan fitil ne olur ne olmaz diye günde bir kullan dedi coraspirin verdi 6 sene sonra olunca benim, değerli gebelik her olasılığı hesaplamak gerek diye onuda verdi bir ay sonra kontrole çağırdı o zamana kadar diş ağrısı olur baş ağrısı olur diye minoset verdi mide yanması olursa diye rennie verdi mide bulantısı yaşarsam diye de prilam verdi her şeyi düşündü yani ondan baya sevdim doktoru ben vitamin olarak ocean mummy kullanıyorum ona devam dedi benimkide bu kadar ☺️

Çok şükür bende bugün ravdevum vardı doktorumuda buldum sonunda iyi geldi bana normalde 8+4 ultrasona göre 8+6 çıktı doktor baya ilgilendi her şeyi tek tek gösterdi aklımdaki bütün sorulara ben sormadan cevap verdi progestan fitil ne olur ne olmaz diye günde bir kullan dedi coraspirin verdi 6 sene sonra olunca benim, değerli gebelik her olasılığı hesaplamak gerek diye onuda verdi bir ay sonra kontrole çağırdı o zamana kadar diş ağrısı olur baş ağrısı olur diye minoset verdi mide yanması olursa diye rennie verdi mide bulantısı yaşarsam diye de prilam verdi her şeyi düşündü yani ondan baya sevdim doktoru ben vitamin olarak ocean mummy kullanıyorum ona devam dedi benimkide bu kadar ☺️
Ay çok sevindim gönlüne yatan bi doktor bulmana, darısı hepimizin başına 🧡

Kızlar bi süre bi şey yemeyince elim ayağım titremeye başlıyor. Bi süre dediğim de genelde yemekten sonra zaten kuru yemiş falan yiyorum öyle dümdüz bi açlık değil, çok kötü olursam 1 dilim bitter çikolata yiyorum ama baya zırılzırıl titriyorum. Neden olabilir

Selam kızlar ben de 23 Nisan'da öğrendim SAT 26 Marttı çok erken öğrendim

23 Nisan gece 1:30 civarı verdiğim testte beta hcg 30 çıktı
26 Nisanda saat 21:00 civarı 176 çıktı
29 Nisanda 13:30 civarı verdiğim test ise 500 çıktı

henüz ultrason ile bakmadık yarın için gün verdi doktor ama pazartesi görüntülenir muhtemelen dedi artışa hızlı dedi sizin artışlar nasıldı ? İkiz gebelik olabilir dedi ama bana çok da yüksek gelmedi değerler sizce de olabilir mi ?
Canım normal aslında 2 değil 3 günde 1 vermişsin sayılır, bana da yüksek gelmedi değerlerin. Sağlıkla ilerlesin 🧡

Kızlar bi süre bi şey yemeyince elim ayağım titremeye başlıyor. Bi süre dediğim de genelde yemekten sonra zaten kuru yemiş falan yiyorum öyle dümdüz bi açlık değil, çok kötü olursam 1 dilim bitter çikolata yiyorum ama baya zırılzırıl titriyorum. Neden olabilir
şekerine baktır canım .

Yorumun için teşekkür ederim öncelikle :) Kan şekerine baktırabilirsin onunla alakalı olabilir. ☺

Kızlar günaydın bizde dün kalp atışını duyduk çok şükür darısı bekleyen herkese inşallah 7+5 te duyduk vajinal usg den görebildik göbekspor olduğum için sanırım🙈😅
Kızlar şu ramiz mi remzi mi teoriye göre cinsiyet tahmini yapabilecek olan varsa çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim 🩷🙈🧿😍
Canım eğer doğruysa erkek gibi ayy erkek çıkarsa var ya 😆 beklemek zorunda kalmicaz ne güzel ben de haftaya gideceğim kalp atışı için bakayım kese nasıl

X