10 yaşındaki kardeşim kendini kesmiş 😔

Siz konuşun o halde bir gün, okulun rehberlik servisi en azından biraz rahatlama sağlar. gizlilik talep edin, sizin söylediğinizi bilmesinler, öğretmeni kendi fark etmiş gibi davransın. Biraz aileyi korkutsunlar.
Öğretmenimiz bu yıl emekliliğini verecek olan ne yazık ki çocuklarla gram ilgilenmeyen biri. Kendisine bu ödevi anlamadık dediğimizde görüldü atıp geçti. Rehber hocası da iyi değil. Daha önce başka sebeple gitmişti. Okuldan hayır gelmeyecek ne yazık ki 😕

Ablalarım yaşıtlarım günaydın. Ben bir haftalığına başka şehre gitmiştim. O sırada kardeşim annemle tartışmış çok sinirlenmiş ve eline bıçakla 3 kesik atmış. Bi tanesi kanamış. 😔😔 Annem sonradan gördüğünde kedi çizdi değil mi demiş kardeşim hayır annem de kedi çizmiş kaç kere dedim oynama kedilerle demiş😔😔 Ben ne yapacağım öğrendiğim an şok oldum o daha bebek 4. Sınıfa gidiyor... Nasıl bir yol izlemeliyim...
Hemen psikolojik destek alın. İnternette izledikleri şeyleri takibe alın. 10 yaşındaki çocuk anneyle ne kadar büyük bir tartışma yaşayabilir ki ?

Kız. Hayır örnek yok sinirden ne yapacağımı bilemedim dedi. Çok üzülüyorum keşke ölsem vs diyor :KK43: Elimden geldiğince destek oluyor sevgimi hissettiriyorum ama gittiğimde böyle olması beni yıktı
Psikolojik destek alması gerekiyor. Sizin bildiğiniz örnek yok ama arkadaşları falan olabilir aynı davranışı gösteren. Maalesef çocuklar buna bile özenebiliyor.

:KK43: Adınıza çok çok üzüldüm bizim de durumumuz öyle. Kardeşime nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum. Ablası olarak düşünseniz, ne yapabilirim onun için? Siz neler isterdiniz?
O zamanlar o sinirle bunu yapmak çok zevk veriyordu o anlık bütün üzüntümü unutuyordum ama sonucu pahalıya patlıyor tabii ileride utanç kaynağı oluyor yani en azından bir psikolog desteği şart bence çünkü bu bir süre sonra alışkanlık haline geliyor ve her üzüldüğün zaman bunu yapmak istiyorsun. Onunla daha güzel bir şekilde konuşabilirsin bak kendine zarar vererek hiçbir şey çözülmez hem ileride bu izlerden çok utanabilirsin kendine zarar vermek çok gereksiz bir davranış sana hiçbir faydası olmayan bir davranış hem de insanın vücuduna zarar vermesi günahtır bu vücut sana emanet diye tatlı bir şekilde konuşabilir aileni de her gün uyarmanı bekliyorum çünkü gerçekten bir süre sonra bu alışkanlık oluyor

Hanımlar, telefon tablet sosyal medya diyenler, ana ayrı baba ayrı öldüresiye dövüyor bu çocukları. Annen sevgiyle yaklaşsın diyorsunuz kadın kendi çocuklarını dövüyor. Dedikleriniz çok masum kalıyor bunların yanında. Çok içim acıdı yazık kızcağızın eti ne budu ne, hala çözüm arıyor.
Okula gidip öğretmeniyle konuşsanız, belki yol gösterir yardım eder sosyal hizmetlere falan haber verir.

Hanımlar, telefon tablet sosyal medya diyenler, ana ayrı baba ayrı öldüresiye dövüyor bu çocukları. Annen sevgiyle yaklaşsın diyorsunuz kadın kendi çocuklarını dövüyor. Dedikleriniz çok masum kalıyor bunların yanında. Çok içim acıdı yazık kızcağızın eti ne budu ne, hala çözüm arıyor.
Okula gidip öğretmeniyle konuşsanız, belki yol gösterir yardım eder sosyal hizmetlere falan haber verir.
Ay öldüresiye demeyelim de işte. Teşekkür ederim duygularıma tercüman oldunuz. Telefon tablet işin önemsiz tarafı. Kendi telefonu da yok annemgilden bakıyor. Ben iyi yetiştiği sürece internetin çocuğu çok da kötü etkilemediğini düşünüyorum. Benim derdime ortak olduğunuz için de teşekkür ederim ♥️♥️♥️

Kolunda hazır yaralar varken şikayetçi olunabilir mi acaba? 183'ü arayıp bilgi alsanız? Reşit olmadan da koruma altına alınırlar.

İlk defa bileğini kestiyse ve kanamayı sağladıysa bir dahakine daha cesaretli olup derin kesik oluşturabilir. Dikkat olmanız gerekir. Yakında tüm bunların geçeceğine dair konuşma yapsanız da ümit bağlasa ve hayata daha iyi tutunmaya çalışsa?

Önceki konunuzu okumadığımdan belirsizlik çok şu anda bende. Anne ve baba ayrı yazısı gördüm. Öyle ise anneyi şikayetle tehdit etseniz?

Ne olur ne olmaz diye izlerin fotoğraflarını çekin ve mailimize vs yedekleyin. Anneyi bunla da tehdit edebilirsiniz.

Süreci boşa uzatıyorsunuz. Geçirdiğiniz her dakika kardeşinize zarar. Devlet güzelce bakıyor artık çocuklara. Sevgi evlerinden gelen bir sürü öğrencim var. Üstelik 18 yaşına geldiğinde memuriyet hakı veriyorlar. Velisi bile ilin valisi oluyor. Siz aylarca randevu alamazsınız görüşmek için o çocuklar kapıyı çalıp ben geldim der derdini anlatır. Devletin psikolog psikiyatri hizmetlerinden ücretsiz yararlanır kendine gelir.

Emin olun o evlerde yaşaması sürekli dayak yemesinden çok çok daha iyi. Üstelik sizinle bağları da koparmıyorlar. İstediğiniz zaman kardeşinize görüşebilirsiniz. Ona bu sürecin geçici olduğunu kendi düzeninizi kurduğunuzda yanınıza alacağını anlatabilirsiniz.

Siz de çocuksunuz şu an artılarını eksilerini mantıklı değil duygusal düşünüyorsunuz. Yapmayın bunu kendinize de kardeşinize de.

Süreci boşa uzatıyorsunuz. Geçirdiğiniz her dakika kardeşinize zarar. Devlet güzelce bakıyor artık çocuklara. Sevgi evlerinden gelen bir sürü öğrencim var. Üstelik 18 yaşına geldiğinde memuriyet hakı veriyorlar. Velisi bile ilin valisi oluyor. Siz aylarca randevu alamazsınız görüşmek için o çocuklar kapıyı çalıp ben geldim der derdini anlatır. Devletin psikolog psikiyatri hizmetlerinden ücretsiz yararlanır kendine gelir.

Emin olun o evlerde yaşaması sürekli dayak yemesinden çok çok daha iyi. Üstelik sizinle bağları da koparmıyorlar. İstediğiniz zaman kardeşinize görüşebilirsiniz. Ona bu sürecin geçici olduğunu kendi düzeninizi kurduğunuzda yanınıza alacağını anlatabilirsiniz.

Siz de çocuksunuz şu an artılarını eksilerini mantıklı değil duygusal düşünüyorsunuz. Yapmayın bunu kendinize de kardeşinize de.
Ne yazık ki bu derince düşünülmeden verilebilecek bir karar değil.Kendimi de güvenceye almadım. Para kazanıp bir yerde kalmam gerekiyor ki üniversiteden önce imkansız takdir edersiniz ki. Şu an al kardeşini git yurda yaklaşımı mantıklı değil. Ki ben gidemem.

Kendinizden yola çıksanız... Ablanızdan ne isterdiniz? Size nasıl yaklaşmasını?
Ablam o zamanlar bana karsı mesafeliydi anca bağrıs cagrıs arada ucurum bi yas farkı var tabi 19 yas.. benimle daha cok bag kurmasını beraber bi yerlere gitmeyi açıkcası ilgilenmesini isterdim. Mesela bir sarkı grubundan bahsederken saçma bir seymis gibi davranmasını istemezdim daha anlayışlı yaklaşıp benim açımdan bakmasını isterdim

Ablam o zamanlar bana karsı mesafeliydi anca bağrıs cagrıs arada ucurum bi yas farkı var tabi 19 yas.. benimle daha cok bag kurmasını beraber bi yerlere gitmeyi açıkcası ilgilenmesini isterdim. Mesela bir sarkı grubundan bahsederken saçma bir seymis gibi davranmasını istemezdim daha anlayışlı yaklaşıp benim açımdan bakmasını isterdim
Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım❤️

Ne yazık ki bu derince düşünülmeden verilebilecek bir karar değil.Kendimi de güvenceye almadım. Para kazanıp bir yerde kalmam gerekiyor ki üniversiteden önce imkansız takdir edersiniz ki. Şu an al kardeşini git yurda yaklaşımı mantıklı değil. Ki ben gidemem.
Birçok yerden burs alıp devlet yurdunda kalabilirsiniz. Haklarınızı öğrenin yazdım ben size belki de mesele düşündüğünüz kadar zor olmayacak. Çocuk ya yurda gitmek zorunda ya da sizinle ayrı bir yerde kalmak zorunda. Bu iki seçenekten birincisi sizin hemen harekete geçebilmeniz için iyi bir fırsat. Aileniz kızacak diye mi korkuyorsunuz nedir bu sabrın sebebi? Sizin ana babanızı tehdit etmeniz lazım polise şikayet edeceğinizi söyleyip. Onu yapın demiyoruz çekip gidin diyoruz

Birçok yerden burs alıp devlet yurdunda kalabilirsiniz. Haklarınızı öğrenin yazdım ben size belki de mesele düşündüğünüz kadar zor olmayacak. Çocuk ya yurda gitmek zorunda ya da sizinle ayrı bir yerde kalmak zorunda. Bu iki seçenekten birincisi sizin hemen harekete geçebilmeniz için iyi bir fırsat. Aileniz kızacak diye mi korkuyorsunuz nedir bu sabrın sebebi? Sizin ana babanızı tehdit etmeniz lazım polise şikayet edeceğinizi söyleyip. Onu yapın demiyoruz çekip gidin diyoruz
Daha önce tehdit ettim o zamandan beri dövülmedim. Ailem zaten kızacak korkup korkmamakla ilgili değil. Sabrediyorum çünkü onlar benim ve kardeşlerimin anne ve babası. Sabrediyorum çünkü 18 yaşında üniversiteye bile gidememiş elinde hiçbir şeyi olmayan biriyim. Bütün iyi niyetinizle bana yardım etmeye çalıştığınızı biliyorum ve çok teşekkür ederim. Ama anne ve babanızla şak diye boşanamıyorsunuz. Ortalık durulduğunda siz kalpteki kırgınlıklarla yine de onları seviyorsunuz.

X