Zuzu ile keyf-i alem

HIMMM bizde bi anda başladık.
her akşam eve geliyoruz cebimizde ne kadar demir para var ise atıyoruz ama açmak falan yok. ayın 20 sinde açıp dolar alıyoruz.
ilk evlendiğimizden beri böyle yapıyoruz ileri de çocuk düşündüğümüzde kullanmak için

kızlar tamam haklısınız borç olmadan olmuyor.
spedyim siz en azından ev alımışsınız kredi ödüyorsunuz.
9 yıl uzun bir süre ama şöyle düşün 10 yıl kira vereceğine üstüne ekleyip ev sahibi olacaksınız.
kira boşa giden para demek.
zuzum haklısın canım bekar olsan bile borcun olur tabi ki.

kızlar ama şu var. hepiniz elinize geçen parayı net biliyorsunuz değil mi?
yani herkesin belli günde alacağı bir maaş var.
misal 1000 tl alıyorsun ona göre kredi çekiyorsun.
ama bizde net bir maaş yok.
sadece benim maaşım belli. eşimin öyle değil.
ne alacağı belli değil kesinlikle.
misal bu hafta iş olmadı az oldu haftalığı 50 tl olabiliyor.
bazen bu bir kaç hafta devam ediyor.
bazen de daha fazla olabiliyor.
maaş net olmayınca elide ne kadar para geçerse onu bişeyleri ödemeye çalışıyor.
başka alanda iş bakıyorum bulmak çok zor.
ek iş yapayım dedi bu sefer saatleri uymuyor.
artık beynimiz durdu.

valla benimde kumbaram var 2 aydır savsaklasamda..tekrar yapıcam önceki ay bir taksidimi ödedim biriktirdiklerimle

kumbara bende de var elime ne geçerse atıyorum. bende oğlum için biriktirmeye çalışıyorum.
yaz için kv. gittiğimizde ordan bişeyler bakıcam.
gerçi onlar aldırmaz ama olsun herşeyi onlardan bekleyemem.

öyle tabi canım kendi evimize ödüyoruz. bu evi alabilmek için her gün gece gündüz yalvardım diyebilirim. şimdi
nankörlük yapmak istemem. zor olsa da ödeniyr.

Eşinin mesleği öyle ya saati sorun çalıştığı yer kötü ise maaşı kötü
bizimkilerde 2 saç için çalışan genç vardı ikisi de 1200 alıyordu. 2 kere de alıyordu.
iş olsa da olmasa da bayramda falan mutlaka harçlık az çok veriyorlardı. zaten onun için yapamadılar battılar

süper yapmışsınız valla çok iyi olmuş.. benim öyle ıvıra zıvıra pek harcamışlığım yoktur bende bekarım çoğunluğu eve gidiyor..eve verdiklerimle çok rahat iyi bir araba alırdım kendime ya da bi ev borcuna girerdim bu zamana kadar.. ama gözüm görmez aile kıymetlidir..

şükür parasızlık derdim hiç olmadı ama biriktireyim kenarda param olsun çok isterim..inşallah kısmet olur ne diyim :44:

inşallah bi an önce ev kredisine girersiniz
boşver alışverişi kalan ile azar azar alırsın alacaklarını

çok şükür cnmm markete gıdymm 500 600 rahat harcıyom ne marketten ne başka seyden sıkıntı cekmedıkk şükürbınkez
amakıyafet alırken düşünürdumm
az alırdmm
ama bıgun cıkcamm ne beğenırsem alcemm ısterse 500 harcayımmtabı kocem gtmış olcekk kredı btmış olcek ölee

Benimde bekarken öyleydi annemlerinde ev kredisi borcu var onu ödüyorduk hayatımda bişey değişmedi yani yine kredi ödüyorum

1 kere öyle çıkar alırsın ya. istediğin ne var ise. bakar dolaşır beğenir alırsın..
krediniz de azalmış artık biter de. kocan gidince geçmeyecek miisn bayrampaşaya

kanka ona bakarsan ben borç olmasa net kalsa bugüne kadar evde almıştım altıma cip de çekmiştim....çektiğim krediyi araba almak için çekmiştim ama kısmet olmadı herşeyin hayırlısı

kanka ona bakarsan ben borç olmasa net kalsa bugüne kadar evde almıştım altıma cip de çekmiştim....çektiğim krediyi araba almak için çekmiştim ama kısmet olmadı herşeyin hayırlısı

dedim ya araba için çekmiştim başka yerlere gitti kısmet değilmiş...

ben bi yemeğe çıkıyorum yarımm saat sonra gelirim

bizde bugüne kadar kira+kredi kartı vs borçlarımız için harcama yapmayıp direk ev alıp kredi ödeseydik borcumuz biterdi belkide.

Neyse kocam survıvora başvurmuş. Giderde kazanırsa hayatımız kurtulur.
Züğür tesellisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…