Zuzu ile keyf-i alem

çiğdem şehir değişikliği nedeniyle gittiğini söylesen alamaz mısın tazminat?

birara işi kendin bıraksanda tazminatı alacaksın diye anayasaya değişikliği yapacaklardı.
onaylanıp yürülüğe girdi mi bilmiyorum.

kolayı var benim gibi kendini kovdurucaksın alıcaksın tazminatını

ala ala nasıl iyi gelmedi..ben kovaya sıcak su koyuyorum viks koyuyorum içine sonra başımı kovaya sokuyorum buharına üzerimede battaniye örütoyurm bir müddet kalıyorum öyle iyi geliyo

nasıl iyi gelmedi ben viksi direk burnuma sürdüm.
ondan iyi gelmedi sanırım.

yaw ben direk söylüyorum beni kovun diye kovmuyor adamlar artık 6 sene oldu yüz müz kalmadı bizde aile gibiyiz de benim değişiklik yapmam lazım sıkıldım rutine bindi herşey istanbulda iş değiştirmek istemiyorum çünkü sanırım en rahat şuan benim çalıştığım yer..hee sıkıntıları yok mu var elbette ama ne bilim rahat yinede..

şehir değiştircem desem dediğim gibi işte artık aile gibi olduk sorarlar bilirler bide erkek kardeşimde burda çalışıyor hadi toptan şehir değişecek ben gidiyom kardeşim napacak..

bi diyorum sıkıldım bunaldım yaşadıklarımdan sonra şehir değiştirmek istiyorum o zamanda işi yokuşa sürerler biliyorum istiyosan çık git deyip vermez adamlar tazminatı..
kavga etsem iki gün sonra barışılıyor bi şekilde..

çıkamıyorum işin içinden bi şekilde çirkeflik yapmam lazım alıp gitmem için öyle düşünüyorum :44:

ya diyorum ya konuşmayla olmaz kovmazlar orta yol bulurlar sana hep bence kovdur ama kardeşimde aynı işte diyosun o biraz sıkıntı

ya diyorum ya konuşmayla olmaz kovmazlar orta yol bulurlar sana hep bence kovdur ama kardeşimde aynı işte diyosun o biraz sıkıntı

ya ona ben desem çıkıyoruz işten diye o bişey demez zaten..

nasıl kovdurcam bacım dert o zaten..

aklıma ne geliyo bak diyim şimdi bizim izinleri bir hafta veriyolar çünkü isteyen istediği zaman çıkabiliyor sağlıktı ıvırdı zıvırdı bişey bulup gidebiliyosun ama yıllık izinlerimizi bir hafta veriyo bende diyimki ben 6 senedir çalışıyorum 15gün yokum arkadaş yasal hakkım daha fazla izin kullanmamı gerektiriyor zaten ben gidecem 15 gün yokum işinize geliyosa eyvallah gelmiyosa kovarsınız desem restleşsem falan nasıl olur :44:

ya tamam der kovmazlarsa.
5 yıl dolunca 3 hafta oluyor izin hakkı.
ama sen ne iş yapıyorsun bilmiyorum.
kamuda, eğitimde, devlet dairelerinde böyle.
benim öyle mesela.

anlamı o zaten kalın bir şey örtüceksin hava alıcak yer olmucak o zaman faydası oluyo

ühüüüüüüüüü boğulcam yani deneyim akşam bakalım.

canım özeldeyim ben açıklarını da biliyorum hani ödenen ssk primleri, izin süreleri falan filan.. ama niyetim çirkeflik yapmak değil efendi gibi verdiğim emeğin karşılığını almak.. ama şuana kadar efendilikle tazminatı alan yok bende bırakmak istemiyorum:44:

efendilikle tazminat alınsaydı ben alırdım canım o yüzden öyle söyledim izin olayına gelince onada izin verirler merak etme...

ben nasıl kovduracam kendimi yaaaaa :44:

şener şen kemal sunal filmi vardı kovmiiiremm ulan seni diyoduya

valla ben eski işyerimde dr diye izin aldım adam öğlene kadar gelirsin herhalde dedi bende bilemem işim biterse gelirim dedim 12 de öğlen işim bitti sonra gezdim tozdum alışveriş yaptım ama aklımda çıkmak vardı kafaya koymuştum bizim şikette de ispiyoncu çoktu ertesi günü onlar varken dedimki oh ne güzel işim erken bitti sonra alışveriş yaptım dedim biliyodum patrona yetiştireceklerini sonra baktım akşama doğru muhasebenden çağırıyolar kem küm falan ediyolar dedim hadi hadi tazminatımı ne zaman alırım dedim hepsi şokta bilmiyolarki bilerek tezgah yaptığımı o zamanın parası 5 milyar aldım güle oynaya çıktım hepsi şok oldu

ya bacım beni direk kovmazlar öyle söylediğin zaman kimse bişey demiyor zaten.. ama bi gün seni kovduk desinler valla elinden öpcem adamların
önce bi odaya çekerler işte güvenimizi sarstın falan filan derler hadi çalışmaya devam derler

ay ne sinir bozucu o zaman sen tazminatı unut kanka

oturan ulen oturduğunuz yerde bu kadar işsizlik varken ala ala işsiz ne kadar adam var biz halimize şükredelim yine...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…