2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    275
Ben olsam hemen almam . Çünkü kaç yaşında olursa olsun ilk ayrılık günleri hüzünlü geçecek . Bizim zamanımızda 1. Sınıfta annesinden ayrilamayanlar oluyordu sebebi ilk defa ayrılmalariydi aslında .
Bugün daha iyi geçti. 11.10’da aradılar gelin alın diye ve ağlamıyordu gittiğimde. Sadece sürekli beni sormaya başlayınca öğretmen riske atmayıp aramış. Ben bu sabah 8.45 gibi bıraktım, annem de benden sonra bi 15 dk durdu, 9 gibi de o ayrıldı yanından oğlanın. Yani 2 saat durdu bizsiz. dün çok vicdan yapmıştım ağladığını görünce.

Ay kızlar kreş alışma tecrübelerinizi mutlaka paylaşın kısmetse ben de bu yazın sonunda vereceğim...
Baslatin cok rahat edersiniz eger siz bakiyorsaniz 🤭 kizim 21 aylikken gunde 2 saat haftaici her gun gideren basladi, 2bucuk ay sonra ogretmeni yarim gune gecmesini uygun gordu 23,5 aylikken yarim gune gecti ogle yemegini yiyip cikiyordu. Bunun da uzerinden iki bucuk ay gectikten sonra bugun ilk defa ogle yemegi sonrasi uykuya kaldi. Az once ogretmeni aradi, uyumus 🤩 bu benim icin mucize otesi bisi cunku ogle uykusunu sadece pusette uyuyan bir cocuk. Kreste uyumaz tam gune gecmesi cok zor diye dusunuyordum ama bugun isler iyi gitmis, bakalim boyle devam edebilir mi 🙏
Oyun grubu olarak krese baslarken ilk gun yarim saat, ikinci gun 1 saate yakin, sonraki gunlerde de yarim saat artirarak 2 saate 1 haftada alistirmislardi. ben de kresin kapisinda bekledim bu 4 gun boyunca. Krese basladiktan 1 hafta sonra ciddi hasta oldu ve arada 1 hafta gidemedi, o 1 haftanin donusunde her sey cok zor olmustu. Gitmek istemedi, yollarda cok agladi, ogretmeni arayip erkenden almami rica etti yaklasik iki hafta boyle bir surec yasandi. Sonra tamamen alisti. Ayni donemde oyun grubu olarak baslayan bir arkadasi da ayni hastalik surecinden gecip ayni sikintilari yasadi. Bu normal bir surecmis, araya hastalik ve uzaklasma girince ilk zamanlar cocuklar bunu yasiyor. Sonra hic hasta olmadilar cok sukur 🙏 ben cok daha sık hasta olabilecegine hazirlamistim kendimi.
İlk zamanlar zor olabiliyor ama bu sekilde kademeli artirmayla gidince bence surec daha saglikli ilerliyor 🤸

selamlar , sümeyra tatar dan memnun kaldınız mı acaba ?
yeni evlendiğimizde başka bi sorundan dolayı muayeneye gitmiştik ve çok işe yaramıştı
şimdi alternatif olarak gitmeyi düşünüyorum ama doğumları nasıl oluyor acaba , memnun kaldınız mı ?
Merhaba ne için gitmistiniz bende bir sorundan gitmeyi düşünüyorum

Kızlar ne var ne yok? Benim oğlanın kreş süreci çalkantılı olarak devam ediyor 😂 artık kreşe ben bırakmıyorum, annem bırakıyor. Ondan ayrılması biraz daha kolay oluyormuş. Öğretmeni fotoğraf atıyor keyfi yerinde diye. Bize naz yapıyormuş yani içeri girene kadar ama yine hasta oluyor. İyileştikten sonra 2 hafta gitmedi herhalde. Bugün yine burnundan serum suyu ile sarı sümük çıkardık 🫠 Pazartesi doktora götürücem, antibiyotik kullanmadan iyileşemiyor benim oğlan. Genizleri acayip dolu.

Bu arada kreşte yemek yemedi filan, aç kaldı. 16 kilodan 15 kiloya düşmüş çocuk. Yemek reddi yaşıyoruz 1-2 aydır. Delirmek üzereyim 🥹

Kızlar ne var ne yok? Benim oğlanın kreş süreci çalkantılı olarak devam ediyor 😂 artık kreşe ben bırakmıyorum, annem bırakıyor. Ondan ayrılması biraz daha kolay oluyormuş. Öğretmeni fotoğraf atıyor keyfi yerinde diye. Bize naz yapıyormuş yani içeri girene kadar ama yine hasta oluyor. İyileştikten sonra 2 hafta gitmedi herhalde. Bugün yine burnundan serum suyu ile sarı sümük çıkardık 🫠 Pazartesi doktora götürücem, antibiyotik kullanmadan iyileşemiyor benim oğlan. Genizleri acayip dolu.

Bu arada kreşte yemek yemedi filan, aç kaldı. 16 kilodan 15 kiloya düşmüş çocuk. Yemek reddi yaşıyoruz 1-2 aydır. Delirmek üzereyim 🥹
Bizde bakıciya devam ediyoruz hala . Babam geldi bir de bizimki onunla takılıyor . Bende baya dinlendim bu sayede 😅
Seninkinin kilosu zaten fazla . Üzülmene gerek yok bence canım zamanla düzene girer 😅 bizim oĝlan daha ancak 13 kilo aldı. 100 gram alsa göbek atıyoruz 😅

Bizde bakıciya devam ediyoruz hala . Babam geldi bir de bizimki onunla takılıyor . Bende baya dinlendim bu sayede 😅
Seninkinin kilosu zaten fazla . Üzülmene gerek yok bence canım zamanla düzene girer 😅 bizim oĝlan daha ancak 13 kilo aldı. 100 gram alsa göbek atıyoruz 😅
Ya öyle de hani 1 kilo eksik görünce insan bir noluyoruz diyo. 🫠

16lar 15ler mii benim kız daha 11 kilo
1716460196559.png

Kizlar biz cok zor günler geçiriyoruz.
Ilk önce yegenimi kayb ettik 11 yasindaydi.
Bir hafta önce de babami. Türkiye geldik ebedi yolculuguna ugurladik...
Nasil alisir buna insan bilmiyorum. Simdi evimize dönüyoruz....
Çok üzüldüm 😔 nasıl teselli verilir bilmiyorum… başınız sağ olsun 🙏🏻 Allah, her ikisine de rahmet eylesin inşallah 🤲🏻 ben de babaannemi kaybettim 1 hafta oldu, yaşı vardı ama ben 30 yıldır onunla birlikteydim. Annem gibiydi. Ölümün yaşı yok maalesef. Her ölüm acı. Ateş düştüğü yeri yakıyor…

Neden vefat ettiler? Hastalık mı, kaza mı?..

Kizlar biz cok zor günler geçiriyoruz.
Ilk önce yegenimi kayb ettik 11 yasindaydi.
Bir hafta önce de babami. Türkiye geldik ebedi yolculuguna ugurladik...
Nasil alisir buna insan bilmiyorum. Simdi evimize dönüyoruz....
Başınız sağolsun mekanları cennet olsun size de Allah sabır versin 😔

Çok üzüldüm 😔 nasıl teselli verilir bilmiyorum… başınız sağ olsun 🙏🏻 Allah, her ikisine de rahmet eylesin inşallah 🤲🏻 ben de babaannemi kaybettim 1 hafta oldu, yaşı vardı ama ben 30 yıldır onunla birlikteydim. Annem gibiydi. Ölümün yaşı yok maalesef. Her ölüm acı. Ateş düştüğü yeri yakıyor…

Neden vefat ettiler? Hastalık mı, kaza mı?..
Babam 4 yildir kanser hastasiydi. Cok mücadele etti. Subat ayina kadar da iyidi durumu. Ramazanin ilk günü yegenim vefat etti. Oda aynı zaman hastalandi. Genetik dediler. Beyin kendini yavaş yavaş öldürdü. Önce görme gitti. Sonra yürüme ve konuşma. Babam cok üzüldü.
Karaciğere metastaz yapti sonra olanlar oldu...
Karaciğer fonksiyonu kayb edince diğer organlarda iflas etti.
Rabbim mekanlarını cennet etsin inşallah.

Babam 4 yildir kanser hastasiydi. Cok mücadele etti. Subat ayina kadar da iyidi durumu. Ramazanin ilk günü yegenim vefat etti. Oda aynı zaman hastalandi. Genetik dediler. Beyin kendini yavaş yavaş öldürdü. Önce görme gitti. Sonra yürüme ve konuşma. Babam cok üzüldü.
Çok üzüldüm yaaa. Allah gani gani rahmet eylesin inşallah 😔 başınız sağ olsun, sizlere sabır versin

Başın sağolsun . Çok üzüldüm. Bende 6 ay önce annemi kaybettim . Kolon kanseriydi karaciğere sıçradı . 6 yıl çekti ama maalesef kurtaramadık. İnsanın ebeveynini kaybetmesi çok zormuş. Ben hala alışamadım yokluğuna. 🥹

X