10 yaşındaki kardeşim kendini kesmiş 😔

Öncelikle geçmiş olsun. 11 yaşında bir kızım var bunu çok net söyleyebilirim ki kardeşinin yaptığı şey normal değil. Bunu aklına getirmiş olması bile normal değil. Başka şehirde yaşayan yanında kalmaktan rahatsız olmayacağınız bir büyüğünüz var mı ?

Benim de 15 yaşında kızkardeşim var ailesel kötü şeyler yaşadık annemle babam yüzünden kötü rol modeller ,psikolojik destek aldırıyorum mutlaka götürün

Siz mi götürüyorsunuz? Özel klinik mi? Ablası olarak yanında gitsem olur mu?
Evet ben götürdüm ,hayır direkt devşir hastanesine götürdüm çocuk psikiyatriye çok da iyi doktorları düzenli olarak takip ediliyor her hafta ;depresyon teşhisi koydu ilaç başlattı ;çocuğun gözünün ışığı sönmüştü bu süreçlerden dolayı etkilenmişti üç hafta oldu başlayalı daha pozitif bakıyor her şeye ilerleme doktorda gördü ben de . Eğer siz reşitseniz götürebilirsiniz ablası olarak

😔😔 Son sözlerinizi beni ağlattı. Üremiş ve ürettiklerine saldırıyorlar... Aynen öyle durumumuz. Yazın kendim götürmeyi düşündüm ama velisi sayılır mıyım bilmiyorum. Kızınız adına da ben çok teşekkür ederim. Hep mutlu olursunuz umarım. ♥️
Ah canım benim..Sen akıllı bir kızsın belli ki. Oku ve kendini sonra da kardeşini o evden kurtar. Yanında yaşayabileceğiniz bir aile büyüğü yok mu ya , nereye kadar çekeceksiniz bu insanları, kardeşiniz için de destek almaya bak, devlet hastanelerinde de uzmanlar var bu konuda. Allah sizi korusun ve kurtarsın yavrum 🙏

Ah canım benim..Sen akıllı bir kızsın belli ki. Oku ve kendini sonra da kardeşini o evden kurtar. Yanında yaşayabileceğiniz bir aile büyüğü yok mu ya , nereye kadar çekeceksiniz bu insanları, kardeşiniz için de destek almaya bak, devlet hastanelerinde de uzmanlar var bu konuda. Allah sizi korusun ve kurtarsın yavrum 🙏
Annenemin yanına gitmiştim ve bize bakamayacağını anladım. O yüzden yok. Üniversitede bir şeyler yapmaya çalışacağım bakalım. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederimm

Allah yardımcınız olsun, kendi kurtuluşun sen olacaksın, bunu hiç aklından çıkarma 🧡
Yalnız kendimin değil iki kız kardeşimin de... Geleceğe umutla bakıyorum. "Hayat ne kadar zor olursa olsun, önemli olan öfke duymamak ve olan bitenle barışmak. Eğer başınıza gelenlere, hayatın kendisine gülemezsiniz; bütün umudunuzu kaybedersiniz. Stephen Hawking

Yalnız kendimin değil iki kız kardeşimin de... Geleceğe umutla bakıyorum. "Hayat ne kadar zor olursa olsun, önemli olan öfke duymamak ve olan bitenle barışmak. Eğer başınıza gelenlere, hayatın kendisine gülemezsiniz; bütün umudunuzu kaybedersiniz. Stephen Hawking
Seni takdir ediyorum. Kendine hep böyle güven, cennet gibi bir yaşamınız olsun kardeşlerinle 🙏

Ablalarım yaşıtlarım günaydın. Ben bir haftalığına başka şehre gitmiştim. O sırada kardeşim annemle tartışmış çok sinirlenmiş ve eline bıçakla 3 kesik atmış. Bi tanesi kanamış. 😔😔 Annem sonradan gördüğünde kedi çizdi değil mi demiş kardeşim hayır annem de kedi çizmiş kaç kere dedim oynama kedilerle demiş😔😔 Ben ne yapacağım öğrendiğim an şok oldum o daha bebek 4. Sınıfa gidiyor... Nasıl bir yol izlemeliyim...
Ergenliğe girişte ve ergenlik döneminde gerçekliği hissetmek adına böyle durumlara giriyor çocuklar. Ama bu aa tamam olağan süreçmiş denilebilecek bir şey değil. Uzman desteği alarak ilerlese iyi olacak.

X