Ekmekler Pideler Zeytinli ramazan pidesi (resimli)

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
cok kolay ve cok lezzetli bir pide :))

1 su bardagi ilik su
yarim su bardagi siviyag
yarim paket yasmaya
4 cay kasigi tuz
2 yemek kasigi seker
1 yumurta (aki icine sarisi ustune)
un aldigi kadar
zeytin
susam ,corekotu

butun hamur malzemelerini karistirip yumusak bir hamur elde edin..mayalanmaya birakin..bu arada zeytinleri cekirdeklerinden ayirin...hamur mayalaninca zeytinleri ilava edin karistirin ve az yaglanmis tepsiye koyup pide sekli verin ustune yumurta sarisi ,corekotu ve susam 180 derecede pisirin....nefis oluyor...

photo0113hc5.jpg

w640.png

harika görünüyor, en kısa zamanda deneyeceğim. zeytinli tarifleri çok seviyorum.

harika görünüyor, en kısa zamanda deneyeceğim. zeytinli tarifleri çok seviyorum.

cok lezzetli oluyor canim emin olabilirsin aksam yarisini ben bitirdim pidenin yemek arasinda bir o kadarda ekmek yememe ragmen canim yinede istiyordu :)):asigim:

tadı çok güzel olmadı canım, kullandığım zeytinleri yeni paketten açmıştım, acımsı bir tat vermişti :KK43:
bir dahakini hazır dilimli zeytinlerle yapacağım :)

tadı çok güzel olmadı canım, kullandığım zeytinleri yeni paketten açmıştım, acımsı bir tat vermişti :KK43:
bir dahakini hazır dilimli zeytinlerle yapacağım :)

yazik olmus pideye desene hamuru falan cok guzel olmus gibi gorunuyor zeytinlerin yuzunden yiyemedinmi yoksa???
canim hazir yagsiz salamura zeytinlerdende alabilirsin..ben oyle yapiyorum yagsiz tuzsuz zeytin al....

tarıfı aldım ellerıne saglık arkadasım.. zeytınlı tarıflerı cok severım..

X