zıp zıp pire

darned

Bir kuş gelse yüreğimin ucuna konsa
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
4.158
2.085
merhaba kızlar kedim bi kaç kez evden kaçmıştı
kaşınması dikkatimi çekti bi baktım pire dolmuş
internetten pire damlası aldım ensesıne damlattım
ama hala pire kaynıyo bunları nasıl temizleyebilirim

Pire damlası pireleri uzak tutmaz. Pire ısırdığında etkisini gösterir.
Veterinerinizden uygun bir şampuan önermesini isteyin, bir kereye mahsus güzelce yıkayın.

Pire damlası pireleri uzak tutmaz. Pire ısırdığında etkisini gösterir.
Veterinerinizden uygun bir şampuan önermesini isteyin, bir kereye mahsus güzelce yıkayın.
önerebileceğin bi marka varmı cnm?
o şekilde yıkarsam dökülür mü ölür mü pireler?

Marka bilmiyorum maalesef, parazit için yıkamam gerekmedi. Veterinerinize sorarsanız uygun bir şey önerir.

pireler kediyi ısırdıkça ölecekler
önce senin üstüne gelebilir ama sonra tekrar kediye dönüp onun üstünde ölecekler biraz sabır

pireler kediyi ısırdıkça ölecekler
önce senin üstüne gelebilir ama sonra tekrar kediye dönüp onun üstünde ölecekler biraz sabır
çok teşekkür ederim damlanın üzerinde 24 saatte ölür deyince panik yaptım bide ucuz bişeydi aldığım
bi kaç gün daha beklicem ölmesse vetten fibrovit alıp onu uygulucam

çok teşekkür ederim damlanın üzerinde 24 saatte ölür deyince panik yaptım bide ucuz bişeydi aldığım

pire tozu mu dediğin?

ben dış parazit için snse damlasından bahsetmiştim

Pireler için enseye damla damlattıysanız evinizi de dezenfekte edin, firar etmiş pireleri yok etmek için, birde bu damlaların koruma süresi 1-1,5 ay, kedinizin yeniden dışarıya kaçma ihtimaline karşı pire tasması da kullanın derim ama tabii veterinerinize danışmanızda yarar var.

Pireler için enseye damla damlattıysanız evinizi de dezenfekte edin, firar etmiş pireleri yok etmek için, birde bu damlaların koruma süresi 1-1,5 ay, kedinizin yeniden dışarıya kaçma ihtimaline karşı pire tasması da kullanın derim ama tabii veterinerinize danışmanızda yarar var.
teşekkür ederim munecim tasma siparişi vercem şimdi ve pire şampuanı

Merhaba damla ve sampuan gibi medikal urunlerin yani sira kedinizi her gun taramaniz da onemli. (Ilk 24 saat ilacli bolgeye hic dokunulmamasi gerektiginden 1 gun sonra baslamak daha iyi olacaktir.) Eger problem hala devam ediyorsa veterineriniz enseden surulen ilacin skligini arttirabilir. Bunun disinda inatci durumlarda evdeki halilari da kaldirmak gerekebiliyor. Umarim en kisa zamanda kurtulursunuz.

yok cnm ense damlası
Ense damlası pireyi uzak tutmaz. Pire ısırdıktan sonra felç olur ve o şekilde ölür. Damlanın üzerindeki 24 saat de ısırmayı takiben 24 saattir. Pirelerin hepsi kedinizi henüz ısırmadıysa ölmemişlerdir.

X