Zayıflamada teff tohumu çayı kullananlar

Efsunic

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
1
0
31
Haberlerde gördüm bu çayı. Zayiflamada cok etkiliymiş fakat ilk defa duyduğum birsey ve fiyatıda pahalı. O yüzden kullananlar bilgisi olanlar paylasirlarsa sevinirim

Ben birinden duydum tatilden önce kullandım 8 buçuk kilo verdim diyince aldım 5 6 gündür kullanıyorum ama pek bir fark göremedim

Esimde tv de gorup merak edip aldı ama hiç bi işe yaramadı diyor

Benim elti kuzen falan kullanmış işe yarıyomuş tok tutuyormuş 10 kiloya yakın vermişler bende aldım bugün 2. Günüm normalde gün aşırı tuvalete çıkıyodum dün 3 kez çıktım ilk gün iştahım önemli ölçüde kesilmedi bakalım ilerleyen günlerde nolcak yazarım

Ona göre bizde devam edelim işe yarıyosa ozaman

Her türlü zayıflama ürününün bağırsaklara ve karaciğere zararı oluyor bence kullanmayın.

6.gündeyim kızlar acayip tok tutuyor çok az şeyle doyuyosunuz abur cubur tatlı isteği olmuyor. Yalnız 1.gün 3 kez 1.günden sonra günde 1 kez tuvalete çıktım oda az bişey. az yediğim içinmi acaba? Bikaç gün içinde tartılcam evde baskül yok bakalım kilo kaybı kayıp varmı? Ara ara gelişmeleri yazarım.

Ben birinden duydum tatilden önce kullandım 8 buçuk kilo verdim diyince aldım 5 6 gündür kullanıyorum ama pek bir fark göremedim
Eltim 10 günde 2.5 kilo vermiş ara verdi tekrar başladı bikaç gün oldu gelişmeleri yazarım benimde 6 gün oldu tartılmadım bikaç gün sonra bakıcam

Cok merak ediyorum ama korkuyorum eşim için aldık ama benmde 3kg kadar fazlam var denesemmi diyorum

Nereden aldınız acaba teff tohumunu? Yani çayını mi aldınız?

Cok merak ediyorum ama korkuyorum eşim için aldık ama benmde 3kg kadar fazlam var denesemmi diyorum

Korkacak bir şey yok hiçbir yan etkisi yok hiç olumsuz yorum yazan görmedim duymadım en fazla işe yaramadı diyo lar bünyeye göre değişiyor heralde yada bu kişiler fazla yemek tatlı yiyor ama çay istesende yedirtmiyor yani

O da dogru biraz da beslenmeye dikkat etmek gerek bakalım denicem bende

Kızlar benimde bugun ikinci gunum teff çayina başladim gerçekten tok tutuyor deneme paketi sipariş vermiştim saniris bir aylik vermem gerekecek bende korkuyorum vucuduma bi bi zarari olurmu diye

12.gündeyim hiç kilo vermemişim aynı. (( bütün gün acıkmıyorum akşam 8-9 da geç yediğim için tatlı yediğim için heralde ama çok yemiyorum yaa demekki diyetsiz sporsuz işe yaramıyomuş

İnternet sitesine şikayet yazdım ilk 15 gün kilo verme garantisi vermiyoruz zaten sonuna kadar kullanın sonra fayda görmeye başlarsınız dediler

Merhabalar arkadaşlar, çok merak edenler soranlar ve kısa süre kullananlar olmuş. Ben yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Asla satıcı ve ya distribütör falan değilim. Yalnız faydalı olduğunu da gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Çok fazla kilo takıntım olduğundan değil, sadece 18 yıldır devam eden astım hastalığım var ve maalesef bir kilo bile alsam rahatsızlıklarım artıyor. Yaş 30 olduğunda yıllardır kullanılan kortizonların etkisiyle yaklaşık 10 kilo kadar aldım. Hamilelik sırasında aldığım kilo çok az olmasına rağmen önceki kilom beni rahatsız ediyordu. Sağlıklı beslenmeye ve istikrarlı olmasa da spora özen göstermem sonrasında çok inceldiğimi söyleyenler oldu. Ama yine de araştırmaya devam ettim.

Teff tohumuna başlamadan önce sizler gibi önyargılarım vardı. Kullandığım ilaçlarla etkileşme ihtimaline karşı birkaç doktoruma sordum. İlk ay 6 kg verdim. İkinci ay 3 kilo daha gitti ve 3. ayın sonunda ilk evlendiğim kiloya dönmüştüm. Toplamda 10 kilo verdim (62-52kg). Yağ oranı çok daha yüksek olan kişilerde çok daha etkili oluyormuş. Ama ayda bilmem kaç kilo verilecek garantisi tamamen yalan. O sizin beslenme şeklinize, hareketliliğinize ve metabolizmanıza bağlı olarak değişir.

Mucize beklemeyin derim ama kendi deneyimlerimi anlatmaya devam edeyim, kullanmak isterseniz kullanırsınız.
*Öncelikle sindirim sistemini hızlandırıyor. Gün içerisinde su içme ihtiyacınızı arttırıyor. Sıklıkla acıkan biriyseniz (ben az az sık sık yerdim) sık acıkmıyorsunuz. En az 6-7 saat açlık hissetmiyorsunuz (ki bu da kan şekerinizin normal seviyelere gelmesi için fazlasıyla yetiyor). Ama enerjinizin çok fazla düşmesine izin vermeyin derim.
*Ben normal hayatımda da hareketli bir yapıya sahibim. Ama terlemeyen biri olarak şunu söyleyebilirim ki 30 dk yürüyüş mesafemde bile cımcılık oluyorum. Günlük ofis aktivitelerimde de ekstra terliyorum, gün içinde ofise yedek götürmek zorunda kaldım o kadar :)
*Tüm bunların yanında bağışıklık sistemini desteklediğini de bizzat tecrübe ettim. Geceden boğazım tahriş olmaya başlıyor. Çok sık faranjit oluyordum. Sabahları ofise gelip içtiğimde ne boğaz tahrişi ne grip etkisi kalıyor. Ama söylediğim gibi başlangıç aşamasındaysa böyle etki ediyor. İstediğim kiloya gelince bırakmamamın bir sebebi de bu olay diyebilirim.
*Bir diğer iyi etkisi de ciddi ödem attırıyor. Sık sık kortizon kullanan biri olarak ayak bileklerim sürekli şişerdi. Özellikle akşamları tüm günün koşturmacasından davul gibi gerilirdi. Şimdi bileklerim eskisi kadar olmasa da çok ciddi inceldi.

Şimdilik aktarmak istediklerim bu kadar. Umarım sizler de benim kadar fayda görürsünüz. Sevgiler Selamlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…