10 yaşındaki kardeşim kendini kesmiş 😔

deliyimgozukaradeli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2024
66
37
18
Ablalarım yaşıtlarım günaydın. Ben bir haftalığına başka şehre gitmiştim. O sırada kardeşim annemle tartışmış çok sinirlenmiş ve eline bıçakla 3 kesik atmış. Bi tanesi kanamış. 😔😔 Annem sonradan gördüğünde kedi çizdi değil mi demiş kardeşim hayır annem de kedi çizmiş kaç kere dedim oynama kedilerle demiş😔😔 Ben ne yapacağım öğrendiğim an şok oldum o daha bebek 4. Sınıfa gidiyor... Nasıl bir yol izlemeliyim...

Erkek mi kız mı?
Kesinlikle bir destek alınmalı
Daha çok küçük goz önünde böyle bir örnek mi var?
Kız. Hayır örnek yok sinirden ne yapacağımı bilemedim dedi. Çok üzülüyorum keşke ölsem vs diyor :KK43: Elimden geldiğince destek oluyor sevgimi hissettiriyorum ama gittiğimde böyle olması beni yıktı

Ablalarım yaşıtlarım günaydın. Ben bir haftalığına başka şehre gitmiştim. O sırada kardeşim annemle tartışmış çok sinirlenmiş ve eline bıçakla 3 kesik atmış. Bi tanesi kanamış. 😔😔 Annem sonradan gördüğünde kedi çizdi değil mi demiş kardeşim hayır annem de kedi çizmiş kaç kere dedim oynama kedilerle demiş😔😔 Ben ne yapacağım öğrendiğim an şok oldum o daha bebek 4. Sınıfa gidiyor... Nasıl bir yol izlemeliyim...
Önceki konunu biliyorum senin ailen ruh hastası kesinlikle yardım almalısınız sen aklı başında bi kızsın ama kardeşin elinden kayıp gidebilir bambaşka yollara savrulabilir. Sürekli şiddet görüyosunuz o evde sen üniversite ile kurtulacaksın bi nebze ama kardeşin daha çok küçük liseli olduğunda daha beter olacak bi aile büyüğünüz çekindikleri biri yok mu? Çevreden rezil olmaktan çekinen insanlarsa polise gidin bi göz dağı olur

Annenizle arası nasıl normalde, hep gerginler mi?

Konuşmanız lazım anneyle, görmezden gelinecek şey değil.
Konuşsada fark etmezki önceki konusunda bahsetmişti sürekli dayak yiyor bu çocuklar hemde öyle böyle değil. Konu sahibide küçük 18 yaşında daha. Hem annesi hem babası dövüyor

Önceki konunu biliyorum senin ailen ruh hastası kesinlikle yardım almalısınız sen aklı başında bi kızsın ama kardeşin elinden kayıp gidebilir bambaşka yollara savrulabilir. Sürekli şiddet görüyosunuz o evde sen üniversite ile kurtulacaksın bi nebze ama kardeşin daha çok küçük liseli olduğunda daha beter olacak bi aile büyüğünüz çekindikleri biri yok mu? Çevreden rezil olmaktan çekinen insanlarsa polise gidin bi göz dağı olur
Çook çok haklısınız. Kardeşim lisede bir şey yapılmazsa daha da beter olur. Ben kendimden düşünüyorum ergenliğe girişim nasıldı diye. Babam il dışında çalışıyordu annem de bizimle hiç ilgilenmiyordu. O yüzden rahat geçirdim. Hiç kendime zarar da vermedim o yüzden ne yapacağımı da bilmiyorum o psikolojiyi. Maalesef yok korktukları. Annemin memleketine gitmiştim tek korkusu bi erkekle görülmemdi.🙂

Direk aklıma kardeşinizin sizinle paylaşamadığı başka sıkıntıları olduğu geldi aklıma. Mutlaka gözlemleyin ve bir uzmandan destek almasını sağlayın.
Örnek olmadan veya biryerden görmeden 10 yaşındakı çocuk nasıl kendini keser?
Telefonu varmı?

Direk aklıma kardeşinizin sizinle paylaşamadığı başka sıkıntıları olduğu geldi aklıma. Mutlaka gözlemleyin ve bir uzmandan destek almasını sağlayın.
Örnek olmadan veya biryerden görmeden 10 yaşındakı çocuk nasıl kendini keser?
Telefonu varmı?
Uzmandan destek almasını ne yazık ki sağlayamam. Belki yazın gizlice. Başka derdi olduğunu düşünmüyorum çünkü her zaman erkek arkadaşı bile olsa ya da çok büyük bir hata yaptığını düşünse bana rahatlıkla söyleyebileceğini söylüyorum. Yine de bu akşam konuşurum. Daha doğrusu varsa anlatmasını sağlarım

aileniz dövüyormuş. Alın kardeşinizi yurda gidin, yurtlar bunun için varlar. Kendimle empati kurdum. Hadi ben neyse küçük kardeşiminde de sistematik şiddete yıllarca maruz kalmasına dayanamam. Kardeşiniz yurttayken onu gözetirsiniz üniversiteye başladığınızda da belki özel durumunuzdan dolayı size bir öğrenci yurdunda yer açarlar ve birçok kurumdan burs alabilirsiniz. En azından bir yurda gidip haklarınızı alabileceğiniz destekler nelerdir bunları öğrenin

3 kardeş sabah akşam dövülürseniz kendini kesmesi normal. Sizlerin sosyal hizmetler korumasına alınmanız lazım. O anne babanızın iki eli de kırılsın hem de size her vurduklarında. Önceki konumu okuyun yazmışsınız keşke okumasaydım. Pislikler ikisi bir olup dövmüşler hem de.

Benim kızım da 12 yaşındayken yaptı bunu ki el bebek gül bebek büyüttük. Ne ses yükselmesi, ne azarlama, ne kısıtlama... Hep iletişim halinde, herkesin fikrini söylediği bir evde büyüdü. Okulda zorbaların kucağına düşmüş kendi başına savaşamayınca da böyle stres atmış. Ergenlik konusunda uzman bir doktordan 6 ay psikolojik yardım aldı. Yanında arkasında dimdik duran ebeveyn olması çocuğa da güç veriyor.

Evde istediğin kadar koru kolla dışarıdan darbe alabiliyor ama sizinki tam tersi. Çocuğun en güvendiği en korunması gereken yerden geliyor darbe. Ürememesi hatta evlenmemesi gereken iki kötü insan kalıntısı birbirini bulmuş, üremiş ve ürettiklerine öldüresiye saldırıyor.

3 kardeş sabah akşam dövülürseniz kendini kesmesi normal. Sizlerin sosyal hizmetler korumasına alınmanız lazım. O anne babanızın iki eli de kırılsın hem de size her vurduklarında. Önceki konumu okuyun yazmışsınız keşke okumasaydım. Pislikler ikisi bir olup dövmüşler hem de.

Benim kızım da 12 yaşındayken yaptı bunu ki el bebek gül bebek büyüttük. Ne ses yükselmesi, ne azarlama, ne kısıtlama... Hep iletişim halinde, herkesin fikrini söylediği bir evde büyüdü. Okulda zorbaların kucağına düşmüş kendi başına savaşamayınca da böyle stres atmış. Ergenlik konusunda uzman bir doktordan 6 ay psikolojik yardım aldı. Yanında arkasında dimdik duran ebeveyn olması çocuğa da güç veriyor.

Evde istediğin kadar koru kolla dışarıdan darbe alabiliyor ama sizinki tam tersi. Çocuğun en güvendiği en korunması gereken yerden geliyor darbe. Ürememesi hatta evlenmemesi gereken iki kötü insan kalıntısı birbirini bulmuş, üremiş ve ürettiklerine öldüresiye saldırıyor.
😔😔 Son sözlerinizi beni ağlattı. Üremiş ve ürettiklerine saldırıyorlar... Aynen öyle durumumuz. Yazın kendim götürmeyi düşündüm ama velisi sayılır mıyım bilmiyorum. Kızınız adına da ben çok teşekkür ederim. Hep mutlu olursunuz umarım. ♥️

tablet telefonda çok vakit geçiriyor mu? öyle korkunç içerikler var ki çocukları aşırı etkiliyor.
sadece sizin seçtiğiniz içeriklerle günde 50 dkdan fazla almamalı

Kız. Hayır örnek yok sinirden ne yapacağımı bilemedim dedi. Çok üzülüyorum keşke ölsem vs diyor :KK43: Elimden geldiğince destek oluyor sevgimi hissettiriyorum ama gittiğimde böyle olması beni yıktı

Kardeşinizi doktora götürün de, bu kadar ileri boyuta çıkabilecek kadar sinir edildiyse annenizi de bi götürün. Anneniz de bana pek normal gelmedi.

X